pieniadz.pl

Lubawa SA
Termin i porzÄ…dek obrad NWZA

05-01-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 1 / 2011
Data sporzÄ…dzenia: 2011-01-05
Skrócona nazwa emitenta
LUBAWA
Temat
Termin i porzÄ…dek obrad NWZA
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
ZarzÄ…d SpóÅ‚ki LUBAWA S.A. z siedzibÄ… w GrudziÄ…dzu przy ul. WaryÅ„skiego 32-36, wpisanej do Krajowego Rejestru SÄ…dowego prowadzonego przez SÄ…d Rejonowy w Toruniu pod nr KRS 65741, NIP: 744-00-04-276, o kapitale zakÅ‚adowym: 16.354.000,00 zÅ‚ w caÅ‚oÅ›ci opÅ‚aconym, dziaÅ‚ajÄ…c na podstawie art. 398 w zwiÄ…zku z art. 402 [1] i 402 [2] Kodeksu spóÅ‚ek handlowych, zwoÅ‚uje na dzieÅ„ 15 lutego 2011 r. na godz. 11:00 Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie SpóÅ‚ki, które odbÄ™dzie siÄ™ w Warszawie przy ul. przy ul. Grzybowskiej 63 (Hotel Hilton), sala Hilton Meeting Room 2, piÄ™tro M1

Porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia będzie obejmować:
1. Otwarcie obrad Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór PrzewodniczÄ…cego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania prawnie wiążących uchwał.
4. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
5. Podjecie uchwały w sprawie uchylenia tajności głosowania w sprawach dotyczących wyboru Komisji Skrutacyjnej.
6. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
7. PodjÄ™cie uchwaÅ‚y w sprawie: emisji warrantów subskrypcyjnych uprawniajÄ…cych do objÄ™cia akcji serii F, warunkowego podwyższenia kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego w drodze emisji nowych akcji serii F, zwiÄ…zanej z tym zmiany Statutu SpóÅ‚ki, wyÅ‚Ä…czenia praw poboru dotychczasowych akcjonariuszy, dematerializacji akcji nowej emisji oraz wprowadzenia ich do obrotu na rynku regulowanym.
8. PodjÄ™cie uchwaÅ‚y w sprawie zmian Statutu SpóÅ‚ki oraz uchwaÅ‚y w sprawie ustalenia nowego jednolitego brzmienia Statutu.
9. Zamknięcie obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
Projektowane zmiany Statutu wraz z projektem nowego jednolitego brzmienia Statutu przedstawia się w ostatniej części niniejszego ogłoszenia.

Informacja dodatkowa

I. Osoby uprawnione do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu.

ZarzÄ…d LUBAWA S.A. informuje, że zgodnie z art. 406 – 406 [3] Ksh prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu SpóÅ‚ki majÄ… tylko osoby bÄ™dÄ…ce akcjonariuszami SpóÅ‚ki na szesnaÅ›cie dni przed datÄ… Walnego Zgromadzenia, tj. w dniu 30 stycznia 2011 r. (dzieÅ„ rejestracji).
Uprawnieni z akcji imiennych i Å›wiadectw tymczasowych oraz zastawnicy i użytkownicy, którym przysÅ‚uguje prawo gÅ‚osu, majÄ… prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli sÄ… wpisani do ksiÄ™gi akcyjnej w dniu rejestracji.
Na żądanie uprawnionego ze zdematerializowanych akcji SpóÅ‚ki na okaziciela zgÅ‚oszone nie wczeÅ›niej niż po ogÅ‚oszeniu o zwoÅ‚aniu Walnego Zgromadzenia, tj. 6 stycznia 2011 r. i nie później niż w pierwszym dniu powszednim po dniu rejestracji tj. nie później niż 31 stycznia 2011 r. podmiot prowadzÄ…cy rachunek papierów wartoÅ›ciowych wystawia imienne zaÅ›wiadczenie o prawie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu.
a ponadto:

II. Pełnomocnictwa

Stosownie do art. 412 i 412 [1] Ksh akcjonariusz będący osobą fizyczną może uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika. Akcjonariusz niebędący osobą fizyczną może uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu przez osobę uprawnioną do składania oświadczeń woli w jego imieniu lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo do uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu powinno być sporządzone, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej i dołączone do protokołu z Walnego Zgromadzenia lub udzielone w postaci elektronicznej.
Udzielenie peÅ‚nomocnictwa w postaci elektronicznej nie wymaga opatrzenia bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu. PeÅ‚nomocnictwo udzielone w postaci elektronicznej powinno zapewnić identyfikacjÄ™ akcjonariusza oraz peÅ‚nomocnika. PeÅ‚nomocnictwo w postaci elektronicznej powinno być wysÅ‚ane na adres email: infor@lubawa.com.pl najpóźniej do 14 lutego 2011 roku.
Formularz zawierajÄ…cy wzór peÅ‚nomocnictwa, znajdujÄ…cy siÄ™ na koÅ„cu niniejszego ogÅ‚oszenia oraz formularze stosowane podczas gÅ‚osowania przez peÅ‚nomocnika dostÄ™pne sÄ… od dnia publikacji niniejszego ogÅ‚oszenia na stronie internetowej SpóÅ‚ki.
O udzieleniu peÅ‚nomocnictwa w postaci elektronicznej należy zawiadomić SpóÅ‚kÄ™ przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej w postaci informacji przesÅ‚anej pocztÄ… elektronicznÄ… na adres infor@lubawa.com.pl dokÅ‚adajÄ…c wszelkich staraÅ„, aby możliwa byÅ‚a skuteczna weryfikacja ważnoÅ›ci peÅ‚nomocnictwa. Informacja o udzieleniu peÅ‚nomocnictwa winna zawierać dokÅ‚adne oznaczenie peÅ‚nomocnika i mocodawcy (ze wskazaniem imienia, nazwiska, numeru PESEL, o ile zostaÅ‚ osobie nadany, adresu zameldowania lub zamieszkania, telefonu i adresu poczty elektronicznej, a w przypadku osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych adresu siedziby, numeru i organu rejestrowego). Informacja o udzieleniu peÅ‚nomocnictwa powinna również zawierać jego zakres, tj. wskazywać liczbÄ™ akcji, z których wykonywane bÄ™dzie prawo gÅ‚osu oraz nazwÄ™ SpóÅ‚ki i Walne Zgromadzenie, na którym prawa te bÄ™dÄ… wykonywane.
PeÅ‚nomocnictwo elektroniczne powinno być sformuÅ‚owane w odrÄ™bnym dokumencie podpisanym przez akcjonariusza lub osobÄ™/osoby uprawnione do reprezentacji akcjonariusza, przesÅ‚anym jako zaÅ‚Ä…cznik w formie skanu w formacie PDF na adres email infor@lubawa.com.pl. Obligatoryjnie wraz z peÅ‚nomocnictwem elektronicznym należy przesÅ‚ać dokumenty potwierdzajÄ…ce uprawnienie danego akcjonariusza do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu, jak również dokumenty (aktualny odpis z wÅ‚aÅ›ciwego rejestru) potwierdzajÄ…ce prawo osoby podpisujÄ…ce peÅ‚nomocnictwo do reprezentowania akcjonariusza nie bÄ™dÄ…cego osobÄ… fizycznÄ…. SpóÅ‚ka podejmie odpowiednie dziaÅ‚ania sÅ‚użące identyfikacji akcjonariusza i peÅ‚nomocnika w celu weryfikacji ważnoÅ›ci peÅ‚nomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej. Weryfikacja polegać może w szczególnoÅ›ci na zwrotnym pytaniu w formie elektronicznej lub telefonicznej skierowanym do akcjonariusza lub peÅ‚nomocnika w celu potwierdzenia faktu udzielenia peÅ‚nomocnictwa i jego zakresu. SpóÅ‚ka zastrzega, że w takim wypadku brak udzielenia odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie weryfikacji traktowane bÄ™dzie, jako brak możliwoÅ›ci weryfikacji udzielonego peÅ‚nomocnictwa i stanowić bÄ™dzie podstawÄ™ dla odmowy dopuszczenia peÅ‚nomocnika do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu. Po przybyciu na Walne Zgromadzenie, a przed podpisaniem listy obecnoÅ›ci, peÅ‚nomocnik powinien okazać oryginaÅ‚ dokumentu tożsamoÅ›ci wymieniony w peÅ‚nomocnictwie celem potwierdzenia tożsamoÅ›ci peÅ‚nomocnika.
Prawo do reprezentowania akcjonariusza niebÄ™dÄ…cego osobÄ… fizycznÄ… powinno wynikać z okazanego przy sporzÄ…dzaniu listy obecnoÅ›ci odpisu wÅ‚aÅ›ciwego rejestru, ewentualnie ciÄ…gu peÅ‚nomocnictw. Osoba/osoby udzielajÄ…ce peÅ‚nomocnictwa w imieniu akcjonariusza niebÄ™dÄ…cego osobÄ… fizycznÄ… powinny być uwidocznione w aktualnym odpisie z wÅ‚aÅ›ciwego dla danego akcjonariusza rejestru lub innych dokumentów. Akcjonariusze i peÅ‚nomocnicy powinni posiadać przy sobie ważny dowód tożsamoÅ›ci.
CzÅ‚onek zarzÄ…du spóÅ‚ki i pracownik SpóÅ‚ki mogÄ… być peÅ‚nomocnikami akcjonariuszy na Walnym Zgromadzeniu.
Jeżeli peÅ‚nomocnikiem na Walnym Zgromadzeniu jest CzÅ‚onek ZarzÄ…du SpóÅ‚ki, CzÅ‚onek Rady Nadzorczej, likwidator, pracownik lub czÅ‚onek organów lub pracownik spóÅ‚ki lub spóÅ‚dzielni zależnej, peÅ‚nomocnictwo może upoważniać do reprezentacji tylko na jednym walnym zgromadzeniu. PeÅ‚nomocnik ma obowiÄ…zek ujawnić akcjonariuszowi okolicznoÅ›ci wskazujÄ…ce na istnienie bÄ…dź możliwość wystÄ…pienia konfliktu interesów oraz gÅ‚osować zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez akcjonariusza. Udzielenie dalszego peÅ‚nomocnictwa jest wyÅ‚Ä…czone.
Dokumenty potwierdzające uprawnienie danego akcjonariusza lub pełnomocnika do udziału w Walnym Zgromadzeniu:
Akcjonariusze i peÅ‚nomocnicy bÄ™dÄ…cy osobami fizycznymi powinni okazać dowód tożsamoÅ›ci, a peÅ‚nomocnicy dodatkowo dokument peÅ‚nomocnictwa w oryginale, chyba że peÅ‚nomocnictwo zostaÅ‚o przekazane w formie elektronicznej.
a) Akcjonariusze i peÅ‚nomocnicy niebÄ™dÄ…cy osobami fizycznymi powinni okazać odpis wÅ‚aÅ›ciwego rejestru z ostatnich 3 miesiÄ™cy, chyba że odpis wraz z peÅ‚nomocnictwem zostaÅ‚ przekazany w formie elektronicznej. Osoby reprezentujÄ…ce tego akcjonariusza lub peÅ‚nomocnika - dowód tożsamoÅ›ci. Osoby udzielajÄ…ce peÅ‚nomocnictwa w imieniu akcjonariusza niebÄ™dÄ…cego osoba fizycznÄ… powinny być uwidocznione w ww. odpisie z rejestru.

III. Wykorzystanie Å›rodków komunikacji elektronicznej.

Statut oraz regulamin walnego zgromadzenia SpóÅ‚ki nie przewiduje:
a) możliwoÅ›ci uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej,
b) możliwoÅ›ci wypowiadania siÄ™ w trakcie Walnego Zgromadzenia przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej,
c) możliwoÅ›ci wykonywania prawa gÅ‚osu drogÄ… korespondencyjnÄ… lub przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej.

IV. Lista akcjonariuszy.

Lista Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu LUBAWA S.A. z siedzibÄ… w GrudziÄ…dzu bÄ™dzie wyÅ‚ożona w sekretariacie spóÅ‚ki w GrudziÄ…dzu przy ulicy WaryÅ„skiego 32-36, na trzy dni powszednie przed odbyciem Walnego Zgromadzenia.
Akcjonariusz może przeglÄ…dać listÄ™ akcjonariuszy w lokalu, żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jej sporzÄ…dzenia, żądać przesÅ‚ania mu listy akcjonariuszy nieodpÅ‚atnie pocztÄ… elektronicznÄ… podajÄ…c adres, na który lista powinna być wysÅ‚ana.
Żądanie powinno zostać sporzÄ…dzone w formie pisemnej, podpisane przez akcjonariusza lub przez osoby uprawnione do reprezentacji akcjonariusza oraz dostarczone na adres: ul. WaryÅ„skiego 32-36, 86-300 GrudziÄ…dz lub wysÅ‚ane na adres poczty elektronicznej infor@lubawa.com.pl w formacie PDF lub wysÅ‚ane faxem (56) 699-40-10. Do żądania powinny zostać doÅ‚Ä…czone kopie dokumentów potwierdzajÄ…cych uprawnienie danego akcjonariusza lub peÅ‚nomocnika do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu.

V. Dokumentacja.

Osoby uprawnione do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu mogÄ… uzyskać peÅ‚en tekst dokumentacji, który ma być przedstawiony Walnemu Zgromadzeniu, oraz projekty uchwaÅ‚ wraz z uzasadnieniem ZarzÄ…du oraz Rady Nadzorczej SpóÅ‚ki, dotyczÄ…ce spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad lub spraw, które majÄ… zostać wprowadzone do porzÄ…dku obrad od dnia zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia, zgodnie z art. 402(3) Ksh w siedzibie SpóÅ‚ki. Dokumenty te sÄ… niezwÅ‚ocznie aktualizowane. Informacje dotyczÄ…ce Walnego Zgromadzenia bÄ™dÄ… udostÄ™pnione na stronie internetowej www.lubawa.com.pl.
Osoby uprawnione do uczestnictwa w Zgromadzeniu bÄ™dÄ… mogÅ‚y dokonać rejestracji i otrzymać kartÄ™ do gÅ‚osowania bezpoÅ›rednio w sali obrad Zgromadzenia na póÅ‚ godziny przed rozpoczÄ™ciem obrad.

VI. Procedura.

1) Prawo do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujÄ…cy co najmniej jednÄ… dwudziestÄ… kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego mogÄ… żądać umieszczenia okreÅ›lonych spraw w porzÄ…dku obrad Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgÅ‚oszone zarzÄ…dowi nie później niż na dwadzieÅ›cia jeden dni przed terminem Walnego Zgromadzenia, tj. do 25 stycznia 2011 r. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie lub projekt uchwaÅ‚y dotyczÄ…cej proponowanego punktu porzÄ…dku obrad. Żądanie może zostać zÅ‚ożone w jÄ™zyku polskim w postaci pisemnej w siedzibie SpóÅ‚ki lub przesÅ‚ane za poÅ›rednictwem poczty elektronicznej na adres infor@lubawa.com.pl. Do żądania powinny zostać doÅ‚Ä…czone kopie dokumentów potwierdzajÄ…cych uprawnienie danego akcjonariusza lub peÅ‚nomocnika do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu.

2) Prawo akcjonariusza do zgÅ‚aszania projektów uchwaÅ‚ dotyczÄ…cych spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad walnego zgromadzenia lub spraw, które majÄ… zostać wprowadzone do porzÄ…dku obrad przed terminem walnego zgromadzenia.
Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujÄ…cy co najmniej jednÄ… dwudziestÄ… kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego mogÄ… przed terminem Walnego Zgromadzenia zgÅ‚aszać spóÅ‚ce na piÅ›mie w siedzibie SpóÅ‚ki lub przy wykorzystaniu Å›rodków komunikacji elektronicznej na adres infor@lubawa.com.pl projekty uchwaÅ‚ dotyczÄ…ce spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad walnego zgromadzenia lub spraw, które majÄ… zostać wprowadzone do porzÄ…dku obrad. Projekty uchwaÅ‚ powinny być sporzÄ…dzone w jÄ™zyku polskim w formacie PDF lub możliwych do otwarcia w programie MS WORD. SpóÅ‚ka niezwÅ‚ocznie ogÅ‚asza projekty uchwaÅ‚ na stronie internetowej. Do żądania powinny zostać doÅ‚Ä…czone kopie dokumentów potwierdzajÄ…cych uprawnienie danego akcjonariusza lub peÅ‚nomocnika do udziaÅ‚u w Walnym Zgromadzeniu.
3) Prawo akcjonariusza do zgÅ‚aszania projektów uchwaÅ‚ dotyczÄ…cych spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad podczas walnego zgromadzenia.
Każdy z akcjonariuszy może podczas Walnego Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad. Projekty te winny być przedstawione w języku polskim.
***
Projektowane zmiany Statutu polegać mają na:

1) zmianie § 5 w dotychczasowym brzmieniu:

Przedmiotem przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki jest:
1. produkcja gotowych wyrobów tekstylnych (PKD 13.92.Z),
2. produkcja wyrobów powroźniczych, lin, szpagatów i wyrobów sieciowych (PKD 13.94.Z),
3. produkcja pozostaÅ‚ych technicznych i przemysÅ‚owych wyrobów tekstylnych (PKD 13.96.Z),
4. produkcja pozostaÅ‚ych wyrobów tekstylnych, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD 13.99.Z),
5. produkcja odzieży roboczej (PKD 14.12.Z),
6. produkcja toreb bagażowych, toreb rÄ™cznych i podobnych wyrobów kaletniczych; produkcja wyrobów rymarskich (PKD 15.12.Z),
7. produkcja pozostaÅ‚ych wyrobów, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD 32.99.Z),
8. produkcja wÅ‚óknin i wyrobów wykonanych z wÅ‚óknin, z wyÅ‚Ä…czeniem odzieży (PKD 13.95.Z),
9. sprzedaż hurtowa wyrobów tekstylnych (PKD 46.41.Z),
10. sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach (PKD 47.51.Z),
11. pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (PKD 70.22.Z),
12. działalność wspomagająca edukację (PKD 85.60.Z),
13. wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi (PKD 68.20.Z),
14. sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana (PKD 46.90.Z),
15. dziaÅ‚alność holdingów finansowych (PKD 64.20.Z),
16. dziaÅ‚alność trustów, funduszów i podobnych instytucji finansowych (PKD 64.30.Z),
17. pozostaÅ‚a finansowa dziaÅ‚alność usÅ‚ugowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyÅ‚Ä…czeniem ubezpieczeÅ„ i funduszów emerytalnych (PKD 64.99.Z),
18. kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek (PKD 68.10.Z),
19. zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie (PKD 68.32.Z),
20. wynajem i dzierżawa pozostaÅ‚ych maszyn, urzÄ…dzeÅ„ oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowane (PKD 77.39.Z),
21. działalność agencji reklamowych (PKD 73.11.Z),
22. badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych (PKD 72.19.Z),
23. wykoÅ„czanie wyrobów wÅ‚ókienniczych (PKD 13.30.Z),
24. pozostaÅ‚e formy udzielania kredytów (PKD 64.92.Z),
25. produkcja pozostaÅ‚ych wyrobów z gumy (PKD 22.19.Z),
26. sprzedaż hurtowa pozostaÅ‚ych póÅ‚produktów (PKD 46.76.Z),
27. pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami (PKD 47.99.Z),
28. badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie biotechnologii (PKD 72.11.Z),
29. naprawa i konserwacja pozostałego sprzętu i wyposażenia (PKD 33.19.Z),
30. sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych (PKD 46.75.Z),
31. produkcja tworzyw sztucznych w formach podstawowych (PKD 20.16.Z),
32. pozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD 82.99.Z),
33. działalność w zakresie specjalistycznego projektowania (PKD 74.10.Z),
34. pozostałe badania i analizy techniczne (PKD 71.20.B),
35. działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne (PKD 71.12.Z),
36. produkcja kauczuku syntetycznego w formach podstawowych (PKD 20.17.Z),
37. produkcja klejów (PKD 20.52.Z).

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

Przedmiotem dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki jest:
1. produkcja wyrobów tekstylnych, w tym gotowych wyrobów tekstylnych, wyrobów powroźniczych, lin, szpagatów i wyrobów sieciowych, pozostaÅ‚ych technicznych i przemysÅ‚owych wyrobów tekstylnych , wÅ‚óknin i wyrobów wykonanych z wÅ‚óknin, z wyÅ‚Ä…czeniem odzieży oraz pozostaÅ‚ych wyrobów tekstylnych, gdzie indziej niesklasyfikowana ,
2. produkcja odzieży roboczej,
3. produkcja toreb bagażowych, toreb rÄ™cznych i podobnych wyrobów kaletniczych; produkcja wyrobów rymarskich,
4. sprzedaż hurtowa wyrobów tekstylnych,
5. sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach,
6. pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania,
7. działalność wspomagająca edukację,
8. wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi,
9. sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana,
10. dziaÅ‚alność holdingów finansowych,
11. dziaÅ‚alność trustów, funduszów i podobnych instytucji finansowych,
12. pozostaÅ‚a finansowa dziaÅ‚alność usÅ‚ugowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyÅ‚Ä…czeniem ubezpieczeÅ„ i funduszów emerytalnych,
13. kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek,
14. zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie,
15. wynajem i dzierżawa pozostaÅ‚ych maszyn, urzÄ…dzeÅ„ oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowane,
16. działalność agencji reklamowych,
17. badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych
18. wykoÅ„czanie wyrobów wÅ‚ókienniczych,
19. produkcja pozostaÅ‚ych wyrobów z gumy,
20. sprzedaż hurtowa pozostaÅ‚ych póÅ‚produktów,
21. pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami,
22. naprawa i konserwacja pozostałego sprzętu i wyposażenia,
23. sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych,
24. produkcja tworzyw sztucznych w formach podstawowych,
25. pozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie indziej niesklasyfikowana,
26. działalność w zakresie specjalistycznego projektowania,
27. badania i analizy techniczne,
28. działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne,
29. produkcja kauczuku syntetycznego w formach podstawowych,
30. produkcja klejów.

2) zmianie § 6 w dotychczasowym brzmieniu:

1. KapitaÅ‚ zakÅ‚adowy SpóÅ‚ki wynosi nie wiÄ™cej niż 16.354.000,- (szesnaÅ›cie milionów trzysta pięćdziesiÄ…t cztery tysiÄ™cy) zÅ‚otych i dzieli siÄ™ na nie wiÄ™cej niż 81.770.000,- (osiemdziesiÄ…t jeden milionów siedemset siedemdziesiÄ…t tysiÄ™cy) akcji o wartoÅ›ci nominalnej po 20 (dwadzieÅ›cia) groszy każda akcja, emitowanych w seriach:
a. akcje serii "A" obejmujÄ… 12.000.000 (dwanaÅ›cie milionów) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 1 do 12.000.000 i pokryte zostaÅ‚y wkÅ‚adami niepieniężnymi,
b. akcje serii "B" obejmują 4.000.000 (cztery miliony) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 12.000.001 do 16.000.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi,
c. akcje serii "C" obejmujÄ… 12.000.000 (dwanaÅ›cie milionów) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 16.000.001 do 28.000.000 i pokryte zostaÅ‚y wkÅ‚adami pieniężnymi,
d. akcje serii "D" obejmują 1.000.000 (jeden milion) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 28.000.001 do 29.000.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi,
e. akcje serii "E" obejmujÄ… 52.770.000 (pięćdziesiÄ…t dwa milionów siedemset siedemdziesiÄ…t tysiÄ™cy) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 29.000.001 do 81.770.000 i pokryte zostaÅ‚y wkÅ‚adami pieniężnymi.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. KapitaÅ‚ zakÅ‚adowy SpóÅ‚ki wynosi 16.354.000,- (szesnaÅ›cie milionów trzysta pięćdziesiÄ…t cztery tysiÄ™cy) zÅ‚otych i dzieli siÄ™ na 81.770.000,- (osiemdziesiÄ…t jeden milionów siedemset siedemdziesiÄ…t tysiÄ™cy) akcji o wartoÅ›ci nominalnej po 0,20 zÅ‚ (dwadzieÅ›cia groszy) każda akcja, emitowanych w seriach:
a. akcje serii "A" obejmujÄ… 12.000.000 (dwanaÅ›cie milionów) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 1 do 12.000.000 i pokryte zostaÅ‚y wkÅ‚adami niepieniężnymi,
b. akcje serii "B" obejmują 4.000.000 (cztery miliony) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 12.000.001 do 16.000.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi,
c. akcje serii "C" obejmujÄ… 12.000.000 (dwanaÅ›cie milionów) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 16.000.001 do 28.000.000 i pokryte zostaÅ‚y wkÅ‚adami pieniężnymi,
d. akcje serii "D" obejmują 1.000.000 (jeden milion) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 28.000.001 do 29.000.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi,
e. akcje serii "E" obejmują 52.770.000 (pięćdziesiąt dwa miliony siedemset siedemdziesiąt tysięcy) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 29.000.001 do 81.770.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi.
2. Na podstawie uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia numer [●] z dnia [●] kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy SpóÅ‚ki zostaÅ‚ warunkowo podwyższony o kwotÄ™ 13.700.000,00 zÅ‚. (sÅ‚ownie: trzynaÅ›cie milionów siedemset tysiÄ™cy zÅ‚otych), poprzez emisjÄ™ 68.500.000 (sÅ‚ownie: sześćdziesiÄ™ciu oÅ›miu milionów piÄ™ciuset tysiÄ™cy) akcji na okaziciela serii F o wartoÅ›ci nominalnej 0,20 zÅ‚. (sÅ‚ownie: dwadzieÅ›cia groszy) każda i Å‚Ä…cznej wartoÅ›ci nominalnej 13.700.000,00 zÅ‚. (sÅ‚ownie: trzynaÅ›cie milionów siedemset tysiÄ™cy zÅ‚otych, pokrywanych wkÅ‚adem niepieniężnym.

3) zmianie § 8 w dotychczasowym brzmieniu:

1. Akcje mogą być umarzane.
2. Zasady i warunki umarzania akcji określone będą każdorazowo w uchwale Walnego Zgromadzenia, zawierającej decyzje o umorzeniu akcji.
3. UchwaÅ‚a Walnego Zgromadzenia o dobrowolnym umorzeniu akcji okreÅ›la w szczególnoÅ›ci wysokość wynagrodzenia przysÅ‚ugujÄ…cego akcjonariuszowi akcji umorzonych.
4. W zamian za akcje umorzone przez losowanie, SpóÅ‚ka może wydać akcje użytkowe, o czym decyduje Walne Zgromadzenie w uchwale o umorzeniu akcji.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. Akcje mogÄ… być umarzane za zgodÄ… akcjonariusza w drodze ich nabycia przez SpóÅ‚kÄ™ (umorzenie dobrowolne).
2. Tryb i warunki umarzania akcji, w tym w szczególnoÅ›ci wysokość wynagrodzenia przysÅ‚ugujÄ…cego akcjonariuszowi akcji umorzonych okreÅ›lone bÄ™dÄ… każdorazowo w uchwale Walnego Zgromadzenia, zawierajÄ…cej decyzjÄ™ o umorzeniu akcji.
3. W zamian za akcje umorzone, SpóÅ‚ka może wydać Å›wiadectwa użytkowe, o czym decyduje Walne Zgromadzenie w uchwale o umorzeniu akcji.

4) zmianie § 11 w dotychczasowym brzmieniu:

1. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki skÅ‚ada siÄ™ z jednej lub z wiÄ™kszej iloÅ›ci osób, wspólna kadencja czÅ‚onków ZarzÄ…du trwa trzy lata obrotowe.
2. LiczbÄ™ czÅ‚onków ZarzÄ…du okreÅ›la Rada Nadzorcza.
3. Rada Nadzorcza powoÅ‚uje i odwoÅ‚uje CzÅ‚onków ZarzÄ…du, w tym Prezesa ZarzÄ…du.
4. Prezes, czÅ‚onek ZarzÄ…du lub caÅ‚y ZarzÄ…d SpóÅ‚ki mogÄ… być odwoÅ‚ani przez RadÄ™ NadzorczÄ… przed upÅ‚ywem kadencji.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki skÅ‚ada siÄ™ z jednej lub z wiÄ™kszej iloÅ›ci osób. Wspólna kadencja czÅ‚onków ZarzÄ…du trwa trzy lata obrotowe.
2. LiczbÄ™ czÅ‚onków ZarzÄ…du okreÅ›la Rada Nadzorcza.
3. Rada Nadzorcza powoÅ‚uje i odwoÅ‚uje CzÅ‚onków ZarzÄ…du, w tym Prezesa ZarzÄ…du.
4. Poszczególni lub wszyscy czÅ‚onkowie ZarzÄ…du SpóÅ‚ki mogÄ… być odwoÅ‚ani przez RadÄ™ NadzorczÄ… przed upÅ‚ywem kadencji.
5. Czasowe zmniejszenie siÄ™ skÅ‚adu ZarzÄ…du na skutek wygaÅ›niÄ™cia mandatu któregoÅ› z jego czÅ‚onków w trakcie trwania kadencji, nie ogranicza możliwoÅ›ci dziaÅ‚ania ZarzÄ…du i podejmowania przez ZarzÄ…d wiążących uchwaÅ‚.

5) zmianie § 12 w dotychczasowym brzmieniu:

1. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki kieruje SpóÅ‚kÄ… i reprezentuje jÄ… na zewnÄ…trz.
2. Wszelkie sprawy zwiÄ…zane z prowadzeniem SpóÅ‚ki, nie zastrzeżone ustawÄ… albo niniejszym Statutem do kompetencji Walnego Zgromadzenia lub Rady Nadzorczej, należą do zakresu dziaÅ‚ania ZarzÄ…du.
3. Regulamin ZarzÄ…du okreÅ›li szczegóÅ‚owy tryb dziaÅ‚ania ZarzÄ…du wieloosobowego.
4. Regulamin uchwala ZarzÄ…d, a zatwierdza Rada Nadzorcza.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki kieruje SpóÅ‚kÄ… i reprezentuje jÄ… na zewnÄ…trz.
2. Wszelkie sprawy zwiÄ…zane z prowadzeniem SpóÅ‚ki, nie zastrzeżone ustawÄ… albo niniejszym Statutem do kompetencji Walnego Zgromadzenia lub Rady Nadzorczej, należą do zakresu dziaÅ‚ania ZarzÄ…du.
3. Ilekroć bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…ce przepisy prawa lub niniejszy Statut przewiduje kompetencjÄ™ Walnego Zgromadzenia lub Rady Nadzorczej do wyrażenia zgody na dokonanie przez SpóÅ‚kÄ™ okreÅ›lonych czynnoÅ›ci. ZarzÄ…d zobowiÄ…zany jest skierować w tej sprawie stosowny wniosek do wÅ‚aÅ›ciwego organu SpóÅ‚ki wraz z pisemnym uzasadnieniem.
4. Regulamin ZarzÄ…du okreÅ›li szczegóÅ‚owy tryb dziaÅ‚ania ZarzÄ…du wieloosobowego.
5. Regulamin uchwala ZarzÄ…d, a zatwierdza Rada Nadzorcza.

6) zmianie § 15 w dotychczasowym brzmieniu:

1. Rada Nadzorcza skÅ‚ada siÄ™ z piÄ™ciu do dziewiÄ™ciu czÅ‚onków. LiczbÄ™ czÅ‚onków Rady Nadzorczej dla danej kadencji okreÅ›la Walne Zgromadzenie.
2. Wspólna kadencja czÅ‚onków Rady Nadzorczej trwa trzy lata obrotowe.
3. JeÅ›li w czasie trwania kadencji skÅ‚ad Rady Nadzorczej ulegnie zmniejszeniu poniżej ustawowego minimum, to jest piÄ™ciu czÅ‚onków Rady, Rada Nadzorcza może dokooptować do swego grona nowego czÅ‚onka.
4. Rada może podpisywać ważne i wiążące uchwaÅ‚y, o ile skÅ‚ad Rady zmniejszy siÄ™, lecz nie wiÄ™cej niż o poÅ‚owÄ™ jej skÅ‚adu i poniżej piÄ™ciu osób.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. Rada Nadzorcza skÅ‚ada siÄ™ z piÄ™ciu do dziewiÄ™ciu czÅ‚onków. LiczbÄ™ czÅ‚onków Rady Nadzorczej dla danej kadencji okreÅ›la Walne Zgromadzenie.
2. Wspólna kadencja czÅ‚onków Rady Nadzorczej trwa trzy lata obrotowe.
3. JeÅ›li w czasie trwania kadencji skÅ‚ad Rady Nadzorczej ulegnie zmniejszeniu poniżej piÄ™ciu czÅ‚onków, Rada Nadzorcza skÅ‚ada niezwÅ‚ocznie wniosek o zwoÅ‚anie lub zwoÅ‚uje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w celu uzupeÅ‚nienia skÅ‚adu Rady.
4. Rada może podejmować ważne i wiążące uchwaÅ‚y także wówczas gdy skÅ‚ad Rady zmniejszy siÄ™ w trakcie trwania kadencji, o ile tylko liczba czÅ‚onków Rady nie spadnie poniżej piÄ™ciu osób.
5. Przynajmniej dwóch czÅ‚onków Rady Nadzorczej powinno speÅ‚niać kryteria niezależnoÅ›ci od SpóÅ‚ki i podmiotów pozostajÄ…cych w istotnym powiÄ…zaniu ze SpóÅ‚kÄ…, okreÅ›lone w normach szczególnych, w tym co najmniej jeden z nich powinien posiadać kwalifikacje w dziedzinie rachunkowoÅ›ci lub rewizji finansowej .
6. Niezależny czÅ‚onek Rady Nadzorczej powinien speÅ‚niać kryteria niezależnoÅ›ci przez caÅ‚y czas trwania mandatu. W przypadku zaistnienia sytuacji powodujÄ…cej niespeÅ‚nienie tych kryteriów, czÅ‚onek Rady Nadzorczej zobowiÄ…zany jest niezwÅ‚ocznie poinformować o tym fakcie SpóÅ‚kÄ™. Jeżeli w skÅ‚ad Rady Nadzorczej wchodzi wiÄ™cej niż 5 osób, w ramach Rady Nadzorczej tworzy siÄ™ komitet audytu, którego czÅ‚onkowie powoÅ‚ywani sÄ… przez RadÄ™ NadzorczÄ… spoÅ›ród jej czÅ‚onków. W skÅ‚ad komitetu audytu wchodzi co najmniej 3 czÅ‚onków, w tym przynajmniej jeden czÅ‚onek, który speÅ‚nia warunki niezależnoÅ›ci i posiada kwalifikacje w dziedzinie rachunkowoÅ›ci lub rewizji finansowej.
7. W sytuacji, gdy mandat czÅ‚onka Rady Nadzorczej posiadajÄ…cego kwalifikacje w dziedzinie rachunkowoÅ›ci lub rewizji finansowej wygaÅ›nie lub gdy liczba niezależnych czÅ‚onków Rady Nadzorczej bÄ™dzie wynosiÅ‚a mniej niż dwóch, ZarzÄ…d zobowiÄ…zany jest niezwÅ‚ocznie zwoÅ‚ać Walne Zgromadzenie i umieÅ›cić w porzÄ…dku obrad tego Zgromadzenia punkt dotyczÄ…cy zmian w Radzie Nadzorczej. Do czasu dokonania zmian w skÅ‚adzie Rady Nadzorczej polegajÄ…cych na dostosowaniu do wymienionych wyżej wymagaÅ„ statutowych, Rada Nadzorcza dziaÅ‚a w skÅ‚adzie dotychczasowym.

7) zmianie § 16 ust. 2 w dotychczasowym brzmieniu:

2. Oprócz spraw zastrzeżonych postanowieniami niniejszego Statutu do szczególnych uprawnieÅ„ Rady Nadzorczej należy:
1) badanie bilansu oraz rachunku zysków i strat;
2) badanie sprawozdania ZarzÄ…du SpóÅ‚ki oraz wniosków ZarzÄ…du co do podziaÅ‚u zysków i pokrycia strat;
3) skÅ‚adanie Walnemu Zgromadzeniu pisemnego sprawozdania z czynnoÅ›ci o których mowa w pkt. 1 i 2;
4) zawieszenie w czynnoÅ›ciach z ważnych powodów czÅ‚onka ZarzÄ…du lub caÅ‚ego ZarzÄ…du;
5) delegowanie czÅ‚onka lub czÅ‚onków Rady do czasowego wykonywania czynnoÅ›ci ZarzÄ…du SpóÅ‚ki w razie odwoÅ‚ania lub zawieszenia caÅ‚ego ZarzÄ…du lub gdy ZarzÄ…d z innych powodów nie może dziaÅ‚ać;
6) zatwierdzenie regulaminu ZarzÄ…du SpóÅ‚ki;
7) ustalenie zasad i wysokoÅ›ci wynagrodzenia dla czÅ‚onków ZarzÄ…du;
8) wybór podmiotu uprawnionego do badania sprawozdaÅ„ finansowych SpóÅ‚ki;
9) wyrażenie zgody na otworzenie przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielstwa lub oddziaÅ‚u za granicÄ…
10) /skreślony/
11) wyrażenie zgody na nabycie i zbycie nieruchomość, użytkowania wieczystego lub udziaÅ‚u w nieruchomoÅ›ci albo na obciążenie nieruchomoÅ›ci SpóÅ‚ki;
12) zaopiniowanie wniosku ZarzÄ…du o umorzenie akcji;
13) ustalenie jednolitego zmienionego tekstu statutu oraz wprowadzenie innych zmian o charakterze redakcyjnym określonych w uchwale Zgromadzenia.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

2. Oprócz spraw zastrzeżonych do kompetencji Rady Nadzorczej postanowieniami niniejszego Statutu oraz przez bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…ce przepisy prawa, do szczególnych uprawnieÅ„ Rady Nadzorczej należy:
1) ocena sprawozdania finansowego SpóÅ‚ki oraz sprawozdania ZarzÄ…du SpóÅ‚ki w zakresie ich zgodnoÅ›ci z ksiÄ™gami i dokumentami, jak i ze stanem faktycznym, oraz wniosków ZarzÄ…du co do podziaÅ‚u zysków albo pokrycia strat;
2) ocena sprawozdania ZarzÄ…du z dziaÅ‚alnoÅ›ci grupy kapitaÅ‚owej oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitaÅ‚owej za ubiegÅ‚y rok obrotowy, w zakresie ich zgodnoÅ›ci z ksiÄ™gami i dokumentami, jak i ze stanem faktycznym, o ile obowiÄ…zek ich sporzÄ…dzenia wynika z przepisów o rachunkowoÅ›ci;
3) skÅ‚adanie Walnemu Zgromadzeniu corocznego pisemnego sprawozdania z czynnoÅ›ci, o których mowa w pkt. 1i 2;
4) zawieszenie w czynnoÅ›ciach z ważnych powodów poszczególnych lub wszystkich czÅ‚onków ZarzÄ…du;
5) delegowanie czÅ‚onka lub czÅ‚onków Rady do czasowego wykonywania czynnoÅ›ci czÅ‚onków ZarzÄ…du SpóÅ‚ki, nie mogÄ…cych sprawować swych funkcji;
6) zatwierdzenie regulaminu ZarzÄ…du SpóÅ‚ki;
7) ustalenie zasad i wysokoÅ›ci wynagrodzenia dla czÅ‚onków ZarzÄ…du;
8) wybór podmiotu uprawnionego do badania sprawozdaÅ„ finansowych SpóÅ‚ki;
9) wyrażenie zgody na utworzenie przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielstwa lub oddziaÅ‚u za granicÄ…;
10) wyrażenie zgody na nabycie i zbycie nieruchomoÅ›ci, prawa użytkowania wieczystego lub udziaÅ‚u w nieruchomoÅ›ci lub prawie wspóÅ‚użytkowania wieczystego albo na obciążenie nieruchomoÅ›ci SpóÅ‚ki;
11) zaopiniowanie wniosku ZarzÄ…du o umorzenie akcji;
12) wyrażania zgody na zawarcie przez SpóÅ‚kÄ™ istotnej umowy z podmiotem powiÄ…zanym w rozumieniu rozporzÄ…dzenia Ministra Finansów wydanego na podstawie art. 60 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego obrotu oraz o spóÅ‚kach publicznych.
13) ustalenie jednolitego zmienionego tekstu statutu oraz wprowadzenie innych zmian o charakterze redakcyjnym określonych w uchwale Zgromadzenia.

8) zmianie § 18 w dotychczasowym brzmieniu:

Walne Zgromadzenia odbywajÄ… siÄ™ w siedzibie SpóÅ‚ki lub w Warszawie.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. Walne Zgromadzenia odbywajÄ… siÄ™ w siedzibie SpóÅ‚ki lub w Warszawie.
2. Walne Zgromadzenie obraduje jako zwyczajne lub nadzwyczajne. Zwyczajne Walne Zgromadzenie powinno odbyć się w terminie sześciu miesięcy po upływie każdego roku obrotowego.
3. Walne Zgromadzenie zwołuje zarząd z własnej inicjatywy lub na żądanie Rady Nadzorczej albo akcjonariuszy, reprezentujących co najmniej 5% kapitału zakładowego, niezwłocznie po zgłoszeniu takiego żądania. We wniosku o zwołanie Walnego Zgromadzenia należy wskazać sprawy wnoszone pod jego obrady.
4. Prawo zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia przysÅ‚uguje także Radzie Nadzorczej i akcjonariuszom, reprezentujÄ…cym co najmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego. W przypadku otrzymania przez ZarzÄ…d informacji o zwoÅ‚aniu Walnego Zgromadzenia przez RadÄ™ NadzorczÄ… albo akcjonariuszy, reprezentujÄ…cych co najmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, ZarzÄ…d zobowiÄ…zany jest do podjÄ™cia niezwÅ‚ocznie czynnoÅ›ci, niezbÄ™dnych dla organizacji i przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia. Postanowienia powyższe majÄ… również zastosowanie w przypadku zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia na podstawie upoważnienia wydanego przez sÄ…d rejestrowy zgodnie z obowiÄ…zujÄ…cymi przepisami prawa.

9) zmianie § 19 w dotychczasowym brzmieniu:

UchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia podejmowane sÄ… zwykÅ‚Ä… (wzglÄ™dnÄ…) wiÄ™kszoÅ›ciÄ… gÅ‚osów, o ile przepisy prawa lub niniejszego Statutu nie przewidujÄ… surowszych warunków podejmowania uchwaÅ‚.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:
UchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia podejmowane sÄ… zwykÅ‚Ä… (wzglÄ™dnÄ…) wiÄ™kszoÅ›ciÄ… gÅ‚osów, o ile bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…ce przepisy prawa lub postanowienia niniejszego Statutu nie przewidujÄ… surowszych warunków podejmowania uchwaÅ‚.

10) zmianie § 21 w dotychczasowym brzmieniu:

1. Do powziÄ™cia uchwaÅ‚y o zmianie przedmiotu przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki wymagana jest wiÄ™kszość 2/3 gÅ‚osów.
2. SpóÅ‚ka nie ma obowiÄ…zku wykupu od akcjonariuszy, którzy nie zgadzajÄ… siÄ™ na zmianÄ™ przedmiotu przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki, jeżeli uchwaÅ‚a powziÄ™ta bÄ™dzie wiÄ™kszoÅ›ciÄ… 2/3 gÅ‚osów przy obecnoÅ›ci osób przedstawiajÄ…cych przynajmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. Do powziÄ™cia uchwaÅ‚y o zmianie przedmiotu przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki wymagana jest wiÄ™kszość 2/3 gÅ‚osów.
2. Zmiana przedmiotu dziaÅ‚alnoÅ›ci nastÄ™puje bez wykupu akcji akcjonariuszy, którzy nie zgadzajÄ… siÄ™ na zmianÄ™ przedmiotu przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki, jeżeli uchwaÅ‚a powziÄ™ta bÄ™dzie wiÄ™kszoÅ›ciÄ… 2/3 gÅ‚osów przy obecnoÅ›ci osób reprezentujÄ…cych przynajmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.

11) zmianie § 24 w dotychczasowym brzmieniu:

1. SpóÅ‚ka tworzy nastÄ™pujÄ…ce kapitaÅ‚y:
1) kapitał zakładowy
2) kapitał zapasowy
3) inne kapitały i fundusze przewidziane przepisami prawa.
2. Czysty zysk SpóÅ‚ki może być przeznaczony w szczególnoÅ›ci na:
1) odpis na kapitał zapasowy;
2) odpis na inne kapitały i fundusze przewidziane przepisami prawa;
3) dywidendÄ™ dla akcjonariuszy;
4) umorzenie akcji;
5) inne cele okreÅ›lone uchwaÅ‚Ä… wÅ‚aÅ›ciwego organu SpóÅ‚ki.
3. O użyciu kapitału zapasowego w części przekraczającej 1/3 część kapitału zakładowego decyduje według swego swobodnego uznania Walne Zgromadzenie.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

1. SpóÅ‚ka tworzy nastÄ™pujÄ…ce kapitaÅ‚y:
4) kapitał zakładowy
5) kapitał zapasowy
6) inne kapitały i fundusze przewidziane przepisami prawa lub uchwałą Walnego Zgromadzenia.
2. Czysty zysk SpóÅ‚ki może być przeznaczony w szczególnoÅ›ci na:
6) odpis na kapitał zapasowy;
7) odpis na inne kapitały i fundusze przewidziane przepisami prawa;
8) dywidendÄ™ dla akcjonariuszy lub innych osób uprawnionych do udziaÅ‚u w zysku SpóÅ‚ki;
9) inne cele okreÅ›lone uchwaÅ‚Ä… wÅ‚aÅ›ciwego organu SpóÅ‚ki.
3. O użyciu kapitału zapasowego w części przekraczającej 1/3 część kapitału zakładowego decyduje według swego swobodnego uznania Walne Zgromadzenie.

12) zmianie § 26 w dotychczasowym brzmieniu:

Walne Zgromadzenie okreÅ›la dzieÅ„ prawa do dywidendy oraz dzieÅ„ wypÅ‚aty dywidendy w ciÄ…gu szeÅ›ciu miesiÄ™cy od podjÄ™cia uchwaÅ‚y o jej wypÅ‚aceniu podaje je do wiadomoÅ›ci akcjonariuszy w taki sam sposób jak ogÅ‚oszenia SpóÅ‚ki.

przez nadanie mu nowego następującego brzmienia:

Walne Zgromadzenie okreÅ›la dzieÅ„ ustalenia prawa do dywidendy (dzieÅ„ dywidendy) oraz dzieÅ„ wypÅ‚aty dywidendy. DzieÅ„ dywidendy może być wyznaczony na dzieÅ„ powziÄ™cia uchwaÅ‚y albo w ciÄ…gu kolejnych trzech miesiÄ™cy liczÄ…c od tego dnia. DzieÅ„ wypÅ‚aty dywidendy nie może przypadać później niż po upÅ‚ywie 15 dni roboczych od dnia dywidendy; ustalenie dÅ‚uższego okresu wymaga szczegóÅ‚owego uzasadnienia.

Projektowany nowy tekst jednolity Statutu "Lubawa" S.A.
I. Postanowienia ogólne.

§1.
1. Firma spóÅ‚ki brzmi: "Lubawa" SpóÅ‚ka Akcyjna.
2. SpóÅ‚ka może używać skrótu: "Lubawa" S.A.

§2.
1. SiedzibÄ… SpóÅ‚ki jest miasto GrudziÄ…dz.

§3.
1. SpóÅ‚ka powstaje w wyniku przeksztaÅ‚cenia SpóÅ‚ki pod firmÄ… ZakÅ‚ady Konfekcji Technicznej "Lubawa" SpóÅ‚ka z ograniczonÄ… odpowiedzialnoÅ›ciÄ… w Lubawie na SpóÅ‚kÄ™ AkcyjnÄ….
2. PrzeksztaÅ‚cenie SpóÅ‚ki z ograniczonÄ… odpowiedzialnoÅ›ciÄ… w SpóÅ‚kÄ™ AkcyjnÄ… nie powoduje żadnych zmian w jej stosunku do osób trzecich.

§4.
1. SpóÅ‚ka dziaÅ‚a na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i za granicÄ….
2. SpóÅ‚ka może tworzyć odziaÅ‚y, filie, biura i przedstawicielstwa w kraju i za granicÄ… oraz przystÄ™pować do SpóÅ‚ek i innych organizacji gospodarczych, w kraju i za granicÄ… z zachowaniem obowiÄ…zujÄ…cych przepisów.

II. Przedmiot przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki
§ 5.
Przedmiotem dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki jest:
1) produkcja wyrobów tekstylnych, w tym gotowych wyrobów tekstylnych, wyrobów powroźniczych, lin, szpagatów i wyrobów sieciowych, pozostaÅ‚ych technicznych i przemysÅ‚owych wyrobów tekstylnych , wÅ‚óknin i wyrobów wykonanych z wÅ‚óknin, z wyÅ‚Ä…czeniem odzieży oraz pozostaÅ‚ych wyrobów tekstylnych, gdzie indziej niesklasyfikowana ,
2) produkcja odzieży roboczej,
3) produkcja toreb bagażowych, toreb rÄ™cznych i podobnych wyrobów kaletniczych; produkcja wyrobów rymarskich,
4) sprzedaż hurtowa wyrobów tekstylnych,
5) sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach,
6) pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania,
7) działalność wspomagająca edukację,
8) wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi,
9) sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana,
10) dziaÅ‚alność holdingów finansowych,
11) dziaÅ‚alność trustów, funduszów i podobnych instytucji finansowych,
12) pozostaÅ‚a finansowa dziaÅ‚alność usÅ‚ugowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyÅ‚Ä…czeniem ubezpieczeÅ„ i funduszów emerytalnych,
13) kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek,
14) zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie,
15) wynajem i dzierżawa pozostaÅ‚ych maszyn, urzÄ…dzeÅ„ oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowane,
16) działalność agencji reklamowych,
17) badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych
18) wykoÅ„czanie wyrobów wÅ‚ókienniczych,
19) produkcja pozostaÅ‚ych wyrobów z gumy,
20) sprzedaż hurtowa pozostaÅ‚ych póÅ‚produktów,
21) pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami,
22) naprawa i konserwacja pozostałego sprzętu i wyposażenia,
23) sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych,
24) produkcja tworzyw sztucznych w formach podstawowych,
25) pozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie indziej niesklasyfikowana,
26) działalność w zakresie specjalistycznego projektowania,
27) badania i analizy techniczne,
28) działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne,
29) produkcja kauczuku syntetycznego w formach podstawowych,
30) produkcja klejów.

III. Kapitał Zakładowy
§6.
1. KapitaÅ‚ zakÅ‚adowy SpóÅ‚ki wynosi 16.354.000,- (szesnaÅ›cie milionów trzysta pięćdziesiÄ…t cztery tysiÄ™cy) zÅ‚otych i dzieli siÄ™ na 81.770.000,- (osiemdziesiÄ…t jeden milionów siedemset siedemdziesiÄ…t tysiÄ™cy) akcji o wartoÅ›ci nominalnej po 0,20 zÅ‚ (dwadzieÅ›cia groszy) każda akcja, emitowanych w seriach:
a. akcje serii "A" obejmujÄ… 12.000.000 (dwanaÅ›cie milionów) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 1 do 12.000.000 i pokryte zostaÅ‚y wkÅ‚adami niepieniężnymi,
b. akcje serii "B" obejmują 4.000.000 (cztery miliony) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 12.000.001 do 16.000.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi,
c. akcje serii "C" obejmujÄ… 12.000.000 (dwanaÅ›cie milionów) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 16.000.001 do 28.000.000 i pokryte zostaÅ‚y wkÅ‚adami pieniężnymi,
d. akcje serii "D" obejmują 1.000.000 (jeden milion) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 28.000.001 do 29.000.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi,
e. akcje serii "E" obejmują 52.770.000 (pięćdziesiąt dwa miliony siedemset siedemdziesiąt tysięcy) akcji na okaziciela oznaczonych numerami od 29.000.001 do 81.770.000 i pokryte zostały wkładami pieniężnymi.
2. Na podstawie uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia numer [●] z dnia [●] kapitaÅ‚ zakÅ‚adowy SpóÅ‚ki zostaÅ‚ warunkowo podwyższony o kwotÄ™ 13.700.000,00 zÅ‚. (sÅ‚ownie: trzynaÅ›cie milionów siedemset tysiÄ™cy zÅ‚otych), poprzez emisjÄ™ 68.500.000 (sÅ‚ownie: sześćdziesiÄ™ciu oÅ›miu milionów piÄ™ciuset tysiÄ™cy) akcji na okaziciela serii F o wartoÅ›ci nominalnej 0,20 zÅ‚. (sÅ‚ownie: dwadzieÅ›cia groszy) każda i Å‚Ä…cznej wartoÅ›ci nominalnej 13.700.000,00 zÅ‚. (sÅ‚ownie: trzynaÅ›cie milionów siedemset tysiÄ™cy zÅ‚otych, pokrywanych wkÅ‚adem niepieniężnym .

§7.
Akcje SpóÅ‚ki mogÄ… być imienne lub na okaziciela.

§8.
1. Akcje mogÄ… być umarzane za zgodÄ… akcjonariusza w drodze ich nabycia przez SpóÅ‚kÄ™ (umorzenie dobrowolne).
2. Tryb i warunki umarzania akcji, w tym w szczególnoÅ›ci wysokość wynagrodzenia przysÅ‚ugujÄ…cego akcjonariuszowi akcji umorzonych okreÅ›lone bÄ™dÄ… każdorazowo w uchwale Walnego Zgromadzenia, zawierajÄ…cej decyzjÄ™ o umorzeniu akcji.
3. W zamian za akcje umorzone, SpóÅ‚ka może wydać Å›wiadectwa użytkowe, o czym decyduje Walne Zgromadzenie w uchwale o umorzeniu akcji.

§9.
1. SpóÅ‚ka może emitować obligacje zamienne.
2. Z zastrzeżeniem treÅ›ci art. 433 § 2 Kodeksu SpóÅ‚ek Handlowych akcjonariusze majÄ… prawo pierwszeÅ„stwa objÄ™cia nowych akcji w stosunku do liczby posiadanych akcji (prawo poboru).

IV. WÅ‚adze SpóÅ‚ki
§10.
WÅ‚adzami SpóÅ‚ki sÄ…:
1. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki.
2. Rada Nadzorcza.
3. Walne Zgromadzenie.

A. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki
§11.
1. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki skÅ‚ada siÄ™ z jednej lub z wiÄ™kszej iloÅ›ci osób. Wspólna kadencja czÅ‚onków ZarzÄ…du trwa trzy lata obrotowe.
2. LiczbÄ™ czÅ‚onków ZarzÄ…du okreÅ›la Rada Nadzorcza.
3. Rada Nadzorcza powoÅ‚uje i odwoÅ‚uje CzÅ‚onków ZarzÄ…du, w tym Prezesa ZarzÄ…du.
4. Poszczególni lub wszyscy czÅ‚onkowie ZarzÄ…du SpóÅ‚ki mogÄ… być odwoÅ‚ani przez RadÄ™ NadzorczÄ… przed upÅ‚ywem kadencji.
5. Czasowe zmniejszenie siÄ™ skÅ‚adu ZarzÄ…du na skutek wygaÅ›niÄ™cia mandatu któregoÅ› z jego czÅ‚onków w trakcie trwania kadencji, nie ogranicza możliwoÅ›ci dziaÅ‚ania ZarzÄ…du i podejmowania przez ZarzÄ…d wiążących uchwaÅ‚.

§12.
1. ZarzÄ…d SpóÅ‚ki kieruje SpóÅ‚kÄ… i reprezentuje jÄ… na zewnÄ…trz.
2. Wszelkie sprawy zwiÄ…zane z prowadzeniem SpóÅ‚ki, nie zastrzeżone ustawÄ… albo niniejszym Statutem do kompetencji Walnego Zgromadzenia lub Rady Nadzorczej, należą do zakresu dziaÅ‚ania ZarzÄ…du.
3. Ilekroć bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…ce przepisy prawa lub niniejszy Statut przewiduje kompetencjÄ™ Walnego Zgromadzenia lub Rady Nadzorczej do wyrażenia zgody na dokonanie przez SpóÅ‚kÄ™ okreÅ›lonych czynnoÅ›ci. ZarzÄ…d zobowiÄ…zany jest skierować w tej sprawie stosowny wniosek do wÅ‚aÅ›ciwego organu SpóÅ‚ki wraz z pisemnym uzasadnieniem.
4. Regulamin ZarzÄ…du okreÅ›li szczegóÅ‚owy tryb dziaÅ‚ania ZarzÄ…du wieloosobowego.
5. Regulamin uchwala ZarzÄ…d, a zatwierdza Rada Nadzorcza.

§13.
Do skÅ‚adania oÅ›wiadczeÅ„ woli i podpisywania w imieniu SpóÅ‚ki wymagane jest wspóÅ‚dziaÅ‚anie dwóch czÅ‚onków ZarzÄ…du albo jednego czÅ‚onka ZarzÄ…du Å‚Ä…cznie z prokurentem.

§14.
UmowÄ™ o pracÄ™ oraz umowy cywilno - prawne pomiÄ™dzy SpóÅ‚kÄ… a czÅ‚onkami ZarzÄ…du zawiera w imieniu SpóÅ‚ki przedstawiciel Rady Nadzorczej delegowany przez RadÄ™ spoÅ›ród jej czÅ‚onków. W tym trybie dokonuje siÄ™ innych czynnoÅ›ci zwiÄ…zanych lub wynikajÄ…cych ze stosunku pracy bÄ…dź umów cywilno - prawnych zawartych przez SpóÅ‚kÄ™ z czÅ‚onkami ZarzÄ…du.

B. Rada Nadzorcza
§15.
1. Rada Nadzorcza skÅ‚ada siÄ™ z piÄ™ciu do dziewiÄ™ciu czÅ‚onków. LiczbÄ™ czÅ‚onków Rady Nadzorczej dla danej kadencji okreÅ›la Walne Zgromadzenie.
2. Wspólna kadencja czÅ‚onków Rady Nadzorczej trwa trzy lata obrotowe.
3. JeÅ›li w czasie trwania kadencji skÅ‚ad Rady Nadzorczej ulegnie zmniejszeniu poniżej piÄ™ciu czÅ‚onków, Rada Nadzorcza skÅ‚ada niezwÅ‚ocznie wniosek o zwoÅ‚anie lub zwoÅ‚uje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w celu uzupeÅ‚nienia skÅ‚adu Rady.
4. Rada może podejmować ważne i wiążące uchwaÅ‚y także wówczas gdy skÅ‚ad Rady zmniejszy siÄ™ w trakcie trwania kadencji, o ile tylko liczba czÅ‚onków Rady nie spadnie poniżej piÄ™ciu osób.
5. Przynajmniej dwóch czÅ‚onków Rady Nadzorczej powinno speÅ‚niać kryteria niezależnoÅ›ci od SpóÅ‚ki i podmiotów pozostajÄ…cych w istotnym powiÄ…zaniu ze SpóÅ‚kÄ…, okreÅ›lone w normach szczególnych, w tym co najmniej jeden z nich powinien posiadać kwalifikacje w dziedzinie rachunkowoÅ›ci lub rewizji finansowej .
6. Niezależny czÅ‚onek Rady Nadzorczej powinien speÅ‚niać kryteria niezależnoÅ›ci przez caÅ‚y czas trwania mandatu. W przypadku zaistnienia sytuacji powodujÄ…cej niespeÅ‚nienie tych kryteriów, czÅ‚onek Rady Nadzorczej zobowiÄ…zany jest niezwÅ‚ocznie poinformować o tym fakcie SpóÅ‚kÄ™. Jeżeli w skÅ‚ad Rady Nadzorczej wchodzi wiÄ™cej niż 5 osób, w ramach Rady Nadzorczej tworzy siÄ™ komitet audytu, którego czÅ‚onkowie powoÅ‚ywani sÄ… przez RadÄ™ NadzorczÄ… spoÅ›ród jej czÅ‚onków. W skÅ‚ad komitetu audytu wchodzi co najmniej 3 czÅ‚onków, w tym przynajmniej jeden czÅ‚onek, który speÅ‚nia warunki niezależnoÅ›ci i posiada kwalifikacje w dziedzinie rachunkowoÅ›ci lub rewizji finansowej.
7. W sytuacji, gdy mandat czÅ‚onka Rady Nadzorczej posiadajÄ…cego kwalifikacje w dziedzinie rachunkowoÅ›ci lub rewizji finansowej wygaÅ›nie lub gdy liczba niezależnych czÅ‚onków Rady Nadzorczej bÄ™dzie wynosiÅ‚a mniej niż dwóch, ZarzÄ…d zobowiÄ…zany jest niezwÅ‚ocznie zwoÅ‚ać Walne Zgromadzenie i umieÅ›cić w porzÄ…dku obrad tego Zgromadzenia punkt dotyczÄ…cy zmian w Radzie Nadzorczej. Do czasu dokonania zmian w skÅ‚adzie Rady Nadzorczej polegajÄ…cych na dostosowaniu do wymienionych wyżej wymagaÅ„ statutowych, Rada Nadzorcza dziaÅ‚a w skÅ‚adzie dotychczasowym.

§16.
1. Rada Nadzorcza sprawuje staÅ‚y nadzór nad dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ… SpóÅ‚ki.
2. Oprócz spraw zastrzeżonych do kompetencji Rady Nadzorczej postanowieniami niniejszego Statutu oraz przez bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…ce przepisy prawa, do szczególnych uprawnieÅ„ Rady Nadzorczej należy:
1) ocena sprawozdania finansowego SpóÅ‚ki oraz sprawozdania ZarzÄ…du SpóÅ‚ki w zakresie ich zgodnoÅ›ci z ksiÄ™gami i dokumentami, jak i ze stanem faktycznym, oraz wniosków ZarzÄ…du co do podziaÅ‚u zysków albo pokrycia strat;
2) ocena sprawozdania ZarzÄ…du z dziaÅ‚alnoÅ›ci grupy kapitaÅ‚owej oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitaÅ‚owej za ubiegÅ‚y rok obrotowy, w zakresie ich zgodnoÅ›ci z ksiÄ™gami i dokumentami, jak i ze stanem faktycznym, o ile obowiÄ…zek ich sporzÄ…dzenia wynika z przepisów o rachunkowoÅ›ci;
3) skÅ‚adanie Walnemu Zgromadzeniu corocznego pisemnego sprawozdania z czynnoÅ›ci, o których mowa w pkt. 1i 2;
4) zawieszenie w czynnoÅ›ciach z ważnych powodów poszczególnych lub wszystkich czÅ‚onków ZarzÄ…du;
5) delegowanie czÅ‚onka lub czÅ‚onków Rady do czasowego wykonywania czynnoÅ›ci czÅ‚onków ZarzÄ…du SpóÅ‚ki, nie mogÄ…cych sprawować swych funkcji;
6) zatwierdzenie regulaminu ZarzÄ…du SpóÅ‚ki;
7) ustalenie zasad i wysokoÅ›ci wynagrodzenia dla czÅ‚onków ZarzÄ…du;
8) wybór podmiotu uprawnionego do badania sprawozdaÅ„ finansowych SpóÅ‚ki;
9) wyrażenie zgody na utworzenie przez SpóÅ‚kÄ™ przedstawicielstwa lub oddziaÅ‚u za granicÄ…;
10) wyrażenie zgody na nabycie i zbycie nieruchomoÅ›ci, prawa użytkowania wieczystego lub udziaÅ‚u w nieruchomoÅ›ci lub prawie wspóÅ‚użytkowania wieczystego albo na obciążenie nieruchomoÅ›ci SpóÅ‚ki;
11) zaopiniowanie wniosku ZarzÄ…du o umorzenie akcji;
12) wyrażania zgody na zawarcie przez SpóÅ‚kÄ™ istotnej umowy z podmiotem powiÄ…zanym w rozumieniu rozporzÄ…dzenia Ministra Finansów wydanego na podstawie art. 60 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego obrotu oraz o spóÅ‚kach publicznych;
13) ustalenie jednolitego zmienionego tekstu statutu oraz wprowadzenie innych zmian o charakterze redakcyjnym określonych w uchwale Zgromadzenia.
3. Wynagrodzenie dla czÅ‚onków Rady Nadzorczej delegowanych do czasowego wykonania czynnoÅ›ci czÅ‚onka ZarzÄ…du ustala uchwaÅ‚Ä… Rada Nadzorcza.
4. Rada Nadzorcza działa na zasadach określonych w regulaminie uchwalonym przez Radę Nadzorczą.
5. UchwaÅ‚y Rady Nadzorczej podejmowane sÄ… zwykÅ‚Ä… (wzglÄ™dnÄ…) wiÄ™kszoÅ›ciÄ… gÅ‚osów, przy obecnoÅ›ci na posiedzeniu co najmniej poÅ‚owy skÅ‚adu Rady. W przypadku równej liczby gÅ‚osów oddanych za i przeciw powziÄ™ciu uchwaÅ‚y, o powziÄ™ciu uchwaÅ‚y rozstrzyga gÅ‚os PrzewodniczÄ…cego obrad.

§17.
1. Członkowie Rady Nadzorczej otrzymują wynagrodzenie na zasadach i w wysokości ustalonej przez Walne Zgromadzenie.
2. CzÅ‚onkowie Rady Nadzorczej mogÄ… brać udziaÅ‚ w podejmowaniu uchwaÅ‚ Rady, oddajÄ…c swój gÅ‚os na piÅ›mie za poÅ›rednictwem innego czÅ‚onka Rady Nadzorczej. GÅ‚os oddany na piÅ›mie nie może dotyczyć spraw wprowadzonych do porzÄ…dku obrad na posiedzeniu Rady Nadzorczej .
3. Rada Nadzorcza może podejmować uchwaÅ‚y poza posiedzeniami, w trybie pisemnym lub przy wykorzystaniu Å›rodków bezpoÅ›redniego porozumiewania siÄ™ na odlegÅ‚ość, o ile wszyscy czÅ‚onkowie Rady zostali powiadomieni o treÅ›ci projektu uchwaÅ‚y.
4. Podejmowanie uchwaÅ‚ w trybie okreÅ›lonym w § 17 ust. 2 i ust. 3 Statutu SpóÅ‚ki nie dotyczy wyborów PrzewodniczÄ…cego i WiceprzewodniczÄ…cego Rady Nadzorczej, powoÅ‚ania czÅ‚onka ZarzÄ…du i zawieszenia w czynnoÅ›ciach tych osób.

C. Walne Zgromadzenie
§18.
1. Walne Zgromadzenia odbywajÄ… siÄ™ w siedzibie SpóÅ‚ki lub w Warszawie.
2. Walne Zgromadzenie obraduje jako zwyczajne lub nadzwyczajne. Zwyczajne Walne Zgromadzenie powinno odbyć się w terminie sześciu miesięcy po upływie każdego roku obrotowego.
3. Walne Zgromadzenie zwołuje zarząd z własnej inicjatywy lub na żądanie Rady Nadzorczej albo akcjonariuszy, reprezentujących co najmniej 5% kapitału zakładowego, niezwłocznie po zgłoszeniu takiego żądania. We wniosku o zwołanie Walnego Zgromadzenia należy wskazać sprawy wnoszone pod jego obrady.
4. Prawo zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia przysÅ‚uguje także Radzie Nadzorczej i akcjonariuszom, reprezentujÄ…cym co najmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego. W przypadku otrzymania przez ZarzÄ…d informacji o zwoÅ‚aniu Walnego Zgromadzenia przez RadÄ™ NadzorczÄ… albo akcjonariuszy, reprezentujÄ…cych co najmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego, ZarzÄ…d zobowiÄ…zany jest do podjÄ™cia niezwÅ‚ocznie czynnoÅ›ci, niezbÄ™dnych dla organizacji i przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia. Postanowienia powyższe majÄ… również zastosowanie w przypadku zwoÅ‚ania Walnego Zgromadzenia na podstawie upoważnienia wydanego przez sÄ…d rejestrowy zgodnie z obowiÄ…zujÄ…cymi przepisami prawa.

§19.
UchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia podejmowane sÄ… zwykÅ‚Ä… (wzglÄ™dnÄ…) wiÄ™kszoÅ›ciÄ… gÅ‚osów, o ile bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…ce przepisy prawa lub postanowienia niniejszego Statutu nie przewidujÄ… surowszych warunków podejmowania uchwaÅ‚.

§20.
1. Do kompetencji Walnego Zgromadzenia należy:
1) rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania ZarzÄ…du SpóÅ‚ki oraz sprawozdania finansowego SpóÅ‚ki za ubiegÅ‚y rok obrotowy;
2) powziÄ™cie uchwaÅ‚y o podziale zysków albo o pokryciu strat;
3) udzielenie absolutorium czÅ‚onkom organów SpóÅ‚ki z wykonania przez nich obowiÄ…zków;
4) rozpatrzenie i zatwierdzenie skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitaÅ‚owej za ubiegÅ‚y rok obrotowy oraz sprawozdania ZarzÄ…du z dziaÅ‚alnoÅ›ci grupy kapitaÅ‚owej, jeżeli obowiÄ…zek jego sporzÄ…dzenia wynika z przepisów o rachunkowoÅ›ci;
5) zmiana przedmiotu dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki;
6) zmiana Statutu SpóÅ‚ki;
7) poÅ‚Ä…czenie, podziaÅ‚ i przeksztaÅ‚cenie SpóÅ‚ki oraz powoÅ‚anie i odwoÅ‚anie likwidatorów;
8) rozwiÄ…zanie i likwidacja SpóÅ‚ki;
9) emisja obligacji i innych papierów wartoÅ›ciowych;
10) wyrażenie zgody na zbycie i wydzierżawienie przedsiębiorstwa oraz ustanowienie na nim prawa użytkowania;
11) postanowienie dotyczÄ…ce roszczeÅ„ o naprawienie szkody wyrzÄ…dzonej przy zawiÄ…zaniu SpóÅ‚ki lub sprawowaniu zarzÄ…du albo nadzoru;
12) powoÅ‚anie i odwoÅ‚anie czÅ‚onków Rady Nadzorczej;
13) umorzenie akcji.
2. Oprócz spraw wymienionych w ust. 1 uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia wymagajÄ… sprawy okreÅ›lone w bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…cych przepisach prawa oraz innych postanowieniach Statutu. Z zastrzeżeniem bezwzglÄ™dnie obowiÄ…zujÄ…cych przepisów prawa, uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia nie wymagajÄ… czynnoÅ›ci, dla których niniejszy Statutu przewiduje wymóg udzielenia zgody przez RadÄ™ NadzorczÄ….
3. Sprawy wymienione w ust. l pkt. 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 Walne Zgromadzenie rozpatruje na wniosek ZarzÄ…du SpóÅ‚ki, przedÅ‚ożony Å‚Ä…cznie z pisemnÄ… opiniÄ… Rady Nadzorczej. Wnioski akcjonariuszy skÅ‚adane w tych sprawach powinny być zaopiniowane przez ZarzÄ…d i RadÄ™ NadzorczÄ….
4. ZdjÄ™cie z porzÄ…dku bÄ…dź zaniechanie rozpatrywania sprawy umieszczonej w porzÄ…dku obrad na wniosek akcjonariuszy wymaga podjÄ™cia uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia, po uprzednio wyrażonej zgodzie przez wszystkich obecnych akcjonariuszy, którzy zgÅ‚osili taki wniosek, popartej wiÄ™kszoÅ›ciÄ… 75 % gÅ‚osów obecnych na Walnym Zgromadzeniu.

§21.
1. Do powziÄ™cia uchwaÅ‚y o zmianie przedmiotu przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki wymagana jest wiÄ™kszość 2/3 gÅ‚osów.
2. Zmiana przedmiotu dziaÅ‚alnoÅ›ci nastÄ™puje bez wykupu akcji akcjonariuszy, którzy nie zgadzajÄ… siÄ™ na zmianÄ™ przedmiotu przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki, jeżeli uchwaÅ‚a powziÄ™ta bÄ™dzie wiÄ™kszoÅ›ciÄ… 2/3 gÅ‚osów przy obecnoÅ›ci osób reprezentujÄ…cych przynajmniej poÅ‚owÄ™ kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego.


V. Gospodarka SpóÅ‚ki
§22.
OrganizacjÄ™ przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki okreÅ›la regulamin organizacyjny, uchwalony przez ZarzÄ…d SpóÅ‚ki.

§ 23.
1. Rokiem obrotowych SpóÅ‚ki jest rok kalendarzowy.
2. Pierwszy rok obrotowy SpóÅ‚ki zaczyna siÄ™ z dniem rejestracji SpóÅ‚ki i koÅ„czy 31 grudnia tego samego roku kalendarzowego.

§24.
1. SpóÅ‚ka tworzy nastÄ™pujÄ…ce kapitaÅ‚y:
7) kapitał zakładowy
8) kapitał zapasowy
9) inne kapitały i fundusze przewidziane przepisami prawa lub uchwałą Walnego Zgromadzenia.
2. Czysty zysk SpóÅ‚ki może być przeznaczony w szczególnoÅ›ci na:
10) odpis na kapitał zapasowy;
11) odpis na inne kapitały i fundusze przewidziane przepisami prawa;
12) dywidendÄ™ dla akcjonariuszy lub innych osób uprawnionych do udziaÅ‚u w zysku SpóÅ‚ki;
13) inne cele okreÅ›lone uchwaÅ‚Ä… wÅ‚aÅ›ciwego organu SpóÅ‚ki.
3. O użyciu kapitału zapasowego w części przekraczającej 1/3 część kapitału zakładowego decyduje według swego swobodnego uznania Walne Zgromadzenie.

§25.
ZarzÄ…d SpóÅ‚ki obowiÄ…zany jest w ciÄ…gu trzech miesiÄ™cy po upÅ‚ywie roku obrotowego sporzÄ…dzić i zÅ‚ożyć organom nadzorczym sprawozdanie finansowe oraz dokÅ‚adne pisemne sprawozdanie z dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki w tym okresie.

§26.
Walne Zgromadzenie okreÅ›la dzieÅ„ ustalenia prawa do dywidendy (dzieÅ„ dywidendy) oraz dzieÅ„ wypÅ‚aty dywidendy. DzieÅ„ dywidendy może być wyznaczony na dzieÅ„ powziÄ™cia uchwaÅ‚y albo w ciÄ…gu kolejnych trzech miesiÄ™cy liczÄ…c od tego dnia. DzieÅ„ wypÅ‚aty dywidendy nie może przypadać później niż po upÅ‚ywie 15 dni roboczych od dnia dywidendy; ustalenie dÅ‚uższego okresu wymaga szczegóÅ‚owego uzasadnienia.

§ 27.
Listę założycieli załączono do statutu jako integralną część.





Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm