pieniadz.pl

Netia SA
Treść Uchwał Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Netii SA z dnia 28 czerwca 2013 roku

28-06-2013


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 27 / 2013
Data sporzÄ…dzenia: 2013-06-28
Skrócona nazwa emitenta
NETIA
Temat
Treść Uchwał Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Netii SA z dnia 28 czerwca 2013 roku
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
ZarzÄ…d spóÅ‚ki Netia SA ("SpóÅ‚ka" lub "Netia") informuje, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netii podjęło w dniu 28 czerwca 2013 roku ("Zgromadzenie") uchwaÅ‚y dotyczÄ…ce m.in. zatwierdzenia sprawozdaÅ„ finansowych za 2012 rok, umorzenia akcji wÅ‚asnych w zwiÄ…zku z zakoÅ„czonym programem wykupu akcji wÅ‚asnych SpóÅ‚ki, ustalenia liczby czÅ‚onków Rady Nadzorczej na dziewięć osób oraz powoÅ‚ania do Rady Nadzorczej SpóÅ‚ki pana Jerome de Vitry (na kolejnÄ… kadencjÄ™) oraz pana Jacka Czernuszenko (na pierwszÄ… kadencjÄ™).

PeÅ‚na treść uchwaÅ‚, które zostaÅ‚y podjÄ™te na Zgromadzeniu oraz wyniki gÅ‚osowaÅ„ nad poszczególnymi uchwaÅ‚ami przedstawione sÄ… w ZaÅ‚Ä…czniku nr 1.

Poniżej SpóÅ‚ka przedstawia życiorysy zawodowe czÅ‚onków Rady Nadzorczej powoÅ‚anych przez Zgromadzenie.

Jerome de Vitry po raz pierwszy zostaÅ‚ powoÅ‚any do rady nadzorczej Netii w dniu 07.05.2008 roku. PracowaÅ‚ w spóÅ‚kach grupy Completel Europe NV w latach 1999 – 2007 na stanowiskach Prezesa w Completel SAS (1999-2001), GÅ‚ównego Dyrektora ds. Operacyjnych w Completel Europe NV (2001-2002) oraz Prezesa i GÅ‚ównego Dyrektora Wykonawczego w Completel Europe NV (2002-2007). ZarzÄ…dzaÅ‚ z powodzeniem wyżej wymienionymi spóÅ‚kami i byÅ‚ odpowiedzialny, miÄ™dzy innymi, za ich restrukturyzacjÄ™ finansowÄ… i operacyjnÄ…, przygotowanie i wdrożenie nowej strategii, zwiÄ™kszenie sprzedaży produktów i usÅ‚ug Å›wiadczonych przez te podmioty. DziÄ™ki jego dziaÅ‚aniom Completel zdobyÅ‚ pozycjÄ™ najwiÄ™kszego operatora specjalizujÄ…cego siÄ™ w sektorze biznesowym oraz trzeciego biznes operatora we Francji, po France Telecom i Neuf-Cegetel. Przed podjÄ™ciem zatrudnienia w Completel pracowaÅ‚ na kierowniczych stanowiskach w grupie Alcatel NV od 1990 do 1998. W latach 1985 – 1990 pan de Vitry pracowaÅ‚ dla Boston Consulting Group w Paryżu.
Pan de Vitry ukoÅ„czyÅ‚ Ecole Nationale des Ponts et Chaussées we Francji, gdzie w roku 1984 uzyskaÅ‚ tytuÅ‚ inżyniera. NastÄ™pnie w 1985 roku otrzymaÅ‚ tytuÅ‚ MBA z INSEAD we Francji.

Ne prowadzi dziaÅ‚alnoÅ›ci konkurencyjnej w stosunku do dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki oraz jej podmiotów powiÄ…zanych. Nie uczestniczy w spóÅ‚ce konkurencyjnej jako wspólnik spóÅ‚ki cywilnej, spóÅ‚ki osobowej, czÅ‚onek organu spóÅ‚ki kapitaÅ‚owej ani nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako czÅ‚onek jej organu. Nie zostaÅ‚ wpisany do Rejestru DÅ‚użników NiewypÅ‚acalnych na podstawie Ustawy o Krajowym Rejestrze SÄ…dowym.

Pan de Vitry speÅ‚nia kryteria niezależnoÅ›ci zgodnie z "Dobrymi Praktykami SpóÅ‚ek Notowanych na GPW" oraz ze Statutem Netii SA.

Jacek Czernuszenko jest doÅ›wiadczonym managerem w obszarze sektora telekomunikacyjnego, specjalizujÄ…cym siÄ™ w transformacji biznesu oraz technologii. W latach 2006-2008 wspóÅ‚tworzyÅ‚, a nastÄ™pnie zarzÄ…dzaÅ‚ obszarem systemów informatycznych w P4 Sp. z o.o., operatorze sieci PLAY. KierowaÅ‚ również pracami technologicznymi, po stronie operatora P4, dla uruchomienia usÅ‚ug mobilnych dla Netia S.A. NastÄ™pnie w latach 2009-2011 kierowaÅ‚ projektami zmian w spóÅ‚ce P4, które miaÅ‚y na celu poprawÄ™ wyników finansowych grupy P4 m.in. kierowaÅ‚ projektem poÅ‚Ä…czenia spóÅ‚ek Germanos Sp. z o.o. oraz P4 Sp. z o.o..

Uprzednio pracowaÅ‚ w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (operatorze sieci Era (obecnie T-Mobile)), gdzie odpowiadaÅ‚ za rozwój systemów sprzedaży i obsÅ‚ugi klienta (CRM). Jako manager firmy konsultingowej AT Kearney pracowaÅ‚ na projektach w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii dla firm z sektora technologicznego, transportu oraz bankowoÅ›ci. W latach 1997-2000 wdrażaÅ‚ system SAP (ERP) w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. w obszarach finansów, logistyki oraz kapitaÅ‚u ludzkiego.
W latach 1994-1997 pracowaÅ‚ w Dziale Audytu i Business Consulting w firmie Arthur Andersen, gdzie zajmowaÅ‚ siÄ™ audytem finansowym oraz doradztwem w zakresie strategii przedsiÄ™biorstw i systemów finansowych w bankach, firmach energetycznych oraz produkcyjnych FMCG.

Jacek Czernuszenko jest absolwentem University of Mississippi oraz Uniwersytetu Warszawskiego w dziedzinie matematyki. Posiada on również dyplom MBA Manchester Business School (University of Manchester) oraz University of Wales.

Pan Jacek Czernuszenko jest czÅ‚onkiem zarzÄ…du EU Sp. z o.o., używajÄ…cej marki REISS Group, specjalizujÄ…cej siÄ™ w doradztwie w zakresie transformacji biznesu oraz rozwoju technologii w Europie. Jako czÅ‚onek zarzÄ…du komplementariusza zarzÄ…dza on również spóÅ‚kÄ… COTIS EU Sp. z o.o. S.K.A. specjalizujÄ…cej siÄ™ w rozwiÄ…zaniach technologicznych w obszarze informatyki medycznej (eHealth). Jacek Czernuszenko prowadzi również dziaÅ‚alność gospodarczÄ… w zakresie realizacji programów i projektów. Jacek Czernuszenko jest również czÅ‚onkiem Rady Fundacji Rehabilitacji DostÄ™pnej TRANGO.

Jacek Czernuszenko nie prowadzi dziaÅ‚alnoÅ›ci konkurencyjnej w stosunku do dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki oraz jej podmiotów powiÄ…zanych. Nie uczestniczy w spóÅ‚ce konkurencyjnej jako wspólnik spóÅ‚ki cywilnej, spóÅ‚ki osobowej, czÅ‚onek organu spóÅ‚ki kapitaÅ‚owej ani nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako czÅ‚onek jej organu. Nie zostaÅ‚ wpisany do Rejestru DÅ‚użników NiewypÅ‚acalnych na podstawie Ustawy o Krajowym Rejestrze SÄ…dowym.

Pan Czernuszenko speÅ‚nia kryteria niezależnoÅ›ci okreÅ›lone przez KomisjÄ™ EuropejskÄ… oraz "Dobre Praktyki SpóÅ‚ek Notowanych na GPW" .

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm