pieniadz.pl

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA
Zmiany w Radzie Nadzorczej

01-07-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 23 / 2011
Data sporzÄ…dzenia: 2011-07-01
Skrócona nazwa emitenta
PZU SA
Temat
Zmiany w Radzie Nadzorczej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
ZarzÄ…d Powszechnego ZakÅ‚adu UbezpieczeÅ„ SpóÅ‚ka Akcyjna ("SpóÅ‚ka") informuje, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie SpóÅ‚ki w dniu 30 czerwca 2011 roku powoÅ‚aÅ‚o w skÅ‚ad Rady Nadzorczej SpóÅ‚ki nowej kadencji nastÄ™pujÄ…ce osoby:
-Pana Zbigniewa Ćwiąkalskiego,
-Pana Dariusza Daniluka,
-Pana Zbigniewa Derdziuka,
-Pana Krzysztofa Dreslera,
-Pana Dariusza Filara,
-Pana Waldemara Maja,
-PaniÄ… MarzenÄ™ Piszczek.

Å»yciorysy nowo powoÅ‚anych czÅ‚onków Rady Nadzorczej:

Pan Zbigniew Ćwiąkalski
W 1972 roku ukoÅ„czyÅ‚ WydziaÅ‚ Prawa i Administracji Uniwersytetu JagielloÅ„skiego w Krakowie. Pracownik naukowy i wykÅ‚adowca na Uniwersytecie JagielloÅ„skim i Rzeszowskim oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w PrzemyÅ›lu. Od 1988 roku jest partnerem w jednej z najwiÄ™kszych kancelarii prawniczych specjalizujÄ…cej siÄ™ w prawie gospodarczym T. Studnicki, K. PÅ‚eszka, Z. ĆwiÄ…kalski, J. Górski, sp. k. PeÅ‚ni funkcje wiceprzewodniczÄ…cego Rady Nadzorczej MiÄ™dzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie. ByÅ‚ czÅ‚onkiem Rady Banku PrzemysÅ‚owo-Handlowego w Krakowie, a w okresie od 16 listopada 2007 roku do 21 stycznia 2009 roku peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ Ministra SprawiedliwoÅ›ci – Prokuratora Generalnego w rzÄ…dzie Premiera Donalda Tuska.
Zasiada w Radzie Nadzorczej SpóÅ‚ki od 10 czerwca 2010 r.

Pan Dariusz Daniluk
UkoÅ„czyÅ‚ studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe z zakresu prawa i ekonomii Wspólnot Europejskich na UW oraz studia z zakresu miÄ™dzynarodowej bankowoÅ›ci i finansów na Uniwersytecie w Southampton. PracowaÅ‚ w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego, w Departamencie MiÄ™dzynarodowych Instytucji Finansowych i Departamencie Zagranicznym Narodowego Banku Polskiego a nastÄ™pnie w Banku Gospodarki Å»ywnoÅ›ciowej S.A.
ByÅ‚ czÅ‚onkiem Komitetu Audytorów WewnÄ™trznych w Europejskim Banku Centralnym. PublikowaÅ‚ prace m.in. z zakresu prawa bankowego, nadzoru bankowego oraz regulacji usÅ‚ug finansowych. W latach 2008-2011 byÅ‚ podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Od 2008 r. do 20 kwietnia 2011 r. – czÅ‚onek Komisji Nadzoru Finansowego. Od 2009 r. peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ PrzewodniczÄ…cego Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Od 20 kwietnia 2011 r. peÅ‚ni obowiÄ…zki Prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego.

Pan Zbigniew Derdziuk
UkoÅ„czyÅ‚ studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1996 r. uzyskaÅ‚ dyplom studiów podyplomowych w zakresie organizacji i zarzÄ…dzania i turn around management prowadzonych przez Instytut Organizacji i ZarzÄ…dzania w PrzemyÅ›le ORGMASZ i szwedzkÄ… GrupÄ™ KonsultingowÄ… M-Gruppen. UczestniczyÅ‚ w licznych szkoleniach z zakresu finansów i zarzÄ…dzania. Posiada wieloletnie doÅ›wiadczenie na stanowiskach kierowniczych i wyższych stanowiskach kierowniczych. ByÅ‚ m.in. Dyrektorem Biura Analiz i Planowania Strategicznego w Telewizji Polskiej SA, ZastÄ™pcÄ… Dyrektora Departamentu Marketingu w Polskim Banku Inwestycyjnym, ZastÄ™pcÄ… Dyrektora Biura Promocji i Informacji w PKO BP SA, Dyrektorem Biura ZarzÄ…du w Telewizji Familijnej, Wiceprezesem ZarzÄ…du Banku Pocztowego SA. Ponadto ma duże doÅ›wiadczenie w administracji, które zdobyÅ‚ peÅ‚niÄ…c m.in. funkcje Dyrektora Gabinetu Szefa Kancelarii Sejmu, Sekretarza Stanu w KPRM, w tym ZastÄ™pcy Szefa KPRM, Ministra - CzÅ‚onka Rady Ministrów, PrzewodniczÄ…cego Komitetu StaÅ‚ego Rady Ministrów, Sekretarza Miasta St. Warszawy. Od 2009 r. jest Prezesem ZakÅ‚adu UbezpieczeÅ„ SpoÅ‚ecznych. Ponadto posiada wieloletnie doÅ›wiadczenie w peÅ‚nieniu funkcji czÅ‚onka rady nadzorczej wielu spóÅ‚ek, w tym m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe SA, PrzedsiÄ™biorstwo Robót Drogowo Mostowych w Tomaszowie Lubelskim, Metro Warszawskie, Bank Gospodarstwa Krajowego, Totalizator Sportowy sp. z o.o., PKO BP SA, OBOP, Postdata SA, Winuel SA.

Pan Krzysztof Dresler
W 1997 r. zostaÅ‚ absolwentem SzkoÅ‚y GÅ‚ównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. W 2006 r. otworzyÅ‚ przewód doktorski z zakresu rynków finansowych i polityki pieniężnej. Od 2001 r. byÅ‚ zwiÄ…zany z Bankiem PKO BP S.A., w którym peÅ‚niÅ‚ funkcje Dyrektora Departamentu Ryzyka Rynkowego i Dyrektora Departamentu Planowania i Kontrolingu. Od 2007 r. byÅ‚ Chief Financial Officer w Xelion UniCredit Group, a od maja 2008 r. Dyrektorem ZarzÄ…dzajÄ…cym w Banku PEKAO S.A. Od lipca 2008 r. do czerwca 2011 r. peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ Wiceprezesa ZarzÄ…du Banku PKO BP S.A.
Zasiada w Radzie Nadzorczej SpóÅ‚ki od 10 czerwca 2010 r.

Pan Dariusz Filar
W 1973 r. ukoÅ„czyÅ‚ studia z zakresu handlu zagranicznego na Uniwersytecie GdaÅ„skim. W 1992 r. uzyskaÅ‚ tytuÅ‚ profesora nadzwyczajnego. WspóÅ‚pracowaÅ‚ z Center for Russian and East European Studies (CREES) w University of Michigan, Ann Arbor (USA) i Central European University. Od 1999 r. zajmowaÅ‚ stanowisko gÅ‚ównego ekonomisty Banku Pekao S.A. WchodziÅ‚ również w skÅ‚ad Europejskiej Rady Ekonomistów. Od 2000 r. byÅ‚ komentatorem ekonomicznym dziennika "Rzeczpospolita". W 2004 r. zostaÅ‚ powoÅ‚any w skÅ‚ad Rady Polityki Pieniężnej II kadencji. FunkcjÄ™ tÄ™ peÅ‚niÅ‚ do 2010 r.
Zasiada w Radzie Nadzorczej SpóÅ‚ki od 10 czerwca 2010 r.

Pan Waldemar Maj
Absolwent Politechniki Warszawskiej, WydziaÅ‚ Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Harvard University, gdzie uzyskaÅ‚ tytuÅ‚ MBA. Ponadto uzyskaÅ‚ tytuÅ‚ doktora nauk fizycznych w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk. W latach 1981–1991 adiunkt i asystent w Polskiej Akademii Nauk. W latach 1990–1991 staż w Kamerling Onnes Laboratory w Holandii. W latach 1992–1994 Prezes ZarzÄ…du Fundacji Rozwoju Systemu Finansowego. W latach 1991–1994 Doradca Ministra Finansów. Od czerwca do sierpnia 1994 roku odbyÅ‚ staż w Union Bank of Switzerland (Szwajcaria). Od sierpnia 1996 roku do października 2000 roku Senior Investment Officer w International Finance Corporation (USA). Od listopada 2000 roku do czerwca 2002 roku Senior Associate w McKinsey&Company. Od lipca 2002 roku do maja 2003 roku CzÅ‚onek ZarzÄ…du, a od czerwca 2003 roku do kwietnia 2005 roku Prezes ZarzÄ…du DZ Bank Polska SA. Od kwietnia 2005 roku do sierpnia 2007 roku Wiceprezes ZarzÄ…du Banku BGÅ» SA. Od wrzeÅ›nia 2007 roku do czerwca 2008 roku Wiceprezes ds. Finansowych w PKN Orlen SA. Od listopada 2007 roku do czerwca 2008 roku CzÅ‚onek ZarzÄ…du AB Mazeikiu Nafta. Od czerwca 2008 roku jest komandytariuszem w spóÅ‚ce "KapitaÅ‚ Ziemski sp. z o.o." sp. k. Od kwietnia 2009 roku jest CzÅ‚onkiem ZarzÄ…du i wspólnikiem Metropolitan Capital Solutions sp. z o.o. Od lutego 2006 roku do sierpnia 2007 roku peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ PrzewodniczÄ…cego Rady Nadzorczej EFA sp. z o.o., wobec której w lutym 2007 roku Walne Zgromadzenie Wspólników EFA sp. z o.o. podjęło uchwaÅ‚Ä™ o likwidacji spóÅ‚ki ze wzglÄ™du na brak wyników prowadzonej przez niÄ… dziaÅ‚alnoÅ›ci. Od kwietnia do sierpnia 2007 roku peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ CzÅ‚onka Rady Nadzorczej BGÅ» Leasing sp. z o.o. Od listopada 2007 roku do czerwca 2008 roku peÅ‚niÅ‚ funkcjÄ™ CzÅ‚onka Rady Nadzorczej Unipetrol a.s.
Zasiada w Radzie Nadzorczej SpóÅ‚ki od 30 grudnia 2009 r.

Pani Marzena Piszczek
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, WydziaÅ‚ ZarzÄ…dzania. W roku 1994 ukoÅ„czyÅ‚a studia podyplomowe Postgraduate Management Programme, organizowane przez EDHEC Graduate School of Business Catholic University of Lille Francja oraz IESE International Graduate School of Management University of Navarra, Hiszpania, uzyskujÄ…c tytuÅ‚ Master of Curriculum Design for Management Education. Ponadto uczestniczyÅ‚a w International Faculty Development Programme (IFDP) organizowanym przez IESE International Graduate School of Management University of Navarra,Hiszpania, ISA Institut Superieur des Affaires Paris, Francja oraz SDA – Scuola di Direzioni Aziendale, Bocconi University Milan, WÅ‚ochy oraz Kraków Faculty Development Workshop organizowany przez konsorcjum uczelni amerykaÅ„skich (Boston College, Columbia University, University of Hartford, University of Massachuesetts). Doktor nauk ekonomicznych, od października 1992 roku do chwili obecnej adiunkt w Katedrze Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od kwietnia 1994 roku do maja 1995 roku ksiÄ™gowa w Pierwszym Polsko-AmerykaÅ„skim Banku w Krakowie SA. Od 1996 roku do 1999 roku menadżer projektu i konsultant w Agencji Rozwoju Komunalnego – Fundacji Ministra Finansów z siedzibÄ… w Warszawie. Od marca 1999 roku do marca 2008 roku wspólnik Krakfin s.c. Od grudnia 2004 roku do listopada 2006 roku Prezes ZarzÄ…du w MaÅ‚opolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Krakowie. Od lutego 2008 roku do chwili obecnej Dyrektor w Delegaturze Ministerstwa Skarbu PaÅ„stwa w Krakowie.
CzÅ‚onkostwo w radach nadzorczych. W latach 2005–2006 byÅ‚a PrzewodniczÄ…cÄ… Rady Nadzorczej w MyÅ›lenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. W roku 2006 PrzewodniczÄ…ca Rady Nadzorczej, Inwestycje KapitaÅ‚owe sp. z o.o. Od lutego 2008 roku do sierpnia 2009 roku PrzewodniczÄ…ca Rady Nadzorczej PKO BP SA. Od lutego 2008 roku do października 2008 roku WiceprzewodniczÄ…ca Rady Nadzorczej, zaÅ› od października 2008 roku do chwili obecnej PrzewodniczÄ…ca Rady Nadzorczej ZakÅ‚adów Azotowych w Tarnowie-MoÅ›cicach SA. Od 10.01.2011 r. peÅ‚ni funkcjÄ™ Wiceprezesa ds. Finansowych w ZarzÄ…dach spóÅ‚ek: PGE Energia JÄ…drowa SA oraz PGE EJ1 sp. z o.o.
Zasiada w Radzie Nadzorczej SpóÅ‚ki od 31 sierpnia 2009 r.

Zgodnie z oÅ›wiadczeniami zÅ‚ożonymi przez powoÅ‚anych czÅ‚onków Rady Nadzorczej SpóÅ‚ki, nie prowadzÄ… oni dziaÅ‚alnoÅ›ci konkurencyjnej wobec SpóÅ‚ki, jak również nie uczestniczÄ… w spóÅ‚ce konkurencyjnej jako wspólnicy spóÅ‚ki cywilnej, spóÅ‚ki osobowej lub jako czÅ‚onkowie organu konkurencyjnej spóÅ‚ki kapitaÅ‚owej lub czÅ‚onkowie organu jakiejkolwiek konkurencyjnej osoby prawnej, nie sÄ… wpisani w Rejestrze DÅ‚użników NiewypÅ‚acalnych, prowadzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 roku o Krajowym Rejestrze SÄ…dowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 roku, Nr. 168, poz. 1186, z późn. zm.).

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 22 rozporzÄ…dzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa paÅ„stwa niebÄ™dÄ…cego paÅ„stwem czÅ‚onkowskim.


Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm