pieniadz.pl

Cash Flow SA
Emisja obligacji serii K

16-10-2012


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 55 / 2012
Data sporzÄ…dzenia: 2012-10-16
Skrócona nazwa emitenta
CASH FLOW S.A.
Temat
Emisja obligacji serii K
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
ZarzÄ…d Cash Flow S. A. z siedzibÄ… w DÄ…browie Górniczej informuje, że w dniu 15 października 2012 powziÄ…Å‚ UchwaÅ‚a Nr 3/15/10/2012 w przedmiocie prywatnej emisji obligacji na okaziciela serii K. Emisja przedmiotowych obligacji nie ma charakteru emisji publicznej.

1. Cel emisji obligacji, jeżeli został określono.

Środki z emisji obligacji serii K nie zostały przeznaczone na ściśle określony cel, uchwała emisyjna nie zawiera żadnych postanowień w tym zakresie.

2. Określenie rodzaju emitowanych obligacji.

Obligacje na okaziciela serii K sÄ… emitowane jako niezabezpieczone. Obligacje nie bÄ™dÄ… posiadaÅ‚y formy dokumentu i bÄ™dÄ… zdematerializowane. Ewidencji obligacji bÄ™dzie prowadzona przez IDM S.A. lub rejestracjÄ™ obligacji w Krajowym Depozycie Papierów WartoÅ›ciowych S. A. w zwiÄ…zku wprowadzeniem Obligacji do alternatywnego systemu obrotu organizowanego przez GieÅ‚dÄ™ Papierów WartoÅ›ciowych w Warszawie S.A., przy czym decyzja o rejestracji i wprowadzeniu Obligacji do alternatywnego systemu obrotu leży wyÅ‚Ä…cznie w gestii Emitenta.

3. Wielkość emisji, wartość nominalna i cena emisji obligacji.

Przedmiotem emisji jest do 4.500 (cztery tysiące pięćset) zwykłych obligacji na okaziciela serii K o wartości nominalnej i cenie emisyjnej 1.000 zł (jeden tysiąc złotych) każda. Warunkiem dojścia do skutku emisji Obligacji jest subskrybowanie co najmniej 300 (trzysta) obligacji.

4. Warunki wykupu i warunki wypłaty oprocentowania obligacji.

a. Oprocentowanie Obligacji bÄ™dzie liczone w oparciu o staÅ‚Ä… stopÄ™ procentowÄ… wynoszÄ…cÄ… 12%. Oprocentowanie jest liczone od wartoÅ›ci nominalnej Obligacji, poczÄ…wszy od daty przydziaÅ‚u. Dla potrzeb obliczeÅ„ przyjmuje siÄ™, iż rok ma 365 dni. Odsetki bÄ™dÄ… wypÅ‚acane w dniach: 29 stycznia 2013 roku, 29 kwietnia 2013 roku, 29 lipca 2013, 29 października 2013 roku, 29 stycznia 2014 roku, 29 kwietnia 2014 roku, 29 lipca 2014 roku oraz w dniu wykupu albo wczeÅ›niejszego wykupu. Jeżeli data pÅ‚atnoÅ›ci Å›wiadczeÅ„ pieniężnych z tytuÅ‚u Obligacji bÄ™dzie przypadaÅ‚a na dzieÅ„ nie bÄ™dÄ…cy dniem roboczym, Obligatariusz otrzyma Å›wiadczenie pieniężne pierwszego dnia roboczego przypadajÄ…cego po dniu pÅ‚atnoÅ›ci Å›wiadczeÅ„ pieniężnych, bez prawa żądania odsetek za opóźnienie ani innych należnoÅ›ci z tytuÅ‚u pÅ‚atnoÅ›ci w takim dniu. Dniem ustalenia prawa do odsetek jest 6 dzieÅ„ roboczy przed dniem pÅ‚atnoÅ›ci odsetek oraz przed dniem wykupu, co oznacza, że kwota z tytuÅ‚u odsetek od Obligacji zostanie wypÅ‚acona Obligatariuszom, którzy posiadali Obligacje w dniu ustalenia prawa do odsetek.

b. Dzień wykupu obligacji został ustalony na 29 października 2014 roku.

5. Wysokość i formy ewentualnego zabezpieczenia i oznaczenie podmiotu udzielającego zabezpieczenia.

Obligacje serii K sÄ… emitowanie jako obligacje niezabezpieczone.

6.Wartość zaciągniętych zobowiązań na ostatni dzień kwartału poprzedzającego udostępnienie propozycji nabycia oraz perspektywy kształtowania zobowiązań emitenta do czasu całkowitego wykupu obligacji proponowanych do nabycia.

Na dzieÅ„ 30 wrzeÅ›nia 2012 roku poziom zobowiÄ…zaÅ„ Emitenta ksztaÅ‚towaÅ‚ siÄ™ nastÄ™pujÄ…co: zobowiÄ…zania dÅ‚ugoterminowe w wysokoÅ›ci 8 144 tys. zÅ‚, zobowiÄ…zania krótkoterminowe w wysokoÅ›ci 33 428 tys. zÅ‚.

Ze wzglÄ™du na profil dziaÅ‚alnoÅ›ci Cash Flow S. A. w okresie od 2012 roku do 2014 roku nie przewiduje zaciÄ…gania zobowiÄ…zaÅ„, za wyjÄ…tkiem zobowiÄ…zaÅ„ wynikajÄ…cych z obligacji, zakupu wierzytelnoÅ›ci lub innych dziaÅ‚aÅ„ kredytowych wspierajÄ…cych podstawowÄ… dziaÅ‚alność w zakresie obrotu wierzytelnoÅ›ciami. Bieżąca dziaÅ‚alność SpóÅ‚ki skupia siÄ™ na poÅ›rednictwie finansowym, a wiÄ™kszość usÅ‚ug Å›wiadczonych przez SpóÅ‚kÄ™ nie wymaga zaangażowania kapitaÅ‚owego. Cash Flow S. A. angażuje kapitaÅ‚ wÅ‚asny w celu nabywania wierzytelnoÅ›ci bÄ…dź Å›wiadczenia usÅ‚ug faktoringowych. Wszystkie transakcje dokonywane przy pomocy Å›rodków wÅ‚asnych sÄ… zabezpieczane rzeczowo lub przy pomocy innych Å›rodków w zależnoÅ›ci od rodzaju transakcji.

7. Dane umożliwiajÄ…ce potencjalnym nabywcom obligacji orientacjÄ™ w efektach przedsiÄ™wziÄ™cia, które ma być sfinansowane z emisji obligacji, oraz zdolność emitenta do wywiÄ…zywania siÄ™ z zobowiÄ…zaÅ„ wynikajÄ…cych z obligacji, jeżeli przedsiÄ™wziÄ™cie jest okreÅ›lone.

Emitent nie sprecyzowaÅ‚ przedsiÄ™wziÄ™cia, na które zostanÄ… spożytkowanie Å›rodki pieniężne z emisji obligacji serii K.

8. Zasady przeliczania wartości świadczenia niepieniężnego na świadczenie pieniężne.

Zaciągnięte w ramach obligacji zobowiązania mają charakter pieniężny.

9. Obligacje serii K nie są obligacjami zamiennymi za akcje czy też obligacjami z prawem pierwszeństwa.

Wartość obligacji serii K przekracza 10 % kapitaÅ‚ów wÅ‚asnych emitenta, które na dzieÅ„ 9 października 2012 roku wynosiÅ‚y 17.571 tysiÄ™cy zÅ‚otych, zgodnie z raportem za III kwartaÅ‚ 2012 roku.

Raport sporzÄ…dzono na podstawie § 5 ust. 1 pkt. 11 RozporzÄ…dzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa paÅ„stwa nie bÄ™dÄ…cego paÅ„stwem czÅ‚onkowskim (Dz. U. Nr 33 z dnia 28 lutego 2009 r., poz. 259 z późniejszymi zmianami).

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm