pieniadz.pl

BRE Bank SA
Wybór Rady Nadzorczej BRE Banku SA nowej kadencji

30-03-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 18 / 2011
Data sporzÄ…dzenia: 2011-03-30
Skrócona nazwa emitenta
BRE
Temat
Wybór Rady Nadzorczej BRE Banku SA nowej kadencji
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:

ZarzÄ…d SpóÅ‚ki BRE Bank SA podaje do wiadomoÅ›ci, że XXIV Zwyczajne Walne Zgromadzenie BRE Banku SA dokonaÅ‚o dnia 30 marca 2011 r. wyboru 10-osobowej Rady Nadzorczej BRE Banku SA na wspólnÄ… kadencjÄ™ trzech lat, w nastÄ™pujÄ…cym skÅ‚adzie:

Achim Kassow
Urodzony w 1966 r. Absolwent Uniwersytetu w Kolonii, w 1996 roku uzyskał doktorat.
W latach 1993-2002 pracował w Grupie Deutsche Banku, od 2001 r. jako Członek Zarządu Deutsche Bank 24 AG.
Od 2002 r. w Grupie Commerzbanku, w latach 2002-2004 jako Prezes ZarzÄ…du comdirect bank AG.
Od listopada 2004 r. Członek Zarządu Commerzbank AG odpowiedzialny za segment biznesowy Europa Środkowowschodnia.

Andre Carls
Urodzony w 1963 roku.
Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej BRE Banku SA.
Po ukoÅ„czeniu studiów ekonomicznych i promocji doktorskiej na Uniwersytecie w Kolonii, dziÄ™ki miÄ™dzynarodowemu programowi szkoleniowemu, dr Andre Carls rozpoczÄ…Å‚ w 1990 r. pracÄ™ w Commerzbanku.
Kolejno piastowaÅ‚ stanowiska w obszarach finansowania korporacji i rynków kapitaÅ‚owych. W latach 1998-2000 odegraÅ‚ kluczowa rolÄ™ w rozbudowie pionu bankowoÅ›ci inwestycyjnej w Commerzbanku w Londynie.
W latach 2000 – 2008, dr Andre Carls byÅ‚ czÅ‚onkiem ZarzÄ…du banku comdirect bank AG, a od roku 2004 do roku 2008 peÅ‚niÅ‚ funkcje Prezesa ZarzÄ…du comdirect bank AG.
Dr Andre Carls jest Prezesem ZarzÄ…du Commerzbank Auslandsbanken Holding AG z siedzibÄ… we Frankfurcie.
Ponadto peÅ‚ni funkcje czÅ‚onka Rady Nadzorczej spóÅ‚ek Joint Stock Commercial Bank Forum (Kijów, Ukraina), Commerzbank (Eurasija), SAO (Moskwa, Rosja), Commerzbank Zrt. (Budapeszt, WÄ™gry).

Eric Strutz
Urodzony w 1964 r. StudiowaÅ‚ administracjÄ™ biznesu na Norymberskim Uniwersytecie w Erlangen oraz Uniwersytecie w St. Gallen, zaÅ› w 1989 r. uzyskaÅ‚ stopieÅ„ "lic. oec. HSG". W 1991 r. uzyskaÅ‚ dyplom MBA na Uniwersytecie w Chicago. W 1993 r. uzyskaÅ‚ stopieÅ„ doktora na Uniwersytecie w St. Gallen i podjÄ…Å‚ prace w The Boston Consulting Group, gdzie zostaÅ‚ mianowany na stanowisko Wiceprezesa, Dyrektora i Partnera w 2000 r. Rok później podjÄ…Å‚ prace w Commerzbank AG, gdzie piastowaÅ‚ stanowisko Wiceprezesa Wykonawczego ds. Strategii i Controllingu, a w 2003 r. zostaÅ‚ Dyrektorem Finansowym. Od 2004 r. jest CzÅ‚onkiem ZarzÄ…du Commerzbank AG.

Jan Szomburg
Członek Rady Nadzorczej BRE Banku SA.
Urodzony w 1951 r. Członek Rady Nadzorczej BRE Banku od maja 1998 r. Posiada doktorat z zakresu ekonomii. Wcześniej pracował, jako asystent, a następnie adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jest Prezesem Zarządu Instytutu Badań nad
GospodarkÄ… RynkowÄ….

Maciej Leśny
Przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku SA (członek niezależny).
Urodzony w 1946 r. W 1969 r. ukoÅ„czyÅ‚ studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. W ciÄ…gu swojej kariery zawodowej 6 lat przepracowaÅ‚ w przemyÅ›le stoczniowym GdaÅ„ska, 8 lat w sieci ZakÅ‚adów Elektronicznej Techniki Obliczeniowej. Ponad 22 lata przepracowaÅ‚ w centralnej administracji paÅ„stwowej w tym 8 lat na stanowisku Podsekretarza Stanu: w Ministerstwie WspóÅ‚pracy Gospodarczej z Zagranica, w Ministerstwie Gospodarki (dwukrotnie), w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Socjalnej – ostatnio Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. UczestniczyÅ‚ w studiach podyplomowych i szkoleniach prowadzonych przez uczelnie AmerykaÅ„skie: Michigan University (Business School of Administration) i De Paul University (Chicago). W latach 1992-1993 jako stypendysta rzÄ…du USA studiowaÅ‚ na American University w Waszyngtonie DC. W trakcie stypendium odbyÅ‚ 4-ro miesiÄ™czny staż w Banku Åšwiatowym, a także szkolenie prywatyzacyjne w MiÄ™dzynarodowym Funduszu Walutowym. PowoÅ‚any na PrzewodniczÄ…cego Rady Nadzorczej w okresie marzec 1994 do 1998, nastÄ™pnie do grudnia 2001 peÅ‚niÅ‚ funkcje CzÅ‚onka Rady Nadzorczej. Ponownie powoÅ‚any na PrzewodniczÄ…cego Rady Nadzorczej w 2004 r.

Sascha Klaus
UkoÅ„czyÅ‚ Hochschule für Bankwirtschaft (HfB) Frankfurt (SzkoÅ‚a Biznesu, Finansów i ZarzÄ…dzania). W tym 1 semestr studiów MBA w Goizueta Business School – Emory University, Atlanta (USA). Posiada stopieÅ„ Diplom - Betriebswirt (magister administracji biznesu).
Karierę zawodową rozpoczął w Grupie Deutsche Banku, gdzie zajmował szereg stanowisk, w tym ds. instytucji finansowych, finansowania przedsiębiorstw i ryzyka bankowości inwestycyjnej.
Od stycznia 2000 r. do kwietnia 2008 r. pracowaÅ‚ w Dresdner Kleinwort w Nowym Jorku, gdzie piastowaÅ‚ nastÄ™pujÄ…ce stanowiska – w latach 2000-2001 Szef ZespoÅ‚u Produktów Notowanych i Strukturyzowanych, Kredyty na Rynku KapitaÅ‚owym – Wiceprezes. NastÄ™pnie w 2002 r. Szef ds. Kredytów na Rynku KapitaÅ‚owym – Dyrektor. Później od lutego 2003 r. do kwietnia 2008 r. byÅ‚ szefem ds. Instytucji Finansowych – Ameryki, ZarzÄ…dzanie Ryzykiem BaÅ„kowoÅ›ci Inwestycyjnej – Dyrektor ZarzÄ…dzajÄ…cy, również Globalny Szef Sektora Funduszy Hedgingowych, Banków Inwestycyjnych i Brokerów/Dealerów.
Od maja 2008 r. do grudnia 2008 r. pracowaÅ‚ w Dresdner Bank AG, Frankfurt /Londyn gdzie byÅ‚ Szefem ds. Analizy Portfelowej, ZarzÄ…dzanie Ryzykiem BankowoÅ›ci Inwestycyjnej – Dyrektor ZarzÄ…dzajÄ…cy.
Od stycznia 2009 r. pracuje w Commerzbank AG, Centrala we Frankfurcie gdzie peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ ZastÄ™pcy Szefa ZarzÄ…dzania Ryzykiem – Bankowość Inwestycyjna, Globalny Szef ds. Niebankowych Instytucji Finansowych – Dyrektor ZarzÄ…dzajÄ…cy. W październiku 2009 r. zostaÅ‚ Globalnym Szefem ZarzÄ…dzania Ryzykiem Kredytowym Grupy – Instytucje Finansowe i Produkty Specjalistyczne – Dyrektor ZarzÄ…dzajÄ…cy.
Od marca 2010 w Commerzbank Auslandsbanken Holding AG Frankfurt zajmuje stanowisko CzÅ‚onka ZarzÄ…du, Dyrektora ds. Ryzyka w Europie Åšrodkowo – Wschodniej. Jest CzÅ‚onkiem Rad Nadzorczych spóÅ‚ek Grupy Commerzbanku (w tym BRE Banku SA) oraz PrzewodniczÄ…cym Komitetu Ryzyka Rady Nadzorczej BRE Banku SA.

Teresa Mokrysz
Członek Rady Nadzorczej BRE Banku SA (członek niezależny).
UkoÅ„czyÅ‚a AkademiÄ™ Ekonomiczna w Katowicach w 1978 roku. Jest wspóÅ‚wÅ‚aÅ›cicielkÄ… firmy MOKATE. W latach 1992–1994 wprowadziÅ‚a kawÄ™ cappuccino, jako nowy produkt na polski rynek, uzyskujÄ…c 70 – proc. udziaÅ‚ w rynku i utrzymuje pozycje lidera w tej kategorii produktu do chwili obecnej. W latach 1994 – 1995 zbudowaÅ‚a od podstaw nowoczesny kombinat MOKATE w Ustroniu, zaÅ› w 2001 r. jej firma oddaÅ‚a do użytku drugi kombinat w Å»orach. DziÄ™ki inwestycji wprowadziÅ‚a przedsiÄ™biorstwo na rynek póÅ‚produktów, uruchamiajÄ…c w MOKATE nowe oddziaÅ‚y produkcyjne, wyposażone w najnowoczeÅ›niejszÄ… technologie. Obecnie kieruje grupÄ… dziewiÄ™ciu firm MOKATE, z których pięć ma siedzibÄ™ zagranicÄ…. PrzywiÄ…zuje dużą wagÄ™ do exportu, jego udziaÅ‚ w obrotach zbliża siÄ™ do 60 procent. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. ZdobyÅ‚a m.in. tytuÅ‚ "Lidera 10-lecia" – nadany przez GazetÄ™ WyborczÄ… – oraz "Sukces 10- lecia" – nadany przez Businessman Magazine. W 2000 r. MiÄ™dzynarodowa Fundacja PrzedsiÄ™biorczoÅ›ci Kobiet z Los Angeles przyznaÅ‚a jej tytuÅ‚ "Najbardziej PrzedsiÄ™biorczej Kobiety Åšwiata". Jest m. in. fundatorkÄ… dla zdolnej i niezamożnej mÅ‚odzieży, wspomaga finansowo dziaÅ‚alność sÅ‚użby zdrowia, domów opieki, sierociÅ„ców i szkóÅ‚.

Thorsten Kanzler
Dyrektor ds. Skarbu Grupy Commerzbank AG. Thorsten Kanzler sprawuje stanowisko CzÅ‚onka ZarzÄ…du ds. Skarbu Grupy Commerzbank AG od poczÄ…tku 2009 r. Jego zakres zadaÅ„ obejmuje zarzÄ…dzanie aktywami i pasywami, zarzÄ…dzanie Å›rodkami gotówkowymi i operacjami repo oraz finansowanie na rynkach kapitaÅ‚owych. WczeÅ›niej, od maja 2007 r., peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ Dyrektora ds. ZarzÄ…dzania KapitaÅ‚em i Skarbem Grupy Dresdner Bank AG we Frankfurcie nad Menem.
Od 2004 r. do 2007 r. byÅ‚ Dyrektorem ds. Skarbu Grupy i CzÅ‚onkiem ZarzÄ…du ds. BankowoÅ›ci Korporacyjnej i Inwestycyjnej w WestLB AG w Düsseldorfie. Od 1991 do 2004 r. Thorsten Kanzler pracowaÅ‚ w Deutsche Bank AG na różnych stanowiskach w obszarze zarzÄ…dzania skarbem i ryzykiem we Frankfurcie, Nowym Jorku, Sydney i Londynie. Thorsten Kanzler studiowaÅ‚ mikroekonomiÄ™ (praca magisterska nt. europejskiego sektora bankowego) i inżynieriÄ™ mechanicznÄ… (praca magisterska nt. systemów produkcji przemysÅ‚owej) na Politechnice w Darmstadt (Niemcy), które ukoÅ„czyÅ‚ ze stopniem Diplom- Wirtschaftsingenieur (magister inżynier).

Waldemar Stawski
Członek Rady Nadzorczej BRE Banku SA (członek niezależny).
Urodzony w 1958 r. StudiowaÅ‚ na Wydziale Elektrycznym Politechniki GdaÅ„skiej Przetwarzanie i Użytkowanie Energii Elektrycznej, specjalność Energoelektronika PrzemysÅ‚owa, w roku 1983 uzyskujÄ…c tytuÅ‚ magistra inżyniera. Studia Podyplomowe ukoÅ„czyÅ‚ na nastÄ™pujÄ…cych kierunkach: Rachunkowość i Finanse (2009-2010 Uniwersytet GdaÅ„ski), Analiza Finansowa w ZarzÄ…dzaniu PrzedsiÄ™biorstwem (1992-1993 Uniwersytet GdaÅ„ski), Mikroprocesory w Energoelektronice i NapÄ™dach (1986-1987 Politechnika GdaÅ„ska), Dydaktyczno-Pedagogicznym (1984-1985 WSM Akademia Morska/UG w Gdyni). Posiada Certyfikat KsiÄ™gowy Nr 48720/2011 wydany przez Ministra Finansów zaÅ›wiadczajÄ…cy potwierdzenie kwalifikacji i uprawniajÄ…cy do usÅ‚ugowego prowadzenia ksiÄ…g rachunkowych. ZÅ‚ożyÅ‚ egzamin z wynikiem pozytywnym na Kandydatów na CzÅ‚onków Rad Nadzorczych SpóÅ‚ek Skarbu PaÅ„stwa (Å›wiadectwo MPW 08.04.1995r.). W latach 1991-2011 odbyÅ‚ szereg krajowych i zagranicznych szkoleÅ„ z zakresu bankowoÅ›ci, finansów i organizacji. Po ukoÅ„czeniu studiów, od 1983 r. do 1991 r. byÅ‚ pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni, w Instytucie Elektroenergetyki OkrÄ™towej. Od 1991 r. do 1993 r. w Pomorskim Banku Kredytowym SA II/O Gdynia w Wydziale RachunkowoÅ›ci byÅ‚ starszym specjalista odpowiedzialnym za wdrażanie i eksploatacjÄ™ systemów zintegrowanych EPD. W latach od 1993 r. do 1995 r. peÅ‚niÅ‚ funkcje dyrektora II OddziaÅ‚u Pomorskiego Banku Kredytowego SA w Gdyni. Od 1995 r. do 2000 r. byÅ‚ dyrektorem OddziaÅ‚u Regionalnego w GdaÅ„sku Powszechnej Kasy OszczÄ™dnoÅ›ci Banku PaÅ„stwowego. W latach 2000 do 2002 w banku Powszechna Kasa OszczÄ™dnoÅ›ci Bank Polski SA peÅ‚niÅ‚ funkcje Wiceprezesa ZarzÄ…du, odpowiadajÄ…c za zarzÄ…dzanie obszarem skarbu, klientów korporacyjnych, rynku kapitaÅ‚owego i nadzoru wÅ‚aÅ›cicielskiego. W okresie od czerwca 2002 r. do lutego 2003 r. zostaÅ‚ powoÅ‚any przez Komisje Nadzoru Bankowego na PrzewodniczÄ…cego ZarzÄ…du Komisarycznego Wschodniego Banku Cukrownictwa S.A., w którym odpowiadaÅ‚ za przygotowanie i wdrożenie programu naprawczego. Od 2003 r. do 2005 r. peÅ‚niÅ‚ funkcje CzÅ‚onka ZarzÄ…du i Doradcy ZarzÄ…du w CTL Logistics SA. W latach 2006 - 2007 byÅ‚ Dyrektorem Generalnym Polskiego ZwiÄ…zku Pracodawców Transportu i Logistyki.Od roku 2006 jest konsultantem firmy ALDAZ Sp. z o.o. Od 2007 r. do 2008 r. peÅ‚niÅ‚ funkcje Doradcy ZarzÄ…du CTL Logistics S.A.. Obecnie wspóÅ‚pracuje z Doradztwem Ekonomicznym Dariusz Zarzecki na stanowisku Dyrektora. Pan Stawski w latach 1995-2002 prowadziÅ‚ nastÄ™pujÄ…cÄ… dziaÅ‚alność dydaktycznÄ… w obszarze bankowoÅ›ci i finansów: byÅ‚ czÅ‚onkiem komisji egzaminacyjnych wg Systemów Standardów w BankowoÅ›ci Polskiej Fundacji Edukacji i BadaÅ„ Bankowych w Warszawie oraz GdaÅ„skiej Akademii Bankowej w GdaÅ„sku w zakresie controllingu w bankowoÅ›ci i zarzÄ…dzania kadrami.

Marek Wierzbowski
Członek Rady Nadzorczej BRE Banku SA (członek niezależny).
Urodzony w 1946 r. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny, partner w Kancelarii Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.
Prof. Wierzbowski jest czÅ‚onkiem Rady ZamówieÅ„ Publicznych, wiceprzewodniczÄ…cym Rady GieÅ‚dy Papierów WartoÅ›ciowych S.A., czÅ‚onkiem rad nadzorczych kilku spóÅ‚ek, prezesem SÄ…du Izby Domów Maklerskich.
Prof. Wierzbowski byÅ‚ prodziekanem WydziaÅ‚u Prawa i Administracji, a także prorektorem Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczyÅ‚ Radzie GieÅ‚dy Papierów WartoÅ›ciowych, a także byÅ‚ wiceprzewodniczÄ…cym SÄ…du Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej byÅ‚ czÅ‚onkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i TytuÅ‚u Naukowego.
Przez szereg lat byÅ‚ partnerem miÄ™dzynarodowych kancelarii prawnych: Weil Gotshal & Manges, a nastÄ™pnie Linklaters peÅ‚niÄ…c funkcje senior partnera warszawskich biur tych kancelarii. ReprezentowaÅ‚ KomisjÄ™ Papierów WartoÅ›ciowych i GieÅ‚d oraz KomisjÄ™ Nadzoru Bankowego w postÄ™powaniach przed NSA.
Prof. Wierzbowski wykÅ‚adaÅ‚ jako visiting professor, przez okres co najmniej jednego semestru, na 5 wydziaÅ‚ach prawa uniwersytetów amerykaÅ„skich.

Według posiadanych przez BRE Bank SA informacji ww. osoby nie wykonują działalności konkurencyjnej względem BRE Banku.

Ww. osoby nie figurujÄ… w Rejestrze DÅ‚użników NiewypÅ‚acalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Zgodnie ze stosowanymi przez Bank kryteriami członkami niezależnymi Rady Nadzorczej Banku są:
1/ Pan Maciej Leśny,
2/ Pani Teresa Mokrysz,
3/ Pan Waldemar Stawski,
4/ Pan Marek Wierzbowski.

Ponadto w dniu 30 marca 2011 r. Rada Nadzorcza wybrała Pana Macieja Leśnego na Przewodniczącego Rady, a Pana Achim Kassow na Zastępcę Przewodniczącego Rady.

Nazwa arkusza:


MESSAGE (ENGLISH VERSION)

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm