pieniadz.pl

Bank Handlowy SA
Informacja dotycząca zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku Handlowego w Warszawie SA

23-01-2006


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 4 / 2006
Data sporządzenia: 2006-01-23
Skrócona nazwa emitenta
HANDLOWY
Temat
Informacja dotycząca zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku Handlowego w Warszawie SA
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
(podstawa prawna: § 39 ust. 1 pkt. 1) i pkt 2) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych)

Bank Handlowy w Warszawie SA informuje, iż Zarząd Banku uchwałą z dnia 23 stycznia 2006 r. zwołał na dzień 27 lutego 2006r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Banku. Zgromadzenie odbędzie się o godz. 11.00 w Warszawie, ul. Traugutta 7/9, I piętro.
Porządek obrad:
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania ważnych uchwał.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
1) zmian w Statucie Banku,
2) zmian w składzie Rady Nadzorczej Banku.
7. Zakończenie Walnego Zgromadzenia.

W związku z zamierzoną zmianą Statutu, Bank Handlowy w Warszawie SA podaje dotychczas obowiązujące jego postanowienia i treść proponowanych zmian.

1. Zmiana w § 2 ust. 2 Statutu.
Proponowana treść § 2 ust. 2 Statutu:
"2. Bank może używać skrótu firmy: Bank Handlowy w Warszawie S.A."
Dotychczasowa treść § 2 ust. 2 Statutu:
"2. Bank może używać skrótu firmy: "Bank Handlowy w Warszawie SA"

2. Zmiana w § 5 Statutu.
Proponowana treść § 5 ust. 4 pkt 6 i pkt 18 oraz § 5 ust. 5 Statutu:
"6) świadczyć usługi konsultacyjno-doradcze w sprawach finansowych, w tym usługi na rzecz spółek powiązanych z Bankiem lub z podmiotem dominującym wobec Banku w zakresie nadzorowania zarządczego nad działalnością tych podmiotów i zmierzające głównie do zapewnienia funkcjonowania tych podmiotów zgodnie z prawem, wymaganiami władz regulacyjnych i administracyjnych oraz regulacji wewnętrznych obowiązujących w grupie podmiotu dominującego wobec Banku,"
"18) świadczyć na rzecz spółek powiązanych z Bankiem lub z podmiotem dominującym wobec Banku usługi w zakresie działalności pomocniczej finansowej z wykorzystaniem systemów i technologii informatycznych, w tym usługi w zakresie tworzenia i eksploatacji oprogramowania, infrastruktury informatycznej i przetwarzania danych."
"5. Bank może podejmować współpracę w ramach grupy, w tym uczestniczyć finansowo lub operacyjnie w projektach realizowanych razem ze spółkami powiązanymi z Bankiem lub z podmiotem dominującym wobec Banku."
Dotychczasowa treść § 5 ust. 4 pkt 6:
"6) świadczyć usługi konsultacyjno-doradcze w sprawach finansowych,"

3. Do § 8 Statutu dodaje się nowy ust. 6 w następującym brzmieniu:
"6. Walne Zgromadzenie może podjąć uchwałę o zaniechaniu rozpatrywania sprawy umieszczonej w porządku obrad, jak również o zmianie kolejności spraw objętych porządkiem obrad. Jednakże zdjęcie z porządku obrad bądź zaniechanie rozpatrywania sprawy umieszczonej w porządku obrad na wniosek akcjonariuszy wymaga uprzedniej zgody wszystkich obecnych akcjonariuszy, którzy zgłosili taki wniosek, popartej 75% głosów Walnego Zgromadzenia. Wnioski w powyższych sprawach powinny być szczegółowo umotywowane."

4. Zmiana w § 10 Statutu.
Proponowana treść § 10 Statutu:
"Wnioski w sprawach określonych w § 9, z wyłączeniem § 9 ust. 2 pkt 7 i 8, wnoszone pod obrady Walnego Zgromadzenia Zarząd przedstawia uprzednio Radzie Nadzorczej do zaopiniowania."
Dotychczasowa treść § 10 Statutu:
"1. Wnioski Zarządu w sprawach określonych w § 9, z wyłączeniem § 9 ust. 2 pkt 7 i 8, wnoszone pod obrady Walnego Zgromadzenia Zarząd przedstawia uprzednio Radzie Nadzorczej do zaopiniowania.
2. W przypadku złożenia Zarządowi przez akcjonariuszy wniosków w sprawach określonych w § 9, z wyłączeniem § 9 ust. 2 pkt 7 i 8, wnoszonych pod obrady Walnego Zgromadzenia, Zarząd przedstawia je Walnemu Zgromadzeniu wraz z opinią Rady Nadzorczej."

5. Zmiana w § 12 ust. 2 Statutu.
Proponowana treść § 12 ust. 2 Statutu:
"2. Uchwały Walnego Zgromadzenia zapadają bezwzględną większością głosów obecnych, o ile przepisy prawa lub Statutu Banku nie stanowią inaczej."
Dotychczasowa treść § 12 ust. 2 Statutu:
"2. Do ważności uchwały Walnego Zgromadzenia potrzeba, aby były one powzięte bezwzględną większością głosów obecnych, chyba że przepisy prawa przewidują surowsze zasady podejmowania uchwał."

6. Zmiana w § 13 ust. 2 Statutu.
Proponowana treść § 13 ust. 2 Statutu:
"2. Walne Zgromadzenie otwiera Przewodniczący Rady Nadzorczej, a w przypadku jego nieobecności kolejno Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej lub jeden z członków Rady Nadzorczej."
Dotychczasowa treść § 13 ust. 2 Statutu:
"2. Walne Zgromadzenie otwiera Prezes Rady Nadzorczej, a w przypadku jego nieobecności kolejno Wiceprezes Rady Nadzorczej lub jeden z członków Rady Nadzorczej."

7. Zmiana w § 14 ust. 1 Statutu.
Proponowana treść § 14 ust. 1 Statutu:
"1. Rada Nadzorcza składa się z pięciu do dwunastu członków powołanych przez Walne Zgromadzenie. Każdy z członków Rady Nadzorczej powoływany jest na trzyletnią kadencję. Co najmniej połowa członków Rady Nadzorczej, w tym jej Przewodniczący, powinna legitymować się obywatelstwem polskim."
Dotychczasowa treść § 14 ust. 1 Statutu:
"1. Rada Nadzorcza składa się z pięciu do dwunastu członków powołanych przez Walne Zgromadzenie na trzyletnią kadencję. Co najmniej połowa członków Rady Nadzorczej, w tym jej Prezes, powinna legitymować się obywatelstwem polskim."

8. Zmiana w § 15 Statutu.
Proponowana treść § 15 Statutu:
"Mandat członka Rady Nadzorczej wygasa:
1) z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie Zarządu z działalności Banku i sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej,
2) z chwilą śmierci członka Rady,
3) z dniem odwołania członka Rady Nadzorczej przez Walne Zgromadzenie,
4) z dniem złożenia rezygnacji na piśmie na ręce Przewodniczącego lub Wiceprzewodniczącego Rady."
Dotychczasowa treść § 15 Statutu:
"Mandaty Członków Rady Nadzorczej wygasają:
1) z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie Zarządu z działalności Banku i sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej,
2) z chwilą śmierci członka Rady,
3) z dniem odwołania członka Rady Nadzorczej przez Walne Zgromadzenie,
4) z dniem złożenia rezygnacji na piśmie na ręce Prezesa lub Wiceprezesa Rady."

9. Zmiana w § 16 ust. 1 Statutu.
Proponowana treść § 16 ust. 1 Statutu:
"1. Rada Nadzorcza wybiera spośród swoich członków Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady. Wybór ten odbywa się na posiedzeniu Rady, w głosowaniu tajnym."
Dotychczasowa treść § 16 ust. 1 Statutu:
"1. Rada Nadzorcza wybiera spośród swoich członków Prezesa i Wiceprezesów Rady. Wybór ten odbywa się na posiedzeniu Rady, w głosowaniu tajnym."

10. Zmiana w § 18 Statutu.
Proponowana treść § 18 Statutu:
"1. Do kompetencji Rady Nadzorczej, oprócz spraw zastrzeżonych przepisami prawa oraz innych spraw przewidzianych niniejszym Statutem, należą uchwały w sprawach:
1) powołania i odwołania w głosowaniu tajnym Prezesa Zarządu Banku,
2) powołania i odwołania, na wniosek Prezesa Zarządu, w tajnym głosowaniu Wiceprezesów oraz innych członków Zarządu Banku,
3) ustalenia warunków umów regulujących stosunek pracy lub inny stosunek prawny łączący członków Zarządu z Bankiem,
4) wyrażania zgody na otwarcie lub zamknięcie za granicą oddziału,
5) uchwalania regulaminu Rady Nadzorczej oraz zatwierdzania ustalanych przez Zarząd Banku:
a) regulaminu Zarządu,
b) regulaminów gospodarowania funduszami specjalnymi tworzonymi z zysku netto,
6) wyrażenia uprzedniej zgody na dokonanie czynności rozporządzającej środkami trwałymi Banku, których wartość przekracza 1/10 kapitału zakładowego Banku,
7) wyboru biegłego rewidenta,
8) wyrażania zgody na zatrudnianie i zwalnianie osoby kierującej Departamentem Audytu na wniosek Zarządu,
9) świadczenia z jakiegokolwiek tytułu przez Bank i jakiekolwiek podmioty powiązane z Bankiem na rzecz członków Zarządu oraz wyrażania zgody na zawarcie przez Bank lub podmiot od niego zależny istotnej umowy z podmiotem powiązanym z Bankiem, członkiem Rady Nadzorczej albo Zarządu oraz z podmiotami z nimi powiązanymi.
2. Istotną umową, o której mowa w ust. 1 pkt 9 powyżej, jest umowa:
1) o wartości mającej wpływ na wynik finansowy Banku powyżej 5% zysku netto wykazanego w ostatnim rocznym jednostkowym sprawozdaniu finansowym Banku zbadanym przez biegłego rewidenta, lub
2) o wartości powyżej 0,5% sumy bilansowej wykazanej w ostatnim rocznym jednostkowym sprawozdaniu finansowym Banku zbadanym przez biegłego rewidenta, lub
3) z którą związane jest wysokie ryzyko prawne, regulacyjne lub reputacyjne dla Banku, lub
4) z podmiotem powiązanym z Bankiem o wartości przekraczającej równowartość 500.000 EUR,
z wyłączeniem umów zawieranych w ramach bieżącej działalności operacyjnej, w szczególności związanej z zarządzaniem płynnością.
3. Przez wartość istotnej umowy, o której mowa w ust. 1 pkt 9 powyżej rozumie się określoną w czasie jej negocjowania wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych, do których zobowiązany będzie Bank na podstawie tej umowy. Jeżeli umowa ma być zawarta na czas nieoznaczony lub okres dłuższy niż 1 rok, dla ustalenia jej wartości dla powyższych celów uwzględnia się oszacowane świadczenia za okres 1 roku.
4. Uchwały Rady Nadzorczej w sprawach, o których mowa w ust. 1 pkt 7 i 9 powyżej, nie mogą być podjęte bez zgody większości niezależnych członków Rady Nadzorczej."
Dotychczasowa treść § 18 Statutu:
"Do kompetencji Rady Nadzorczej, oprócz spraw zastrzeżonych przepisami prawa oraz innych spraw przewidzianych niniejszym Statutem, należą uchwały w sprawach:
1) powołania i odwołania w głosowaniu tajnym Prezesa Zarządu Banku,
2) powołania i odwołania, na wniosek Prezesa Zarządu, w tajnym głosowaniu Wiceprezesów oraz innych członków Zarządu Banku,
3) ustalenia warunków umów regulujących stosunek pracy lub inny stosunek prawny łączący członków Zarządu z Bankiem,
4) wyrażania zgody na otwarcie lub zamknięcie za granicą oddziału,
5) zatwierdzania uchwalanych przez Zarząd Banku:
a) regulaminu Zarządu,
b) regulaminów gospodarowania funduszami specjalnymi tworzonymi z zysku,
6) wyrażenia uprzedniej zgody na dokonanie czynności rozporządzającej środkami trwałymi Banku, których wartość przekracza 1/10 kapitału zakładowego Banku,
7) wyboru biegłego rewidenta."

11. Zmiana w § 19 ust. 1 Statutu.
Proponowana treść § 19 ust. 1 Statutu:
"1. Posiedzenia Rady Nadzorczej odbywają się co najmniej raz na kwartał. Posiedzenie Rady Nadzorczej zwołuje Przewodniczący Rady, a pod jego nieobecność jeden z Wiceprzewodniczących Rady, z własnej inicjatywy, albo na wniosek członka Rady, albo na wniosek Zarządu Banku."
Dotychczasowa treść § 19 ust. 1 Statutu:
"1. Posiedzenia Rady Nadzorczej odbywają się co najmniej raz na kwartał. Posiedzenie Rady Nadzorczej zwołuje Prezes Rady z własnej inicjatywy, albo na wniosek członka Rady, albo na wniosek Zarządu Banku."

12. Zmiana w § 21 Statutu.
Proponowana treść § 21 Statutu:
"1. Każdy członek Zarządu Banku jest powoływany przez Radę Nadzorczą na okres trzech lat.
2. Mandat członka Zarządu wygasa:
1) z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie Zarządu z działalności Banku i sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji członka Zarządu,
2) z chwilą śmierci członka Zarządu,
3) z dniem odwołania członka Zarządu,
4) z dniem złożenia na ręce Przewodniczącego Rady Nadzorczej rezygnacji na piśmie."
Dotychczasowa treść § 21 Statutu:
"1. Członkowie Zarządu Banku są powoływani przez Radę Nadzorczą na okres trzech lat.
2. Mandaty członków Zarządu wygasają:
1) z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie Zarządu z działalności Banku i sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji członka Zarządu,
2) z chwilą śmierci członka Zarządu,
3) z dniem odwołania członka Zarządu,
4) z dniem złożenia na ręce Prezesa Rady Nadzorczej rezygnacji na piśmie."

13. Zmiany w § 24 Statutu.
Proponowana treść § 24 Statutu:
"Zarząd Banku w drodze uchwały:
1) określa strategię Banku,
2) tworzy i znosi komitety Banku oraz określa ich właściwość,
3) ustala i przedkłada Radzie Nadzorczej do zatwierdzenia swój regulamin,
4) ustala i przedkłada Radzie Nadzorczej do zatwierdzenia regulaminy gospodarowania funduszami specjalnymi tworzonymi z zysku netto,
5) określa daty wypłaty dywidendy w terminach ustalonych przez Walne Zgromadzenie,
6) ustanawia prokurentów oraz pełnomocników ogólnych i pełnomocników ogólnych z prawem substytucji,
7) decyduje w sprawach określonych w regulaminie Zarządu,
8) rozstrzyga w sprawach wniesionych przez Prezesa Zarządu, Wiceprezesa lub członka Zarządu,
9) decyduje samodzielnie o nabyciu i zbyciu nieruchomości, użytkowania wieczystego lub udziału w nieruchomości,
10) uchwala projekt rocznego planu finansowego Banku, przyjmuje plany inwestycyjne oraz sprawozdania z ich wykonania,
11) przyjmuje sprawozdania z działalności Banku i sprawozdania finansowe,
12) formułuje wnioski w sprawie podziału zysku albo sposobu pokrycia strat,
13) zatwierdza politykę kadrową, kredytową i zasady prawne działalności Banku,
14) zatwierdza zasady gospodarowania kapitałem Banku,
15) zatwierdza strukturę zatrudnienia,
16) ustala zasadniczą strukturę organizacyjną Banku, powołuje i odwołuje Szefów Sektorów, powołuje i odwołuje Szefów Pionów oraz ustala ich właściwość,
17) ustala plan działań kontrolnych w Banku oraz przyjmuje sprawozdania z przeprowadzonych kontroli,
18) rozstrzyga w innych sprawach, które zgodnie ze Statutem podlegają przedłożeniu Radzie Nadzorczej lub Walnemu Zgromadzeniu,
19) podejmuje decyzje o zaciągnięciu zobowiązań lub rozporządzeniu aktywami, których łączna wartość w stosunku do jednego podmiotu przekracza 5% funduszy własnych Banku lub udziela upoważnienia wskazanym osobom do podjęcia takiej decyzji, jednakże w odniesieniu do spraw wchodzących do kompetencji Komitetów powołanych w Banku, decyzje są podejmowane po zasięgnięciu opinii właściwego Komitetu."
Dotychczasowa treść § 24 Statutu:
"Zarząd Banku w drodze uchwały:
1) określa strategię Banku,
2) tworzy i znosi komitety Banku oraz określa ich właściwość,
3) ustala swój regulamin,
4) ustala regulaminy gospodarowania funduszami specjalnymi tworzonymi z zysku,
5) określa daty wypłaty dywidendy w terminach ustalonych przez Walne Zgromadzenie,
6) ustanawia prokurentów i pełnomocników,
7) decyduje w sprawach określonych w regulaminie Zarządu,
8) rozstrzyga w sprawach wniesionych przez Prezesa Zarządu, Wiceprezesa lub członka Zarządu,
9) decyduje samodzielnie o nabyciu i zbyciu nieruchomości, użytkowania wieczystego lub udziału w nieruchomości."

14. Zmiany w § 25 Statutu.
Proponowana treść § 25 Statutu:
"1. Prezes Zarządu Banku:
1) kieruje pracami Zarządu Banku,
2) zwołuje posiedzenia Zarządu Banku i przewodniczy obradom,
3) prezentuje stanowisko Zarządu Banku wobec władz Banku, organów Państwa oraz publiczności,
4) wnioskuje do Rady Nadzorczej o powołanie lub odwołanie Wiceprezesów oraz innych członków Zarządu Banku oraz ustalenie ich wynagrodzenia,
5) wydaje wewnętrzne przepisy regulujące działalność Banku, oraz może upoważniać pozostałych członków Zarządu, lub innych pracowników Banku do wydawania takich przepisów,
6) wykonuje inne uprawnienia przewidziane w regulaminach, o których mowa w § 24.
2. Członek Zarządu, na stanowisku Dyrektora Finansowego Banku, zarządza Pionem Finansowym, którego zadaniem jest w szczególności:
1) proces planowania finansowego Banku,
2) rachunkowość i sprawozdawczość finansowa,
3) rozliczenia podatkowe oraz inne obciążenia publicznoprawne,
4) kontrola procesów Banku zabezpieczających ryzyko finansowe i operacyjne Banku."
Dotychczasowa treść § 25 Statutu:
"Prezes Zarządu Banku:
1) kieruje pracami Zarządu Banku,
2) zwołuje posiedzenia Zarządu Banku i przewodniczy obradom,
3) prezentuje stanowisko Zarządu Banku wobec władz Banku, organów Państwa oraz publiczności,
4) wydaje wewnętrzne przepisy regulujące działalność Banku, oraz może upoważniać pozostałych członków Zarządu, lub innych pracowników Banku do wydawania takich przepisów,
5) wykonuje inne uprawnienia przewidziane w regulaminach, o których mowa w § 24."

15. Po § 26 Statutu dodaje się rozdział IV, którego tytuł brzmi: "Zasady podejmowania decyzji i składania oświadczeń w zakresie praw i obowiązków majątkowych".

16. W § 27 Statutu po ust. 3 dodaje się ust. 4 i ust. 5 w następującym brzmieniu:
"4. Decyzje w sprawach, w których nie jest wymagana uchwała Zarządu, oraz które nie są zastrzeżone do kompetencji innych organów, podejmowane są przez osoby pełniące funkcje zarządzania w Banku, w zakresie przyznanych im kompetencji i w ramach zadań zarządzanej przez nich jednostki organizacyjnej.
5. Oświadczenia w zakresie praw i obowiązków majątkowych Banku w wykonaniu podejmowanych decyzji składane są w imieniu Banku zgodnie z zasadami opisanymi w ust. 1-3 niniejszego paragrafu."

17. Po § 27 Statutu dodaje się rozdział V, którego tytuł brzmi: "Struktura organizacyjna Banku".

18. Po § 27 Statutu, w nowym rozdziale V dodaje się nowy § 28 w następującym brzmieniu:
"1. Zarząd Banku prowadzi sprawy Banku za pośrednictwem jednostek organizacyjnych wchodzących w skład struktury organizacyjnej Banku.
2. Zarząd Banku może tworzyć Komitety, które pełnią funkcje stanowiące, doradcze i kontrolne w stosunkach wewnętrznych Banku.
3. W strukturze organizacyjnej Banku wyróżnia się Sektory.
4. W ramach podziału geograficznego w strukturze organizacyjnej Banku podstawową jednostką organizacyjną są oddziały, które prowadzą bieżącą obsługę klientów Banku.
5. Strukturę organizacyjną Banku określa regulamin organizacyjny Banku."

19. Po nowym § 28 Statutu dodaje się nowy rozdział VI, którego tytuł brzmi: "Tryb wydawania regulacji wewnętrznych", a w treści tego nowego rozdziału dodaje się nowy § 29 w następującym brzmieniu:
"1. Wewnętrzne regulacje w Banku wydawane są w formie:
1) zarządzeń Prezesa Zarządu Banku,
2) postanowień wydawanych przez Szefów Sektorów, Szefów Pionów, Przewodniczących Komitetów działających w Banku oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych Banku, na podstawie delegacji zawartej we właściwym zarządzeniu Prezesa Zarządu Banku.
2. Prezes Zarządu Banku wydaje zarządzenia na podstawie uchwał Zarządu Banku lub samodzielnie.
3. Szczegółowe zasady, tryb i techniki wydawania wewnętrznych regulacji w Banku określa Prezes Zarządu Banku w drodze zarządzenia."

20. Nadaje się § 28-33 oznaczenia odpowiednio jako § 30-35.

21. Oznacza się rozdział V jako rozdział VIII pod tytułem: "Gospodarka Finansowa" oraz § 34-36 odpowiednio jako § 36-38.

22. Skreśla się dotychczasowy tytuł rozdziału VI i § 37.

23. Oznacza się rozdział VIa jako rozdział IX, a rozdział VII jako rozdział X oraz § 38-40 odpowiednio jako § 40-42.

24. Zmiana w § 37a Statutu.
Nadaje się § 37a oznaczenie jako § 39.
Proponowana treść § 39 ust. 2 i ust. 4 Statutu:
"2. Kontrola wewnętrzna instytucjonalna w Banku realizowana jest przez Departament Audytu stanowiący wyodrębnioną organizacyjnie jednostkę działającą w ramach struktury Banku, podlegającą bezpośrednio Zarządowi. Zadaniem Departamentu Audytu jest badanie i ocena w sposób niezależny i obiektywny adekwatności i skuteczności systemu kontroli wewnętrznej oraz opiniowanie zarządzania Bankiem, w tym skuteczności zarządzania ryzykiem związanym z działalnością Banku.
4. Bezpośredni nadzór nad funkcjonowaniem kontroli wewnętrznej w Banku sprawuje Rada Nadzorcza. Dla wykonywana czynności nadzorczych w tym zakresie, Rada Nadzorcza może powołać spośród swoich członków komitet do spraw audytu."
Dotychczasowa treść § 37a ust. 2 i ust. 4 Statutu:
"2. Kontrola wewnętrzna instytucjonalna w Banku realizowana jest przez Departament Audytu stanowiący wyodrębnioną organizacyjnie jednostkę działającą w ramach struktury centrali Banku, podlegającą bezpośrednio Zarządowi. Zadaniem Departamentu Audytu jest badanie i ocena w sposób niezależny i obiektywny adekwatności i skuteczności systemu kontroli wewnętrznej oraz opiniowanie zarządzania Bankiem, w tym skuteczności zarządzania ryzykiem związanym z działalnością Banku.
4. Bezpośredni nadzór nad funkcjonowaniem kontroli wewnętrznej w Banku sprawuje Rada Nadzorcza. Dla wykonywana czynności nadzorczych w tym zakresie, Rada Nadzorcza może powołać spośród swoich członków komitet do spraw audytu wewnętrznego. Zatrudnienie oraz zwolnienie osoby kierującej Departamentem Audytu następuje za zgodą Rady Nadzorczej."
Ponadto, Zarząd informuje, że decyzją z dnia 13 stycznia 2006 r. Komisja Nadzoru Bankowego zezwoliła na dokonanie powyższych zmian w Statucie.
Imienne świadectwa depozytowe można składać w Punkcie Rejestracji Akcjonariuszy w Banku Handlowym w Warszawie SA, Warszawa, ul. Senatorska 16, parter (wejście główne), w dniach od dnia 14 lutego 2006 r. do dnia 18 lutego 2006 r. w godz. 10.00-14.00.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm