pieniadz.pl

Netia SA
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zwołane na dzień 7 maja 2008 roku – podjęte uchwały

07-05-2008


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 25 / 2008
Data sporzÄ…dzenia: 2008-05-07
Skrócona nazwa emitenta
NETIA
Temat
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zwoÅ‚ane na dzieÅ„ 7 maja 2008 roku – podjÄ™te uchwaÅ‚y
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
ZarzÄ…d spóÅ‚ki Netia SA ("SpóÅ‚ka" lub "Netia") informuje, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netii podjęło w dniu 7 maja 2008 roku ("Zgromadzenie") uchwaÅ‚y dotyczÄ…ce m.in. zatwierdzenia sprawozdaÅ„ finansowych i pokrycia strat za 2007 rok, poÅ‚Ä…czenia Netii z jej jednoosobowÄ… spóÅ‚kÄ… zależnÄ… Åšwiat Internet SA oraz zmian w skÅ‚adzie Rady Nadzorczej.

Zgromadzenie powoÅ‚aÅ‚o do Rady Nadzorczej SpóÅ‚ki panów Jerome de Vitry i Marka Gula.

W zwiÄ…zku z powyższÄ… nominacjÄ… w skÅ‚ad Rady Nadzorczej SpóÅ‚ki wchodzi obecnie 7 osób: Constantine Gonticas, Raimondo Eggink, Marek Gul, Bruce McInroy, Tadeusz RadzimiÅ„ski, Pantelis Tzortzakis i Jerome de Vitry.

Poniżej publikujemy życiorysy panów Jerome de Vitry i Marka Gula powoÅ‚anych przez dzisiejsze Zgromadzenie na stanowisko czÅ‚onków Rady Nadzorczej.

Jerome de Vitry pracowaÅ‚ w spóÅ‚kach grupy Completel Europe NV w latach 1999 – 2007 na stanowiskach Prezesa w Completel SAS (1999-2001), GÅ‚ównego Dyrektora ds. Operacyjnych w Completel Europe NV (2001-2002) oraz Prezesa i GÅ‚ównego Dyrektora Wykonawczego w Completel Europe NV (2002-2007). ZarzÄ…dzaÅ‚ z powodzeniem wyżej wymienionymi spóÅ‚kami i byÅ‚ odpowiedzialny, miÄ™dzy innymi, za ich restrukturyzacjÄ™ finansowÄ… i operacyjnÄ…, przygotowanie i wdrożenie nowej strategii, zwiÄ™kszenie sprzedaży produktów i usÅ‚ug Å›wiadczonych przez te podmioty. DziÄ™ki jego dziaÅ‚aniom Completel zdobyÅ‚ pozycjÄ™ najwiÄ™kszego operatora specjalizujÄ…cego siÄ™ w sektorze biznesowym oraz trzeciego biznes operatora we Francji, po France Telecom i Neuf-Cegetel. Przed podjÄ™ciem zatrudnienia w Completel pracowaÅ‚ na kierowniczych stanowiskach w grupie Alcatel NV od 1990 do 1998. W latach 1985 – 1990 pan de Vitry pracowaÅ‚ dla Boston Consulting Group w Paryżu.
Pan de Vitry ukoÅ„czyÅ‚ Ecole Nationale des Ponts et Chaussées we Francji, gdzie w roku 1984 uzyskaÅ‚ tytuÅ‚ inżyniera. NastÄ™pnie w 1985 roku otrzymaÅ‚ tytuÅ‚ MBA z INSEAD we Francji.

Marek Gul jest Starszym DoradcÄ… w Credit Suisse i Dyrektorem Generalnym CS w Polsce w biurze w Warszawie. Pan Gul zostaÅ‚ zatrudniony w Credit Suisse w 1994 roku jako Dyrektor w Grupie BankowoÅ›ci Inwestycyjnej (Kierownik Biura w Polsce). Od tego czasu z powodzeniem rozwijaÅ‚ dziaÅ‚alność CS w Polsce. Przed rozpoczÄ™ciem pracy w CSFB, pan Gul stworzyÅ‚ i zarzÄ…dzaÅ‚ przez pięć lat TDI (Towarzystwo Doradztwa Inwestycyjnego) – jednÄ… z osiÄ…gajÄ…cych najwiÄ™ksze sukcesy firm konsultingowych doradzajÄ…cych w zakresie corporate finance. Przedtem byÅ‚ wykÅ‚adowcÄ… na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie specjalizowaÅ‚ siÄ™ w handlu miÄ™dzynarodowym i negocjacjach handlowych. Pan Gul ma imponujÄ…ce doÅ›wiadczenie w zakresie polskich transakcji fuzji i przejęć oraz prywatyzacji. RealizowaÅ‚ transakcje gÅ‚ównie z zakresu bankowoÅ›ci inwestycyjnej, pożyczek strukturalnych, strukturalnego finansowania obrotów (structured trade finance), rynków kapitaÅ‚owych, zarówno w zakresie kapitaÅ‚u jak i dÅ‚ugu, oraz instrumentów pochodnych.
Pan Gul, obywatel polski uzyskał dyplom magistra ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim i był Visiting Professor na uniwersytetach University of Sussex i Aalborg University.
Pan Gul nadzorowaÅ‚ i doradzaÅ‚ przy wielu transakcjach krajowych i zagranicznych: poÅ‚Ä…czeniach i przejÄ™ciach, prywatyzacjach, emisjach kapitaÅ‚owych i dÅ‚użnych, obligacjach wymiennych, strukturach zadÅ‚użenia (debt structuring), doradztwie finansowym zwiÄ…zanym z finansowaniem projektów i strukturÄ… finansowania.

Zarówno pan Jerome de Vitry, jak i pan Marek Gul nie prowadzÄ… dziaÅ‚alnoÅ›ci konkurencyjnej w stosunku do dziaÅ‚alnoÅ›ci SpóÅ‚ki oraz jej podmiotów powiÄ…zanych. Nie uczestniczÄ… w spóÅ‚ce konkurencyjnej jako wspólnik spóÅ‚ki cywilnej, spóÅ‚ki osobowej, czÅ‚onek organu spóÅ‚ki kapitaÅ‚owej ani nie uczestniczÄ… w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako czÅ‚onek jej organu. Nie zostali wpisani do Rejestru DÅ‚użników NiewypÅ‚acalnych na podstawie Ustawy o Krajowym Rejestrze SÄ…dowym.
PeÅ‚na treść uchwaÅ‚, które zostaÅ‚y podjÄ™te na Zgromadzeniu jest zawarta w zaÅ‚Ä…czniku.

Podstawa prawna:
§ 97 ustÄ™p 6 w zw. z § 39 ustÄ™p 1 pkt 5), § 27 w zwiÄ…zku z § 5 ust. 1 pkt 21) oraz § 28 w zwiÄ…zku z § 5 ust. 1 pkt 22) RozporzÄ…dzenia Rady Ministrów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych (Dz.U. 2005 Nr 209 poz. 1744).

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm