pieniadz.pl

ZO Bytom SA
PLAN RESTRUKTURYZACJI SPÓŁKI

27-01-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 7 / 2011
Data sporządzenia: 2011-01-27
Skrócona nazwa emitenta
BYTOM
Temat
PLAN RESTRUKTURYZACJI SPÓŁKI
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
W związku z zamiarem przedstawienia Akcjonariuszom przez Zarząd Bytom S.A. na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki w dniu 14 lutego 2011r. planu restrukturyzacji spółki, Zarząd Bytom S.A. przekazuje do publicznej wiadomości plan restrukturyzacji spółki.

Restrukturyzacja Spółki polegać ma na zaprzestaniu działalności produkcyjnej i przekazaniu jej na rzecz nowo założonej spółki zależnej, oraz skoncentrowaniu działalności Spółki na działalności handlowej. Restrukturyzacja przeprowadzona zostanie poprzez utworzenie nowej jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (zwanej dalej "Spółką Zależną"), w której wszystkie udziały zostaną objęte przez Spółkę oraz przeniesienie do niej działalności produkcyjnej prowadzonej obecnie przez Spółkę w jej zakładzie w Tarnowskich Górach. Skutkiem takich działań będzie również to, iż Spółka Zależna stanie się pracodawcą wobec wszystkich osób zatrudnionych obecnie przez Spółkę w ramach procesu produkcyjnego.

Celem planowanych zmian struktury przedsiębiorstwa Spółki jest:

1) Oddzielenie różnych rodzajów działalności dotychczas występujących w ramach jednej organizacji.

2) Osiągnięcie specjalizacji w ramach poszczególnych organizacji.

3) Koncentracja kompetencji w strukturach do tego przeznaczonych.

4) Przejrzystość poszczególnych organizacji.

5) Czytelność osiąganych wyników. Z punktu widzenia organizacyjnego, restrukturyzacja zapewni znaczące polepszenie przejrzystości kosztów.

Restrukturyzacja umożliwi Spółce Zależnej koncentrację na wzroście skali produkcji, zwiększeniu poziomu wydajności pracy oraz optymalizacji kosztów wytworzenia i wykorzystania posiadanych aktywów. Wyodrębnienie działalności produkcyjnej w odrębnej Spółce przyczyni się do uzyskania znacznych oszczędności kosztowych, pozwoli na lepszą organizację i kontrolę procesów produkcyjnych, oraz stworzy możliwości dysponowania aktywami, które docelowo nie będą wykorzystywane w działalności produkcyjnej.

Po przeniesieniu działalności produkcyjnej do Spółki Zależnej Spółka będzie miała możliwość większego zaangażowania się w rozwój jej asortymentu, marketing i promocję produkowanych towarów oraz pozyskiwania nowych klientów.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa Spółki obejmie następujące czynności:

1) Utworzenie jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka Zależna), w której wszystkie udziały zostaną objęte przez Spółkę w zamian za wkład pieniężny;

2) Przeniesienie do Spółki Zależnej działalności produkcyjnej poprzez zawarcie następujących umów:

a. Umowy dzierżawy nieruchomości położonej w Tarnowskich Górach, obręb Lasowice, składającej się z działek nr 713/8, 714/8, 626/8, 631/6, 688/41, 600/42, 687/41, 709/6, 752/43, 734/10, 601/42, 732/9, 750/43, 751/43, 629/7, 711/7, 736/11, 1354/41, 1353/41 o łącznej powierzchni 2 hektary 22 ary i 72 metry kwadratowe, objętej księgą wieczystą numer KW 22531 (zwaną dalej Nieruchomością"), zabudowanej: budynkiem produkcyjnym o powierzchni 4.811 metrów kwadratowych, budynkiem biurowym o powierzchni 555 metrów kwadratowych, budynkiem kotłowni o powierzchni 545 metrów kwadratowych, magazynem o powierzchni 421 metrów kwadratowych, dwoma barakami o powierzchni 140 metrów kwadratowych oraz stacją trafo o powierzchni 33 metrów kwadratowych (zwanymi dalej łącznie "Budynkami");

b. Umowy dzierżawy maszyn i urządzeń znajdujących się na Nieruchomości i w Budynkach.

Zgodnie z art. 23(1) Kodeksu pracy, przeniesienie do Spółki Zależnej działalności produkcyjnej skutkować będzie przejściem – z mocy prawa – pracowników Spółki związanych z procesem produkcyjnym oraz jego bezpośrednią i pośrednią obsługą do Spółki Zależnej.

Nazwa arkusza:


MESSAGE (ENGLISH VERSION)

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm