pieniadz.pl

Hygienika SA
Treść projektów uchwał na NWZ

20-10-2006


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 48 / 2006
Data sporządzenia: 2006-10-20
Skrócona nazwa emitenta
HYGIENIKA
Temat
Treść projektów uchwał na NWZ
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Hygienika S.A. przekazuje treść projektów uchwał, które będą przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, zwołanego na 27 października 2006 roku na godzinę 14:00 w Siedzibie Spółki, w Markach k/ Warszawy ul. Okólna 45.


UCHWAŁA NR..........
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą
HYGIENIKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Markach
z dnia 27 października 2006 roku
w sprawie przyjęcia Regulaminu Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą
HYGIENIKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Markach
§1
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach przyjmuje Regulamin Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach w brzmieniu określonym w Załączniku nr 1, stanowiącym integralną część niniejszej uchwały.
§2
Regulamin Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach w brzmieniu określonym w Załączniku nr 1, stanowiącym integralną część niniejszej uchwały wchodzi w życie począwszy od następnego posiedzenia Walnego Zgromadzenia.


Załącznik nr 1

do Uchwały nr ….. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedziba w Markach z dnia 27 października 2006 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą Hygienika Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach.


Regulamin Walnego Zgromadzenia Hygienika Spółka Akcyjna


I. POSTANOWIENIA OGÓLNE.

§1
przedmiot regulaminu
Niniejszy regulamin określa szczegółowe zasady i tryb zwoływania oraz przeprowadzania obrad Walnego Zgromadzenia Spółki, działającej pod firmą "Hygienika Spółka Akcyjna".
§2
podstawa prawna Walnego zgromadzenia
Walne Zgromadzenia przeprowadzane są na podstawie obowiązujących przepisów prawa, postanowień Statutu i Regulaminu.
§3
dostępność regulaminu w internecie
Regulamin jest ogólnie dostępny na stronie internetowej Spółki www.hygienika.pl
§ 4
definicje
Użyte w regulaminie określenia oznaczają:
1) Regulamin – oznacza niniejszy regulamin, przyjęty uchwałą Walnego Zgromadzenia Spółki,
2) Spółka – oznacza spółkę akcyjną pod firmą HYGIENIKA SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Markach, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców, prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m st. Warszawy XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000128922,
3) Statut – oznacza statut Spółki w brzmieniu przyjętym w akcie notarialnym z dnia 05.04.2004 r. z późniejszymi zmianami.,
4) Akcjonariusz (-e) – akcjonariuszy Spółki,
5) Przedstawiciel(-e) – oznacza osobę (-y) upoważnioną (-e) do uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu na podstawie pełnomocnictwa lub innego dokumentu uprawniającego do reprezentowania Akcjonariusza,
6) Uczestnik Zgromadzenia – Akcjonariusze, jego przedstawiciele
7) Przewodniczący – oznacza przewodniczącego Walnego Zgromadzenia
8) Walne Zgromadzenie – Walne Zgromadzenie Spółki,
9) Rada Nadzorcza – Radę Nadzorczą Spółki,
10) Zarząd – Zarząd Spółki,

II. ZWOŁANIE WALNEGO ZGROMADZENIA

§ 5
wnioskodawcy
Zwołania Walnego Zgromadzenia mogą żądać:
1) osoby, wskazane przepisami Kodeksu spółek handlowych,
2) każdy Niezależny Członek Rady Nadzorczej
§6
rodzaje Walnego Zgromadzenia
Walne Zgromadzenie zwoływane jest przez Zarząd jako zwyczajne albo nadzwyczajne.
§7
miejsce Walnego Zgromadzenia
Walne Zgromadzenia odbywać się będą w siedzibie Spółki.
§8
Zwyczajne Walne Zgromadzenie
1. Zwyczajne Walne Zgromadzenie odbywa się najpóźniej do końca czerwca każdego roku.
2. Jeżeli Zarząd Spółki w przepisanym terminie nie zwoła Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, prawo zwołania przysługuje Radzie Nadzorczej.
§9
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie
1. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołuje Zarząd:
1) z inicjatywy własnej,
2) na wniosek Rady Nadzorczej,
3) na pisemny wniosek akcjonariuszy, reprezentujących łącznie minimum dziesiątą część kapitału zakładowego,
4) na wniosek zawarty w uchwale porządkowej Walnego Zgromadzenia, określonej w przepisie § 16 ust. 4 Statutu,
5) w przypadku powzięcia przez Radę Nadzorczą uchwały zawieszającej członka Zarządu w wykonywaniu funkcji zarządu w celu powzięcia uchwały o odwołaniu członka Zarządu
2. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołuje Rada Nadzorcza tj. członkowie Rady Nadzorczej, delegowani do pełnienia funkcji członków Zarządu w przypadku powzięcia przez Radę Nadzorczą uchwały zawieszającej cały Zarząd w wykonywaniu funkcji zarządu w celu powzięcia uchwały o odwołaniu całego Zarządu.
3. Jeżeli Zarząd Spółki w przepisanym terminie nie zwoła Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, prawo zwołania przysługuje akcjonariuszom składającym wniosek o zwołanie Walnego Zgromadzenia – po uzyskaniu upoważnienia Sądu Rejestrowego, Radzie Nadzorczej, jeżeli występowała do Zarządu z wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia lub łącznie, co najmniej dwóm Niezależnym Członkom Rady Nadzorczej.

§10
ogłoszenia
1. Walne Zgromadzenie zwołuje się poprzez jednokrotne opublikowanie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym przynajmniej na dwadzieścia jeden dni przed terminem Walnego Zgromadzenia.
2. Złożenie w Sądzie Rejestrowym wniosku o opublikowanie ogłoszenia nie powinno nastąpić później niż po dwóch tygodniach od złożenia wniosku o zwołanie Walnego Zgromadzenia.
III. PORZĄDEK OBRAD
§11
1. Porządek obrad Walnego Zgromadzenia publikowany jest w ogłoszeniu.
2. Porządek Walnego Zgromadzenia ustala Zarząd.
3. Prawo wprowadzenia, określonych spraw do porządku obrad, mają :
1) osoby, wskazane przepisami Kodeksu spółek handlowych,
2) każdy Niezależny Członek Rady Nadzorczej
4. Wnioski o umieszczenie poszczególnych spraw w porządku obrad Walnego Zgromadzenia, osoby uprawnione składają pod rygorem nieważności na piśmie Zarządowi, który przedkłada je wraz ze swoją opinią Radzie Nadzorczej.
5. W przypadku wniosków zgłoszonych przez akcjonariuszy nie reprezentujących przynajmniej 10 (dziesięć) procent kapitału zakładowego Zarząd podejmuje decyzję o ewentualnym wprowadzeniu wniesionych przez tych akcjonariuszy spraw pod obrady Walnego Zgromadzenia.
6. Usunięcie spraw umieszczonych w porządku obrad na żądanie osoby lub osób uprawnionych wymaga ich zgody
IV. PRAWO UCZESTNICZENIA W WALNYM ZGROMADZENIU
§12
1. Wszyscy akcjonariusze mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu osobiście lub przez
pełnomocników. Pełnomocnictwo winno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie i dołączone do protokołu Walnego Zgromadzenia. Pełnomocnikami nie mogą być pracownicy Spółki oraz członkowie Zarządu, jak również Niezależni Członkowie Rady Nadzorczej.
2. Akcjonariusze dysponującymi akcjami na okaziciela mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli złożą akcje w biurze Zarządu Spółki przynajmniej na tydzień przed terminem Zgromadzenia i nie zostaną one odebrane przed ukończeniem Zgromadzenia.
3. Akcjonariusze dysponujący akcjami na okaziciela dopuszczonymi do publicznego obrotu, mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli złożą w biurze Zarządu przynajmniej na tydzień przed terminem Walnego Zgromadzenia imienne świadectwo depozytowe wydane przez podmiot uprawniony do prowadzenia rachunków papierów wartościowych, wskazujące na liczbę akcji i na fakt, iż akcje te nie mogą być zbyte przed zakończeniem obrad Walnego Zgromadzenia.
4. Do udziału w Walnym Zgromadzeniu posiadają także prawo członkowie organów Spółki, a także osoby wyznaczone przez Zarząd do obsługi Walnego Zgromadzenia.

V. UDZIAŁ W WALNYM ZGROMADZENIU CZŁONKÓW ZARZĄDU, RADY NADZORCZEJ I EKSPERTÓW
§13
1. Na Walnym Zgromadzeniu powinien być obecny co najmniej jeden członek Rady Nadzorczej i co najmniej jeden członek Zarządu.
2. Zarząd obowiązany jest w formie elektronicznej (e’mail) powiadamiać członków Rady Nadzorczej o terminach Walnego Zgromadzenia.
3. Biegły rewident powinien być obecny na Zwyczajnym (rocznym) Walnym Zgromadzeniu oraz na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, jeżeli będą na nim omawiane sprawy finansowe Spółki.
4. Członkowie Rady Nadzorczej, Zarząd oraz biegły rewident powinni, w granicach swych kompetencji i w zakresie niezbędnym dla rozstrzygania spraw omawianych przez Walne Zgromadzenie, udzielać Uczestnikom Zgromadzenia wyjaśnień i informacji dotyczących Spółki
5. Na zaproszenie Zarządu w obradach lub ich stosownej części, mogą brać udział inne osoby, jeżeli ich obecność jest celowa ze względu na potrzebę przedstawienia Uczestnikom Zgromadzenia opinii w rozważanych sprawach.
6. Osoby, wymienione w ust. 5, mogą także być zapraszane ad hoc przez Zarząd oraz Przewodniczącego walnego zgromadzenia i brać udział tylko w części Walnego Zgromadzenia.


VI. OBRADY WALNEGO ZGROMADZENIA
§14
wymogi formalne
Walne Zgromadzenie jest zdolne do podejmowania uchwał, jeżeli zostało prawidłowo zwołane.

§15
otwarcie obrad Walnego Zgromadzenia
Walne Zgromadzenie otwiera Przewodniczący Rady Nadzorczej lub - w jego nieobecności - inny członek Rady Nadzorczej przez nią upoważniony. W przypadku zwołania Walnego Zgromadzenia z upoważnienia Sądu, Walne Zgromadzenie otwiera jeden z akcjonariuszy, którzy składali wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia lub przewodniczący Walnego Zgromadzenia mianowany przez Sąd.

§16
wybór Przewodniczącego
1. Przewodniczący Rady Nadzorczej lub inna osoba upoważniona, wymieniona w § 15, przeprowadza wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
2. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia wybierany jest spośród Uczestników Zgromadzenia.
3. Osoby, których kandydatury zgłoszono będą wpisywane na listę przez osobę, wymienioną w § 15 ,otwierającą Walne Zgromadzenie jako kandydaci na Przewodniczącego, o ile wyrażą zgodę na kandydowanie.
4. Wyboru Przewodniczącego dokonuje się w głosowaniu tajnym, oddając głos kolejno na każdego ze zgłoszonych kandydatów.
5. Podczas głosowania nad kandydaturą Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszom i ich przedstawicielom przysługuje tyle głosów ile wynika z listy sporządzonej przez Zarząd w trybie art. 407 § l Kodeksu spółek handlowych.
6. Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia zostaje osoba z największą liczbą głosów.
7. Otwierający Walne Zgromadzenie tj. osoba, wymieniona w § 15, czuwa nad prawidłowym przebiegiem głosowania, ogłasza kogo wybrano Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia, zapewnia zapoznanie się tej osoby z regulaminem oraz przekazuje jej kierowanie obradami.


§17
obowiązki Przewodniczącego
Przewodniczący powinien zapewnić przebieg obrad zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, przepisami prawa, Statutem i Regulaminem, w szczególności powinien:
1) zapewnić sprawny i prawidłowy przebieg obrad,
2) udzielać głosu Uczestnikom Zgromadzenia,
3) wydawać zarządzenia porządkowe,
4) zarządzać głosowania, czuwać nad ich prawidłowym przebiegiem i ogłaszać ich wyniki,
5) rozstrzygać wątpliwości proceduralne

§18
lista obecności
1.Listę obecności zawierającą:
1) nazwiska i imiona lub firmy Akcjonariuszy, a jeżeli Akcjonariusz jest reprezentowany przez Przedstawiciela, także jego imię i nazwisko,
2) liczbę akcji posiadanych przez Akcjonariusza oraz liczbę głosów im przypisanych
podpisują Uczestnicy Zgromadzenia oraz Przewodniczący, który w ten sposób potwierdza prawidłowość jej sporządzenia.
2. W trakcie obrad Zgromadzenia lista obecności jest dostępna dla wszystkich Uczestników Zgromadzenia.
§19
przedmiot Walnego Zgromadzenia
1. Przedmiotem Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia powinno być:
1) rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu z działalności
Spółki oraz sprawozdania Rady Nadzorczej za poprzedni rok obrotowy,
2) powzięcie uchwały o sposobie podziału zysku bądź pokrycia strat za poprzedni rok obrotowy,
3) powzięcie uchwał w sprawie udzielenia absolutorium członkom organów Spółki,
4) dokonanie wyboru nowych organów Spółki, jeżeli są one wybierane przez Walne Zgromadzenie
a mandaty ich członków wygasają z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia.
2. Do wyłącznej kompetencji Walnego Zgromadzenia należy ponadto:
1) powoływanie i odwoływanie członków Rady Nadzorczej,
2) zmiana Statutu Spółki,
3) emisja obligacji zamiennych na akcje, lub obligacji z prawem pierwszeństwa objęcia akcji
Spółki,
4) ustalanie zasad wynagradzania oraz wynagrodzenia członków Rady Nadzorczej,
5) połączenie lub rozwiązanie Spółki oraz wybór likwidatorów,
6) zbycie i wydzierżawienie przedsiębiorstwa Spółki lub ustanowienie na nim prawa użytkowania,
7) roszczenia o naprawienie szkody wobec członków organów Spółki lub założycieli Spółki z tytułu
naprawienia szkody wyrządzonej ich bezprawnym działaniem.

§20
rozpatrywanie porządku obrad
1.Rozpatrywanie porządku obrad:
1) po podpisaniu listy obecności i jej sprawdzeniu Przewodniczący poddaje pod głosowanie porządek obrad,
2) Walne Zgromadzenie może przyjąć proponowany porządek obrad bez zmian, zmienić kolejność poszczególnych jego punktów lub przedstawić i omówić nowe sprawy, jednak głosowanie nad nowymi sprawami może być przeprowadzone tylko, co do spraw dotyczących przebiegu walnego Zgromadzenia i nie może dotyczyć uchwał, które mogą wpłynąć na wykonywanie przez Akcjonariuszy swych praw,
3) Przewodniczący nie może samodzielnie usuwać spraw z ogłoszonego porządku obrad, zmienić kolejności poszczególnych jego punktów oraz wprowadzać pod obrady spraw merytorycznych nie objętych porządkiem obrad
2. Przewodniczący może samodzielnie podejmować decyzje w następujących sprawach porządkowych, ale Uczestnicy Zgromadzenia mogą się od nich odwołać i skierować sprawę do Walnego Zgromadzenia:
1) dopuszczanie na salę obrad osób nie będących Akcjonariuszami, z zastrzeżeniem postanowień § 13,
2) zgłoszenie wniosku o zmianę kolejności rozpatrywania spraw przewidzianych w porządku obrad,
3) sposób dodatkowego zapisu przebiegu obrad,
4) ograniczenia, odroczenia lub zamknięcia dyskusji,
5) zarządzenia przerwy porządkowej,
6) ustalić porządek rozpatrywania wniosków.
3. Po wyczerpaniu porządku obrad, Przewodniczący zamyka Walne Zgromadzenie.
4. Po zamknięciu obrad, Walne Zgromadzenie przestaje działać jako organ Spółki, a jego Uczestnicy Zgromadzenia nie mają mocy podejmowania uchwał prawnie wiążących.

§ 21
Komisja skrutacyjna
1. Komisja skrutacyjna składa się z dwóch członków, o ile Walne Zgromadzenie nie postanowi inaczej.
2. Członkowie komisji skrutacyjnej wybierani są spośród Uczestników Zgromadzenia, przy czym każdy akcjonariusz może zgłosić jednego kandydata.
3. Wyboru członków komisji skrutacyjnej dokonuje Walne Zgromadzenie, głosując kolejno na każdego z kandydatów. W skład komisji skrutacyjnej wchodzą osoby, na które oddano największą liczbę głosów.
4. Do obowiązków komisji skrutacyjnej należy:
1) czuwanie nad prawidłowym przebiegiem głosowania,
2) ustalanie wyników głosowania i podawanie ich Przewodniczącemu w celu dokonania ogłoszenia,
3) inne czynności związane z prowadzeniem głosowań
§22
uchwały porządkowe
Uchwały porządkowe dotyczyć mogą wyłącznie kolejności rozpatrywania spraw zawartych w porządku obrad, ogłoszenia przerwy w obradach, powołania pełnomocnika Spółki do reprezentowania Spółki w postępowaniu o stwierdzenie nieważności lub uchylenie uchwał Walnego Zgromadzenia, ewentualnie zwołania Walnego Zgromadzenia celem rozpatrzenia spraw wniesionych przez akcjonariuszy, członków Zarządu lub Rady Nadzorczej, a nie zawartych w porządku Walnego Zgromadzenia ustalonym przez Zarząd.

§23
uchwały Walnego Zgromadzenia
Uchwały Walnego Zgromadzenia zapadają bezwzględną większością głosów oddanych, chyba, że bezwzględnie obowiązujący przepis prawa lub Statut stanowią inaczej.


§24
sposób głosowania

1. Głosowanie nad uchwałami jest jawne.
2. Głosowanie tajne zarządza się przy wyborach, oraz nad wnioskami o usunięcie członków organów Spółki lub likwidatorów, o pociągnięciu ich do odpowiedzialności, jak również w sprawach osobowych lub na wniosek chociażby jednej z osób uprawnionych do udziału w Walnym Zgromadzeniu.
3. Głosowanie imienne zarządza się w przypadkach przewidzianych przez Kodeks spółek handlowych. Jeżeli ustawa przewiduje głosowanie imienne, wniosek o głosowanie tajne jest bezskuteczny.

§25
dyskusja
1. Głos można zabierać wyłącznie w sprawach objętych porządkiem obrad w zakresie aktualnie rozpatrywanego punktu tego porządku. Przewodniczący decyduje o zakończeniu dyskusji.
2. Przy rozpatrywaniu każdej sprawy porządku obrad w zależności od jej tematu, Przewodniczący wyznacza ilość czasu, przypadającą na mówcę, by ten wygłosił oświadczenie lub udzielił odpowiedzi. Powyższe ograniczenie nie dotyczy członków Zarządu, Rady Nadzorczej ani biegłych rewidentów.
3. Przewodniczący może zwracać uwagę mówcy, który odbiega od rozpatrywanego tematu, przekracza przysługujący mu czas wystąpienia lub wypowiada się w sposób niedozwolony.
4. Przewodniczący może odebrać głos mówcom nie stosującym się do uwag Przewodniczącego lub zabierający głos w sposób niezgodny z Regulaminem.
5. Przewodniczący może wydalić z sali osoby zakłócające spokój i porządek obrad.
6. Uczestnicy Zgromadzenia mogą się odwołać od decyzji, o których mowa w § 24 i skierować sprawę do Walnego Zgromadzenia.

VII. POWOŁYWANIE I ODWOŁYWANIE CZŁONKÓW RADY NADZORCZEJ
§26
określenie ilości członków Rady Nadzorczej
1. W skład Rady Nadzorczej wchodzi od 5 do 7 członków, powoływanych przez Walne Zgromadzenie, w tym przewodniczący Rady.
2. Liczbę członków Rady Nadzorczej określa Walne Zgromadzenie przed przeprowadzeniem wyborów członków Rady Nadzorczej.
3. Mandat członka Rady wygasa:
1) z chwilą zamknięcia obrad Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za ostatni rok kadencji Rady,
2) z chwilą wyboru członka Rady Nadzorczej w skład Zarządu Spółki, z chwilą odwołania przez Walne Zgromadzenie,
3) z chwilą złożenia pisemnej rezygnacji na adres Spółki,
4) z chwilą śmierci.
4. Rada Nadzorcza wybierana jest na kadencję trzyletnią. W przypadku przeprowadzenia wyboru członka Rady w czasie trwania kadencji Rady, jego kadencja upływa razem z upływem kadencji wszystkich pozostałych członków Rady.


§ 27
Niezależni Członkowie Rady Nadzorczej
1. W skład Rady Nadzorczej, z zastrzeżeniem postanowień § 21 Statutu wchodzi nie mniej niż dwóch członków, którzy spełniają kryteria określone w ustępie 2 poniżej - zwanych w niniejszym Statucie "Niezależnymi Członkami Rady Nadzorczej".
2. Niezależny Członek Rady Nadzorczej winien spełniać następujące warunki:
1) nie może być Podmiotem Powiązanym ani wspólnikiem, udziałowcem, akcjonariuszem,
pracownikiem doradcą lub członkiem organów Spółki lub Podmiotu Powiązanego;
2) nie może być krewnym lub powinowatym do drugiego stopnia pracownika Spółki lub Podmiotu
Powiązanego;
3) nie może bezpośrednio lub pośrednio prowadzić jakichkolwiek interesów ze Spółką lub
Podmiotami Powiązanymi;
4) nie może być pracownikiem, doradcą, członkiem organów, właścicielem, wspólnikiem,
akcjonariuszem lub udziałowcem spółki lub spółdzielni, czy innego przedsiębiorcy
prowadzącego działalność konkurencyjną, jak również osobą bliską takiej osobie.



§ 28
Rada Nadzorcza wybierana grupami
Rada Nadzorcza wybierana grupami liczy pięciu członków.



VIII. ODWOŁYWANIE CZŁONKÓW ZARZĄDU
§29
1. Zarząd składa się z jednego do czterech członków, w tym Prezesa powoływanych i odwoływanych przez Radę Nadzorczą.
2. Kadencja każdego członka Zarządu trwa trzy lata. Mandat członka wygasa z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za ostatni rok jego kadencji.
3. Zarząd, jak również poszczególni jego członkowie, mogą być odwołani przez Walne Zgromadzenie przed upływem kadencji.


IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
§30
czas obowiązywania Regulaminu
Regulamin obowiązuje z dniem wejścia w życie Uchwały nr … Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedziba w Markach z dnia 27 października 2006 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą Hygienika Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach.

§31
zasada subsydiarności
W sprawach nie objętych Regulaminem mają odpowiednie zastosowanie właściwe przepisy prawa oraz postanowienia Statutu.
§32
zmiany Regulaminu
W przypadku zmiany Regulaminu, wprowadzone zmiany obowiązują z dniem wejścia w życie uchwały Walnego Zgromadzenia w sprawie wprowadzenia zmian do Uchwały nr … Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedziba w Markach z dnia 27 października 2006 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą Hygienika Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach.

§33
tekst jednolity Regulaminu
W przypadku zmiany Regulaminu przez Walne Zgromadzenie, Zarząd jest zobowiązany w terminie czternastu dni sporządzić jego tekst jednolity.


UCHWAŁA NR..........
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą
HYGIENIKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Markach
z dnia 27 października 2006 roku
w sprawie zbycia nieruchomości, położonych w Warszawie -Wesołej,
położonych przy ul. Trakt Brzeski 45, dla których prowadzone są księgi wieczyste
Kw nr WA6M/00364106/1 i Kw nr WA6M/00366348/3

§1
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach, stosownie do treści art. 393 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych wraża zgodę na zbycie:
a) nieruchomość, położoną w Warszawie Wesołej przy ul. Trakt Brzeski 45 , dla której prowadzona jest księga wieczysta Kw nr WA6M/00364106/1, o powierzchni 4.703 metrów kwadratowych, zabudowaną halą produkcyjno – magazynową o łącznej powierzchni 1.719 metrów kwadratowych,
b) nieruchomość, położoną w Warszawie - Wesołej przy ul. Trakt Brzeski 45, dla której prowadzona jest księga wieczysta Kw nr WA6M/00366348/3, o powierzchni 637 metrów kwadratowych, zabudowaną budynkiem biurowym o łącznej powierzchni 330 metrów kwadratowych,
za łączną cenę netto nie niższą niż 2.400.000 PLN (słownie: dwa miliony czterysta tysięcy PLN)
§2
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach.
§3
Uchwała Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach wchodzi w życie z dniem podjęcia.
UCHWAŁA NR..........
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą
HYGIENIKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Markach
z dnia 27 października 2006 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki

Działając na podstawie art. 385 § 1 Kodeksu spółek handlowych i § 17 ust. 2 pkt 1 Statutu Spółki Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia odwołać/ powołać w skład Rady Nadzorczej Spółki:
1) Pana/Panią ................

UCHWAŁA NR..........
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Spółki pod firmą
HYGIENIKA Spółka Akcyjna
z siedzibą w Markach
z dnia 27 października 2006 roku
w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla członków Rady Nadzorczej

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie przyznaje członkom Rady Nadzorczej miesięczne wynagrodzenie w kwocie brutto ………………………….. Wynagrodzenie w określonej wyżej wysokości przyznaje się od ………………………………..

UCHWAŁA NR ...
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki
pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach
z dnia 27 października 2006 roku
w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki
"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki postanawia, co następuje:
1. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podwyższa kapitał zakładowy Spółki o kwotę nie niższą niż 2.000.000,00 (dwa miliony) złotych i nie wyższą niż 5.000.000,00 (pięć milionów) złotych tj. z kwoty 10.614.375,00 (dziesięć milionów sześćset czternaście tysięcy trzysta siedemdziesiąt pięć) złotych do maksymalnej kwoty 15.614.375,00 (piętnaście milionów sześćset czternaście tysięcy trzysta siedemdziesiąt pięć) złotych.
2. Podwyższenie kapitału, o którym mowa w ust. 1 Uchwały, zostanie dokonane poprzez emisję nie mniej niż 2.000.000 (dwa miliony) i nie więcej niż 5.000.000 (pięć milionów) akcji zwykłych nieuprzywilejowanych serii D na okaziciela, o wartości nominalnej 1 (jeden) złoty każda i o kolejnych numerach począwszy od numeru 10614376 (zwanych dalej “Akcjami").
3. Cena emisyjna jednej Akcji zostanie ustalona przez Radę Nadzorczą w terminie ____ dni od dnia powzięcia niniejszej Uchwały, przy czym cena ta nie może być niższa niż 3,00 (trzy) złote za jedną Akcję.
4. Akcje będą uczestniczyć w dywidendzie począwszy od wypłaty zysku przeznaczonego do podziału za rok obrotowy ______, to jest za rok obrotowy rozpoczynający się w dniu 1 stycznia _______roku i kończący się w dniu 31 grudnia _________roku.
5. Zgodnie z art. 431 § 1 Kodeksu spółek handlowych i art. 431 § 2 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych Akcje zostaną zaoferowane do objęcia w ramach subskrypcji prywatnej inwestorowi kwalifikowanemu lub inwestorom kwalifikowanym w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, przy czym takiego inwestora lub takich inwestorów oraz liczbę Akcji, które mają zostać im zaoferowane, wskaże Rada Nadzorcza w terminie ___ dni od dnia powzięcia niniejszej Uchwały.
6. Termin do zawarcia przez Zarząd umowy lub umów o objęcie Akcji z przyszłym akcjonariuszem lub przyszłymi akcjonariuszami określa się na dzień przypadający nie później niż w dniu __________ 2006 roku. Zarząd uprawniony jest do negocjowania treści umowy lub umów o objęcie akcji, przy czym ostateczna treść musi zostać zatwierdzona przez Radę Nadzorczą.
7. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, mając na uwadze interes Spółki, po zapoznaniu się z opinią Zarządu złożoną stosowanie do art. 433 § 2 Kodeksu spółek handlowych, postanawia pozbawić wszystkich akcjonariuszy Spółki prawa poboru Akcji, albowiem jest to uzasadnione ________________________________________________________.
8. Akcje zostaną objęte za wkłady pieniężne i za wkłady niepieniężne. Za wkłady pieniężne zostanie objętych od _______ (_______) do ______ (_________) Akcji, zaś za wkłady niepieniężne zostanie objętych _________ (_______) Akcji. Przedmiotem wkładów niepieniężnych, które zostaną wniesione w całości przez spółkę pod firmą: ____________________ będą _____________________ o wartości ________________________ wynikającej z wyceny przeprowadzonej w dniu __________ przez _____________.
9. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki postanawia wprowadzić Akcje do obrotu na rynku regulowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Akcje będą miały formę zdematerializowaną.
10. Upoważnia się Zarząd Spółki do podjęcia wszystkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych w celu realizacji niniejszej Uchwały, w tym do złożenia wszelkich wniosków, dokumentów lub zawiadomień do Komisji Nadzoru Finansowego, dokonania odpowiednich czynności faktycznych i prawnych, w tym zawarcia odpowiednich umów z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych S.A., w szczególności umowy o dematerializację Akcji, umowy o rejestrację Akcji oraz do złożenia wszelkich wniosków, dokumentów lub zawiadomień w celu wprowadzenie Akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A."

UCHWAŁA NR ...
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki
pod firmą HYGIENIKA Spółka Akcyjna z siedzibą w Markach
z dnia 27 października 2006 roku
w sprawie zmiany Statutu Spółki

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki postanawia dokonać zmiany § 5 ust. 1 Statutu Spółki, który otrzymuje nowe, następujące brzmienie:
“1. Kapitał zakładowy Spółki wynosi od 12.614.375,00 (dwanaście milionów sześćset czternaście tysięcy trzysta siedemdziesiąt pięć) złotych do 15.614.375,00 (piętnaście milionów sześćset czternaście tysięcy trzysta siedemdziesiąt pięć) złotych i dzieli się na 2138125 akcji serii A1 o numerach od 1 do 2138125, 1400000 akcji serii B o numerach od 2138126 do 3538125, 7076250 akcji serii C o numerach od 3538126 do 10614375 oraz od 2000000 do 5000000 akcji serii D o numerach od 10614376 do 15614375".


Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm