pieniadz.pl

Inter Cars SA
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU INTER CARS S.A. W SPRAWIE PRZESTRZEGANIA W SPÓŁCE DOBRYCH PRAKTYK SPÓŁEK NOTOWANYCH NA GPW.

30-06-2008


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 81 / 2008
Data sporządzenia: 2008-06-30
Skrócona nazwa emitenta
INTERCARS
Temat
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU INTER CARS S.A. W SPRAWIE PRZESTRZEGANIA W SPÓŁCE DOBRYCH PRAKTYK SPÓŁEK NOTOWANYCH NA GPW.
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Zgodnie z § 29 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Zarząd spółki Inter Cars S.A. oświadcza, iż na dzień sporządzenia niniejszego raportu Spółka nie stosuje następujących zasad zawartych w dokumencie Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW:
1. Pkt I. 1) Spółka powinna prowadzić przejrzystą i efektywną politykę informacyjną, zarówno z wykorzystaniem tradycyjnych metod, jak i z użyciem nowoczesnych technologii, zapewniających szybkość i bezpieczeństwo oraz szeroki dostęp do informacji. Spółka korzystając w jak najszerszym stopniu z tych metod komunikowania powinna zapewnić odpowiednią komunikację z inwestorami i analitykami, umożliwiać transmitowanie obrad walnego zgromadzenia z wykorzystywaniem sieci Internet, rejestrować przebie i upubliczniać do na stronie internetowej.
WYJAŚNIENIE:
Spółka prowadzi przejrzystą i efektywną politykę informacyjną zapewniającą odpowiednią komunikację z inwestorami i analitykami z wykorzystaniem tradycyjnych metod, przez co odstępuję od transmitowania i rejestrowania przebiegu obrad WZA z wykorzystaniem sieci Internet i upublicznienia ich na stronie internetowej.
2. Pkt II. 1 ppkt 4) informację o terminie i miejscu walnego zgromadzenia, porządek obrad oraz projekty uchwał wraz z uzasadnieniem a także inne dostępne materiały związane z walnymi zgromadzeniami spółki, co najmniej na 14 dni przed wyznaczoną datą zgromadzenia,
WYJAŚNIENIE:
Wszystkie informacje dot. walnych zgromadzeń Spółka przekazuje w sposób i terminach określonych w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych.
3. Pkt II. 1 ppkt 7) pytania akcjonariuszy dotyczące spraw objętych porządkiem obrad, zadawane przed i w trakcie walnego zgromadzenia, wraz z odpowiedziami na zadawane pytania,
WYJAŚNIENIE:
Pytania akcjonariuszy wraz z odpowiedziami jeżeli się pojawiają na walnym zgromadzeniu, są uwzględniane przez notariusza w protokole z obrad, który znajduje się do wglądu w siedzibie spółki.
4. Pkt III. 6) Przynajmniej dwóch członków rady nadzorczej powinno spełniać kryteria niezależności od spółki i podmiotów pozostających w istotnym powiązani ze spółką. W zakresie niezależności członków rady nadzorczej powinien być stosowany Załącznik II do Zalecenia Komisji Europejskiej z dnia 15 lutego 2005 r. dotyczącego roli dyrektorów niewykonawczych lub będących członkami rady nadzorczej spółek giełdowych i komisji rady (nadzorczej). Niezależnie od postanowień pkt b) wyżej wymienionego Załącznika osoba będąca pracownikiem spółki, podmiotu zależnego lub podmiotu stowarzyszonego nie może być uznana za spełniającą kryteria niezależności, o których mowa w tym Załączniku. Ponadto za powiązanie z akcjonariuszem wykluczające przymiot niezależności członka rady nadzorczej w rozumieniu niniejszej zasady rozumie się rzeczywiste i istotne powiązanie z akcjonariuszem mającym prawo do wykonywania 5 % i więcej ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.
WYJAŚNIENIE:
Zgodnie ze Statutem Spółki, Rada nadzorcza składa się od 5 do 13 członków powołanych przez Walne Zgromadzenie. Na dzień dzisiejszy w skład Rady Nadzorczej wchodzi 5 członków. Członkowie Rady wybierani są w wyniku przeprowadzonego głosowania, w którym uczestniczą wszyscy zainteresowani i uprawnieni Akcjonariusze. Kandydatury osób na członków Rady Nadzorczej przed dokonaniem wyboru są zgłaszane Walnemu Zgromadzeniu podczas jego obrad, na którym przedstawiany jest przebieg pracy zawodowej kandydata oraz jego kwalifikacje. Dokonanie wyboru Członków Rady jest suwerenną decyzją obecnych na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki i nie ma uzasadnionych powodów aby dokonywać ograniczeń w swobodzie doboru kandydatów.
5. Pkt III. 7) W ramach rady nadzorczej powinien funkcjonować co najmniej komitet audytu. W skład tego komitetu powinien wchodzić co najmniej jeden członek niezależny od spółki i podmiotów pozostających w istotnym powiązaniu ze spółką, posiadający kompetencję w dziedzinie rachunkowości i finansów. W spółkach, w których rada nadzorcza składa się z wymagalnej przez prawo liczby członków, zadania komitetu mogą być wykonywane przez radę nadzorczą.
WYJAŚNIENIE:
W obecnym brzmieniu Regulamin Rady Nadzorczej nie przewiduje powołania komitetów;
6. Pkt III. 8) W zakresie zadań i funkcjonowania komitetów działających w radzie nadzorczej powinien być stosowany Załącznik I do Zalecenia Komisji Europejskiej z dnia 15 lutego 2005 r. dotyczącego roli dyrektorów niewykonawczych (…).
WYJAŚNIENIE:
W związku z faktem, iż w strukturze Rady Nadzorczej nie powołano żadnych komitetów, Spółka odstąpiła od zaleceń zawartych w Załączniku I do Zalecenia Komisji Europejskiej.



Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm