pieniadz.pl

Grupa Azoty SA
Obroty z PGNiG S.A. na wartość umowy znaczącej

12-07-2012


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 39 / 2012
Data sporządzenia: 2012-07-12
Skrócona nazwa emitenta
AZOTY TARNÓW
Temat
Obroty z PGNiG S.A. na wartość umowy znaczącej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie Mościcach S.A. (dalej: "Emitent") informuje, iż łączna wartość obrotów handlowych Grupy Kapitałowej Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. z Grupą Kapitałową Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w okresie od 12.12.2011 roku do dnia publikacji niniejszego raportu osiągnęła wartość 696,7 mln zł netto.

Powyższa wartość przekracza 10% wartości przychodów ze sprzedaży w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów za okres ostatnich czterech kwartałów obrotowych, co stanowi kryterium do uznania sumy obrotów za wartość znaczącą.

Fakturą o najwyższej wartości netto była faktura za dostawę gazu wysokometanowego na potrzeby technologiczne z dnia 31.05.2012 roku na kwotę 40 184 293,36 zł.

Wskazana wyżej faktura wynika z umowy zawartej pomiędzy ZAK S.A. (dalej: "Kupujący"), spółką zależną Emitenta, a spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (dalej: "Sprzedający") z dnia 14 stycznia 1999 roku (dalej: "Umowa") na dostawy gazu ziemnego wysokometanowego jako surowca na potrzeby przedsiębiorstwa, zawartej na czas nieokreślony, ustalającej warunki techniczne dostaw i szczegóły odbioru paliwa gazowego.

Umowa określa w okresie ograniczenia dostaw minimalną ilość paliwa gazowego wykluczającą możliwość uszkodzenia obiektów technologicznych Sprzedającego, a także warunki ograniczenia i wstrzymania dostaw.

W przypadku gdy odebrana ilość gazu jest większa niż określona w Umowie, Sprzedający nalicza opłatę dodatkową. W sytuacji, gdy odbierana ilość gazu jest niższa niż ilość dostarczona, Sprzedający nalicza opłatę dodatkową za nieodebrane ilości gazu.

W przypadku dostarczenia przez Sprzedającego paliwa gazowego niezgodnego z jakością, która uniemożliwi wykorzystanie gazu na potrzeby Kupującego, Kupujący ma prawo odmowy przyjęcia tej dostawy. W przypadku niedostarczenia określonej w Umowie ilości gazu Sprzedający zobowiązany jest udzielić Kupującemu bonifikaty i rekompensat w pobieranych opłatach. Nieterminowe regulowanie wpłat powoduje naliczenie za każdy dzień zwłoki odsetek ustawowych.

Umowa może być rozwiązana w każdym czasie za zgodą stron, poprzedzoną uzasadnionym wnioskiem przekazanym co najmniej 1 rok przed proponowanym terminem rozwiązania, w drodze trzyletniego wypowiedzenia każdej ze stron, w przypadku zaistnienia siły wyższej przez okres kolejnych 9 miesięcy, w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy przez jedną ze stron.

Warunki zawartej Umowy nie przewidują kar umownych. Pozostałe warunki nie odbiegają od standardów rynkowych w umowach tego typu.




Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. 2009, nr 33, poz. 259 z późn. zm.).


Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm