pieniadz.pl

Barlinek SA
Rejestracja zmian w Statucie Spółki przez Sąd

24-08-2010


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 19 / 2010
Data sporzÄ…dzenia: 2010-08-24
Skrócona nazwa emitenta
BARLINEK
Temat
Rejestracja zmian w Statucie SpóÅ‚ki przez SÄ…d
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
ZarzÄ…d Barlinek SA z siedzibÄ… w Kielcach informuje, że w dniu 23 sierpnia 2010 roku otrzymaÅ‚ postanowienie na podstawie którego SÄ…d Rejonowy w Kielcach X WydziaÅ‚ Gospodarczy KRS dokonaÅ‚ w dniu 13 sierpnia 2010 roku rejestracji zmian w Statucie SpóÅ‚ki. W wyniku rejestracji zmian Statutu Barlinek S.A. zmianie ulegÅ‚y nastÄ™pujÄ…ce paragrafy Statutu SpóÅ‚ki:
1. §10 ust. 5, który z dotychczasowego brzmienia:
"5. Zamiana akcji imiennych na okaziciela może nastÄ…pić na wniosek akcjonariusza bÄ™dÄ…cego wÅ‚aÅ›cicielem akcji imiennych. W takim wypadku ZarzÄ…d zobowiÄ…zany jest zwoÅ‚ać Walne Zgromadzenie, celem podjÄ™cia uchwaÅ‚y o zmianie akcji imiennych na akcje na okaziciela w terminie 14 dni od otrzymania wniosku akcjonariusza. W przypadku akcji imiennych objÄ™tych w zamian za wkÅ‚ady niepieniężne, zamiana na akcje na okaziciela nastÄ…pi nie wczeÅ›niej niż po upÅ‚ywie okresu, o którym mowa w art. 336 § 1 Kodeksu spóÅ‚ek handlowych.".

otrzymuje brzmienie:
"5. Zamiana akcji imiennych na okaziciela może nastÄ…pić na wniosek akcjonariusza bÄ™dÄ…cego wÅ‚aÅ›cicielem akcji imiennych. W takim wypadku ZarzÄ…d jest zobowiÄ…zany umieÅ›cić sprawÄ™ wnioskowanej przez akcjonariusza zamiany akcji imiennych na akcje na okaziciela w porzÄ…dku obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia. W przypadku akcji imiennych objÄ™tych w zamian za wkÅ‚ady niepieniężne, zamiana na akcje na okaziciela nastÄ…pi nie wczeÅ›niej niż po upÅ‚ywie okresu, o którym mowa w art. 336 § 1 Kodeksu spóÅ‚ek handlowych.".

2. §23 Statutu, który z dotychczasowego brzmienia:
"1. Walne Zgromadzenia akcjonariuszy dzielÄ… siÄ™ na zwyczajne i nadzwyczajne. Walne Zgromadzenie odbywa siÄ™ w siedzibie SpóÅ‚ki, albo w dowolnej innej miejscowoÅ›ci na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – wskazanym w ogÅ‚oszeniu o Walnym Zgromadzeniu.
2. Zwyczajne Walne Zgromadzenie zwoÅ‚uje ZarzÄ…d SpóÅ‚ki, nie później niż w ciÄ…gu 6 miesiÄ™cy po upÅ‚ywie każdego roku obrotowego.
3. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwoÅ‚uje ZarzÄ…d SpóÅ‚ki z wÅ‚asnej inicjatywy albo na pisemny wniosek Rady Nadzorczej lub akcjonariuszy reprezentujÄ…cych co najmniej 1/10 (jednÄ… dziesiÄ…tÄ…) kapitaÅ‚u akcyjnego.
4. ZwoÅ‚anie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na wniosek Rady Nadzorczej lub akcjonariuszy powinno nastÄ…pić nie później niż przed upÅ‚ywem 14 dni od daty otrzymania wniosku.
5. We wniosku o zwoÅ‚anie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia należy wskazać sprawy, które powinny być wniesione pod obrady oraz projekty ewentualnych uchwaÅ‚.
6. Jeżeli ZarzÄ…d SpóÅ‚ki nie dotrzyma terminów, o których mowa w ust. 2 i 4 Walne Zgromadzenie może być zwoÅ‚ane przez RadÄ™ NadzorczÄ… lub przez akcjonariuszy wystÄ™pujÄ…cych z żądaniem zwoÅ‚ania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, którzy zostali upoważnieni przez sÄ…d rejestrowy do zwoÅ‚ania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
7. Walne Zgromadzenie zwoÅ‚uje siÄ™ w trybie wynikajÄ…cym z postanowieÅ„ Kodeksu spóÅ‚ek handlowych.".

otrzymuje brzmienie:
"1. Walne Zgromadzenie zwoÅ‚uje ZarzÄ…d. Walne Zgromadzenia akcjonariuszy dzielÄ… siÄ™ na zwyczajne i nadzwyczajne. Walne Zgromadzenie odbywa siÄ™ w siedzibie SpóÅ‚ki, albo w dowolnej innej miejscowoÅ›ci na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – wskazanej w ogÅ‚oszeniu o Walnym Zgromadzeniu.
2. Zwyczajne Walne Zgromadzenie zwoÅ‚uje ZarzÄ…d SpóÅ‚ki, nie później niż w ciÄ…gu 6 miesiÄ™cy po upÅ‚ywie każdego roku obrotowego. Rada nadzorcza może zwoÅ‚ać Zwyczajne Walne Zgromadzenie, jeżeli zarzÄ…d nie zwoÅ‚a go w terminie okreÅ›lonym w kodeksie spóÅ‚ek handlowych lub w statucie.
3. Rada nadzorcza może zwoÅ‚ać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, jeżeli zwoÅ‚anie go uzna za wskazane. Akcjonariusze reprezentujÄ…cy co najmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego lub co najmniej poÅ‚owÄ™ ogóÅ‚u gÅ‚osów w spóÅ‚ce mogÄ… zwoÅ‚ać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Akcjonariusze wyznaczajÄ… przewodniczÄ…cego tego zgromadzenia.
4. Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujÄ…cy co najmniej jednÄ… dwudziestÄ… kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego mogÄ… żądać zwoÅ‚ania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i umieszczenia okreÅ›lonych spraw w porzÄ…dku obrad tego Zgromadzenia. Żądanie zwoÅ‚ania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia należy zÅ‚ożyć ZarzÄ…dowi na piÅ›mie lub w postaci elektronicznej. Jeżeli w terminie dwóch tygodni od dnia przedstawienia żądania ZarzÄ…dowi Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie nie zostanie zwoÅ‚ane, sÄ…d rejestrowy może upoważnić do zwoÅ‚ania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy wystÄ™pujÄ…cych z tym żądaniem. SÄ…d wyznacza przewodniczÄ…cego tego zgromadzenia.
5. Walne Zgromadzenie zwoÅ‚uje siÄ™ w trybie wynikajÄ…cym z postanowieÅ„ Kodeksu spóÅ‚ek handlowych.".

3. §24 Statutu, który z dotychczasowego brzmienia:
"1. Walne Zgromadzenie otwiera PrzewodniczÄ…cy Rady Nadzorczej, albo jej WiceprzewodniczÄ…cy, czÅ‚onek ZarzÄ…du albo osoba wskazana przez ZarzÄ…d SpóÅ‚ki. W przypadku ich nieobecnoÅ›ci Walne Zgromadzenie otwiera uczestniczÄ…cy w Walnym Zgromadzeniu akcjonariusz, który reprezentuje najwiÄ™kszÄ… część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki, po czym spoÅ›ród osób uprawnionych do gÅ‚osowania wybiera siÄ™ PrzewodniczÄ…cego Zgromadzenia.
2. Walne Zgromadzenie może podejmować uchwaÅ‚y tylko w sprawach objÄ™tych porzÄ…dkiem obrad, ustalonym przez ZarzÄ…d z uwzglÄ™dnieniem ewentualnych wniosków zgÅ‚oszonych przez RadÄ™ NadzorczÄ… lub akcjonariuszy przedstawiajÄ…cych 1/10 (jednÄ… dziesiÄ…tÄ…) część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.
3. Jeżeli wnioski, o których mowa w ust. 2, zostanÄ… zgÅ‚oszone po ogÅ‚oszeniu zwoÅ‚ujÄ…cym Walne Zgromadzenie, zostanÄ… one potraktowane jako wnioski o zwoÅ‚anie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, o porzÄ…dku obrad okreÅ›lonym we wniosku.
4. W sprawach nieobjętych porządkiem obrad nie można powziąć uchwały, chyba że cały kapitał zakładowy jest reprezentowany na Walnym Zgromadzeniu, a nikt z obecnych nie zgłosił sprzeciwu dotyczącego powzięcia uchwały.
5. UchwaÅ‚y można powziąć, mimo braku formalnego zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia, jeżeli caÅ‚y kapitaÅ‚ jest reprezentowany, a nikt z obecnych nie zgÅ‚osiÅ‚ sprzeciwu dotyczÄ…cego odbycia Walnego Zgromadzenia lub wniesienia poszczególnych spraw do porzÄ…dku obrad.".

otrzymuje brzmienie:
"1. Walne Zgromadzenie otwiera PrzewodniczÄ…cy Rady Nadzorczej albo jego zastÄ™pca, a nastÄ™pnie spoÅ›ród osób uprawnionych do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu wybiera siÄ™ PrzewodniczÄ…cego. W razie nieobecnoÅ›ci tych osób Walne Zgromadzenie otwiera Prezes ZarzÄ…du albo osoba wyznaczona przez ZarzÄ…d. W przypadku ich nieobecnoÅ›ci Walne Zgromadzenie otwiera uczestniczÄ…cy w Walnym Zgromadzeniu akcjonariusz, który reprezentuje najwiÄ™kszÄ… część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki.
2. W sprawach nieobjętych porządkiem obrad nie można powziąć uchwały, chyba że cały kapitał zakładowy jest reprezentowany na Walnym Zgromadzeniu, a nikt z obecnych nie zgłosił sprzeciwu dotyczącego powzięcia uchwały.
3. UchwaÅ‚y można powziąć, mimo braku formalnego zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia, jeżeli caÅ‚y kapitaÅ‚ jest reprezentowany, a nikt z obecnych nie zgÅ‚osiÅ‚ sprzeciwu dotyczÄ…cego odbycia Walnego Zgromadzenia lub wniesienia poszczególnych spraw do porzÄ…dku obrad.".

4. §25 ust. 2, 5 i 6 Statutu który z dotychczasowego brzmienia:
"2. UchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia podejmowane sÄ… wiÄ™kszoÅ›ciÄ… ¾ gÅ‚osów w sprawach:
1) zmiany Statutu,
2) emisji obligacji zamiennych i obligacji z prawem pierwszeństwa objęcia akcji,
3) obniżenia kapitału zakładowego,
4) zbycia przedsiębiorstwa albo jego zorganizowanej części,
5) rozwiÄ…zania SpóÅ‚ki.
5. Akcjonariusze mogÄ… uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo gÅ‚osu osobiÅ›cie lub przez peÅ‚nomocników. PeÅ‚nomocnictwo powinno być pod rygorem nieważnoÅ›ci udzielone na piÅ›mie i doÅ‚Ä…czone do protokoÅ‚u.
6. CzÅ‚onek ZarzÄ…du i pracownik SpóÅ‚ki nie mogÄ… być peÅ‚nomocnikami na Walnym Zgromadzeniu.".

otrzymuje brzmienie:
"2. UchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia podejmowane sÄ… wiÄ™kszoÅ›ciÄ… ¾ gÅ‚osów w sprawach:
1) zmiany Statutu,
2) emisji obligacji zamiennych i obligacji z prawem pierwszeństwa objęcia akcji,
3) umorzenia akcji,
4) obniżenia kapitału zakładowego,
5) zbycia przedsiębiorstwa albo jego zorganizowanej części,
6) rozwiÄ…zania SpóÅ‚ki.
5. Akcjonariusze mogÄ… uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo gÅ‚osu osobiÅ›cie lub przez peÅ‚nomocników. PeÅ‚nomocnictwo powinno być pod rygorem nieważnoÅ›ci udzielone na piÅ›mie lub, jeżeli SpóÅ‚ka jest SpóÅ‚kÄ… publicznÄ…, w postaci elektronicznej.
6. CzÅ‚onek ZarzÄ…du i pracownik SpóÅ‚ki nie mogÄ… być peÅ‚nomocnikami na Walnym Zgromadzeniu, chyba że spóÅ‚ka jest SpóÅ‚kÄ… publicznÄ….".

5. § 30 Statutu , który z dotychczasowego brzmienia:
"SpóÅ‚ka zamieszcza swe ogÅ‚oszenia w Monitorze SÄ…dowym i Gospodarczym.".

otrzymuje brzmienie:
"SpóÅ‚ka zamieszcza swe ogÅ‚oszenia w Monitorze SÄ…dowym i Gospodarczym, chyba że przepisy kodeksu spóÅ‚ek handlowych przewidujÄ… inny sposób ogÅ‚oszeÅ„.".

Zarząd Barlinek SA przekazuje w załączeniu tekst jednolity Statutu Barlinek SA.


Podstawa prawna:
§ 38 ust. 1 pkt 2 lit. b RozporzÄ…dzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa paÅ„stwa niebÄ™dÄ…cego paÅ„stwem czÅ‚onkowskim (Dz. U. z 2009 r., Nr 33, poz. 259).

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm