pieniadz.pl

bmp AG
Zaproszenie na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy bmp AG

16-05-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2011
Data sporzÄ…dzenia: 2011-05-16
Skrócona nazwa emitenta
BMPAG
Temat
Zaproszenie na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy bmp AG
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
bmp Aktiengesellschaft, Berlin
(nr ident. akcji 330 420 – ISIN DE0003304200)

Niniejszym zapraszamy Akcjonariuszy naszej SpóÅ‚ki
na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy,

które odbÄ™dzie siÄ™

22 czerwca 2011 r. o godzinie 10.00

w dużej sali konferencyjnej w gmachu Ludwig-Erhard-Haus w Berlinie,
Fasanenstraße 85, 10623 Berlin.

PorzÄ…dek obrad


1.PrzedÅ‚ożenie zatwierdzonego rocznego sprawozdania finansowego, przyjÄ™tego rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego, sprawozdaÅ„ z dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki i Grupy za rok obrotowy 2010 wraz ze sprawozdaniem ZarzÄ…du z objaÅ›nieniami dotyczÄ…cymi informacji przekazywanych zgodnie z § 289 ust. 4 i ust. 5, § 315 ust. 2 pkt 5 i ust. 4 niemieckiego kodeksu handlowego (HGB), sprawozdania Rady Nadzorczej.

Walne Zgromadzenie nie podejmuje uchwaÅ‚y. Rada Nadzorcza przyjęła przedstawione przez ZarzÄ…d roczne sprawozdanie finansowe oraz roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe zgodnie z §§ 172, 173 niemieckiej ustawy o akcjach (AktG) w dniu 14 kwietnia 2011 r. Roczne sprawozdanie finansowe zostaÅ‚o tym samym zatwierdzone. Roczne sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki, roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z dziaÅ‚alnoÅ›ci Grupy, sprawozdanie Rady Nadzorczej oraz sprawozdanie ZarzÄ…du z objaÅ›nieniami m.in. odnoÅ›nie systemu kontroli wewnÄ™trznej i zarzÄ…dzania ryzykiem należy udostÄ™pnić Walnemu Zgromadzeniu, mimo że ustawa nie wymaga podjÄ™cia przez nie uchwaÅ‚y. Wymienione wyżej dokumenty sÄ… dostÄ™pne do wglÄ…du od dnia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia w Internecie na stronie SpóÅ‚ki pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633

2.Udzielenie ZarzÄ…dowi absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2010

ZarzÄ…d i Rada Nadzorcza proponujÄ… udzielić czÅ‚onkom ZarzÄ…du absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2010.


3.Udzielenie Radzie Nadzorczej absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2010

ZarzÄ…d i Rada Nadzorcza proponujÄ… udzielić czÅ‚onkom Rady Nadzorczej absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2010.

4.Zmiana firmy oraz odpowiednia zmiana Statutu

bmp AG skoncentruje w przyszÅ‚oÅ›ci swoje inwestycje wyÅ‚Ä…cznie na spóÅ‚kach z sektora mediów i usÅ‚ug marketingowych. Inwestycje mogÄ… być przy tym dokonywane zarówno w nowe, innowacyjne przedsiÄ™biorstwa wzrostu, jak i w dojrzalsze podmioty z wyżej wymienionej branży.

Aby realizować to podejÅ›cie inwestycyjne oraz komunikować je w prostszy sposób na rynku, bmp AG ma zmienić nazwÄ™ na bmp media investors AG. Tym samym nawiÄ…zuje siÄ™ do firmy SpóÅ‚ki, która z dniem 1 stycznia 2011 r. zostaÅ‚a poÅ‚Ä…czona z bmp AG, a mianowicie bmp Media Investors AG & Co. KGaA, która jest już wprowadzona w branżę i zyskaÅ‚a dobrÄ… reputacjÄ™.


ZarzÄ…d i Rada Nadzorcza spodziewajÄ… siÄ™ dziÄ™ki zmianie nazwy uzyskać znacznie bardziej klarowne pozycjonowanie SpóÅ‚ki jako jednej z wiodÄ…cych spóÅ‚ek obejmujÄ…cych udziaÅ‚y w przedsiÄ™biorstwach wzrostu w branży mediów i usÅ‚ug marketingowych. Wraz z tym oczekiwany jest wyraźny wzrost dziaÅ‚alnoÅ›ci inwestycyjnej.

ZarzÄ…d i Rada Nadzorcza proponujÄ… zmienić firmÄ™ SpóÅ‚ki na bmp media investors AG i nadać § 1 ust. 1 Statutu nastÄ™pujÄ…ce nowe brzmienie:

"1.SpóÅ‚ka prowadzi dziaÅ‚alność pod firmÄ… bmp media investors AG“

5. PodjÄ™cie uchwaÅ‚y o uchyleniu uchwalonego przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 27 czerwca 2006 r. kapitaÅ‚u docelowego zgodnie z § 5 ust. 3 Statutu oraz o ustanowieniu nowego kapitaÅ‚u decelowego z upoważnieniem do wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru i o odpowiedniej zmianie Statutu.

Uchwalony na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w 2006 r. i zawarty w § 5 ust. 3 Statutu kapitaÅ‚ docelowy (kapitaÅ‚ docelowy 2006/I) nie zostaÅ‚ do tej pory wykorzystany i jego obowiÄ…zywanie upÅ‚ywa z dniem 27 czerwca 2011 r. Aby również w przyszÅ‚oÅ›ci dać SpóÅ‚ce możliwość elastycznego pozyskiwania dodatkowego kapitaÅ‚u wÅ‚asnego jako dÅ‚ugoterminowego finansowania oraz aby na wypadek pojawienia siÄ™ na rynku szans na akwizycjÄ™ w miejsce gotówkowego podwyższenia kapitaÅ‚u móc także wybrać aportowe podwyższenie kapitaÅ‚u, planowane jest ustanowienie nowego kapitaÅ‚u docelowego, a mianowicie analogicznie do dotychczasowego kapitaÅ‚u docelowego w maksymalnej wysokoÅ›ci przewidzianej przepisami prawa tj. 50% obecnego kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.

Zarząd i Rada Nadzorcza proponują podjęcie następującej uchwały:

1) Obecny i obowiÄ…zujÄ…cy do 27 czerwca 2011 r. kapitaÅ‚ docelowy (kapitaÅ‚ docelowy 2006/I) zgodnie z § 5 ust. 3 Statutu zostaje uchylony z chwilÄ… skutecznoÅ›ci niniejszej uchwaÅ‚y poprzez dokonanie wpisu w rejestrze handlowym, jako że w terminie Walnego Zgromadzenia nie zostaÅ‚ on wykorzystany, ani nie upÅ‚ynÄ…Å‚ termin jego obowiÄ…zywania.

2) ZarzÄ…d jest upoważniony za zgodÄ… Rady Nadzorczej do podwyższenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki do dnia 21 czerwca 2016 r. jednorazowo lub kilkukrotnie o Å‚Ä…cznie maksymalnie 8.750.000,-- € w drodze emisji nowych beznominaÅ‚owych akcji na okaziciela w zamian za wkÅ‚ady pieniężne lub rzeczowe (KapitaÅ‚ docelowy 2011).

W przypadku podwyższania kapitaÅ‚u akcjonariuszom należy zasadniczo przyznać prawo poboru. W tym celu w przypadku gotówkowego podwyższenia kapitaÅ‚u w drodze emisji nowych akcji akcje mogÄ… zostać objÄ™te przez banki lub instytucje w rozumieniu § 186 ust. 5 zdanie 1 niemieckiej ustawy o akcjach (AktG) z obowiÄ…zkiem zaproponowania ich akcjonariuszom do poboru (poÅ›rednie prawo poboru).

Przy emisji akcji w ramach kapitału docelowego 2011 Zarząd za zgodą Rady Nadzorczej może jednakże wyłączyć prawo poboru akcjonariuszy:

a)jeÅ›li podwyższenie kapitaÅ‚u nastÄ™puje w zamian za wkÅ‚ady rzeczowe w celu nabycia przedsiÄ™biorstw, części przedsiÄ™biorstw lub udziaÅ‚ów w przedsiÄ™biorstwach lub w celu przeprowadzenia poÅ‚Ä…czeÅ„ przedsiÄ™biorstw lub w celu nabycia pozostaÅ‚ych aktywów w zamian za wydanie akcji;
b)jeÅ›li zgodnie z § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG cena emisyjna nowych akcji nie jest znacznie niższa od ceny gieÅ‚dowej akcji SpóÅ‚ki znajdujÄ…cych siÄ™ w obrocie w terminie ostatecznego ustalenia ceny emisyjnej i jeÅ›li część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego przypadajÄ…ca na wydawane (w zamian za wkÅ‚ady gotówkowe z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru) akcje nie przekracza Å‚Ä…cznie 10% kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki. Dla wyznaczenia granicy 10% obowiÄ…zuje kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy istniejÄ…cy w terminie skutecznoÅ›ci podjÄ™tej przez Walne Zgromadzenie uchwaÅ‚y o tym upoważnieniu lub, jeÅ›li ta wartość jest niższa, kapitaÅ‚ istniejÄ…cy w terminie skorzystania z tego upoważnienia. Na poczet tego limitu należy zaliczyć część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, która przypada na akcje, które zostaÅ‚y wydane lub sprzedane w okresie obowiÄ…zywania tego upoważnienia do czasu jego wykorzystania na podstawie innego stosownego upoważnienia z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru z poÅ›rednim lub bezpoÅ›rednim zastosowaniem § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG, jeżeli takiego zaliczenia wymagajÄ… przepisy prawa.

lub

c)jeÅ›li sÅ‚uży to wyÅ‚Ä…czeniu prawa poboru w odniesieniu do ewentualnych części uÅ‚amkowych akcji, bÄ™dÄ…cych skutkiem danej struktury poboru.“

JeÅ›li ZarzÄ…d za zgodÄ… Rady Nadzorczej nie postanowi inaczej, nowe akcje sÄ… uprawnione do udziaÅ‚u w zysku od poczÄ…tku roku obrotowego, dla którego w terminie wydania akcji nie zapadÅ‚a jeszcze uchwaÅ‚a w przedmiocie wykorzystania zysku.

ZarzÄ…d jest także upoważniony do ustalenia za zgodÄ… Rady Nadzorczej dalszej treÅ›ci praw akcyjnych oraz warunków emisji.

3) § 5 ust. 3 Statutu zostaje wykreÅ›lony i zastÄ…piony nastÄ™pujÄ…cym ust. 3:

"3.ZarzÄ…d jest upoważniony za zgodÄ… Rady Nadzorczej do podwyższenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki do dnia 21 czerwca 2016 r. jednorazowo lub kilkukrotnie o Å‚Ä…cznie maksymalnie 8.750.000,-- € w drodze emisji nowych beznominaÅ‚owych akcji na okaziciela w zamian za wkÅ‚ady pieniężne lub rzeczowe (KapitaÅ‚ docelowy 2011).

W przypadku podwyższania kapitaÅ‚u akcjonariuszom należy zasadniczo przyznać prawo poboru. W tym celu w przypadku gotówkowego podwyższenia kapitaÅ‚u w drodze emisji nowych akcji akcje mogÄ… zostać objÄ™te przez banki lub instytucje w rozumieniu § 186 ust. 5 zdanie 1 niemieckiej ustawy o akcjach (AktG) z obowiÄ…zkiem zaproponowania ich akcjonariuszom do poboru (poÅ›rednie prawo poboru).

Przy emisji akcji w ramach kapitału docelowego 2011 Zarząd za zgodą Rady Nadzorczej może jednakże wyłączyć prawo poboru akcjonariuszy:

a)jeÅ›li podwyższenie kapitaÅ‚u nastÄ™puje w zamian za wkÅ‚ady rzeczowe w celu nabycia przedsiÄ™biorstw, części przedsiÄ™biorstw lub udziaÅ‚ów w przedsiÄ™biorstwach lub w celu przeprowadzenia poÅ‚Ä…czeÅ„ przedsiÄ™biorstw lub w celu nabycia pozostaÅ‚ych aktywów w zamian za wydanie akcji;
b)jeÅ›li zgodnie z § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG cena emisyjna nowych akcji nie jest znacznie niższa od ceny gieÅ‚dowej akcji SpóÅ‚ki znajdujÄ…cych siÄ™ w obrocie w terminie ostatecznego ustalenia ceny emisyjnej i jeÅ›li część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego przypadajÄ…ca na wydawane (w zamian za wkÅ‚ady gotówkowe z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru) akcje nie przekracza Å‚Ä…cznie 10% kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki. Dla wyznaczenia granicy 10% obowiÄ…zuje kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy istniejÄ…cy w terminie skutecznoÅ›ci podjÄ™tej przez Walne Zgromadzenie uchwaÅ‚y o tym upoważnieniu lub, jeÅ›li ta wartość jest niższa, kapitaÅ‚ istniejÄ…cy w terminie skorzystania z tego upoważnienia. Na poczet tego limitu należy zaliczyć część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, która przypada na akcje, które zostaÅ‚y wydane lub sprzedane w okresie obowiÄ…zywania tego upoważnienia do czasu jego wykorzystania na podstawie innego stosownego upoważnienia z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru z poÅ›rednim lub bezpoÅ›rednim zastosowaniem § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG, jeżeli takiego zaliczenia wymagajÄ… przepisy prawa.

lub

c)jeÅ›li sÅ‚uży to wyÅ‚Ä…czeniu prawa poboru w odniesieniu do ewentualnych części uÅ‚amkowych akcji, bÄ™dÄ…cych skutkiem danej struktury poboru.“

JeÅ›li ZarzÄ…d za zgodÄ… Rady Nadzorczej nie postanowi inaczej, nowe akcje sÄ… uprawnione do udziaÅ‚u w zysku od poczÄ…tku roku obrotowego, dla którego w terminie wydania akcji nie zapadÅ‚a jeszcze uchwaÅ‚a w przedmiocie wykorzystania zysku.

ZarzÄ…d jest także upoważniony do ustalenia za zgodÄ… Rady Nadzorczej dalszej treÅ›ci praw akcyjnych oraz warunków emisji."

Opinia ZarzÄ…du zgodnie z § 203 w zwiÄ…zku z § 186 ust. 4 zdanie 2 AktG dotyczÄ…ca 5 punktu porzÄ…dku obrad: "PodjÄ™cie uchwaÅ‚y o uchyleniu uchwalonego przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 27 czerwca 2006 r. kapitaÅ‚u docelowego zgodnie z § 5 ust. 3 Statutu oraz o ustanowieniu nowego kapitaÅ‚u docelowego z upoważnieniem do wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru i o odpowiedniej zmianie Statutu.“

Z uwagi na fakt, że termin obowiązywania dotychczasowego kapitału docelowego w wysokości 8.750.000,-- euro, o ile nie zostanie on do tego czasu wykorzystany, upływa z dniem 27 czerwca 2011 r., planuje się utworzenie nowego kapitału docelowego w maksymalnej dopuszczalnej przez prawo wysokości (kapitał docelowy 2011).


KapitaÅ‚ docelowy 2011 jest do dyspozycji kierownictwa SpóÅ‚ki do realizacji wszystkich dopuszczalnych przez prawo celów. DziÄ™ki temu SpóÅ‚ka ma zyskać możliwość pozyskiwania dodatkowego kapitaÅ‚u wÅ‚asnego jako dÅ‚ugoterminowego finansowania także poza trybem zwyczajnego podwyższenia kapitaÅ‚u dokonywanego przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Przewidziana możliwość aportowego podwyższenia kapitaÅ‚u umożliwia ZarzÄ…dowi szybkie i elastyczne reagowanie na pojawiajÄ…ce siÄ™ na rynku szanse akwizycyjne. ZarzÄ…d ma w ten sposób zyskać możliwość przeprowadzania podwyższeÅ„ kapitaÅ‚u, także z wyÅ‚Ä…czeniem praw poboru akcjonariuszy, aby poprzez celowe dziaÅ‚ania akwizycyjne i kooperacyjne wzmocnić konkurencyjność SpóÅ‚ki i zwiÄ™kszyć rentowność i wartość firmy.

Przy wykorzystaniu kapitaÅ‚u docelowego 2011 w formie gotówkowych podwyższeÅ„ kapitaÅ‚u akcjonariusze majÄ… zasadniczo prawo poboru, które przy gotówkowych podwyższeniach kapitaÅ‚u w drodze emisji nowych akcji może przybrać ewentualnie formÄ™ poÅ›redniego prawa poboru w rozumieniu § 186 ust. 5 AktG poprzez plasowanie nowych akcji za poÅ›rednictwem banku.

Zarząd ma jednak otrzymać możliwość wyłączenia za zgodą Rady Nadzorczej prawa poboru w następujących przypadkach:

a)ZarzÄ…d za zgodÄ… Rady Nadzorczej ma w pierwszej linii otrzymać możliwość wykorzystywania kapitaÅ‚u docelowego 2011 w celu przeprowadzania aportowych podwyższeÅ„ kapitaÅ‚u. Powyższe daje kierownictwu możliwość oferowania akcji przy ewentualnym nabywaniu przedsiÄ™biorstw, udziaÅ‚ów w przedsiÄ™biorstwach lub częściach przedsiÄ™biorstw lub w ramach poÅ‚Ä…czeÅ„ przedsiÄ™biorstw (zwanych Å‚Ä…cznie przedsiÄ™biorstwami) oraz przy ewentualnym nabywaniu pozostaÅ‚ych aktywów. DziÄ™ki temu SpóÅ‚ka otrzymuje możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na okazje akwizycyjne, które na ogóÅ‚ pojawiajÄ… siÄ™ krótkoterminowo. CzÄ™stokroć wysokie Å›wiadczenia wzajemne mogÄ… być wówczas speÅ‚nione w formie przydzielenia akcji i nie muszÄ… być wnoszone w gotówce, co pozwala na przeprowadzenie akwizycji bez obciążenia stanu pÅ‚ynnoÅ›ci SpóÅ‚ki. Upoważnienie umożliwia dziÄ™ki temu optymalne finansowanie transakcji nabycia w zamian za akcje i zwiÄ…zane z tym wzmocnienie bazy kapitaÅ‚ów wÅ‚asnych.

Wnoszenie do SpóÅ‚ki przedsiÄ™biorstw przede wszystkim z docelowych rynków tj. z Niemiec i z Polski oraz przede wszystkim z branży mediów i usÅ‚ug marketingowych oraz pozostaÅ‚ych aktywów w drodze aportu jest w interesie SpóÅ‚ki, jeÅ›li dziaÅ‚anie to może wzmocnić pozycjÄ™ rynkowÄ… SpóÅ‚ki. CzÄ™sto wÅ‚aÅ›ciciele wnoszonych przedsiÄ™biorstw lub pozostaÅ‚ych aktywów oczekujÄ… również Å›wiadczenia wzajemnego przynajmniej w części w postaci akcji SpóÅ‚ki, aby (nadal) posiadać udziaÅ‚y w przedsiÄ™biorstwie, lub godzÄ… siÄ™ na pÅ‚atność w gotówce jedynie za cenÄ™ znacznie wyższÄ… w porównaniu do przydzielenia akcji. Jako że nabywanie tego typu aportów nastÄ™puje stosownie do uwarunkowaÅ„ rynkowych na ogóÅ‚ krótkoterminowo, nie może być zatem z reguÅ‚y uchwalone przez odbywajÄ…ce siÄ™ zasadniczo tylko raz w roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, ani z uwagi na wymóg zachowania ustawowych terminów przez zwoÅ‚ane specjalnie w tym celu Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Ze wzglÄ™du na to potrzebny jest kapitaÅ‚ docelowy, który ZarzÄ…d za zgodÄ… Rady Nadzorczej może wykorzystać w krótkim czasie z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru.

Kierownictwo skorzysta z możliwoÅ›ci podwyższenia kapitaÅ‚u za wkÅ‚ady rzeczowe z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru jedynie, jeÅ›li zachowana bÄ™dzie odpowiednia relacja pomiÄ™dzy wartoÅ›ciÄ… przydzielanych akcji a wartoÅ›ciÄ… Å›wiadczenia wzajemnego, tj. wartoÅ›ciÄ… nabywanego przedsiÄ™biorstwa lub pozostaÅ‚ych aktywów . PrzedsiÄ™biorstwa lub pozostaÅ‚e aktywa, których nabycie jest planowane, poddawane bÄ™dÄ… rynkowej wycenie, w razie potrzeby na podstawie operatu szacunkowego. Przy wycenie wydawanych akcji SpóÅ‚ki ZarzÄ…d z reguÅ‚y orientować siÄ™ bÄ™dzie wedÅ‚ug kursu gieÅ‚dowego. ZarzÄ…d nie wprowadzi jednakże schematycznego poÅ‚Ä…czenia z kursem akcji, aby nie podważać już osiÄ…gniÄ™tych wyników negocjacji.

Z uwagi na powyższe rozważania wyÅ‚Ä…czenie prawa poboru akcjonariuszy przy aportowym podwyższeniu kapitaÅ‚u w celu nabycia przedsiÄ™biorstw lub pozostaÅ‚ych aktywów może leżeć w interesie SpóÅ‚ki i być uzasadnione. ZarzÄ…d i Rada Nadzorcza w przypadku każdej pojedynczej transakcji nabycia bÄ™dÄ… rozpatrywać i rozważać, czy nabycie w zamian za wydanie akcji z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru leży w dobrze pojÄ™tym interesie SpóÅ‚ki z uwzglÄ™dnieniem interesów akcjonariuszy.

Do nabywania przedsiÄ™biorstw lub pozostaÅ‚ych aktywów ZarzÄ…d może wykorzystać także akcje wÅ‚asne, nabyte na podstawie upoważnienia do nabywania akcji wÅ‚asnych udzielonego przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy z 7 lipca 2010r w 4 punkcie porzÄ…dku obrad. DecyzjÄ™ o rodzaju i źródle Å›wiadczenia wzajemnego za aport – tj. o wykorzystaniu kapitaÅ‚u docelowego i/lub wykorzystaniu akcji wÅ‚asnych – podejmujÄ… wÅ‚aÅ›ciwe organa SpóÅ‚ki.

b)ZarzÄ…d ma także uzyskać prawo do wyÅ‚Ä…czenia za zgodÄ… Rady Nadzorczej prawa poboru przy gotówkowych podwyższeniach kapitaÅ‚u stosownie do § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG, jeÅ›li cena emisyjna nowych akcji nie jest znacznie niższa od ceny gieÅ‚dowej, a wydawane akcje nie przekraczajÄ… Å‚Ä…cznie 10% kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.

DziÄ™ki temu kierownictwo otrzymuje możliwość pokrywania ewentualnego krótkoterminowego zapotrzebowania na kapitaÅ‚ w celu wzmocnienia bazy kapitaÅ‚u wÅ‚asnego i wykorzystania w tym celu korzystnych sytuacji na gieÅ‚dzie, aby przy plasowaniu akcji dziÄ™ki wyznaczeniu ceny emisyjnej bliskiej cenie rynkowej osiÄ…gnąć możliwie najwyższy przypÅ‚yw kapitaÅ‚u. Z uwagi na ograniczenie wolumenu do 10% kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego oraz bliskÄ… cenie gieÅ‚dowej cenÄ™ emisyjnÄ…, akcjonariusze nadal majÄ… możliwość nabycia na gieÅ‚dzie akcji koniecznych do utrzymania wysokoÅ›ci ich udziaÅ‚u w SpóÅ‚ce na zbliżonych warunkach.

Upoważnienie do wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru akcjonariuszy przy gotówkowym podwyższeniu kapitaÅ‚u stanowi atut dla SpóÅ‚ki, umożliwiajÄ…c jej szybkie i elastyczne korzystanie z pojawiajÄ…cych siÄ™ na rynku szans w różnych obszarach dziaÅ‚alnoÅ›ci, na które potrzebny jest kapitaÅ‚. Powyższe leży w interesie SpóÅ‚ki i dodatkowo daje jej możliwość pozyskania kolejnych krajowych i zagranicznych inwestorów dziÄ™ki wydawaniu akcji na rzecz inwestorów instytucjonalnych lub strategicznych.

Podwyższenie kapitaÅ‚u z wyÅ‚Ä…czeniem praw poboru umożliwia wyznaczenie ceny emisyjnej na poziomie zbliżonym do rynkowego i tym samym zgodnie z doÅ›wiadczeniem uzyskanie wyższego dopÅ‚ywu Å›rodków, niż w przypadku emisji z prawem poboru. Powyższe nastÄ™puje zatem w dobrze pojÄ™tym interesie SpóÅ‚ki i jej akcjonariuszy. Przeprowadzenie emisji akcji z prawem poboru jest natomiast bardziej kosztowne i czasochÅ‚onne.

Interesy akcjonariuszy zostały w tym upoważnieniu uwzględnione w wystarczającym stopniu:
Potrzeba ochrony akcjonariuszy przed rozwodnieniem realizowana jest w pierwszej linii przez ograniczenie akcji wydawanych z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru do Å‚Ä…cznie 10% kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego. Na poczet tego limitu należy zaliczyć część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, która przypada na akcje, które zostaÅ‚y wydane lub sprzedane w okresie obowiÄ…zywania kapitaÅ‚u docelowego 2011 do czasu jego wykorzystania na podstawie innego stosownego upoważnienia z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru z poÅ›rednim lub bezpoÅ›rednim zastosowaniem § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG, jeżeli takiego zaliczenia wymagajÄ… przepisy prawa.

Cena emisyjna nowych akcji nie może być także znacznie niższa niż cena gieÅ‚dowa znajdujÄ…cych siÄ™ już w obrocie gieÅ‚dowym akcji SpóÅ‚ki w terminie ostatecznego ustalania ceny emisyjnej. ZarzÄ…d przy ustalaniu ceny emisyjnej bÄ™dzie dokÅ‚adaÅ‚ staraÅ„, aby konieczne w razie potrzeby skonto od kursu gieÅ‚dowego zgodnie z notowaniami w systemie Xetra (lub porównywalnym systemie bÄ™dÄ…cym jego nastÄ™pcÄ…) na gieÅ‚dzie papierów wartoÅ›ciowych we Frankfurcie byÅ‚o tak niskie jak to tylko możliwe w warunkach rynkowych panujÄ…cych w terminie ostatecznego ustalania ceny emisyjne. Skonto wyniesie przewidywalnie maksymalnie 3%, a w żadnym wypadku nie przekroczy 5% ceny gieÅ‚dowej. Każdy akcjonariusz ma zatem w celu utrzymania wysokoÅ›ci swojego udziaÅ‚u oraz wzglÄ™dnego prawa gÅ‚osu możliwość nabycia akcji na gieÅ‚dzie na zbliżonych warunkach, jak podmiot obejmujÄ…cy akcje wydane przez SpóÅ‚kÄ™. Idea ochrony przed rozwodnieniem zostaÅ‚a zatem uwzglÄ™dniona.

Do przydziaÅ‚u akcji inwestorom w zamian za wkÅ‚ad pieniężny z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru akcjonariuszy ZarzÄ…d może wykorzystać także akcje wÅ‚asne, nabyte na podstawie upoważnienia do nabywania akcji wÅ‚asnych udzielonego przez Walne Zgromadzenie w dniu 7 lipca 2010 r. w punkcie 4 porzÄ…dku obrad. W okresie obowiÄ…zywania proponowanego kapitaÅ‚u docelowego 2011 stosownie do § 186 ust. 3 zadanie 4 AktG z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru można wydać wzglÄ™dnie zbyć akcje stanowiÄ…ce Å‚Ä…cznie 10% wartoÅ›ci nominalnej kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, czy to z użyciem akcji wÅ‚asnych czy też nowych akcji z kapitaÅ‚u docelowego.

c)WyÅ‚Ä…czenie prawa poboru w odniesieniu do uÅ‚amkowych części akcji jest konieczne, aby biorÄ…c pod uwagÄ™ kwotÄ™ danego podwyższenia kapitaÅ‚u uzyskać praktycznÄ… strukturÄ™ poboru. Brak wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru w odniesieniu do uÅ‚amkowych części akcji utrudniÅ‚oby znacznie techniczne przeprowadzenie podwyższenia kapitaÅ‚u i wykonania praw poboru. Wartość danej części uÅ‚amkowej akcji przypadajÄ…cej na każdego akcjonariusza jest z reguÅ‚y niewielka, a nakÅ‚ady na wydanie takich akcji bez wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru sÄ… znacznie wyższe; natomiast w przypadku wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru w stosunku do części uÅ‚amkowych akcji efekt rozwodnienia jest jedynie niewielki. Akcje prowadzÄ…ce do powstania części uÅ‚amkowych i wyÅ‚Ä…czone z tego tytuÅ‚u z prawa poboru akcjonariuszy sprzedawane sÄ… za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy lub wykorzystywane w inny możliwie najlepszy dla SpóÅ‚ki sposób. WyÅ‚Ä…czenie prawa poboru sÅ‚uży zatem celom praktycznym i uÅ‚atwieniu przeprowadzania podwyższenia kapitaÅ‚u, co stanowi o jego stosownoÅ›ci.

Przy wykorzystaniu jednego z opisanych powyżej upoważnieÅ„ do wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru cena emisyjna zostanie ustalona w taki sposób, aby uwzglÄ™dniajÄ…c dane warunki na rynku kapitaÅ‚owym chronić interesy akcjonariuszy i SpóÅ‚ki.

Zarząd będzie składał sprawozdanie o każdym wykorzystaniu kapitału docelowego na kolejnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

6. Wybór biegÅ‚ego rewidenta

Badanie sprawozdania rocznego SpóÅ‚ki oraz rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2011 Rada Nadzorcza proponuje powierzyć

VERHÜLSDONK & PARTNER GmbH
Wirtschaftsprüfungsgesellschaft - Steuerberatungsgesellschaft z siedzibÄ… w Berlinie.

Zwracamy uwagÄ™ na fakt, że spóÅ‚ka biegÅ‚ych rewidentów zostanie w ten sposób wybrana po raz dziewiÄ…ty na biegÅ‚ego rewidenta SpóÅ‚ki. BiegÅ‚y rewident odpowiedzialny za badanie nie przekroczyÅ‚ jeszcze limitu siedmiu kolejnych lat peÅ‚nienia funkcji osoby odpowiedzialnej za badanie sprawozdania rocznego. Wymieniona w § 319a ust. 1 pkt 4 niemieckiego Kodeksu handlowego (HGB) przesÅ‚anka wykluczenia zatem nie wystÄ™puje. Powyższy przepis przewiduje, że z badania rocznego sprawozdania finansowego należy wykluczyć osobÄ™, jeÅ›li byÅ‚a ona odpowiedzialna za badanie rocznego sprawozdania finansowego w przedsiÄ™biorstwie już siedem lub wiÄ™cej razy.


Inne informacje odnośnie zwołania

1. Ogólna liczba akcji i praw gÅ‚osu w momencie zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia
(informacje zgodnie z § 30b niemieckiej ustawy o obrocie papierami wartoÅ›ciowymi (WpHG)


Na dzieÅ„ ogÅ‚oszenia o zwoÅ‚aniu Walnego Zgromadzenia w elektronicznym Monitorze Federalnym (elektronischer Bundesanzeiger) kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy SpóÅ‚ki wynosi 17.500.000,00 euro i dzieli siÄ™ na 17.500.000 akcji beznominaÅ‚owych. Na każdÄ… akcjÄ™ beznominaÅ‚owÄ… przypada jeden gÅ‚os. Z akcji pozostajÄ…cych w posiadaniu SpóÅ‚ki nie można wykonywać praw gÅ‚osu. Na dzieÅ„ obwieszczenia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia w elektronicznym Monitorze Federalnym SpóÅ‚ka nie posiada wÅ‚asnych akcji. Na dzieÅ„ obwieszczenia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia w elektronicznym Monitorze Federalnym ogólna liczba zarówno akcji, jak i praw gÅ‚osu wynosi zatem 17.500.000.


2. Warunek udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu i wykonywania prawa gÅ‚osu (§ 121 ust. 3 pkt. 1 AktG)

Do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy oraz do wykonywania prawa gÅ‚osu zgodnie z § 19 naszego Statutu uprawnieni sÄ… akcjonariusze, którzy przedkÅ‚adajÄ…c na podany poniżej adres SpóÅ‚ki -/-

bmp AG
c/o Computershare HV-Services AG
Prannerstraße 8
80333 München
Telefax: ++49 89 30903-74675
e-mail: anmeldestelle@computershare.de

zaświadczenie o posiadaniu akcji zgłoszą swoje uczestnictwo do dnia 15 czerwca 2011, godz. 24.00 (środkowoeuropejskiego czasu letniego) (termin zgłoszeń). Zaświadczenie o posiadaniu akcji musi zostać sporządzone przez bank depozytowy; zaświadczenie to ma się odnosić do stanu na początek 21 dnia przed Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy, tj. na 1 czerwca 2011, godz. 0.00 (środkowoeuropejskiego czasu letniego) (dzień nabycia praw uczestnictwa / record date). Zgłoszenie oraz zaświadczenie o posiadaniu akcji wymagają formy pisemnej oraz muszą zostać sporządzone w języku niemieckim, angielskim lub polskim.-/-

Akcjonariuszom, którzy zdeponowali swoje akcje w banku niemieckim i chcieliby wziąć udziaÅ‚ w Walnym Zgromadzeniu i skorzystać z prawa gÅ‚osu, zalecamy – analogicznie do lat ubiegÅ‚ych – zwrócenie siÄ™ do banku depozytariusza z wnioskiem o wydanie karty wstÄ™pu na Walne Zgromadzenie. Bank depozytariusz dokona koniecznego zgÅ‚oszenia i potwierdzi ww. jednostce fakt posiadania odnoÅ›nych akcji. NastÄ™pnie akcjonariuszom zostanie przesÅ‚ana karta wstÄ™pu na Walne Zgromadzenie. W celu zapewnienia otrzymania karty wstÄ™pu w terminie prosimy o możliwie jak najszybsze zÅ‚ożenie odnoÅ›nego wniosku. ZgÅ‚oszenie z zamówieniem karty wstÄ™pu musi wpÅ‚ynąć do bmp AG, c/o Computershare HV-Services AG na wskazany powyżej adres najpóźniej we wskazanym powyżej terminie zgÅ‚oszenia.

Akcjonariusze, którzy zdeponowali swoje akcje w banku zagranicznym, przesyÅ‚ajÄ… zgÅ‚oszenia wraz z potwierdzeniem banku depozytariusza bezpoÅ›rednio do bmp AG, c/o Computershare HV-Services AG na wskazany powyżej adres. Również w tym wypadku obowiÄ…zuje zasada, że zgÅ‚oszenie z zamówieniem karty wstÄ™pu musi wpÅ‚ynąć do ww. jednostki najpóźniej przed upÅ‚ywem terminu zgÅ‚oszenia. WiÄ™cej informacji dostÄ™pnych jest w treÅ›ci wskazówek umieszczonych na naszej stronie internetowej
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633

Dzień nabywania praw do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu (record date) i dysponowanie akcjami

W stosunku do SpóÅ‚ki w zakresie uczestnictwa w Zgromadzeniu oraz wykonywania prawa gÅ‚osu za akcjonariusza uznawana jest wyÅ‚Ä…cznie osoba, która dostarczyÅ‚a zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji. O uprawnieniu do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i prawie gÅ‚osu decyduje wyÅ‚Ä…cznie potwierdzone posiadanie akcji przez akcjonariusza w dniu nabywania praw do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu (record date).

Akcje nie są blokowane ani w wyniku nabycia praw do uczestnictwa w Zgromadzeniu ani w wyniku zgłoszenia udziału w Walnym Zgromadzeniu. Akcjonariusze mogą więc nadal swobodnie dysponować swoimi akcjami także w dniu oraz po dniu nabycia praw do uczestnictwa lub po dokonanym zgłoszeniu. Takie dyspozycje nie mają żadnego wpływu na uprawnienia do uczestnictwa oraz zakres prawa głosu. Powyższe obowiązuje odpowiednio odnośnie nabywania i dokupowania akcji po dniu nabycia praw do uczestnictwa (record date). Osoby nabywające akcje po dniu nabywania praw do uczestnictwa (record date), nie są w związku z tym uprawnione do uczestnictwa.

3. Zlecanie wykonania prawa głosu przedstawicielom

Akcjonariusze, którzy nie chcÄ… osobiÅ›cie uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu mogÄ… wykonanie przysÅ‚ugujÄ…cych im praw akcjonariuszy wÅ‚Ä…cznie z prawa gÅ‚osu na Walnym Zgromadzeniu zlecić peÅ‚nomocnikowi, np. bankowi lub zwiÄ…zkowi akcjonariuszy lub innej osobie wedÅ‚ug wÅ‚asnego wyboru. Także w tych przypadkach konieczne jest terminowe zgÅ‚oszenie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji zgodnie z powyższymi postanowieniami.

Jeżeli peÅ‚nomocnictwo nie zostanie udzielone ani bankowi, ani zwiÄ…zkowi akcjonariuszy, ani też innemu peÅ‚nomocnikowi okreÅ›lonemu w przepisach § 135 niemieckiej ustawy o akcjach (AktG), wówczas udzielenia peÅ‚nomocnictwa, jego cofniÄ™cia oraz potwierdzenia peÅ‚nomocnictwa w stosunku do SpóÅ‚ki należy dokonać w formie pisemnej. Udzielnie peÅ‚nomocnictwa może mieć miejsce w stosunku do peÅ‚nomocnika lub w stosunku do SpóÅ‚ki. PeÅ‚nomocnictwo udzielone w stosunku do peÅ‚nomocnika należy przedÅ‚ożyć SpóÅ‚ce. PeÅ‚nomocnik może tego dokonać przedkÅ‚adajÄ…c peÅ‚nomocnictwo w dniu Walnego Zgromadzenia w punkcie kontroli przy wejÅ›ciu. W celu przekazania dokumentu peÅ‚nomocnictwa przed rozpoczÄ™ciem Walnego Zgromadzenia drogÄ… pocztowÄ…, faksem lub drogÄ… elektronicznÄ… (e-mail) SpóÅ‚ka udostÄ™pnia dodatkowo nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
c/o Computershare HV-Services AG
Prannerstraße 8
80333 München
Telefax: +49 89 30903-74675
e-mail: bmp-hv2011@computershare.de

Powyższe drogi przekazywania sÄ… także dostÄ™pne, jeÅ›li udzielenie peÅ‚nomocnictwa ma nastÄ…pić poprzez oÅ›wiadczenie w stosunku do SpóÅ‚ki; odrÄ™bne udokumentowanie udzielenia peÅ‚nomocnictwa jest w tym przypadku zbyteczne. Także cofniÄ™cie już udzielonego peÅ‚nomocnictwa może być dokonane wobec SpóÅ‚ki bezpoÅ›rednio okreÅ›lonymi wyżej drogami.

Formularz, który może być stosowany do udzielenia peÅ‚nomocnictwa, znajduje siÄ™ z jednej strony na odwrocie karty wstÄ™pu, przesyÅ‚anej akcjonariuszom po opisanym wyżej terminowym zgÅ‚oszeniu, zaÅ› z drugiej jest dostÄ™pny do pobrania na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633
PeÅ‚nomocnictwo może być udzielone w każdy inny ustawowo dopuszczalny sposób. JeÅ›li akcjonariusz upoważni wiÄ™cej niż jednÄ… osobÄ™, SpóÅ‚ka może odrzucić jednÄ… lub kilka spoÅ›ród nich.

Banki, zwiÄ…zki akcjonariuszy i inne równorzÄ™dne osoby i instytucje wymienione w § 135 ust. 8 i ust. 10 w zwiÄ…zku z § 125 ust. 5 niemieckiej ustawy o akcjach (AktG) w przypadku uzyskania peÅ‚nomocnictwa od akcjonariuszy mogÄ… okreÅ›lić odmienne regulacje odnoÅ›nie formy peÅ‚nomocnictwa; akcjonariuszy prosimy o uzgodnienie w takim przypadku formy i procedury udzielania peÅ‚nomocnictwa z osobÄ… lub instytucjÄ…, której udzielane jest peÅ‚nomocnictwo.

SpóÅ‚ka oferuje swoim akcjonariuszom udzielenie peÅ‚nomocnictwa do wykonywania ich gÅ‚osu wyznaczonym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu. Akcjonariusze, którzy chcieliby udzielić peÅ‚nomocnictwa wyznaczonym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu, muszÄ… zgÅ‚osić w terminie chęć uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i przedÅ‚ożyć zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji zgodnie z powyższymi postanowieniami. Wyznaczeni przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawiciele uprawnieni do wykonywania prawa gÅ‚osu wykonujÄ… prawo gÅ‚osu w przypadku otrzymania peÅ‚nomocnictwa zgodnie z otrzymanymi instrukcjami.JeÅ›li wyznaczeni przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawiciele uprawnieni do wykonywania gÅ‚osu nie otrzymali instrukcji od akcjonariusza nie sÄ… uprawnieni do wykonywania prawa gÅ‚osu. Dotyczy to w szczególnoÅ›ci ewentualnych wniosków zgÅ‚aszanych dopiero podczas Walnego Zgromadzenia. Wyznaczeni przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawiciele nie przyjmujÄ… instrukcji odnoÅ›nie zgÅ‚aszania wniosków dotyczÄ…cych punktów porzÄ…dku obrad. Formularz do udzielenia peÅ‚nomocnictwa i instrukcji dla wyznaczonych przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicieli jest doÅ‚Ä…czany do każdej karty wstÄ™pu. Jest on również dostÄ™pny do pobrania na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633
PeÅ‚nomocnictwa i instrukcje dla wyznaczonych przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicieli uprawnionych do wykonywania prawa gÅ‚osu muszÄ… być również przekazane SpóÅ‚ce w formie pisemnej.

Akcjonariusze, którzy chcieliby udzielić peÅ‚nomocnictwa wyznaczonym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem, sÄ… proszeni dla uÅ‚atwienia spraw organizacyjnych o przesyÅ‚anie peÅ‚nomocnictw wraz z instrukcjami najpóźniej do dnia 21 czerwca 2011, godz. 24.00 (Å›rodkowoeuropejskiego czasu letniego) (wpÅ‚yw), drogÄ… pocztowÄ…, faksem lub mailem na nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
c/o Computershare HV-Services AG
Prannerstraße 8
80333 München
Telefax: +49 89 30903-74675
E-mail: bmp-HV2011@computershare.de

Akcjonariuszom, którzy w terminie zgÅ‚osili chęć uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu, przedÅ‚ożyli zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji zgodnie z wymienionymi wyżej postanowieniami i pojawili siÄ™ na Walnym Zgromadzeniu, oferujemy poza tym możliwość udzielenia już na Walnym Zgromadzeniu wymienionym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu, peÅ‚nomocnictwa do wykonania ich gÅ‚osu.

Bliższe informacje odnośnie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywania prawa głosu akcjonariusze otrzymają przesłane wraz z kartą wstępu. Odpowiednie informacje znajdują się także do wglądu na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633

4. Prawa akcjonariuszy (§ 121 ust. 3 pkt. 4 AktG)

a)Wnioski o uzupeÅ‚nienie porzÄ…dku obrad na żądanie mniejszoÅ›ci zgodnie z § 122 ust. 2 AktG


Akcjonariusze, których udziaÅ‚y osiÄ…gajÄ… Å‚Ä…cznie dwudziestÄ… część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego (to jest 875.000 akcji) albo kwotÄ™ udziaÅ‚owÄ… w wysokoÅ›ci 500.000,00 euro (to jest 500.000 akcji), mogÄ… żądać umieszczenia spraw na porzÄ…dku obrad i ich ogÅ‚oszenia. Żądanie należy kierować na piÅ›mie do ZarzÄ…du SpóÅ‚ki i winno ono wpÅ‚ynąć do SpóÅ‚ki najpóźniej do dnia 22 maja 2011, do godziny 24.00 (Å›rodkowoeuropejskiego czasu letniego). Wnioski akcjonariuszy o uzupeÅ‚nienie porzÄ…dku obrad zgodnie z § 122 ust. 2 AktG należy kierować wyÅ‚Ä…cznie na nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
Der Vorstand
Schlüterstraße 38
10629 Berlin
Telefax: +49 30 20305-555

Wnioski skierowane na inny adres nie będą uwzględniane.

Dalsze objaÅ›nienia dotyczÄ…ce wniosków o uzupeÅ‚nienie porzÄ…dku obrad znajdujÄ… siÄ™ na stronie internetowej SpóÅ‚ki pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633

b)Wnioski i propozycje akcjonariuszy dotyczÄ…ce wyborów zgodnie z §§ 126 ust. 1, 127 AktG


PodajÄ…c swoje nazwisko i uzasadnienie akcjonariusze mogÄ… przesyÅ‚ać do SpóÅ‚ki najpóźniej do dnia 7 czerwca 2011, do godziny 24.00 (Å›rodkowoeuropejskiego czasu letniego) wnioski przeciwne do propozycji ZarzÄ…du i/lub Rady Nadzorczej do danych punktów porzÄ…dku obrad zgodnie z § 126 ust. 1 AktG oraz propozycje dotyczÄ…ce wyboru biegÅ‚ego rewidenta zgodnie z § 127 AktG. Powyższe wnioski i/lub propozycje wyborcze akcjonariuszy należy kierować wyÅ‚Ä…cznie na nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
– Hauptversammlung –
Schlüterstraße 38
10629 Berlin
Telefax: +49 30 20305-555

Wnioski i/lub propozycje wyborcze skierowane na inny adres nie będą uwzględniane.

Dalsze objaÅ›nienia dotyczÄ…ce wniosków i propozycji wyborczych znajdujÄ… siÄ™ na stronie internetowej SpóÅ‚ki pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633


c)Prawo do informacji zgodnie z § 131 ust. 1 AktG

W czasie Walnego Zgromadzenia każdy akcjonariusz i przedstawiciel akcjonariusza ma prawo żądać od ZarzÄ…du informacji dotyczÄ…cych spraw SpóÅ‚ki, o ile jest to konieczne dla rzeczowej oceny porzÄ…dku obrad.
Dalsze objaÅ›nienia dotyczÄ…ce prawa akcjonariuszy do informacji znajdujÄ… siÄ™ na stronie internetowej SpóÅ‚ki pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633



5. Dalsze wyjaÅ›nienia i informacje na stronie internetowej SpóÅ‚ki

Zgodnie z § 124a AktG akcjonariuszom udostÄ™pniane sÄ… informacje odnoÅ›nie Walnego Zgromadzenia w dziale Investor Relations na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633

Dalsze wyjaÅ›nienia odnoÅ›nie praw akcjonariuszy zgodnie z §§ 122 ust. 2, 126 ust. 1, 127, 131 ust. 1 AktG znajdujÄ… siÄ™ również pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X3633





Berlin, w maju 2011 r.

bmp Aktiengesellschaft
- ZarzÄ…d -








Podstawa prawna: Art. 56 ust. 6 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spóÅ‚kach publicznych z późn. zm.

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm