pieniadz.pl

DGA SA
Nowe znaczące projekty Emitenta. Środki unijne dla projektów szkoleniowych DGA dla Koncernu Energetycznego EnergaPro

20-01-2005


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 3 / 2005
Data sporządzenia: 2005-01-20
Skrócona nazwa emitenta
DGA
Temat
Nowe znaczące projekty Emitenta. Środki unijne dla projektów szkoleniowych DGA dla Koncernu Energetycznego EnergaPro
i Amica Wronki.
Podstawa prawna
Art. 81 ust. 1 pkt 2 Ustawy PPO - zdarzenia wpływające na cenę lub wartość papieru
Treść raportu:
Zarząd Doradztwa Gospodarczego DGA S.A. informuje, że w dniu 19 stycznia 2005 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła listę wniosków, które otrzymały dofinansowanie w ramach I terminu I edycji konkursu ogłoszonego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, Priorytet 2 Rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy Działanie 2.3 Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki, Schemat a "Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr".
Program współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Łączna lista 23 wniosków, które otrzymały dofinansowanie unijne zawiera dwa projekty złożone przez Doradztwo Gospodarcze DGA S.A.:
1. "Wykwalifikowana kadra atutem Koncernu Energetycznego EnergiaPro na wolnym rynku UE".
2. "Kompleksowy program rozwoju kadr dla Amica Wronki S.A."

Projekt dla Koncernu Energetycznego EnergiaPro zakłada uzyskanie na jego realizację dotacji unijnej w wysokości ok. 4,3 mln złotych. Partnerami w projekcie "Wykwalifikowana kadra atutem Koncernu Energetycznego EnergiaPro na wolnym rynku UE" są PPHU Mediator Ośrodek Szkoleń i Doradztwo Gospodarczego oraz WIEDZA i ROZWÓJ Fundacja LCEK. Ogólna wartość kontraktu, z udziałem własnym spółki EnergiaPro wyniesie ok. 6,2 mln złotych.

Projekt "Kompleksowy program rozwoju kadr dla Amica Wronki S.A." ma być współfinansowany ze środków unijnych w wysokości ok. 2,5 mln złotych i został złożony w konsorcjum z firmami DOOR Poland oraz Zig-Zag Centrum Języków Obcych S.C. Całkowita wartość projektu z udziałem własnych środków spółki Amica opiewa na ok. 3,3 mln złotych.

Projekty Emitenta współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego są kolejnym krokiem w realizacji średnioterminowej strategii rozwoju przedstawionej w prospekcie emisyjnym Spółki i dotyczą dynamicznego rozwoju kompetencji DGA w obszarze rozwoju zasobów ludzkich.

Warto podkreślić, że Spółka osiągnęła stuprocentową skuteczność i oba złożone wnioski uzyskały rekomendację do wsparcia finansowego z PARP.

Przewiduje się, że stosowne umowy zostaną zawarte w lutym br.

Realizacja powyższych projektów nastąpi w latach 2005-2007.


Cel projektów
Nadrzędnym celem powyższych projektów jest podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez doskonalenie kwalifikacji i umiejętności kadr oraz podniesienie znaczenia rozwoju zasobów ludzkich do rangi strategicznego obszaru działania firmy, dającego wymierny efekt ekonomiczny. Doraźny cel polega przede wszystkim na dostarczeniu pracownikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnego wykonywania zadań oraz na podnoszeniu ich kompetencji osobistych i interpersonalnych.

Planowane działania
Wszystkie planowane szkolenia oparte będą na rzetelnej analizie potrzeb szkoleniowych pracowników i diagnozie niedoborów kompetencji wymaganych z punktu widzenia działania organizacji, co zmniejsza ryzyko chybionych inwestycji, zwiększa zaś efektywność prowadzonych działań. W ramach projektu badania zostaną uzupełnione o audyty personalne wybranych grup osób w celu zidentyfikowania predyspozycji zawodowych.
Szkolenia zaplanowane w ramach projektów mają niezwykle szeroki i zróżnicowany zakres, obejmują m.in. doskonalenie wszechstronnych kompetencji menedżerskich (przywództwo, budowanie zespołu, zarządzanie projektem, zarządzanie zmianą), umiejętności interpersonalnych (praca w grupie, komunikacja), osobistych (organizacja pracy, radzenie sobie ze stresem) i handlowych oraz podnoszenie wiedzy z zakresu prawa i finansów.
Największym wyzwaniem DGA będzie zarządzanie tak dużymi projektami od strony prawnej, finansowej i organizacyjnej, a także monitorowanie rezultatów przedsięwzięć i sprawozdawczość.

Planowane rezultaty
Rezultatem projektów będzie przede wszystkim podniesienie jakości i efektywności zasobów ludzkich w obu firmach. Szkoleniami objętych będzie odpowiednio ok. 500 osób w firmie Amica i ok. 1700 w EnergiaPro, przy czym większość pracowników weźmie udział w więcej niż jednym szkoleniu.
Istotnym efektem prowadzonych działań będzie ukierunkowanie polityki personalnej w spółkach Amica i EnergiaPro na długofalowe planowanie działań szkoleniowych opartych na spójnej strategii rozwoju zasobów ludzkich w firmie.
Zakładanym długofalowym rezultatem projektów będzie poprawa wyników finansowych obu firm, wynikająca z efektywnej pracy doskonałych i wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm