pieniadz.pl

Kredyt Inkaso SA
RAPORT dotyczÄ…cy stosowania przez Kredyt Inkaso S.A. zasad Å‚adu korporacyjnego w 2007 r.

21-05-2008


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 20 / 2008
Data sporzÄ…dzenia: 2008-05-21
Skrócona nazwa emitenta
KREDYT INKASO S.A.
Temat
RAPORT dotyczÄ…cy stosowania przez Kredyt Inkaso S.A. zasad Å‚adu korporacyjnego w 2007 r.
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Zgodnie z §29 ust. 5 Regulaminu GieÅ‚dy Papierów WartoÅ›ciowych w Warszawie S.A. przyjÄ™tego na mocy uchwaÅ‚y nr 12/1170/2007 Rady Nadzorczej GieÅ‚dy Papierów WartoÅ›ciowych w Warszawie z dnia 4 lipca 2007 roku, ZarzÄ…d Kredyt Inkaso S.A. dziaÅ‚ajÄ…c zgodnie z postanowieniami uchwaÅ‚y numer 1013/2007 ZarzÄ…du GieÅ‚dy z 11 grudnia 2007, niniejszym przekazuje raport dotyczÄ…cy stosowania przez SpóÅ‚kÄ™ w 2007 roku zasad Å‚adu korporacyjnego zawartych w dokumencie "Dobre praktyki w spóÅ‚kach publicznych 2005".

a) Wskazanie zasad Å‚adu korporacyjnego, które nie byÅ‚y przez emitenta stosowane, wraz ze wskazaniem jakie byÅ‚y okolicznoÅ›ci i przyczyny nie zastosowania danej zasady oraz w jaki sposób spóÅ‚ka zamierza usunąć ewentualne skutki nie zastosowania danej zasady lub jakie kroki zamierza podjąć, by zmniejszyć ryzyko nie zastosowania danej zasady w przyszÅ‚oÅ›ci.

Zgodnie z uchwaÅ‚Ä… Walnego Zgromadzenia naszej SpóÅ‚ki z dnia 15 lutego 2007 roku Nr 3/2007 z chwilÄ… uzyskania statusu spóÅ‚ki publicznej rozpoczÄ™liÅ›my stosowanie zasad Å‚adu korporacyjnego okreÅ›lonych w "Dobrych praktykach w spóÅ‚kach publicznych 2005" przyjÄ™tych uchwaÅ‚Ä… nr 44/1062/2004 Rady GieÅ‚dy Papierów WartoÅ›ciowych S.A. z dnia 15 grudnia 2004 roku oraz uchwaÅ‚Ä… nr 445/2004 ZarzÄ…du GieÅ‚dy Papierów WartoÅ›ciowych w Warszawie S.A. z dnia 15 grudnia 2004 roku w sprawie przyjÄ™cia zasad Å‚adu korporacyjnego dla spóÅ‚ek akcyjnych bÄ™dÄ…cych emitentami akcji, obligacji zamiennych lub obligacji z prawem pierwszeÅ„stwa, które sÄ… dopuszczone do obrotu gieÅ‚dowego na rynku urzÄ™dowym z wyjÄ…tkiem zasad nr 20, 24, 25, 28 i 43. Zasady, których nie przyjÄ™liÅ›my do stosowania dotyczyÅ‚y:
Zasada 20 - Dobre praktyki rad nadzorczych – brak niezależnych czÅ‚onków Rady Nadzorczej, albowiem SpóÅ‚ka posiada akcjonariusza wiodÄ…cego i to on ponosi najwiÄ™ksze ryzyko gospodarcze. W opinii SpóÅ‚ki fakt ten umożliwia wÅ‚aÅ›ciwÄ… i efektywnÄ… realizacjÄ™ strategii SpóÅ‚ki i wystarczajÄ…co zabezpiecza interesy wszystkich grup akcjonariuszy.
Zasada 24 - Dobre praktyki rad nadzorczych – brak publicznej informacji o osobistych, faktycznych i organizacyjnych powiÄ…zaniach czÅ‚onka Rady Nadzorczej z okreÅ›lonym akcjonariuszem, a zwÅ‚aszcza akcjonariuszem wiÄ™kszoÅ›ciowym (w zwiÄ…zku ze strukturÄ… wÅ‚asnoÅ›ciowÄ… SpóÅ‚ki oczywiste jest, że czÅ‚onkowie RN sÄ… powiÄ…zani z wiodÄ…cym akcjonariuszem. W przypadku wyboru przez akcjonariuszy mniejszoÅ›ciowych czÅ‚onków RN grupami sytuacja jest identyczna).
Zasada 25 - Dobre praktyki rad nadzorczych – udziaÅ‚ innych czÅ‚onków ZarzÄ…du w posiedzeniach Rady Nadzorczej, gdyż ograniczaÅ‚oby to możliwość swobodnej dyskusji i wypracowania stanowiska przez RN.
Zasada 28 - Dobre praktyki rad nadzorczych brak wyodrÄ™bnionych komitetów audytu i wynagrodzeÅ„ w Radzie Nadzorczej, gdyż Rada Nadzorcza spóÅ‚ki liczy 5 osób i wyodrÄ™bnienie dwóch komitetów jest organizacyjnie bezcelowe. Zadania obydwu komitetów RN wykonywać bÄ™dzie w peÅ‚nym skÅ‚adzie.
Zasada 43 - Dobre praktyki w zakresie relacji z osobami i instytucjami zewnÄ™trznymi – brak rekomendacji komitetu audytu przed wyborem podmiotu peÅ‚niÄ…cego funkcje biegÅ‚ego rewidenta, jako konsekwencja nie przyjÄ™cia poprzednich zasad. Skoro nie ma komitetów, to nie ma też ich rekomendacji.
W zwiÄ…zku z wejÅ›ciem w życie z dniem 01 stycznia 2008 roku Dobrych Praktyk SpóÅ‚ek Notowanych na GPW, wprowadzonych na podstawie UchwaÅ‚y 12/1170/2007 Rady GieÅ‚dy z dnia 04 lipca 2007 roku w dniu 02 stycznia 2008 Raportem Bieżącym Nr 3/2008 poinformowaliÅ›my o zasadach Å‚adu korporacyjnego, których nie bÄ™dziemy trwale stosować, tj:
Część II zasada 1 pkt 6 – ze wzglÄ™du na brak wyodrÄ™bnionych komitetów w Radzie Nadzorczej to na stronie internetowej nie bÄ™dzie zamieszczane roczne sprawozdanie Rady Nadzorczej uwzglÄ™dnieniem uwzglÄ™dnieniem pracy jej komitetów.
Cześć III zasada 6 – brak niezależnych czÅ‚onków Rady Nadzorczej, jako nastÄ™pstwo decyzji akcjonariuszy. Akcjonariusze uznali, że każdy z nich powinien aktywnie dysponować prawem przedstawienia kandydata na czÅ‚onka Rady Nadzorczej. Realizacja jednego z obowiÄ…zków akcjonariusza – dbaÅ‚ość o interesy spóÅ‚ki, polega również na tym, aby przedstawiać na kandydatów do organów spóÅ‚ki osoby, które w ich ocenie sÄ… w stanie najlepiej speÅ‚niać powierzone im obowiÄ…zki.
Cześć III zasada 7 – brak jest komitetu audytu, w którego skÅ‚ad wchodzi co najmniej jeden czÅ‚onek niezależny. Skoro w spóÅ‚ce brak jest niezależnych czÅ‚onków Rady Nadzorczej speÅ‚nienie powyższego wymogu nie jest możliwe.
Cześć III zasada 8 – ze wzglÄ™du na brak komitetów w Radzie Nadzorczej nie jest możliwe okreÅ›lenie sposobu dziaÅ‚ania komitetów.
Ponadto tymczasowo nadal nie stosowaliśmy na dzień sporządzenia raportu:
Cześć III zasada 2 w zwiÄ…zku z CzęściÄ… II zasada 1 pkt 11 – nie publikowaliÅ›my na naszych stronach internetowych informacji o powiÄ…zaniu czÅ‚onków Rady Nadzorczej z akcjonariuszem reprezentujÄ…cym nie mniej niż 5 % gÅ‚osów w zwiÄ…zku z nie otrzymaniem od czÅ‚onków Rady Nadzorczej stosownych oÅ›wiadczeÅ„.
Cześć II zasada 1 pkt 12 – nie podaliÅ›my prognozowanych kosztów jakie poniesie SpóÅ‚ka w zwiÄ…zku z wprowadzeniem programu motywacyjnego, gdyż spóÅ‚ka jest w trakcie prac, które pozwolÄ… dopiero ustalić wielkość kosztów, w zwiÄ…zku z czym informacja taka pojawi siÄ™ na stronie internetowej w późniejszym czasie..

b) Opis sposobu działania Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy i jego zasadniczych uprawnień oraz prawa akcjonariuszy i sposobu ich wykonywania.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Kredyt Inkaso S.A. dziaÅ‚a w oparciu o przepisy kodeksu spóÅ‚ek handlowych oraz Statutu. Walne Zgromadzenie może być zwyczajne lub nadzwyczajne. Zwyczajne Walne Zgromadzenie odbywa siÄ™ nie później niż 6 (sześć) miesiÄ™cy po zakoÅ„czeniu roku obrotowego SpóÅ‚ki. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwoÅ‚ywane jest przez ZarzÄ…d z wÅ‚asnej inicjatywy, na wniosek Rady Nadzorczej albo na wniosek akcjonariusza lub akcjonariuszy reprezentujÄ…cych nie mniej niż jednÄ… dziesiÄ…tÄ… część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki, w terminie 14 (czternastu) dni od zgÅ‚oszenia takiego wniosku. Wniosek o zwoÅ‚anie zgromadzenia powinien okreÅ›lać sprawy wnoszone pod obrady; wniosek ten nie wymaga uzasadnienia. Rada Nadzorcza ma prawo zwoÅ‚ania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ilekroć zÅ‚oży wniosek o jego zwoÅ‚anie, a ZarzÄ…d nie zwoÅ‚a zgromadzenia w przepisanym terminie. Akcjonariusze mogÄ… uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo gÅ‚osu osobiÅ›cie lub przez swoich peÅ‚nomocników. PeÅ‚nomocnictwo do uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu winno być udzielone w formie pisemnej. Z zastrzeżeniem odmiennych postanowieÅ„ kodeksu spóÅ‚ek handlowych oraz Statutu, uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia zapadajÄ… wiÄ™kszoÅ›ciÄ… ponad 60% (sześćdziesiÄ™ciu procent) gÅ‚osów oddanych, przy czym za oddane uważa siÄ™ gÅ‚osy "za", "przeciw" i "wstrzymujÄ…ce siÄ™". GÅ‚osowanie na Walnym Zgromadzeniu jest jawne. Tajne gÅ‚osowanie zarzÄ…dza siÄ™ przy wyborach oraz nad wnioskami o usuniÄ™cie czÅ‚onków wÅ‚adz SpóÅ‚ki lub likwidatorów, lub o pociÄ…gniÄ™cie ich do odpowiedzialnoÅ›ci, a także w sprawach osobowych. Ani Zastawnik ani użytkownik akcji nie majÄ… prawa gÅ‚osu na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
Do kompetencji Walnego Zgromadzenia należą w szczególnoÅ›ci nastÄ™pujÄ…ce sprawy:
1. rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdania finansowego za ostatni rok obrotowy SpóÅ‚ki, rocznego sprawozdania ZarzÄ…du z dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki; a także skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitaÅ‚owej oraz sprawozdania z dziaÅ‚alnoÅ›ci grupy kapitaÅ‚owej za poprzedni rok obrotowy;
2. udzielanie absolutorium czÅ‚onkom Rady Nadzorczej i czÅ‚onkom ZarzÄ…du SpóÅ‚ki z wykonania przez nich obowiÄ…zków;
3. decydowanie o podziale zysku oraz o pokrywaniu strat, a także sposobie wykorzystania funduszy utworzonych z zysku, z zastrzeżeniem przepisów szczególnych regulujÄ…cych w sposób odmienny tryb wykorzystania takich funduszy;
4. powoÅ‚ywanie czÅ‚onków Rady Nadzorczej oraz ustalanie zasad wynagradzania czÅ‚onków Rady Nadzorczej;
5. podwyższenie i obniżenie kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, jeżeli przepisy kodeksu spóÅ‚ek handlowych oraz Statutu nie stanowiÄ… inaczej;
6. wszelkie postanowienia dotyczÄ…ce roszczeÅ„ o naprawienie szkody wyrzÄ…dzonej przy zawiÄ…zaniu SpóÅ‚ki oraz sprawowaniu nadzoru lub zarzÄ…du;
7. wyrażanie zgody na zbycie i wydzierżawienie przedsiÄ™biorstwa spóÅ‚ki lub jego zorganizowanej części oraz ustanowienie na nich ograniczonego prawa rzeczowego;
8. zmiana Statutu;
9. tworzenie i likwidowanie kapitaÅ‚ów rezerwowych i innych kapitaÅ‚ów oraz funduszy SpóÅ‚ki;
10. decydowanie o umorzeniu akcji oraz nabywaniu akcji w celu ich umorzenia i okreÅ›lenie warunków ich umorzenia;
11. emisja obligacji zamiennych lub z prawem pierwszeństwa;
12. rozwiÄ…zanie, likwidacja i przeksztaÅ‚cenie SpóÅ‚ki oraz jej poÅ‚Ä…czenie z innÄ… spóÅ‚kÄ…;
13. uchwalanie regulaminów Rady Nadzorczej oraz Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
Przed każdym Walnym Zgromadzeniem zostaje sporzÄ…dzona lista akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu. Lista podpisana przez zarzÄ…d jest wyÅ‚ożona w lokalu emitenta przez okres trzech dni powszednich poprzedzajÄ…cych odbycie Zgromadzenia. Akcjonariusze mogÄ… przeglÄ…dać listÄ™ w lokalu emitenta oraz żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jej sporzÄ…dzenia. Na Walnym Zgromadzeniu, niezwÅ‚ocznie po wyborze PrzewodniczÄ…cego, sporzÄ…dzona jest lista obecnoÅ›ci, zawierajÄ…ca spis uczestników z wymienieniem liczby akcji, które każdy z nich przedstawia i przysÅ‚ugujÄ…cych im gÅ‚osów, podpisana przez PrzewodniczÄ…cego Walnego Zgromadzenia. Na wniosek akcjonariuszy, posiadajÄ…cych co najmniej 1/10 część kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego reprezentowanego na Walnym Zgromadzeniu, lista obecnoÅ›ci powinna być sprawdzona przez wybranÄ… w tym celu komisjÄ™ zÅ‚ożonÄ… przynajmniej z trzech osób. Wnioskodawcy majÄ… prawo do wyboru jednego czÅ‚onka komisji. Walne Zgromadzenie zwoÅ‚uje siÄ™ przez ogÅ‚oszenie w Monitorze SÄ…dowym i Gospodarczym, które powinno być dokonane przynajmniej na trzy tygodnie przed terminem Walnego Zgromadzenia. W ogÅ‚oszeniu należy oznaczyć dzieÅ„, godzinÄ™ i miejsce odbycia Walnego Zgromadzenia oraz szczegóÅ‚owy porzÄ…dek obrad. W razie zamierzonej zmiany Statutu powoÅ‚ać należy dotychczas obowiÄ…zujÄ…ce przepisy jak też podać treść projektowanych zmian. Rada Nadzorcza i akcjonariusze reprezentujÄ…cy co najmniej 10% (dziesięć procent) kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego mogÄ… zażądać wprowadzenia poszczególnych spraw do porzÄ…dku obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia. Żądanie to zgÅ‚oszone po wydaniu zawiadomienia zwoÅ‚ujÄ…cego Walne Zgromadzenie jest traktowane jako wniosek o zwoÅ‚anie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Walne Zgromadzenie odbywa siÄ™ w siedzibie SpóÅ‚ki lub może odbyć siÄ™ w Warszawie. UchwaÅ‚y można podjąć jedynie w sprawach objÄ™tych porzÄ…dkiem obrad, chyba że caÅ‚y kapitaÅ‚ jest reprezentowany na Walnym Zgromadzeniu, a nikt z obecnych nie zgÅ‚osiÅ‚ sprzeciwu dotyczÄ…cego powziÄ™cia uchwaÅ‚y.

c) SkÅ‚ad osobowy oraz zasady dziaÅ‚ania organów zarzÄ…dzajÄ…cych i nadzorczych SpóÅ‚ki oraz ich komitetów.

1. W skÅ‚ad ZarzÄ…du SpóÅ‚ki wchodzi od 1 do 3 czÅ‚onków, których powoÅ‚uje i odwoÅ‚uje Rada Nadzorcza (pierwszy ZarzÄ…d zostaÅ‚ powoÅ‚any w uchwale o przeksztaÅ‚ceniu SpóÅ‚ki). Kadencja ZarzÄ…du trwa trzy lata i jest kadencjÄ… wspólnÄ…. Prezes i Wiceprezesi ZarzÄ…du mogÄ… być odwoÅ‚ani w każdym czasie przed upÅ‚ywem kadencji.
Zarząd zobowiązany jest uzyskać zgodę Rady Nadzorczej na dokonanie następujących czynności:
- utworzenie zakładu za granica;
- zbycie lub obciążenie, na podstawie jednej lub kilku powiÄ…zanych czynnoÅ›ci prawnych, Å›rodków trwaÅ‚ych, których wartość ksiÄ™gowa netto przekracza jednÄ… piÄ…tÄ… kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki;
- realizacje zadania inwestycyjnego i zaciÄ…ganie wynikajÄ…cych z niego zobowiÄ…zaÅ„, jeżeli powstanÄ… w zwiÄ…zku z tym wydatki lub obciążenia przekraczajÄ…ce równowartość jednej drugiej kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki;
- zaciÄ…gniÄ™cie innego niż inwestycyjne zobowiÄ…zania, które na podstawie jednej lub kilku powiÄ…zanych czynnoÅ›ci prawnych, przekracza równowartość jednej piÄ…tej kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, z wyÅ‚Ä…czeniem czynnoÅ›ci dokonywanych w ramach zwykÅ‚ego zarzÄ…du, w tym w szczególnoÅ›ci wszystkich czynnoÅ›ci majÄ…cych za przedmiot obrót wierzytelnoÅ›ciami, a także wszystkich czynnoÅ›ci pozytywnie zaopiniowanych przez RadÄ™ NadzorczÄ… w rocznych planach;
- nabycie i zbycie nieruchomoÅ›ci bÄ…dź udziaÅ‚u w nieruchomoÅ›ci oraz prawa użytkowania wieczystego lub udziaÅ‚u w prawie użytkowania wieczystego, przy czym nabycie nieruchomoÅ›ci bÄ…dź udziaÅ‚u w nieruchomoÅ›ci lub prawa użytkowania wieczystego lub udziaÅ‚u w prawie użytkowania wieczystego wchodzÄ…cych w skÅ‚ad majÄ…tku dÅ‚użnika SpóÅ‚ki za kwotÄ™ nie wyższÄ… niż jedna dziesiÄ…ta kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego SpóÅ‚ki może być dokonane przez ZarzÄ…d w oparciu o uchwaÅ‚Ä™ ZarzÄ…du bez koniecznoÅ›ci uzyskania zgody Rady Nadzorczej;
- realizowanie przez SpóÅ‚kÄ™ za granica inwestycji kapitaÅ‚owych lub rzeczowych na kwotÄ™ przekraczajÄ…cÄ… jedna dwudziesta kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego;
- tworzenie spóÅ‚ek oraz przystÄ™powanie do spóÅ‚ek, a także na wnoszenie wkÅ‚adów na pokrycie udziaÅ‚ów lub akcji w spóÅ‚kach oraz zbywanie udziaÅ‚ów lub akcji;
Jeżeli Rada Nadzorcza nie wyrazi zgody na dokonanie okreÅ›lonej czynnoÅ›ci, ZarzÄ…d może zwrócić siÄ™ do Walnego Zgromadzenia o powziÄ™cie uchwaÅ‚y udzielajÄ…cej zgody na dokonanie tejże czynnoÅ›ci.
Obecnie Zarząd nie jest uprawniony do podjęcia decyzji o emisji lub wykupie akcji.
Obecnie w skład Zarządu Kredyt Inkaso S.A. wchodzą:
1) Prezes ZarzÄ…du Artur Maksymilian Górnik
2) Wiceprezes ZarzÄ…du SÅ‚awomir Cwik
Skład Zarządu Emitenta od dnia 28 grudnia 2006 roku do dnia sporządzenia raportu nie uległ zmianie.

2. Rada Nadzorcza może liczyć od 5 do 9 czÅ‚onków, w tym PrzewodniczÄ…cy, WiceprzewodniczÄ…cy i Sekretarz. CzÅ‚onków Rady powoÅ‚uje siÄ™ na okres wspólnej kadencji, która trwa 3 lata przy czym czÅ‚onkowie Rady mogÄ… zostać odwoÅ‚ani w każdym czasie przed upÅ‚ywem kadencji. PoczÄ…wszy od 26 listopada 2007 roku gdy zostaÅ‚a zarejestrowana zmiana do Statutu uchwalona przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie z dnia 30 sierpnia 2007 roku w przypadku Å›mierci lub ustÄ…pienia czÅ‚onka Rady Nadzorczej pozostali czÅ‚onkowie Rady, w terminie 15 dni od chwili uzyskania informacji o tej okolicznoÅ›ci, mogÄ… dokonać uzupeÅ‚nienia swego skÅ‚adu w drodze kooptacji spoÅ›ród kandydatów przedstawionych przez czÅ‚onków Rady Nadzorczej. Mandat osoby dokooptowanej wymaga zatwierdzenia przez najbliższe Walne Zgromadzenie i koÅ„czy siÄ™ wraz z kadencja caÅ‚ej Rady Nadzorczej albo odbyciem najbliższego Walnego Zgromadzenia, które nie zatwierdziÅ‚o wyboru czÅ‚onka w drodze kooptacji.
Na dzień sporządzenia raportu skład Rady Nadzorczej był następujący:
1) PrzewodniczÄ…cy Rady Nadzorczej Ireneusz Andrzej Chadaj
2) WiceprzewodniczÄ…cy Rady Nadzorczej Piotr Rybojad
3) Sekretarz Rady Nadzorczej SÅ‚awomir Aleksander Górnik
4) Członek Rady Nadzorczej Agnieszka Buchajska
5) Członek Rady Nadzorczej Piotr Zawislak
W okresie od 28 grudnia 2006 roku do dnia 31 marca 2008 roku skÅ‚ad Rady Nadzorczej SpóÅ‚ki ulegaÅ‚ nastÄ™pujÄ…cym zmianom.
W dniu 16 lipca 2007 roku rezygnacjÄ™ z udziaÅ‚u w Radzie Nadzorczej zÅ‚ożyÅ‚ CzÅ‚onek Rady Nadzorczej – JarosÅ‚aw PaweÅ‚czuk. Walne Zgromadzenie Kredyt Inkaso S.A. w dniu 30 sierpnia 2007 roku na CzÅ‚onka Rady Nadzorczej wybraÅ‚o AgnieszkÄ™ BuchajskÄ…. W dniu 05 marca 2008 roku rezygnacjÄ™ z udziaÅ‚u w Radzie Nadzorczej zÅ‚ożyÅ‚ PrzewodniczÄ…cy Rady Nadzorczej – StanisÅ‚aw Ferenc. Pozostali czÅ‚onkowie Rady Nadzorczej w dniu 05 marca 2008 roku dokooptowali do Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso S.A. Piotra Rybojada.

d) Opis podstawowych cech stosowanych w SpóÅ‚ce systemów kontroli wewnÄ™trznej i zarzÄ…dzania ryzykiem w odniesieniu do sporzÄ…dzania sprawozdaÅ„ finansowych.

Za system kontroli wewnÄ™trznej w SpóÅ‚ce i jego skuteczność funkcjonowania w procesie sporzÄ…dzania sprawozdaÅ„ finansowych odpowiedzialny jest ZarzÄ…d SpóÅ‚ki. Dane finansowe bÄ™dÄ…ce podstawÄ… sprawozdaÅ„ finansowych i raportów okresowych pochodzÄ… z systemu ksiÄ™gowo-finansowego, w którym rejestrowane sÄ… transakcje zgodnie z politykÄ… rachunkowÄ… SpóÅ‚ki zatwierdzonÄ… przez ZarzÄ…d opartÄ… na ustawie o rachunkowoÅ›ci i Krajowych Standardach RachunkowoÅ›ci. Roczne i póÅ‚roczne sprawozdania finansowe podlegajÄ… niezależnemu badaniu oraz przeglÄ…dowi przez biegÅ‚ego rewidenta.

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm