pieniadz.pl

bmp AG
Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy bmp AG

26-05-2010


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2010
Data sporzÄ…dzenia: 2010-05-26
Skrócona nazwa emitenta
BMPAG
Temat
Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy bmp AG
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
bmp Aktiengesellschaft, Berlin
(nr ident. akcji 330 420 – ISIN DE0003304200)

Niniejszym zapraszamy Akcjonariuszy naszej SpóÅ‚ki
na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy,

które odbÄ™dzie siÄ™ 7 lipca 2010 o godzinie 10.00

w Berlinie w dużej sali konferencyjnej w gmachu Ludwig-Erhard-Haus,
Fasanenstraße 85, 10623 Berlin.

PorzÄ…dek obrad


1.PrzedÅ‚ożenie zatwierdzonego rocznego sprawozdania finansowego, przyjÄ™tego rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego, sprawozdaÅ„ z dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki i koncernu za rok obrotowy 2009, sprawozdania Rady Nadzorczej wraz ze sprawozdaniem ZarzÄ…du z objaÅ›nieniami dotyczÄ…cymi informacji przekazywanych zgodnie z § 289 ust. 4, § 315 ust. 4 niemieckiego kodeksu handlowego (HGB)

Walne Zgromadzenie nie podejmuje uchwaÅ‚y. Rada Nadzorcza przyjęła przedstawione przez ZarzÄ…d roczne sprawozdanie finansowe oraz roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe zgodnie z §§ 172, 173 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) w dniu 20 kwietnia 2010. Roczne sprawozdanie finansowe zostaÅ‚o tym samym zatwierdzone. Roczne sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki, roczne skonsolidowane sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z dziaÅ‚alnoÅ›ci koncernu, sprawozdanie Rady Nadzorczej oraz sprawozdanie ZarzÄ…du z objaÅ›nieniami m.in. odnoÅ›nie systemu kontroli wewnÄ™trznej i zarzÄ…dzania ryzykiem należy udostÄ™pnić Walnemu Zgromadzeniu, mimo że ustawa nie wymaga podjÄ™cia przez nie uchwaÅ‚y. Wymienione wyżej dokumenty bÄ™dÄ… dostÄ™pne do wglÄ…du od dnia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia w Internecie na stronie SpóÅ‚ki pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.

2. Udzielenie ZarzÄ…dowi absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2009

ZarzÄ…d i Rada Nadzorcza proponujÄ… udzielić czÅ‚onkom ZarzÄ…du absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2009.

3. Udzielenie Radzie Nadzorczej absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2009

ZarzÄ…d i Rada Nadzorcza proponujÄ… udzielić czÅ‚onkom Rady Nadzorczej absolutorium z wykonania obowiÄ…zków w roku obrotowym 2009.

4. PodjÄ™cie uchwaÅ‚y w sprawie udzielenia ZarzÄ…dowi upoważnienia do nabycia akcji wÅ‚asnych zgodnie z przepisami § 71 ust. 1 pkt. 8 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) z możliwoÅ›ciÄ… wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru przy zbyciu akcji wÅ‚asnych oraz o uchyleniu dotychczasowego upoważnienia do nabycia i wykorzystania akcji wÅ‚asnych.

Uchwalone podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia w dniu 8 lipca 2009 upoważnienie do nabycia i wykorzystania akcji wÅ‚asnych wygasa w dniu 7 stycznia 2011. Aby także w przyszÅ‚oÅ›ci istniaÅ‚a możliwość nabywania akcji wÅ‚asnych, ZarzÄ…d winien zostać ponownie upoważniony do nabywania akcji wÅ‚asnych z uchyleniem istniejÄ…cego obecnie upoważnienia zgodnie z § 71 ust. 1 pkt. 8 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej. RównoczeÅ›nie należy wykorzystać możliwość stworzonÄ… przez ustawÄ™ realizujÄ…cÄ… dyrektywÄ™ o prawach akcjonariuszy (ARUG), wydÅ‚użajÄ…c okres upoważnienia na 5 lat, aby odciążyć Zwyczajne Walne Zgromadzenie z corocznego podejmowania uchwaÅ‚y.

Zarząd i Rada Nadzorcza proponują podjąć uchwałę następującej treści:
a) Z chwilą wejścia w życie poniższego upoważnienia uchyla się uchwalone przez Walne Zgromadzenie w dniu 8 lipca 2009 roku i obowiązujące przez czas ograniczony do dnia 7 stycznia 2011 roku upoważnienie do nabycia akcji własnych, o ile dotychczas z niego nie skorzystano.
b) ZarzÄ…d zostaje upoważniony do nabycia na rzecz SpóÅ‚ki za zgodÄ… Rady Nadzorczej wÅ‚asnych akcji do przypadajÄ…cej proporcjonalnie na te akcje kwoty udziaÅ‚u w kapitale zakÅ‚adowym w wysokoÅ›ci 1.750.000,00 euro, to jest do 10% aktualnego kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego wynoszÄ…cego 17.500.000,00 euro, na każdy dozwolony cel. Na nabyte akcje Å‚Ä…cznie z innymi wÅ‚asnymi akcjami znajdujÄ…cymi siÄ™ w posiadaniu SpóÅ‚ki lub doliczanymi do stanu jej posiadania zgodnie z §§ 71d i nast. niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) w żadnym momencie nie może przypadać wiÄ™cej niż 10% kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.
Nabycie wÅ‚asnych akcji może nastÄ…pić tylko wtedy, gdy SpóÅ‚ka w chwili nabycia mogÅ‚aby utworzyć fundusz rezerwowy w wysokoÅ›ci nakÅ‚adów ponoszonych na nabycie, bez pomniejszenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego lub funduszu rezerwowego tworzonego ustawowo lub zgodnie ze statutem, który to fundusz rezerwowy nie może być przeznaczony na pÅ‚atnoÅ›ci na rzecz akcjonariuszy.
Niniejsze upoważnienie nie może być wykorzystane w celu prowadzenia obrotu własnymi akcjami.
Nabycie akcji może odbyć się według wyboru Zarządu za pośrednictwem giełdy lub w drodze publicznej oferty kupna skierowanej do wszystkich akcjonariuszy.
W przypadku nabycia akcji za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy równowartość za akcjÄ™ nie może być wyższa o ponad 5% od Å›redniej arytmetycznej (Å›rednia nieważona) wartoÅ›ci kursów zamkniÄ™cia akcji SpóÅ‚ki na platformie Xetra (lub w ramach porównywalnego systemu, który go zastÄ…pi) na gieÅ‚dzie we Frankfurcie nad Menem (Frankfurter Wertpapierbörse) z ostatnich piÄ™ciu dni gieÅ‚dowych przed datÄ… nabycia akcji (bez kosztów ubocznych nabycia), ani nie może być od niej niższa o wiÄ™cej niż 20%.
W przypadku nabycia akcji w drodze publicznej oferty kupna skierowanej do wszystkich akcjonariuszy lub publicznego wezwania do przedÅ‚ożenia oferty (zwane Å‚Ä…cznie "publicznÄ… ofertÄ… kupna") zaoferowana cena kupna lub wartoÅ›ci graniczne oferowanych wideÅ‚ek cen kupna nie mogÄ… być wyższe lub niższe od Å›redniej arytmetycznej wartoÅ›ci kursów zamkniÄ™cia akcji SpóÅ‚ki na platformie Xetra (lub w ramach porównywalnego systemu, który go zastÄ…pi) na gieÅ‚dzie we Frankfurcie nad Menem (Frankfurter Wertpapierbörse) z ostatnich piÄ™ciu dni gieÅ‚dowych przed datÄ… publicznej zapowiedzi oferty (bez kosztów ubocznych nabycia) o ponad 20 %.
Oferta może zostać zmodyfikowana, jeżeli po dacie publicznej zapowiedzi publicznej oferty kupna skierowanej do wszystkich akcjonariuszy wystÄ…piÄ… znaczne wahania notowaÅ„ kursu akcji SpóÅ‚ki. W takim wypadku decydujÄ…ca jest Å›rednia arytmetyczna wartość kursów zamkniÄ™cia akcji SpóÅ‚ki na platformie Xetra (lub w ramach porównywalnego systemu, który go zastÄ…pi) na gieÅ‚dzie we Frankfurcie nad Menem (Frankfurter Wertpapierbörse) z ostatnich piÄ™ciu dni gieÅ‚dowych przed datÄ… publicznej zapowiedzi modyfikacji. Wielkość publicznej oferty kupna może zostać ograniczona. W przypadku nadsubskrypcji publicznej oferty kupna skierowanej do wszystkich akcjonariuszy jej przyjÄ™cie nastÄ™puje tylko w odpowiednich proporcjach. Istnieje możliwość uprzywilejowania niewielkich iloÅ›ci akcji do 100 sztuk na każdego akcjonariusza. Publiczna oferta kupna skierowana do wszystkich akcjonariuszy może przewidywać dalsze warunki.
c) ZarzÄ…d zostaje upoważniony do wykorzystania akcji SpóÅ‚ki, nabytych na podstawie niniejszego lub jednego z wczeÅ›niejszych upoważnieÅ„, do wszystkich ustawowych celów, a w szczególnoÅ›ci do ich zbywania za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy lub oferty skierowanej do wszystkich akcjonariuszy, oraz za zgodÄ… Rady Nadzorczej
- do ponownego zbycia akcji SpóÅ‚ki w inny sposób niż za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy lub poprzez ofertÄ™ skierowanÄ… do wszystkich akcjonariuszy. W takim wypadku przysÅ‚ugujÄ…ce akcjonariuszom prawo poboru zostaje wyÅ‚Ä…czone w odniesieniu do tych akcji wÅ‚asnych. PodlegajÄ…ca zapÅ‚acie gotówkÄ… cena kupna, po której nastÄ…pi zbycie tych wÅ‚asnych akcji, nie może być istotnie niższa, niż cena akcji SpóÅ‚ki na gieÅ‚dzie. W tym przypadku okreÅ›lenie "nieistotnie niższa" oznacza cenÄ™ zbycia niższa o nie wiÄ™cej niż 5 % od Å›redniej arytmetycznej wartoÅ›ci kursów zamkniÄ™cia akcji SpóÅ‚ki na platformie Xetra (lub w ramach porównywalnego systemu, który go zastÄ…pi) na gieÅ‚dzie we Frankfurcie nad Menem (Frankfurter Wertpapierbörse) z ostatnich piÄ™ciu dni gieÅ‚dowych przed datÄ… przyjÄ™cia wiążącego porozumienia w sprawie zbycia.

Proporcjonalna kwota kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego przypadajÄ…ca na zbyte w ten sposób akcje nie może przekroczyć 10% kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego w momencie podejmowania uchwaÅ‚y lub – w przypadku, gdy wartość ta jest mniejsza – kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego istniejÄ…cego w momencie zbycia wzglÄ™dnie emisji akcji. Do tego ograniczenia należy doliczyć proporcjonalnÄ… kwotÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, przypadajÄ…cÄ… na akcje, które zostaÅ‚y wyemitowane lub zbyte w okresie obowiÄ…zywania niniejszego upoważnienia do nabycia wÅ‚asnych akcji do momentu zbycia wÅ‚asnych akcji zgodnie z niniejszÄ… lit. c) ppkt. 1 na podstawie innego odpowiedniego upoważnienia z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru przy zastosowaniu bezpoÅ›rednio lub odpowiednio § 186 ust. 3 zdanie 4 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG), o ile doliczenie tego rodzaju jest ustawowo dopuszczalne. Do powyższego ograniczenia należy doliczyć w szczególnoÅ›ci emisjÄ™ nowych akcji, o ile odbywa siÄ™ ona w okresie obowiÄ…zywania niniejszego upoważnienia z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru z kapitaÅ‚u docelowego zatwierdzonego przez Walne Zgromadzenie zgodnie z §§ 203 w zwiÄ…zku z 186 ust. 3 zdanie 4 AktG. Dalej do powyższego ograniczenia należy doliczyć te akcje, które zostaÅ‚y wyemitowane ew. bÄ™dÄ… wyemitowane w celu obsÅ‚ugi ewentualnych obligacji zamiennych lub opcji ew. praw do udziaÅ‚u w zyskach oraz obligacji z zyskiem (lub kombinacji powyższych instrumentów) z prawami zamiany ew. prawami opcji lub z prawami zamiany, o ile takie dÅ‚użne papiery wartoÅ›ciowe lub prawa zostaÅ‚y wyemitowane z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru przez SpóÅ‚kÄ™ lub podporzÄ…dkowane spóÅ‚ki koncernu w okresie obowiÄ…zywania niniejszego upoważnienia przy zastosowaniu bezpoÅ›rednio lub odpowiednio § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG.

- do wykorzystania akcji SpóÅ‚ki, które zostanÄ… nabyte na podstawie niniejszego upoważnienia jako (częściowe) Å›wiadczenie wzajemne należne w ramach przeprowadzenia poÅ‚Ä…czenia (fuzji) lub przy nabyciu caÅ‚ych przedsiÄ™biorstw, ich udziaÅ‚ów lub zorganizowanych części przedsiÄ™biorstw; także w takim wypadku w odniesieniu do tych akcji wÅ‚asnych wyÅ‚Ä…cza siÄ™ przysÅ‚ugujÄ…ce akcjonariuszom prawo poboru.

- do umorzenia akcji SpóÅ‚ki, przy czym umorzenie lub jego wykonanie nie wymaga podjÄ™cia dodatkowej uchwaÅ‚y przez Walne Zgromadzenie. Umorzenie może nastÄ…pić zarówno w drodze obniżenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, jak i podwyższenia udziaÅ‚u pozostaÅ‚ych akcji w kapitale zakÅ‚adowym (§ 237 ust. 2 i 3 pkt 3 w powiÄ…zaniu z § 8 ust. 3 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG)).

Wszystkie upoważnienia mogÄ… być realizowane pojedynczo lub Å‚Ä…cznie, w caÅ‚oÅ›ci lub kwotach czÄ…stkowych, jednorazowo lub wielokrotnie, a upoważnienia wymienione w lit. b) i lit. c) ust. 1 i 2 – również przez wchodzÄ…ce w skÅ‚ad Grupy jednostki zależne od SpóÅ‚ki lub przez osoby trzecie na jej lub ich rachunek. Ważność wyżej wymienionych upoważnieÅ„ rozpoczyna siÄ™ w dniu po podjÄ™ciu uchwaÅ‚y, a upÅ‚ywa z koÅ„cem 6 lipca 2015 roku.

Zgodnie z §§ 71 ust. 1 pkt 8, 186 ust. 4 zdanie 2 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) ZarzÄ…d zÅ‚ożyÅ‚ pisemne sprawozdanie o zaproponowanym w punkcie 4 porzÄ…dku obrad, w zwiÄ…zku z wykorzystaniem nabytych wÅ‚asnych akcji, wyÅ‚Ä…czeniu prawa poboru w zwiÄ…zku ze zbyciem wÅ‚asnych akcji w inny sposób niż za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy. Treść sprawozdania zostaje podana do publicznej wiadomoÅ›ci w sposób nastÄ™pujÄ…cy:

Już uchwaÅ‚Ä… Walnego Zgromadzenia z dnia 8 lipca 2009 roku SpóÅ‚ka zostaÅ‚a zgodnie z § 71 ust. 1 pkt 8 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) upoważniona do nabycia wÅ‚asnych akcji. Ważność tego upoważnienia upÅ‚ywa z dniem 7 stycznia 2011 roku. Propozycja podjÄ™cia uchwaÅ‚y w punkcie 4 porzÄ…dku obrad przewiduje zatem uchylenie dotychczasowego upoważnienia, o ile dotychczas z niego nie skorzystano, i udzielenie SpóÅ‚ce ponownego upoważnienia do nabycia wÅ‚asnych akcji. Ważność upoważnienia jest ograniczona do okresu 5 lat.

DziÄ™ki niemu SpóÅ‚ka zgodnie z § 71 ust. 1 pkt 8 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) bÄ™dzie miaÅ‚a do dnia 6 lipca 2015 roku możliwość nabywania wÅ‚asnych akcji do wysokoÅ›ci 10% obecnego kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.

Nabycie akcji wÅ‚asnych może zgodnie z przewidzianym w niemieckiej ustawie o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) równym traktowaniem wszystkich akcjonariuszy nastÄ…pić tylko za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy lub w drodze publicznej oferty kupna lub publicznego wezwania do zÅ‚ożenia oferty (zwane Å‚Ä…cznie "publicznÄ… ofertÄ… kupna") skierowanego do wszystkich akcjonariuszy.

W przypadku nabycia w drodze publicznej oferty kupna (postÄ™powanie przetargowe) każdy chcÄ…cy dokonać zbycia akcjonariusz SpóÅ‚ki decyduje, ile akcji i - w przypadku ustalenia wideÅ‚ek cenowych – za jakÄ… cenÄ™ chciaÅ‚by je zaoferować. W przypadku zaoferowania wiÄ™kszej iloÅ›ci akcji aniżeli ilość podana przez SpóÅ‚kÄ™ przyjÄ™cie ofert kupna musi nastÄ…pić proporcjonalnie do akcji każdorazowo zaoferowanych przez akcjonariuszy, przy czym można przewidzieć pierwszeÅ„stwo przyjÄ™cia mniejszych ofert lub mniejszych części ofert do maksymalnie 100 akcji.

W drodze zaproponowanej w punkcie 4 porzÄ…dku obrad uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia ZarzÄ…d jest także upoważniony do wykorzystania za zgodÄ… Rady Nadzorczej akcji SpóÅ‚ki nabywanych na podstawie upoważnienia w różny sposób.

I tak nabyte wÅ‚asne akcje mogÄ… zostać ponownie sprzedane za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy lub w drodze oferty skierowanej do wszystkich akcjonariuszy, co uwzglÄ™dnia zasadÄ™ równego traktowania.

Ponadto akcje mogÄ… zostać umorzone bez ponownej uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia. Umorzenie może być zwiÄ…zane z obniżeniem kapitaÅ‚u, czyli obniżeniem kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego. Alternatywnie ZarzÄ…d jest upoważniony do przeprowadzenia umorzenia zgodnie z § 237 ust. 3 pkt. 3 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) bez obniżenia kapitaÅ‚u; w tym wypadku kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy pozostaje bez zmian, a zwiÄ™ksza siÄ™ odpowiednio w drodze umorzenia zgodnie z § 8 ust. 3 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) procentowy rachunkowy udziaÅ‚ w (niezmienionym) kapitale zakÅ‚adowym przypadajÄ…cy na poszczególne pozostaÅ‚e akcje.

Ponadto sÄ… dwa przypadki, w których ZarzÄ…d może ponownie zbyć wÅ‚asne akcje z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru.

Z jednej strony ZarzÄ…d posiada możliwość wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru zgodnie z § 186 ust. 3 zdanie 4 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) w celu zbycia akcji w inny sposób niż za poÅ›rednictwem gieÅ‚dy lub w drodze publicznej oferty skierowanej do wszystkich akcjonariuszy. Przy czym podlegajÄ…ca zapÅ‚acie cena kupna, po której nastÄ…pi zbycie tych wÅ‚asnych akcji, nie może być istotnie niższa niż cena akcji SpóÅ‚ki na gieÅ‚dzie. Ta ustawowo przewidziana możliwość przeprowadzenia tzw. uproszczonego wyÅ‚Ä…czenia prawa poboru umożliwia SpóÅ‚ce doraźne wykorzystywanie sytuacji na gieÅ‚dzie, aby przy tym przez ustalenie ceny zbliżonej do puÅ‚apu rynkowego osiÄ…gnąć możliwie jak najwyższÄ… kwotÄ™ emisji, a tym samym możliwie jak najwiÄ™ksze wzmocnienie Å›rodków wÅ‚asnych. Ponadto SpóÅ‚ka może w ten sposób pozyskać strategicznie ważnych inwestorów i zwiÄ…zać ich ze sobÄ…. Interesy majÄ…tkowe akcjonariuszy sÄ… objÄ™te adekwatnÄ… ochronÄ… ze wzglÄ™du na ograniczenie ważnoÅ›ci tego upoważnienia do zbycia wÅ‚asnych akcji do 10 % kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego oraz ze wzglÄ™du na obowiÄ…zek ustalenia ceny zbycia, która nie bÄ™dzie istotnie niższa od ceny gieÅ‚dowej akcji SpóÅ‚ki. Do wymienionego wyżej ograniczenia 10 % należy doliczyć proporcjonalnÄ… kwotÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, przypadajÄ…cego na akcje, które zostaÅ‚y wyemitowane lub zbyte w okresie obowiÄ…zywania proponowanego upoważnienia do nabycia wÅ‚asnych akcji na podstawie innego odpowiedniego upoważnienia z wyÅ‚Ä…czeniem prawa poboru przy zastosowaniu bezpoÅ›rednio lub odpowiednio § 186 ust. 3 zdanie 4 AktG, o ile wliczenie tego rodzaju jest dopuszczalne ustawowo.

Z drugiej strony upoważnienie ma umożliwić ZarzÄ…dowi wykorzystywanie wÅ‚asnych akcji w celu wniesienia Å›wiadczenia wzajemnego w ramach Å‚Ä…czenia przedsiÄ™biorstw lub przy nabywaniu przedsiÄ™biorstw, ich udziaÅ‚ów lub zorganizowanych części jako waluty akwizycji. DziÄ™ki temu SpóÅ‚ka zyskuje konieczny margines swobody, który pozwala jej na szybkie i elastyczne reagowanie na pojawiajÄ…ce siÄ™ okazje Å‚Ä…czenia przedsiÄ™biorstw, nabywania podmiotów, ich udziaÅ‚ów lub zorganizowanych części w interesie SpóÅ‚ki i akcjonariuszy i w razie potrzeby na powiÄ…zanie zbywcy ze SpóÅ‚kÄ… i dÅ‚ugoterminowe wykorzystanie jego know how na rzecz SpóÅ‚ki. W szczególnoÅ›ci dotyczy to takich sytuacji, gdy zapÅ‚ata ceny kupna nie wchodzi w rachubÄ™, ponieważ dany partner, z którym SpóÅ‚ka prowadzi negocjacje, gotowy jest przenieść dane przedsiÄ™biorstwo wzglÄ™dnie swój udziaÅ‚ lub części przedsiÄ™biorstwa tylko w zamian za akcje bÄ…dź w przypadku zapÅ‚aty gotówkÄ… żąda znaczÄ…co wyższej ceny lub gdy należy chronić pÅ‚ynność SpóÅ‚ki na inne cele.

Ogólnie nabywanie przedsiÄ™biorstw, ich udziaÅ‚ów lub części przedsiÄ™biorstw leży interesie SpóÅ‚ki, jeżeli nabycie umacnia obecność na rynku i pozycjÄ™ rynkowÄ… SpóÅ‚ki.

Przy ustalaniu stosunków wyceny ZarzÄ…d zagwarantuje uwzglÄ™dnianie interesów akcjonariuszy i SpóÅ‚ki. Wartość wÅ‚asnych akcji przekazanych jako Å›wiadczenie wzajemne przy dziaÅ‚aniach akwizycyjnych bÄ™dzie siÄ™ orientować zasadniczo wg kursu gieÅ‚dowego akcji SpóÅ‚ki. Nie przewiduje siÄ™ sztywnego powiÄ…zania z kursem gieÅ‚dowym, co w szczególnoÅ›ci pozwoli uniknąć ewentualnego zaprzepaszczenia wyniku negocjacji przez wahania kursu.

Wszelkie zwiÄ…zane z tym decyzje ZarzÄ…d bÄ™dzie podejmować za zgodÄ… Rady Nadzorczej, która bÄ™dzie je weryfikowaÅ‚a także pod kÄ…tem zapewnienia odpowiedniej ochrony interesów akcjonariuszy.

Zarząd będzie składał sprawozdanie na każdym najbliższym Walnym Zgromadzeniu o ewentualnym skorzystaniu z upoważnienia do nabywania własnych akcji i ich wykorzystaniu.

Niniejsze sprawozdanie ZarzÄ…du skÅ‚adane Walnemu Zgromadzeniu zgodnie z § 71 ust. 1 pkt 8 zdanie 5 w powiÄ…zaniu z § 186 ust. 4 zdanie 2 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) jest dostÄ™pne od dnia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia na stronie internetowej SpóÅ‚ki pod adresem http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175
oraz zostanie wyÅ‚ożone do wglÄ…du akcjonariuszy w dniu Walnego Zgromadzenia w pomieszczeniach, w których odbywać siÄ™ bÄ™dzie Walne Zgromadzenie.


5. Zmiany Statutu w zwiÄ…zku z niemieckÄ… ustawÄ… realizujÄ…cÄ… dyrektywÄ™ o prawach akcjonariuszy (ARUG)

W dn. 1 wrzeÅ›nia 2009 weszÅ‚a w życie ustawa realizujÄ…ca dyrektywÄ™ o prawach akcjonariuszy (ARUG). Ustawa sÅ‚uży w pierwszej linii realizacji dyrektywy 2007/36/WE o wykonywaniu niektórych praw akcjonariuszy spóÅ‚ek notowanych na gieÅ‚dach oraz przewiduje m.in. nowÄ… regulacjÄ™ odnoÅ›nie podejmowania decyzji za poÅ›rednictwem transmisji obrazu i dźwiÄ™ku z Walnego Zgromadzenia.

Statut SpóÅ‚ki przewiduje dotychczas, że Walne Zgromadzenie może zgodnie z uchwaÅ‚Ä… ZarzÄ…du i Rady Nadzorczej być transmitowane częściowo lub w caÅ‚oÅ›ci (§ 21 ust. 3 zdanie 1 Statutu). Nowy § 118 ust. 4 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) w wersji z dn. 1 wrzeÅ›nia 2009 przewiduje obecnie, że Statut lub Regulamin zgodnie z § 129 ust. 1 AktG może przewidzieć lub może upoważnić ZarzÄ…d lub PrzewodniczÄ…cego Zgromadzenia do dopuszczenia transmisji obrazu i dźwiÄ™ku ze Zgromadzenia. Statut SpóÅ‚ki ma zostać odpowiednio zmodyfikowany poprzez nadanie § 21 ust. 3 Statutu nowego brzemienia.

Zarząd oraz Rada Nadzorcza proponują podjęcie następującej uchwały:

§ 21 ust. 3 Statutu otrzymuje nowe nastÄ™pujÄ…ce brzmienie:

"Walne Zgromadzenie może być częściowo lub w caÅ‚oÅ›ci transmitowane w formie obrazu i dźwiÄ™ku, jeżeli ZarzÄ…d dopuÅ›ci powyższe w każdym poszczególnym przypadku w sposób, który zostanie bliżej okreÅ›lony przez ZarzÄ…d."

6. Wybór biegÅ‚ego rewidenta

Badanie sprawozdania rocznego SpóÅ‚ki oraz rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2010 Rada Nadzorcza proponuje powierzyć

VERHÜLSDONK & PARTNER GmbH
Wirtschaftsprüfungsgesellschaft - Steuerberatungsgesellschaft z siedzibÄ… w Berlinie.

Zwracamy uwagÄ™ na fakt, że spóÅ‚ka biegÅ‚ych rewidentów zostanie w ten sposób wybrana po raz ósmy na biegÅ‚ego rewidenta SpóÅ‚ki. Sam biegÅ‚y rewident odpowiedzialny za badanie zostaÅ‚ jednakże zmieniony już wczeÅ›niej. Wymieniona w § 319a ust. 1 pkt 4 niemieckiego Kodeksu handlowego przesÅ‚anka wykluczenia zatem nie wystÄ™puje. Powyższy przepis przewiduje, że z badania rocznego sprawozdania finansowego należy wykluczyć osobÄ™, jeÅ›li byÅ‚a ona odpowiedzialna za badanie rocznego sprawozdania finansowego w przedsiÄ™biorstwie już siedem lub wiÄ™cej razy.


Inne informacje odnośnie zwołania

1. Ogólna liczba akcji i praw gÅ‚osu w momencie zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia
(informacje zgodnie z § 30b niemieckiej ustawy o obrocie papierami wartoÅ›ciowymi (WpHG)

Na dzieÅ„ ogÅ‚oszenia o zwoÅ‚aniu Walnego Zgromadzenia w elektronicznym Monitorze Federalnym (elektronischer Bundesanzeiger) kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy SpóÅ‚ki wynosi 17.500.000,00 euro i dzieli siÄ™ na 17.500.000 akcji jednostkowych. Na każdÄ… akcjÄ™ jednostkowÄ… przypada jeden gÅ‚os. Z akcji pozostajÄ…cych w posiadaniu SpóÅ‚ki nie można wykonywać praw gÅ‚osu. Na dzieÅ„ obwieszczenia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia w elektronicznym Monitorze Federalnym SpóÅ‚ka nie posiada wÅ‚asnych akcji. Na dzieÅ„ obwieszczenia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia w elektronicznym Monitorze Federalnym ogólna liczba zarówno akcji, jak i praw gÅ‚osu wynosi zatem 17.500.000.

2. Warunek udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu i wykonywania prawa gÅ‚osu (§ 121 ust. 3 pkt. 1 AktG)

Do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy oraz do wykonywania prawa gÅ‚osu zgodnie z § 19 naszego Statutu uprawnieni sÄ… akcjonariusze, którzy przedkÅ‚adajÄ…c na podany poniżej adres SpóÅ‚ki -/-

bmp AG
c/o Computershare HV-Services AG
Prannerstraße 8
80333 München
Telefax: ++49 89 30903-74675
E-mail: bmp-HV2010@computershare.de

zaświadczenie o posiadaniu akcji zgłoszą swoje uczestnictwo do dnia 30 czerwca 2010, godz. 24.00 (środkowoeuropejskiego czasu letniego) (termin zgłoszeń). Zaświadczenie o posiadaniu akcji musi zostać sporządzone przez bank depozytowy; zaświadczenie to ma się odnosić do stanu na początek 21. dnia przed Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy, tj. na 16 czerwca 2010, godz. 0.00 (środkowoeuropejskiego czasu letniego) (dzień nabycia praw uczestnictwa / record date). Zgłoszenie oraz zaświadczenie o posiadaniu akcji wymagają formy pisemnej oraz muszą zostać sporządzone w języku niemieckim, angielskim lub polskim.-/-

Akcjonariuszom, którzy zdeponowali swoje akcje w banku niemieckim i chcieliby wziąć udziaÅ‚ w Walnym Zgromadzeniu i skorzystać z prawa gÅ‚osu, zalecamy – analogicznie do lat ubiegÅ‚ych – zwrócenie siÄ™ do banku depozytariusza z wnioskiem o wydanie karty wstÄ™pu na Walne Zgromadzenie. Bank depozytariusz dokona koniecznego zgÅ‚oszenia i potwierdzi ww. jednostce fakt posiadania odnoÅ›nych akcji. NastÄ™pnie akcjonariuszom zostanie przesÅ‚ana karta wstÄ™pu na Walne Zgromadzenie. W celu zapewnienia otrzymania karty wstÄ™pu w terminie prosimy o możliwie jak najszybsze zÅ‚ożenie odnoÅ›nego wniosku. Zamówienia na karty wstÄ™pu muszÄ… wpÅ‚ynąć do bmp AG, c/o Computershare HV-Services AG na wskazany powyżej adres najpóźniej we wskazanym powyżej terminie zgÅ‚oszenia.

Akcjonariusze, którzy zdeponowali swoje akcje w banku zagranicznym, przesyÅ‚ajÄ… potwierdzenie banku depozytariusza bezpoÅ›rednio do bmp AG, c/o Computershare HV-Services AG na wskazany powyżej adres. Również w tym wypadku obowiÄ…zuje zasada, że zamówienie karty wstÄ™pu musi wpÅ‚ynąć do ww. jednostki najpóźniej przed upÅ‚ywem terminu zgÅ‚oszenia. WiÄ™cej informacji dostÄ™pnych jest w treÅ›ci wskazówek umieszczonych na naszej stronie internetowej http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.

Dzień nabywania praw do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu (record date) i dysponowanie akcjami

W stosunku do spóÅ‚ki w zakresie uczestnictwa w Zgromadzeniu oraz wykonywania prawa gÅ‚osu za akcjonariusza uznawana jest wyÅ‚Ä…cznie osoba, która dostarczyÅ‚a zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji. O uprawnieniu do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i prawie gÅ‚osu decyduje wyÅ‚Ä…cznie potwierdzone posiadanie akcji przez akcjonariusza w dniu nabywania praw do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu (rekord date).

Akcje nie są blokowane ani w wyniku nabycia praw do uczestnictwa w Zgromadzeniu ani w wyniku zgłoszenia udziału w Walnym Zgromadzeniu. Akcjonariusze mogą więc nadal swobodnie dysponować swoimi akcjami także w dniu oraz po dniu nabycia praw do uczestnictwa lub po dokonanym zgłoszeniu. Takie dyspozycje nie mają żadnego wpływu na uprawnienia do uczestnictwa oraz zakres prawa głosu. Powyższe obowiązuje odpowiednio odnośnie nabywania i dokupowania akcji po dniu nabycia praw do uczestnictwa (rekord date). Osoby nabywające akcje po dniu nabywania praw do uczestnictwa (record date), nie są w związku z tym uprawnione do uczestnictwa.

3. Zlecanie wykonania prawa głosu przedstawicielom

Akcjonariusze, którzy nie chcÄ… osobiÅ›cie uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu mogÄ… wykonanie prawa gÅ‚osu zlecić peÅ‚nomocnikowi, np. bankowi lub zwiÄ…zkowi akcjonariuszy lub innej osobie wedÅ‚ug wÅ‚asnego wyboru. Także w tych przypadkach konieczne jest terminowe zgÅ‚oszenie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji zgodnie z powyższymi postanowieniami.

Jeżeli peÅ‚nomocnictwo nie zostanie udzielone ani bankowi, ani zwiÄ…zkowi akcjonariuszy, ani też innemu peÅ‚nomocnikowi okreÅ›lonemu w przepisach § 135 niemieckiej ustawy o spóÅ‚ce akcyjnej (AktG), wówczas udzielenia peÅ‚nomocnictwa, jego cofniÄ™cia oraz potwierdzenia peÅ‚nomocnictwa w stosunku do SpóÅ‚ki należy dokonać w formie pisemnej. Udzielnie peÅ‚nomocnictwa może mieć miejsce w stosunku do peÅ‚nomocnika lub w stosunku do SpóÅ‚ki. PeÅ‚nomocnictwo udzielone w stosunku do peÅ‚nomocnika należy przedÅ‚ożyć SpóÅ‚ce. PeÅ‚nomocnik może tego dokonać przedkÅ‚adajÄ…c peÅ‚nomocnictwo w dniu Walnego Zgromadzenia w punkcie kontroli przy wejÅ›ciu. W celu przekazania dokumentu peÅ‚nomocnictwa przed rozpoczÄ™ciem Walnego Zgromadzenia drogÄ… pocztowÄ…, faksem lub drogÄ… elektronicznÄ… (e-mail) SpóÅ‚ka udostÄ™pnia dodatkowo nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
c/o Computershare HV-Services AG
Prannerstraße 8
80333 München
Telefax: +49 89 30903-74675
E-mail: bmp-HV2010@computershare.de

Powyższe drogi przekazywania sÄ… także dostÄ™pne, jeÅ›li udzielenie peÅ‚nomocnictwa ma nastÄ…pić poprzez oÅ›wiadczenie w stosunku do SpóÅ‚ki; odrÄ™bne udokumentowanie udzielenia peÅ‚nomocnictwa jest w tym przypadku zbyteczne. Także cofniÄ™cie już udzielonego peÅ‚nomocnictwa może być dokonane wobec SpóÅ‚ki bezpoÅ›rednio okreÅ›lonymi wyżej drogami.

Formularz, który może być stosowany do udzielenia peÅ‚nomocnictwa, znajduje siÄ™ z jednej strony na odwrocie karty wstÄ™pu, przesyÅ‚anej akcjonariuszom po opisanym wyżej terminowym zgÅ‚oszeniu, zaÅ› z drugiej jest dostÄ™pny do pobrania na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.
PeÅ‚nomocnictwo może być udzielone w każdy inny ustawowo dopuszczalny sposób. JeÅ›li akcjonariusz upoważni wiÄ™cej niż jednÄ… osobÄ™, SpóÅ‚ka może odrzucić jednÄ… lub kilka spoÅ›ród nich.

Banki, zwiÄ…zki akcjonariuszy i inne równorzÄ™dne osoby i instytucje wymienione w § 135 ust. 8 i ust. 10 w poÅ‚Ä…czeniu z § 125 ust. 5 niemieckiej ustawy spóÅ‚ce akcyjnej (AktG) w przypadku uzyskania peÅ‚nomocnictwa od akcjonariuszy mogÄ… okreÅ›lić odmienne regulacje odnoÅ›nie formy peÅ‚nomocnictwa; akcjonariuszy prosimy o uzgodnienie w takim przypadku formy i procedury udzielania peÅ‚nomocnictwa z osobÄ… lub instytucjÄ…, której udzielane jest peÅ‚nomocnictwo.

SpóÅ‚ka oferuje swoim akcjonariuszom udzielenie peÅ‚nomocnictwa do wykonywania ich gÅ‚osu wyznaczonym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu. Akcjonariusze, którzy chcieliby udzielić peÅ‚nomocnictwa wyznaczonym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu, muszÄ… zgÅ‚osić w terminie chęć uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i przedÅ‚ożyć zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji zgodnie z powyższymi postanowieniami. Wyznaczeni przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawiciele uprawnieni do wykonywania prawa gÅ‚osu wykonujÄ… prawo gÅ‚osu w przypadku otrzymania peÅ‚nomocnictwa zgodnie z otrzymanymi instrukcjami.
JeÅ›li wyznaczeni przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawiciele uprawnieni do wykonywania gÅ‚osu nie otrzymali instrukcji od akcjonariusza nie sÄ… uprawnieni do wykonywania prawa gÅ‚osu. Dotyczy to w szczególnoÅ›ci ewentualnych wniosków zgÅ‚aszanych dopiero podczas Walnego Zgromadzenia. Wyznaczeni przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawiciele nie przyjmujÄ… instrukcji odnoÅ›nie zgÅ‚aszania wniosków dotyczÄ…cych punktów porzÄ…dku obrad. Formularz do udzielenia peÅ‚nomocnictwa i instrukcji dla wyznaczonych przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicieli jest doÅ‚Ä…czany do każdej karty wstÄ™pu. Jest on również dostÄ™pny do pobrania na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.
PeÅ‚nomocnictwa i instrukcje dla wyznaczonych przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicieli uprawnionych do wykonywania prawa gÅ‚osu muszÄ… być również przekazane SpóÅ‚ce w formie pisemnej.

Akcjonariusze, którzy chcieliby udzielić peÅ‚nomocnictwa wyznaczonym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem, sÄ… proszeni w celu uÅ‚atwieÅ„ organizacyjnych o przesyÅ‚anie peÅ‚nomocnictw wraz z instrukcjami najpóźniej do dnia 6 lipca 2010, godz. 24.00 (Å›rodkowoeuropejskiego czasu letniego) (wpÅ‚yw), drogÄ… pocztowÄ…, faksem lub mailem na nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
c/o Computershare HV-Services AG
Prannerstraße 8
80333 München
Telefax: +49 89 30903-74675
E-mail: bmp-HV2010@computershare.de

Akcjonariuszom, którzy w terminie zgÅ‚osili chęć uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu, przedÅ‚ożyli zaÅ›wiadczenie o posiadaniu akcji zgodnie z wymienionymi wyżej postanowieniami i pojawili siÄ™ na Walnym Zgromadzeniu, oferujemy poza tym możliwość udzielenia już na Walnym Zgromadzeniu wymienionym przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielom uprawnionym do wykonywania prawa gÅ‚osu, peÅ‚nomocnictwa do wykonania ich gÅ‚osu.

Bliższe informacje odnośnie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywania prawa głosu akcjonariusze otrzymają przesłane wraz z kartą wstępu. Odpowiednie informacje znajdują się także do wglądu na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.


4. Prawa akcjonariuszy (§ 121 ust. 3 pkt. 4 AktG)

a) Wnioski o uzupeÅ‚nienie porzÄ…dku obrad na żądanie mniejszoÅ›ci zgodnie z § 122 ust. 2 AktG

Akcjonariusze, których udziaÅ‚y osiÄ…gajÄ… Å‚Ä…cznie dwudziestÄ… część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego (to jest 875.000 akcji) albo kwotÄ™ udziaÅ‚owÄ… w wysokoÅ›ci 500.000,00 euro (to jest 500.000 akcji), mogÄ… żądać umieszczenia spraw na porzÄ…dku obrad i ich ogÅ‚oszenia. Żądanie należy kierować na piÅ›mie do ZarzÄ…du SpóÅ‚ki i winno ono wpÅ‚ynąć do SpóÅ‚ki najpóźniej do dnia 6 czerwca 2010, do godziny 24.00 (Å›rodkowoeuropejskiego czasu letniego). Do każdego nowego punktu porzÄ…dku obrad należy doÅ‚Ä…czyć uzasadnienie lub proponowanÄ… treść uchwaÅ‚y. Wnioski akcjonariuszy o uzupeÅ‚nienie porzÄ…dku obrad zgodnie z § 122 ust. 2 AktG należy kierować wyÅ‚Ä…cznie na nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
– Hauptversammlung –
Schlüterstraße 38
10629 Berlin
Telefax: +49 30 20305-555

Wnioski skierowane na inny adres nie będą uwzględniane.

Wnioskodawcy winni sÄ… udowodnić, że sÄ… posiadaczami akcji od co najmniej trzech miesiÄ™cy przed dniem Walnego Zgromadzenia, czyli co najmniej od 7 kwietnia 2010, godz. 0.00 (Å›rodkowoeuropejskiego czasu letniego). Na poczet okresu tych trzech miesiÄ™cy można zaliczyć pewne inne okresy zgodnie z § 70 AktG, do którego niniejszym wyraźnie odsyÅ‚amy. WymagajÄ…ce opublikowania uzupeÅ‚nienia porzÄ…dku obrad – jeÅ›li nie zostaÅ‚y od razu opublikowane w informacji o zwoÅ‚aniu Zgromadzenia – publikowane sÄ… bezzwÅ‚ocznie po wpÅ‚ywie żądania do SpóÅ‚ki w elektronicznym Monitorze Federalnym (elektronischer Bundesanzeiger) i przekazywane do publikacji takim mediom, w przypadku których można uznać, że rozpowszechniÄ… informacjÄ™ na terenie caÅ‚ej Unii Europejskiej. Poza tym sÄ… one opublikowane na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.

b) Wnioski i propozycje akcjonariuszy dotyczÄ…ce wyborów zgodnie z §§ 126 ust. 1, 127 AktG

PodajÄ…c swoje nazwisko i uzasadnienie akcjonariusze mogÄ… przesyÅ‚ać do SpóÅ‚ki najpóźniej do dnia 22 czerwca 2010, do godziny 24.00 (Å›rodkowoeuropejskiego czasu letniego) wnioski przeciwne do propozycji ZarzÄ…du i/lub Rady Nadzorczej do danych punktów porzÄ…dku obrad zgodnie z § 126 ust. 1 AktG oraz propozycje dotyczÄ…ce wyboru biegÅ‚ego rewidenta zgodnie z § 127 AktG. Powyższe wnioski i/lub propozycje wyborcze akcjonariuszy należy kierować wyÅ‚Ä…cznie na nastÄ™pujÄ…cy adres:

bmp AG
– Hauptversammlung –
Schlüterstraße 38
10629 Berlin
Telefax: +49 30 20305-555

Wnioski i/lub propozycje wyborcze skierowane na inny adres nie będą uwzględniane.

Wymagające udostępnienia wnioski i/lub propozycje wyborcze zostaną opublikowane niezwłocznie po ich wpływie na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.
Ewentualne stanowiska zajÄ™te w tej kwestii przez ZarzÄ…d bÄ™dÄ… również udostÄ™pniane w wymienionym wyżej miejscu.

Wniosek przeciwny nie musi być udostÄ™pniany, jeÅ›li wystÄ™puje jedna z przesÅ‚anek wykluczenia zgodnie z § 126 ust. 2 AktG. Uzasadnienie nie musi być udostÄ™pniane także wtedy, jeÅ›li obejmuje Å‚Ä…cznie ponad 5.000 znaków.

c) Prawo do informacji zgodnie z § 131 ust. 1 AktG

W czasie Walnego Zgromadzenia ZarzÄ…d jest zobowiÄ…zany do udzielania każdemu akcjonariuszowi na jego żądanie informacji dotyczÄ…cych spraw spóÅ‚ki, o ile jest to konieczne dla rzeczowej oceny przedmiotu porzÄ…dku obrad. ObowiÄ…zek udzielenia informacji rozciÄ…ga siÄ™ także na prawne i handlowe stosunki spóÅ‚ki z przedsiÄ™biorstwem powiÄ…zanym oraz sytuacjÄ™ koncernu i przedsiÄ™biorstw uwzglÄ™dnionych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym. Także w tej sytuacji obowiÄ…zuje warunek, aby informacja ta byÅ‚a konieczna do rzeczowej oceny przedmiotu porzÄ…dku obrad. Żądania o udzielenie informacji podczas Walnego Zgromadzenia należy zasadniczo zgÅ‚aszać ustnie w ramach debaty ogólnej

5. Dalsze wyjaÅ›nienia i informacje na stronie internetowej SpóÅ‚ki

Zgodnie z § 124a AktG akcjonariuszom udostÄ™pniane sÄ… informacje odnoÅ›nie Walnego Zgromadzenia w dziale Investor Relations na naszej stronie internetowej pod adresem
http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175.

Dalsze wyjaÅ›nienia odnoÅ›nie praw akcjonariuszy zgodnie z §§ 122 ust. 2, 126 ust. 1, 127, 131 ust. 1 AktG znajdujÄ… siÄ™ również pod adresem

http://www.bmp.com/homepage.nsf/Sys/Frameset?OpenDocument&bmp+2_7X1175


Berlin, w maju 2010 r.

bmp Aktiengesellschaft
- ZarzÄ…d -




Podstawa prawna: par. 36 RozporzÄ…dzenia Rady Ministrów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych (Dz. U. z dn. 26 października 2005 r. nr 209; poz. 1744).

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm