pieniadz.pl

Echo Investment SA
podpisanie umowy zobowiązującej do zawarcia umowy dzierżawy

02-08-2005


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 24 / 2005
Data sporządzenia: 2005-08-02
Skrócona nazwa emitenta
ECHO
Temat
podpisanie umowy zobowiązującej do zawarcia umowy dzierżawy
Podstawa prawna
§ 5 ust. 1 pkt 3 RO - zawarcie lub zmiana znaczącej umowy
Treść raportu:
Zarząd Echo Investment S.A., informuje, iż w dniu 22 czerwca 2005 roku, Echo Investment S.A. jako "Wydzierżawiający" podpisała umowę zobowiązującą do zawarcia umowy dzierżawy ze spółką Pergranso Sp. z o.o., jako "Dzierżawca". Umowa zobowiązującą do zawarcia umowy dzierżawy dotyczy dzierżawy powierzchni handlowej w przygotowywanym do realizacji Centrum Handlowym w Kielcach na osiedlu Ślichowice. Na dzierżawionej powierzchni będzie prowadzony hipermarket spożywczo-przemysłowy pod nazwą E.LECLERC.

Umowa dzierżawy, którą strony zobowiązały się zawrzeć przewiduje 30 letni okres obowiązywania. Szacunkowa wartość umowy za okres 30 lat dzierżawy wynosi równowartość w złotych polskich 21,6 mln EURO, co na dzień zawarcia umowy stanowi 87.516, 720 PLN.

Umowa dzierżawy ma być podpisana przez strony najpóźniej w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia przez Pergranso Sp. z o.o. o zrealizowaniu Centrum Handlowego do stanu surowego zamkniętego i zakończeniu prac w przedmiocie dzierżawy.

Warunkiem zawarcia umowy dzierżawy jest uzyskanie przez Echo Investment S.A. lub podmioty działające na jej zlecenie najpóźniej do dnia 30 czerwca 2006 roku prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę Centrum Handlowego. Warunek ma charakter rozwiązujący.

Zabezpieczeniem zobowiązań Pergranso Sp. z o.o. wynikających z umowy zobowiązującej do zawarcia umowy dzierżawy oraz umowy dzierżawy jest poręczenie spółki SOFILEC z siedzibą we Francji.

W razie nie zawarcia umowy dzierżawy z winy jednej ze stron pomimo wykonania zapisów umowy zobowiązującej przez drugą stronę, strona, która ponosi winę za nie zawarcie umowy dzierżawy zapłaci drugiej stronie karę umowną w kwocie 2.894.000 złotych powiększonej o ewentualny podatek od towarów i usług.
Umowa dzierżawy zawierać będzie postanowienia umożliwiające jednej ze stron naliczenie kar umownych, gdyby którakolwiek ze stron dokonała w sposób skuteczny wypowiedzenia umowy dzierżawy z zachowaniem ustawowych okresów wypowiedzenia, po upływie 10 lat trwania stosunku dzierżawy. Kary te łącznie mogą przekroczyć 10% wartości umowy, ponieważ wysokość kar równa będzie wysokości czynszu jaki byłby należny za okres od rozwiązania umowy w takim przypadku do zakładanego końca trwania stosunku dzierżawy. Nie można jednak określić maksymalnej wysokości tych kar. Umowy nie przewidują możliwości dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kar umownych.

Umowa została uznana za znaczącą na podstawie kryteriów kapitałów własnych.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm