pieniadz.pl

NFI Midas SA
Zawarcie umowy ramowej z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski S.A.

08-12-2006


KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 120 / 2006
Data sporządzenia: 2006-12-08
Skrócona nazwa emitenta
MIDAS S.A.
Temat
Zawarcie umowy ramowej z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zawarcie Umowy wiąże się z planami Emitenta dotyczącymi alokacji środków
przed ich wykorzystaniem na cele inwestycyjne wynikające ze strategii Emitenta.

Zarząd Spółki NFI MIDAS S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 8 grudnia 2006 r. zawarł z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski S.A. (dalej: Bank) umowę ramową dotyczącą warunków i sposobu zawierania przez Emitenta transakcji kupna/sprzedaży dłużnych papierów wartościowych oraz transakcji Sell Buy Back (Umowa).

Strony ustaliły, iż transakcje zawierane będą po uzgodnieniu telefonicznym lub za pomocą systemu Reuters lub Bloomberg przez upoważnionych dealerów Departamentu Skarbu Centrali PKO BP S.A. oraz pełnomocników Emitenta ustanowionych przez niego do zaciągania w jego imieniu zobowiązań.

W myśl zapisów Umowy realizacja transakcji następować będzie poprzez zapłatę przez Emitenta w uzgodnionym przez strony dniu, kwoty równej łącznej cenie nabywanych papierów wartościowych oraz przekazanych przez sprzedającego papierów wartościowych, zgodnie z pisemnym potwierdzeniem transakcji. Dla rozliczeń transakcji stosowna będzie zasada "dostawa za zapłatę" (delivery versus payment) w oparciu o operację ewidencyjną Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych typu 017, która gwarantuje takie rozliczenie.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony, przy czym stronom przysługuje prawo rozwiązania umowy z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia w formie pisemnej.

Strony umowy określiły również zasady odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotowej Umowy. Wynika z nich, iż strona dopuszczająca się nienależytego wykonania transakcji wynikających z Umowy, zobowiązana będzie do zapłacenia kary umownej lub odsetek w wysokości dwukrotności odsetek podstawowej stopy procentowej kredytu lombardowego banku centralnego obowiązującej w dniu zawarcia transakcji, naliczonej za okres od dnia określonego jako data waluty (z tym dniem) oraz za każdy kolejny dzień zwłoki następujący po dacie waluty.
Dodatkowo strona winna nienależytego wykonania transakcji zapłaci odsetki, od kwoty niewłaściwie uregulowanego zobowiązania, tj. od różnicy pomiędzy kwotą określoną pomiędzy stronami, jako wartość transakcji a kwotą wpłaconą przez tę stronę. Strona winna niedostarczenia właściwej liczby papierów wartościowych zapłaci karę umowną, od różnicy wartości papierów wartościowych określonej przez strony, jako wartość transakcji a wartością dostarczonych papierów wartościowych. Jednocześnie strony zastrzegły sobie prawo dochodzenia odszkodowania za szkodę rzeczywiście poniesioną.

W przypadku zawarcia transakcji Sell Buy Back Emitent zobowiązał się do przechowania papierów dłużnych będących przedmiotem transakcji, na rachunku papierów wartościowych prowadzonym na rzecz Emitenta w Banku. Strony dopuściły również, by w celu zabezpieczenia wierzytelności Banku wobec Emitenta z tytułu zawartych transakcji Sell Buy Back, Bank blokował papiery wartościowe będące przedmiotem tych transakcji od dnia otrzymania dyspozycji rozliczenia transakcji sprzedaży do dnia rozliczenia transakcji. W przypadku niespłacenia całości lub części wierzytelności Banku, w oznaczonym terminie, Bank ma prawo:
- przedstawić wszystkie lub niektóre papiery wartościowe stanowiące przedmiot depozytu do wykupu, na zasadach ogólnych,
- zaliczyć uzyskaną z tytułu sprzedaży papierów wartościowych kwotę na poczet niespłaconej wierzytelności.






Podobne

+ więcej

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm