pieniadz.pl

Pfleiderer Grajewo SA
Zwołanie NWZA Pfleiderer Grajewo S.A.

24-06-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 39 / 2011
Data sporzÄ…dzenia: 2011-06-24
Skrócona nazwa emitenta
GRAJEWO
Temat
Zwołanie NWZA Pfleiderer Grajewo S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
ZarzÄ…d Pfleiderer Grajewo S.A. (dalej "SpóÅ‚ka") informuje o zwoÅ‚aniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy SpóÅ‚ki na dzieÅ„ 20 lipca 2011 r. na godzinÄ™ 13:00. Walne Zgromadzenie odbÄ™dzie siÄ™ w biurze ZarzÄ…du SpóÅ‚ki w Warszawie ul. Królewicza Jakuba 69, 02-956 Warszawa.

PorzÄ…dek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy:
1.Otwarcie Walnego Zgromadzenia
2.Wybór PrzewodniczÄ…cego Walnego Zgromadzenia.
3.Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
4.Przyjęcie porządku obrad.
5.Wybór Komisji Skrutacyjnej.
6.Podjęcie uchwał w sprawie:
a)(1) zmiany Statutu SpóÅ‚ki dotyczÄ…cej upoważnienia ZarzÄ…du SpóÅ‚ki do podwyższenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki w granicach kapitaÅ‚u docelowego, z możliwoÅ›ciÄ… pozbawienia w caÅ‚oÅ›ci lub części prawa poboru emitowanych akcji oraz warrantów subskrypcyjnych przez dotychczasowych akcjonariuszy, ubiegania siÄ™ o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym i dematerializacji akcji oraz praw do akcji wyemitowanych w granicach kapitaÅ‚u docelowego, jak również dokonywania zmian w Statucie SpóÅ‚ki w zwiÄ…zku z realizacjÄ… przez ZarzÄ…d SpóÅ‚ki uprawnieÅ„ o podwyższeniu kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego w granicach kapitaÅ‚u docelowego
oraz
(2) emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego podwyższenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki, pozbawienia w caÅ‚oÅ›ci dotychczasowych akcjonariuszy SpóÅ‚ki prawa poboru oraz zmian Statutu SpóÅ‚ki, a także ubiegania siÄ™ o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym i dematerializacji akcji wyemitowanych w ramach warunkowego podwyższenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego,
b) udzielenia Zarządowi upoważnienia do nabycia akcji własnych w celu ich umorzenia
7.Zamknięcie obrad.

Zgodnie z art. 402 § 2 Kodeksu spóÅ‚ek handlowych ZarzÄ…d podaje poniżej do wiadomoÅ›ci treść projektowanych zmian do Statutu SpóÅ‚ki, to jest projekt zmiany art. 9 Statutu oraz projekty nowych art. 9A oraz art. 9B Statutu:

Dotychczasowe brzmienie ArtykuÅ‚u 9 Statutu SpóÅ‚ki:

"Artykuł 9

KapitaÅ‚ zakÅ‚adowy wynosi 16.375.920,00 zÅ‚ (szesnaÅ›cie milionów trzysta siedemdziesiÄ…t pięć tysiÄ™cy dziewięćset dwadzieÅ›cia zÅ‚otych) i dzieli siÄ™ na 49.624.000 (czterdzieÅ›ci dziewięć milionów sześćset dwadzieÅ›cia cztery tysiÄ…ce) akcji zwykÅ‚ych na okaziciela o wartoÅ›ci nominalnej 0,33 zÅ‚ (trzydzieÅ›ci trzy grosze) każda.

Proponowane brzmienie ArtykuÅ‚u 9 Statutu SpóÅ‚ki:
"Artykuł 9
9.1 KapitaÅ‚ zakÅ‚adowy wynosi 16.375.920,00 (szesnaÅ›cie milionów trzysta siedemdziesiÄ…t pięć tysiÄ™cy dziewięćset dwadzieÅ›cia) zÅ‚otych i dzieli siÄ™ na 49.624.000 (czterdzieÅ›ci dziewięć milionów sześćset dwadzieÅ›cia cztery tysiÄ…ce) akcji zwykÅ‚ych na okaziciela, oznaczonych seriami A, B, C i D, o wartoÅ›ci nominalnej 0,33 zÅ‚ (trzydzieÅ›ci trzy grosze) każda.
9.2 KapitaÅ‚ zakÅ‚adowy może być podwyższony w drodze emisji nowych akcji lub w drodze podwyższenia wartoÅ›ci nominalnej istniejÄ…cych akcji. Dopuszcza siÄ™ możliwość dokonania wpÅ‚at na podwyższony kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy poprzez wniesienie Å›rodków wÅ‚asnych SpóÅ‚ki z funduszy i kapitaÅ‚ów, o których mowa w art. 35."

Proponowane brzmienie nowego ArtykuÅ‚u 9A Statutu SpóÅ‚ki:

"Artykuł 9A
9.1. ZarzÄ…d jest upoważniony do podwyższania kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki poprzez emisjÄ™ nie wiÄ™cej niż 11.000.000 (jedenaÅ›cie milionów) nowych akcji serii E o wartoÅ›ci nominalnej jednej akcji wynoszÄ…cej 0,33 zÅ‚ (trzydzieÅ›ci trzy grosze) każda i Å‚Ä…cznej wartoÅ›ci nominalnej wszystkich akcji serii E nie wyższej niż 3.630.000,00 zÅ‚ (trzy miliony sześćset trzydzieÅ›ci tysiÄ™cy zÅ‚otych) ("Akcje Serii E"), w drodze jednego albo kilku kolejnych podwyższeÅ„ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego w granicach okreÅ›lonych w niniejszym ust. 9.1 (kapitaÅ‚ docelowy).

9.2. W przypadku pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru zgodnie z ust. 9.6 poniżej, Akcje Serii E zostanÄ… zaoferowane publicznie przez SpóÅ‚kÄ™ wyÅ‚Ä…cznie inwestorom kwalifikowanym w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spóÅ‚kach publicznych ("Ustawa") oraz inwestorom, o których mowa w art. 7 ust. 3 pkt 2 Ustawy, tj. inwestorom, z których każdy nabÄ™dzie Akcje Serii E o wartoÅ›ci, liczonej wedÅ‚ug ich ceny emisyjnej, co najmniej 50.000 euro w dniu ustalenia tej ceny ("Inwestorzy"). ZarzÄ…d SpóÅ‚ki jest upoważniony do ustalenia warunków procesu budowania ksiÄ™gi popytu, o którym mowa w ust. 9.3 poniżej, oraz warunków subskrypcji Akcji Serii E z uwzglÄ™dnieniem nastÄ™pujÄ…cych zasad:

a)warunki subskrypcji Akcji Serii E bÄ™dÄ… przewidywać, że Inwestorom, którzy bÄ™dÄ… posiadać akcje SpóÅ‚ki na koniec dnia, w którym zostanie podjÄ™ta przez ZarzÄ…d uchwaÅ‚a o emisji Akcji Serii E ("DzieÅ„ UchwaÅ‚y Emisyjnej"), bÄ™dzie przysÅ‚ugiwać, na zasadach wskazanych w warunkach subskrypcji Akcji Serii E, preferencja w objÄ™ciu Akcji Serii E co najmniej proporcjonalnie do udziaÅ‚u reprezentowanego przez posiadane przez nich akcje SpóÅ‚ki w kapitale zakÅ‚adowym SpóÅ‚ki na koniec Dnia UchwaÅ‚y Emisyjnej z wyÅ‚Ä…czeniem akcji posiadanych przez Pfleiderer Services GmbH na koniec Dnia UchwaÅ‚y Emisyjnej;
b)warunkiem skorzystania z preferencji w objÄ™ciu Akcji Serii E, o której mowa w pkt a) powyżej, bÄ™dzie przedstawienie przez tych Inwestorów w ramach procesu budowania ksiÄ™gi popytu dokumentu potwierdzajÄ…cego liczbÄ™ akcji SpóÅ‚ki posiadanych przez tych Inwestorów na koniec Dnia UchwaÅ‚y Emisyjnej, wystawionego przez podmiot prowadzÄ…cy rachunek papierów wartoÅ›ciowych danego Inwestora;
c)objÄ™cie Akcji Serii E nastÄ…pi w drodze subskrypcji prywatnej w rozumieniu art. 431 § 2 pkt 1 Kodeksu spóÅ‚ek handlowych.
9.3. Ostateczna liczba oraz cena emisyjna Akcji Serii E zaoferowanych Inwestorom zostanÄ… ustalone w oparciu o proces budowania ksiÄ™gi popytu wÅ›ród Inwestorów.

9.4. Po przeprowadzeniu procesu budowania ksiÄ™gi popytu wÅ›ród Inwestorów, o którym mowa w ust. 9.3 powyżej, ZarzÄ…d jest upoważniony do zÅ‚ożenia oferty objÄ™cia Akcje Serii E, o której mowa w art. 431 § 2 pkt 1 Kodeksu spóÅ‚ek handlowych, nie wczeÅ›niej niż nastÄ™pnego dnia roboczego przypadajÄ…cego po dniu:

a)przekazania SpóÅ‚ce (i) tekstu podjÄ™tej przez wspólników spóÅ‚ki Pfleiderer MDF OOO z siedzibÄ… w Nowogrodzie (Rosja) ("Pfleiderer MDF") uchwaÅ‚y w sprawie podwyższenia kapitaÅ‚u Pfleiderer MDF oraz (ii) oÅ›wiadczenia Pfleiderer MDF o pozyskaniu przez tÄ™ spóÅ‚kÄ™ finansowania i zezwoleÅ„ koniecznych na potrzeby realizacji inwestycji polegajÄ…cej na budowie zakÅ‚adu produkcyjnego wytwarzajÄ…cego pÅ‚yty MDF/HDF; oraz
b)objÄ™cia przez Pfleiderer Services GmbH Warrantów Subskrypcyjnych, o których mowa w Art. 9B Statutu.

9.5. Upoważnienie Zarządu do podwyższania kapitału zakładowego oraz do emisji Akcji Serii E w granicach kapitału docelowego wygasa z dniem 31 grudnia 2012 roku.

9.6. Za zgodÄ… Rady Nadzorczej ZarzÄ…d może pozbawić dotychczasowych akcjonariuszy w caÅ‚oÅ›ci lub w części prawa poboru w stosunku do Akcji Serii E, jak również w stosunku do warrantów subskrypcyjnych emitowanych zgodnie z postanowieniem ust. 9.10. poniżej.

9.7. Z zastrzeżeniem ust. 9.9. i o ile przepisy Kodeksu spóÅ‚ek handlowych nie stanowiÄ… inaczej ZarzÄ…d decyduje o wszystkich sprawach zwiÄ…zanych z podwyższeniem kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego w granicach kapitaÅ‚u docelowego, w szczególnoÅ›ci ZarzÄ…d jest upoważniony do:

a)ustalenia ceny emisyjnej Akcji Serii E,
b)ustalenia terminów otwarcia i zamkniÄ™cia subskrypcji Akcji Serii E,
c)zawierania umów o subemisjÄ™ inwestycyjnÄ…, subemisjÄ™ usÅ‚ugowÄ… lub innych umów zabezpieczajÄ…cych powodzenie emisji Akcji Serii E,
d)podejmowania uchwaÅ‚ oraz innych dziaÅ‚aÅ„ w sprawie dematerializacji Akcji Serii E oraz praw do tych akcji, w tym zawierania umów z Krajowym Depozytem Papierów WartoÅ›ciowych S.A. w przedmiocie rejestracji Akcji Serii E oraz praw do tych akcji,
e)podejmowania uchwał oraz innych działań w sprawie emisji i oferty publicznej Akcji Serii E oraz w sprawie ubiegania się o dopuszczenie Akcji Serii E oraz praw do tych akcji do obrotu na rynku regulowanym oraz ich wprowadzenia do obrotu ta takim rynku.

9.8. Akcje Serii E mogą być obejmowane wyłącznie za wkłady pieniężne.

9.9. Uchwały Zarządu dotyczące emisji Akcji Serii E, w tym uchwały w sprawie ustalenia liczby oraz ceny emisyjnej Akcji Serii E, wymagają zgody Rady Nadzorczej.

9.10. Za zgodÄ… Rady Nadzorczej ZarzÄ…d w ramach upoważnienia do podwyższania kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego w granicach kapitaÅ‚u docelowego może emitować warranty subskrypcyjne (inne niż Warranty Subskrypcyjne, o których mowa w Art. 9B Statutu) z terminem wykonania prawa zapisu upÅ‚ywajÄ…cym nie później niż w dniu wskazanym w ust. 9.5."

Proponowane brzmienie nowego ArtykuÅ‚u 9B Statutu SpóÅ‚ki:

"Artykuł 9B

9B.1. KapitaÅ‚ zakÅ‚adowy zostaÅ‚ warunkowo podwyższony o kwotÄ™ nie wyższÄ… niż 6.772.920 zÅ‚otych (sześć milionów siedemset siedemdziesiÄ…t dwa tysiÄ…ce dziewięćset dwadzieÅ›cia zÅ‚otych), poprzez emisjÄ™ nie wiÄ™cej niż 20.524.000 (dwadzieÅ›cia milionów pięćset dwadzieÅ›cia cztery tysiÄ…ce) akcji zwykÅ‚ych na okaziciela serii F o wartoÅ›ci nominalnej 0,33 zÅ‚ (trzydzieÅ›ci trzy grosze) zÅ‚otych każda.

9B.2. Celem warunkowego podwyższenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, o którym mowa w ust. 1 powyżej, jest umożliwienie objÄ™cia akcji serii F posiadaczom warrantów subskrypcyjnych wyemitowanych przez SpóÅ‚kÄ™ na podstawie Par. 2 uchwaÅ‚y nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia SpóÅ‚ki z dnia 20 lipca 2011 roku. Uprawnionymi do objÄ™cia akcji serii F sÄ… posiadacze warrantów subskrypcyjnych, o których mowa w zdaniu poprzedzajÄ…cym. Prawo objÄ™cia akcji serii F może być wykonane do dnia 31 grudnia 2012 roku wÅ‚Ä…cznie."


1. Procedury dotyczące uczestniczenia w walnym zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu

a) Prawo do żądania umieszczenia okreÅ›lonych spraw w porzÄ…dku obrad walnego zgromadzenia oraz prawo do zgÅ‚aszania projektów uchwaÅ‚ dotyczÄ…cych spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad walnego zgromadzenia lub spraw, które majÄ… zostać wprowadzone do porzÄ…dku obrad przed terminem walnego zgromadzenia

Zgodnie z art. 401 § 1 ksh akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujÄ…cy co najmniej jednÄ… dwudziestÄ… kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki mogÄ… żądać umieszczenia okreÅ›lonych spraw w porzÄ…dku obrad Walnego Zgromadzenia. Żądanie takie powinno zostać zgÅ‚oszone ZarzÄ…dowi SpóÅ‚ki nie później niż na dwadzieÅ›cia jeden dni przed wyznaczonym terminem Walnego Zgromadzenia, to jest do dnia 29 czerwca 2011 r. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie oraz projekt uchwaÅ‚y dotyczÄ…cej proponowanego punktu porzÄ…dku obrad.

Żądanie może zostać zÅ‚ożone na piÅ›mie w siedzibie SpóÅ‚ki lub w formie skanu dokumentu za poÅ›rednictwem poczty elektronicznej na adres grajewo@pfleiderer.pl .

Zgodnie z art. 401 § 4 ksh akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujÄ…cy co najmniej jednÄ… dwudziestÄ… kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki mogÄ… przed terminem Walnego Zgromadzenia zgÅ‚aszać SpóÅ‚ce na piÅ›mie lub w formie skanu dokumentu za poÅ›rednictwem poczty elektronicznej na adres grajewo@pfleiderer.pl, projekty uchwaÅ‚ dotyczÄ…ce spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad Walnego Zgromadzenia lub spraw, które majÄ… zostać wprowadzone do porzÄ…dku obrad.

Do żądaÅ„ oraz zgÅ‚oszeÅ„, o których mowa powyżej powinny zostać doÅ‚Ä…czone kopie dokumentów potwierdzajÄ…cych tożsamość akcjonariusza lub osób dziaÅ‚ajÄ…cych w jego imieniu i jego uprawnienie do skÅ‚adania żądaÅ„ lub zgÅ‚oszeÅ„, a w szczególnoÅ›ci:

-zaÅ›wiadczenie lub Å›wiadectwo depozytowe wydane przez podmiot prowadzÄ…cy rachunek papierów wartoÅ›ciowych, na którym sÄ… zapisane akcje SpóÅ‚ki, poÅ›wiadczajÄ…ce, że jest on akcjonariuszem SpóÅ‚ki reprezentujÄ…cym co najmniej jednÄ… dwudziestÄ… kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki,

-w przypadku akcjonariusza będącego osoba fizyczną, kopia dowodu osobistego lub paszportu,

-w przypadku akcjonariusza niebÄ™dÄ…cego osobÄ… fizycznÄ…, kopia odpisu z wÅ‚aÅ›ciwego rejestru, wskazujÄ…cego sposób reprezentacji akcjonariusza oraz osoby uprawnione do reprezentacji akcjonariusza.

b) Prawo do zgÅ‚aszania projektów uchwaÅ‚ podczas Walnego Zgromadzenia

Każdy akcjonariusz jest uprawniony do zgÅ‚aszania podczas Walnego Zgromadzenia projektów uchwaÅ‚ dotyczÄ…cych spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad tego Walnego Zgromadzenia. Projekty uchwaÅ‚ powinny być zgÅ‚aszane na piÅ›mie wraz z uzasadnieniem PrzewodniczÄ…cemu Walnemu Zgromadzenia.

c) Sposób wykonywania prawa gÅ‚osu przez peÅ‚nomocnika. Sposób zawiadamiania SpóÅ‚ki przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej o ustanowieniu peÅ‚nomocnika.

Akcjonariusz może uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu osobiście lub przez pełnomocnika.

PeÅ‚nomocnicy zostanÄ… dopuszczeni do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu po okazaniu dokumentu peÅ‚nomocnictwa oraz dokumentu potwierdzajÄ…cego tożsamość peÅ‚nomocnika. PeÅ‚nomocnik akcjonariusza niebÄ™dÄ…cego osobÄ… fizycznÄ… obowiÄ…zany jest przedstawić dodatkowo aktualny odpis z odpowiedniego rejestru, w którym wpisany jest akcjonariusz, potwierdzajÄ…cy, że osoby, które zÅ‚ożyÅ‚y podpis na dokumencie peÅ‚nomocnictwa sÄ… uprawnione do reprezentowania akcjonariusza.

Akcjonariusz może udzielić peÅ‚nomocnictwa w postaci elektronicznej bez opatrzenia peÅ‚nomocnictwa bezpiecznym podpisem elektronicznym. Udzielenie peÅ‚nomocnictwa w formie elektronicznej powinno nastÄ…pić z wykorzystaniem formularza peÅ‚nomocnictwa dostÄ™pnego na stronie internetowej SpóÅ‚ki www.pfleiderer.pl , w zakÅ‚adce relacje inwestorskie. Podpisane peÅ‚nomocnictwo należy przesÅ‚ać SpóÅ‚ce w formie skanu dokumentu pocztÄ… elektronicznÄ… na adres grajewo@pfleiderer.pl . Do peÅ‚nomocnictwa należy doÅ‚Ä…czyć dokumenty wskazane w formularzu peÅ‚nomocnictwa.

Wyżej wymienione dokumenty przesyÅ‚ane do SpóÅ‚ki powinny być sporzÄ…dzone w jÄ™zyku polskim. W przypadku dokumentów sporzÄ…dzonych w jÄ™zyku obcym wymagane jest doÅ‚Ä…czenie tÅ‚umaczenia przysiÄ™gÅ‚ego danego dokumentu.

d) Możliwość uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu oraz sposób wypowiadania siÄ™ w trakcie Walnego Zgromadzenia przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej.

Statut SpóÅ‚ki na chwilÄ™ obecnÄ… nie dopuszcza udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej.

e) Sposób wykonywania prawa gÅ‚osu drogÄ… korespondencyjnÄ… lub przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej.

Statut SpóÅ‚ki na chwilÄ™ obecnÄ… nie dopuszcza wykonywania prawa gÅ‚osu na Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej.

Regulamin Walnego Zgromadzenia nie przewiduje możliwości oddawania głosu na Walnym Zgromadzeniu drogą korespondencyjną.


2. Dzień rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu.

ZarzÄ…d SpóÅ‚ki informuje, że dniem rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu, o którym mowa w art. 4061 ksh jest 4 lipca 2011 r.

ZarzÄ…d SpóÅ‚ki informuje, że prawo do uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu majÄ… tylko osoby bÄ™dÄ…ce akcjonariuszami SpóÅ‚ki w dniu rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu, o którym mowa powyżej.

3. Dodatkowe informacje

PeÅ‚na dokumentacja dotyczÄ…ca spraw objÄ™tych porzÄ…dkiem obrad Walnego Zgromadzenia bÄ™dzie dostÄ™pna na stronie internetowej spóÅ‚ki www.pfleiderer.pl, w zakÅ‚adce relacje inwestorskie.


Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm