pieniadz.pl

Zawarcie z podwykonawcą umowy o roboty budowlane

05-06-2014


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 11 / 2014
Data sporządzenia: 2014-06-05
Skrócona nazwa emitenta
INTERBUD-LUBLIN S.A.
Temat
Zawarcie z podwykonawcą umowy o roboty budowlane
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd INTERBUD-LUBLIN S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 5 czerwca 2014 r. zawarł z ALURES Sp. z o.o. (Wykonawca, ALURES) umowę o roboty budowlane na podstawie, której Emitent zlecił a ALURES przyjął w charakterze podwykonawcy kompleksowe wykonanie elewacji budynku w ramach zadania polegającego na dokończeniu budowy budynku Centrum Analityczno-Programowego dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku przy ul. Pagi i ul. Głębokiej w Lublinie.
O zawarciu z Uniwersytetem Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie jako inwestorem (Inwestor) na realizację zadania, o którym mowa powyżej Emitent informował w treści raportu bieżącego 1/2014 z dnia 9 stycznia 2014 r.
Przedmiot Umowy zostanie wykonany zgodnie z projektem technicznym, harmonogramem rzeczowo-finansowym według standardów materiałowych i wykonania wskazanymi przez Emitenta.

Wynagrodzenie Wykonawcy za zrealizowanie przedmiotu Umowy wynosi ok. 6,06 mln zł netto (Wynagrodzenie).

Termin zakończenia robót ustalono na dzień 15 października 2014 r., przy czym termin przekazania Emitentowi kompletu dokumentów wymaganych od Wykonawcy ustalono na dzień 30 października 2014 roku. Jednocześnie w określonych przypadkach, m.in. w przypadku działania siły wyższej możliwa jest zmiana terminu zakończenia robót.

Emitent ma prawo do odstąpienia od Umowy ze skutkiem natychmiastowym w terminie do dnia 30 listopada 2014 r. jeżeli m.in. Wykonawca bez uzasadnionych przyczyn nie rozpoczął robót lub ich nie kontynuuje, Wykonawca opóźnia się z wykonaniem prac w stosunku do harmonogramu o wskazany w umowie okres czasu czy tez jeżeli umowa z Inwestorem zostanie rozwiązania lub wygaśnie. Wykonawca ma prawo do odstąpienia od Umowy w terminie do 30 czerwca 2014 r. w przypadku gdy Emitent nie dokona w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy pisemnego powiadomienia Inwestora o jej treści.

W Umowie zawarto postanowienia dotyczące kar umownych, zgodnie z którymi Wykonawca zapłaci Emitentowi kary m.in. za opóźnienie w rozpoczęciu prac, za opóźnienie realizacji robót względem terminów wskazanych w harmonogramie prac czy za opóźnienie w przekroczeniu terminu końcowego pracy, z tytułu opóźnień w usunięciu wad. Z kolei Emitent zobowiązany jest do zapłaty kary umownej na rzecz Wykonawcy w wysokości 10% wartości Wynagrodzenia w przypadku odstąpienia od umowy z winy Emitenta. Łączna wysokość kar umownych dla każdej ze stron z wszystkich tytułów Umowy nie może przekroczyć 10 % wartości Umowy. Jednocześnie postanowienia dotyczące kar umownych nie wyłączają prawa Emitenta do dochodzenia odszkodowań uzupełniających na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego, jeżeli wartość szkody przekroczy wysokość kwot wynikających z naliczonych kar umownych.
Pozostałe warunki Umowy nie odbiegają od warunków standardowych dla tego typu umów.

Kryterium uznania umowy za znaczącą jest fakt, iż jej wartość przekroczyła 10% wartości kapitałów własnych Spółki.

Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm