pieniadz.pl

Informacja o sprzedaży akcji ING Banku Śląskiego S.A.

28-02-2005


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 6 / 2005
Data sporządzenia: 2005-02-28
Skrócona nazwa emitenta
ING Bank Śląski SA
Temat
Informacja o sprzedaży akcji ING Banku Śląskiego S.A.
Podstawa prawna
Art. 81 ust. 1 pkt 2 Ustawy PPO - zdarzenia wpływające na cenę lub wartość papieru
Treść raportu:
W dniu 28 lutego 2005r. ING Bank Śląski S.A. ("ING BSK") został powiadomiony przez podmiot dominujący, tzn. ING Bank N.V. o przystąpieniu do sprzedaży pakietu 1.661.141 akcji ING BSK i tym samym zmniejszenia swego udziału w kapitale zakładowym do 75%, co stanowi realizację wcześniejszych ustaleń z Komisją Nadzoru Bankowego.

Zgodnie z przekazanym ING BSK harmonogramem transakcji, zostanie ona przeprowadzona w dniach od 7 do 22 marca 2005 r.

Sprzedaż akcji zostanie przeprowadzona w dniu 18 marca 2005 r. w drodze realizacji zlecenia redystrybucyjnego, o którym mowa w Rozdziale VI, Oddział 3 Szczegółowych Zasad Obrotu Giełdowego na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd GPW wyraził w dniu 23 lutego 2005 r. zgodę na realizację sprzedaży w tym terminie.

Akcje zostaną zaoferowane w transzy inwestorów indywidualnych i w transzy inwestorów instytucjonalnych. Sprzedający przeznaczył do sprzedaży w transzy inwestorów indywidualnych 415.000 akcji, zaś w transzy inwestorów instytucjonalnych 1.246.141 akcji, lecz zastrzegł sobie prawo do swobodnego przesuwania akcji pomiędzy transzami do czasu sporządzenia Listy Wstępnego Przydziału.

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane przez punkty obsługi klienta ING Securities S.A., oddziały ING BSK na terenie całego kraju oraz punkty obsługi klienta Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A. i Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A. w dniach od 7 do 15 marca 2005r. Inwestorom indywidualnym, którzy złożą zapisy w dniach od 7 do 10 marca zaoferowane zostanie dyskonto w wysokości 2% od ostatecznej ceny sprzedaży oraz, w przypadku nadsubskrypcji, stopa alokacji dwukrotnie wyższa niż w przypadku zleceń złożonych w dniach od 11 do 15 marca.

Składanie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych zostanie poprzedzone budową księgi popytu na podstawie deklaracji zainteresowania nabyciem akcji, które będą przyjmowane od 7 do 16 marca 2005r. Deklaracje od polskich inwestorów instytucjonalnych przyjmować będzie ING Securities S.A., zaś od inwestorów zagranicznych ING Bank N.V., Oddział w Londynie oraz Citigroup Global Markets Ltd ("Zarządzający").

Ustalenie ceny sprzedaży akcji oraz ostateczny podział na transze nastąpią najpóźniej w dniu 17 marca 2005r. Cena sprzedaży akcji zostanie ustalona przez ING Bank N.V. na podstawie rekomendacji Zarządzających, uwzględniającej wyniki budowania księgi popytu oraz dyskonto dla części inwestorów indywidualnych.

Szczegółowe informacje o warunkach transakcji oraz wybrane informacje na temat ING BSK znajdują się w Memorandum Informacyjnym, którego częścią jest Dokument Informacyjny, o którym mowa w paragrafie 23, ustęp 4 Rozdziału VI, Oddział 3 Szczegółowych Zasad Obrotu Giełdowego na rynku podstawowym. Memorandum Informacyjne w języku polskim jest dołączone do niniejszego Raportu Bieżącego oraz będzie dostępne we wszystkich punktach przyjmujących zlecenia kupna akcji ING Banku Śląskiego, a także na stronie internetowej www.ing.pl. Wersja anglojęzyczna Memorandum Informacyjnego będzie udostępniana inwestorom instytucjonalnym w formie drukowanej. Ze względu na ograniczenia w sprzedaży akcji ING BSK w przedmiotowej transakcji poza granicami Polski, Memorandum Informacyjne w języku angielskim nie będzie dystrybuowane w wersji elektronicznej.

Raport niniejszy nie stanowi oferty sprzedaży i zawiera jedynie wybrane informacje dotyczące warunków oferty. Oficjalnym dokumentem określającym proces sprzedaży jest Memorandum Informacyjne.

Zarząd ING BSK został poinformowany, że ING Bank N.V. nie zamierza sprzedawać więcej akcji ING BSK i w jego ocenie przeprowadzenie opisanej w raporcie operacji nie wpłynie na funkcjonowanie ING BSK ani na jego relacje z akcjonariuszem większościowym. Realizacja oferty powinna przyczynić się do zwiększenia płynności akcji ING BSK na GPW.





Niniejsza publikacja nie stanowi oferty sprzedaży papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, ani oferty sprzedaży lub zaproszenia do nabycia papierów wartościowych w innym państwie, ani też takie papiery wartościowe nie będą sprzedawane w państwie, gdzie taka oferta, zaproszenie lub sprzedaż nie byłaby zgodna z prawem bez dokonania uprzedniej rejestracji lub spełnienia innych wymogów obowiązującego na obszarze danego państwa prawa regulującego obrót papierami wartościowymi. Niniejsza publikacja lub jakakolwiek jej kopia nie może być rozpowszechniana bądź publikowana, bezpośrednio lub pośrednio, na obszarze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Każdy przypadek niezastosowania się do tego ograniczenia może stanowić naruszenie amerykańskiego prawa papierów wartościowych. Papiery wartościowe, o których mowa w niniejszym dokumencie, nie zostały i nie zostaną zarejestrowane zgodnie z Amerykańską Ustawą o Papierach Wartościowych z 1933 r. z późn. zm. ("Ustawa o Papierach Wartościowych") i nie mogą być oferowane lub sprzedawane w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej ani osobom amerykańskim lub na ich rzecz (zgodnie z definicją terminu Osoby Amerykańskiej zawartą w Regulacji S wydanej na podstawie Ustawy o Papierach Wartościowych), chyba że zostaną zarejestrowane zgodnie z Ustawą o Papierach Wartościowych lub będą podlegały wyłączeniu z obowiązku takiej rejestracji. Żadna oferta publiczna sprzedaży papierów wartościowych nie została złożona ani w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej ani w jakimkolwiek innym miejscu z wyłączeniem Rzeczpospolitej Polskiej.
Niniejsza publikacja kierowana jest w Holandii jedynie do osób fizycznych lub osób prawnych, które zajmują się obrotem papierami wartościowymi lub inwestują w papiery wartościowe w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej lub wykonywanego zawodu (włączając w to banki, pośredników w obrocie papierami wartościowymi (w tym dealerów oraz maklerów), towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, instytucji zbiorowego inwestowania, rządy centralne, międzynarodowe i ponadnarodowe organizacje, innych inwestorów instytucjonalnych oraz inne strony, w tym departamenty skarbowe przedsiębiorstw, dla których regularne inwestowanie w papiery wartościowe stanowi działalność uboczną).
Dla celów sekcji 21 Ustawy o Usługach i Rynkach Finansowych z 2000 r., niniejsza publikacja skierowana jest wyłącznie do (i) osób znajdujących się poza granicami Wielkiej Brytanii lub (ii) osób znajdujących się na terytorium Wielkiej Brytanii, które posiadają doświadczenie zawodowe w sprawach związanych z inwestowaniem i należą do kategorii osób określonej w art. 19 ust.5 Ustawy o Usługach i Rynkach Finansowych z 2000 r. (Promocja Finansowa) Zarządzenie 2001 z późn. zm. (osoby takie zwane są dalej łącznie "Osobami Właściwymi"), i nie może stanowić podstawy lub źródła informacji dla działań podejmowanych przez osoby inne niż Osoby Właściwe. Wszelkie zaproszenia lub propozycje podjęcia dowolnych działań inwestycyjnych, zawarte w Dokumencie Informacyjnym, skierowane są i będą kierowane wyłącznie do Osób Właściwych.
Jakakolwiek oferta dotycząca papierów wartościowych związana z niniejszą publikacją może być stabilizowana zgodnie z zasadami stabilizacji cen stosowanymi przez Urząd Usług Finansowych Wielkiej Brytanii (Financial Services Authority).

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm