pieniadz.pl

BOŚ SA
Emisja obligacji własnych BOŚ S.A. serii G

28-02-2012


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2012
Data sporządzenia: 2012-02-28
Skrócona nazwa emitenta
BOŚ SA
Temat
Emisja obligacji własnych BOŚ S.A. serii G
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zgodnie w § 5 ust.1 pkt 11 Rozp. Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawanych za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. Nr 33, poz.259), Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 28 lutego 2012 r. doszła do skutku emisja obligacji BOŚ S.A. serii G w wysokości 100.000.000 (stu milionów) złotych, przyjęta Uchwałą Zarządu Banku nr 24/2012 z dnia 8 lutego 2012 r. Emisja obligacji serii G zorganizowana została przy udziale BGK S.A. z siedzibą w Warszawie.

1. Cel emisji obligacji serii G
Celem emisji jest zwiększenie skali działalności zgodnie ze strategią rozwoju emitenta.

2. Określenie rodzaju emitowanych obligacji serii G
Obligacje na okaziciela, nie posiadające formy dokumentu, zdematerializowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A.
Obligacje oferowane są w trybie wskazanym w art. 9 pkt. 3 Ustawy o Obligacjach.
Obligacje emitowane są w dacie emisji przypadającej na dzień 28 lutego 2012 r. Obligacje są niezabezpieczone. Obligacje nie zostaną zaoferowane inwestorom w drodze oferty publicznej. Obligacje serii G zostaną wprowadzone do ASO na Catalyst.

Obligacje stanowią – z chwilą wydania decyzji Komisji Nadzoru Finansowego - zobowiązanie podporządkowane emitenta w rozumieniu art. 127 ust. 3 pkt 2 ppkt b ustawy Prawo Bankowe.

3. Wielkość emisji serii G
Emisja obejmuje 100.000 sztuk obligacji serii G o łącznej wartości 100.000.000,00 złotych o kodzie ISIN PLBOS0000100.

4. Wartość nominalna i cena emisyjna obligacji serii G
Wartość nominalna każdej obligacji wynosi 1.000,00 złotych. Cena emisyjna obligacji jest równa jej wartości nominalnej i wynosi 1.000,00 złotych.

5. Warunki wykupu i warunki wypłaty oprocentowania obligacji serii G
Warunki wykupu

Dniem wykupu obligacji jest 28 lutego 2022 roku.

Wykup obligacji nastąpi poprzez zapłatę w dacie wykupu kwoty pieniężnej odpowiadającej wartości nominalnej obligacji powiększonej o należne odsetki.

Warunki wypłaty oprocentowania obligacji

Obligacje są oprocentowane. Odsetki od wartości nominalnej obligacji są naliczane od daty emisji (włącznie) i płatne w każdej dacie płatności odsetek. Ostatnim dniem naliczania odsetek będzie dzień poprzedzający dzień, w którym nastąpi wykup obligacji. Obligacje oprocentowane są w zmiennej wysokości ustalonej w oparciu o stopę procentową równą stopie bazowej WIBOR6M ustalaną dla każdego okresu odsetkowego, powiększoną o marżę, której wysokość została ustalona w trakcie budowy księgi popytu.
WIBOR6M dla potrzeb ustalenia stopy procentowej na dany okres odsetkowy przyjmowany jest z dnia przypadającego na 2 dni robocze przed pierwszym dniem okresu odsetkowego, za który mają być naliczone odsetki.

Odsetki naliczane według stopy procentowej od jednej obligacji za dany okres odsetkowy obliczane będą według następującego wzoru:

KO = SP x WN x LD / 365

gdzie:

KO – oznacza kwotę odsetek należną w dniu płatności odsetek;
SP – oznacza ustaloną stopę procentową;
WN – oznacza wartość nominalną obligacji;
LD – oznacza liczbę dni w danym okresie odsetkowym, poczynając od pierwszego dnia i z wyłączeniem ostatniego dnia;

Wynik tego obliczenia będzie zaokrąglony do pełnego grosza (przy czym pół grosza będzie zaokrąglone w górę).

Warunki wcześniejszego wykupu

1. Emitent ma prawo do wcześniejszego wykupu całości obligacji serii G, gdy do dnia 31 grudnia 2012r. (który to termin emitent ma prawo przedłużyć do 31 marca 2013r.) Komisja Nadzoru Finansowego nie wyda decyzji, o której mowa w art. 127 ust. 3 pkt 2 ppkt b Prawa Bankowego, wyrażającej zgodę na zaliczenie zobowiązań emitenta z tytułu emisji obligacji serii G do funduszy uzupełniających emitenta.

2. Emitent może, począwszy od dnia 28 lutego 2017 roku i pod warunkiem, że na wcześniejszy zwrot przez emitenta środków pieniężnych wyrazi zgodę Komisja Nadzoru Finansowego, w trybie art. 127 ust. 4 Prawa Bankowego (lub gdy obowiązek uzyskania takiej zgody zastrzeżono w decyzji, o której mowa w art. 127 ust. 3 pkt 2 ppkt b Prawa Bankowego, wyrażającej zgodę na zaliczenie zobowiązań emitenta z tytułu emisji obligacji serii G do funduszy uzupełniających emitenta), wykonać prawo wcześniejszego wykupu obligacji w odniesieniu do całości obligacji lub wskazanej przez emitenta liczby obligacji (w tym drugim przypadku – proporcjonalnie do liczby posiadanych przez posiadacza obligacji serii G).

3. Posiadaczowi przysługuje prawo żądania od emitenta wcześniejszego wykupu wszystkich zapisanych w ewidencji na rzecz posiadacza obligacji niniejszej serii w przypadku wycofania akcji emitenta z obrotu na rynku regulowanym, giełdowym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (lub jej następcę prawnego).

Dla uchylenia wątpliwości, spełnienie przez emitenta świadczenia na rzecz posiadacza w ramach wcześniejszego wykupu nastąpi wtedy i tylko wtedy, gdy na wcześniejszy zwrot przez emitenta środków pieniężnych wyrazi uprzednią zgodę Komisja Nadzoru Finansowego oraz gdy nie spowoduje to uszczerbku dla podporządkowania zobowiązania emitenta z tytułu obligacji, przewidzianego w pkt. 5.1 Warunków Emisji, względem wszystkich pozostałych (niepodporządkowanych) wierzycieli emitenta, co oznacza w szczególności, że w przypadku upadłości emitenta (jako podstawy zniesienia dematerializacji akcji emitenta) Posiadacz zostanie zaspokojony z tytułu obligacji w ostatniej kolejności (bez prawa do potrąceń).

Płatności
Wszelkie płatności z tytułu obligacji będą dokonywane za pośrednictwem KDPW oraz podmiotów prowadzących Rachunki Papierów Wartościowych zgodnie z odpowiednimi regulacjami KDPW i podmiotów prowadzących Rachunki Papierów Wartościowych.

Odsetki będą wypłacane tym obligatariuszom, którzy będą posiadali obligacje na koniec daty ustalenia praw.

Za dzień ustalenia prawa oznacza się najpóźniejszy dzień roboczy, w którym zgodnie z Regulacjami KDPW zostaje ustalony – w oparciu o ewidencję – krąg posiadaczy uprawnionych do otrzymania świadczeń z tytułu obligacji przypadających do zapłaty w dniu płatności (wg stanu na dzień emisji przypada on 6 dni roboczych przed dniem płatności, o ewentualnych zmianach tego stanu emitent będzie zawiadamiać posiadaczy w sposób przewidziany w warunkach emisji), a w przypadku natychmiastowego wykupu obligacji, dzień, w którym emitent otrzyma żądanie natychmiastowego wykupu obligacji.

Jeżeli dzień, w którym ma nastąpić jakakolwiek płatność z tytułu obligacji, przypada na dzień niebędący dniem roboczym, płatność taka nastąpi w pierwszym dniu roboczym po tym dniu, a obligatariuszom nie będzie przysługiwać roszczenie o odsetki za ten okres.

Poniższa tabela określa dzień płatności odsetek dla poszczególnych okresów odsetkowych:

Numer okresu
odsetkowego Dzień płatności odsetek

1. 28 sierpnia 2012
2. 28 lutego 2013
3. 28 sierpnia 2013
4. 28 lutego 2014
5. 28 sierpnia 2014
6. 2 marca 2015
7. 28 sierpnia 2015
8. 29 lutego 2016
9. 29 sierpnia 2016
10. 28 lutego 2017
11. 28 sierpnia 2017
12. 28 lutego 2018
13. 28 sierpnia 2018
14. 28 lutego 2019
15. 28 sierpnia 2019
16. 28 lutego 2020
17. 28 sierpnia 2020
18. 1 marca 2021
19. 30 sierpnia 2021
20. 28 lutego 2022

6. Wysokość i formy ewentualnego zabezpieczenia i oznaczenie podmiotu udzielającego zabezpieczenia
Obligacje są obligacjami niezabezpieczonymi.

7. Wartość zaciągniętych zobowiązań na ostatni dzień kwartału poprzedzającego udostępnienie propozycji nabycia oraz perspektywy kształtowania się zobowiązań emitenta do czasu całkowitego wykupu obligacji proponowanych do nabycia.

Na dzień ostatniego dnia kwartału poprzedzającego złożenie propozycji nabycia obligacji, zgodnie z ostatnim sprawozdaniem kwartalnym, wartość zaciągniętych zobowiązań na dzień 31.12.2011 r. wynosi 14 396 mln złotych (słownie: czternaście miliardów, trzysta dziewięćdziesiąt sześć milionów złotych). Prognozowana wartość zobowiązań do czasu ostatecznego wykupu obligacji (łącznie ze zobowiązaniami z obligacji) wynosi: 30 581 mln złotych (słownie: trzydzieści miliardów, pięćset osiemdziesiąt jeden milionów złotych).

8. Dane umożliwiające potencjalnym nabywcom obligacji orientacje w efektach przedsięwzięcia, które ma być sfinansowane z emisji obligacji, oraz zdolność emitenta do wywiązywania się z zobowiązań wynikających z obligacji, jeżeli przedsięwzięcie jest określone.
Nie dotyczy.

9. Zasady przeliczania wartości świadczenia niepieniężnego na świadczenie pieniężne
Nie dotyczy - z obligacji wynikają jedynie świadczenia pieniężne.

10. W przypadku ustanowienia jakiejkolwiek formy zastawu lub hipoteki, jako zabezpieczenia wierzytelności wynikających z obligacji - wycena przedmiotu zastawu lub hipoteki dokonana przez uprawnionego biegłego.
Nie dotyczy - obligacje są obligacjami niezabezpieczonymi.

11. W przypadku emisji obligacji zamiennych na akcje – dodatkowo:
a) liczba głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, która przysługiwałaby z objętych akcji - w przypadku gdyby została dokonana zamiana wszystkich wyemitowanych obligacji,
b) ogólna liczba głosów na walnym zgromadzeniu emitenta - w przypadku gdyby została dokonana zamiana wszystkich wyemitowanych obligacji.
Nie dotyczy.

12. W przypadku emisji obligacji z prawem pierwszeństwa - dodatkowo:
a) liczba akcji przypadających na jedną obligację,
b) cena emisyjna akcji lub sposób jej ustalenia,
c) terminy, od których przysługują i wygasają prawa obligatariuszy do nabycia tych akcji.
Nie dotyczy.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm