pieniadz.pl

Rubicon Partners SA
Uchwała Zarządu dotycząca emisji obligacji zamiennych

19-04-2011


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 30 / 2011
Data sporzÄ…dzenia: 2011-04-19
Skrócona nazwa emitenta
Rubicon Partners NFI SA
Temat
Uchwała Zarządu dotycząca emisji obligacji zamiennych
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:

ZarzÄ…d spóÅ‚ki Rubicon Partners Narodowy Fundusz Inwestycyjny SpóÅ‚ka Akcyjna ("Fundusz") na podstawie § 5 pkt 11 w zw. z § 17 RozporzÄ…dzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa paÅ„stwa niebÄ™dÄ…cego paÅ„stwem czÅ‚onkowskim (Dz. U. 2009 Nr 33 poz. 259 z późn.zm.) dziaÅ‚ajÄ…c na podstawie uchwaÅ‚y nr 5 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Funduszu z dnia 4 kwietnia 2011 roku (raport bieżący nr 23/2011 z dnia 4.04.2011r), informuje iż, w dniu 19 kwietnia 2011 roku, podjÄ…Å‚ uchwaÅ‚Ä™ nr 1, dotyczÄ…cÄ… emisji do 32 000 obligacji zamiennych o wartoÅ›ci nominalnej 1.000 PLN każda, na poniższych warunkach:

1. Cel emisji obligacji - Obligacje sÄ… emitowane w celu sfinansowania dziaÅ‚alnoÅ›ci inwestycyjnej Emitenta. DziaÅ‚alność ta bÄ™dzie prowadzona zgodnie z dotychczasowÄ… strategiÄ…, tj. bÄ™dzie w szczególnoÅ›ci obejmowaÅ‚a projekty o oczekiwanej stopie zwrotu wyższej od Å›redniej rynkowej, przy zachowaniu ograniczonego poziomu ryzyka inwestycyjnego.
2. Rodzaj emitowanych obligacji - Obligacje na okaziciela serii B zamienne na akcje serii G, SpóÅ‚ki RUBICON PARTNERS NFI SpóÅ‚ka Akcyjna z siedzibÄ… w Warszawie.
3. Wielkość emisji - przedmiotem Emisji jest do 32.000 Obligacji serii B, o wartości nominalnej 1.000 (jeden tysiąc) złotych każda, o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 32.000.000 (trzydzieści dwa miliony) złotych.
4. Wartość nominalna i cena emisyjna obligacji - 32.000 (trzydzieÅ›ci dwa tysiÄ…ce) Obligacji na okaziciela serii B od numeru 00001 (jeden) do numeru 32000 (trzydzieÅ›ci dwa tysiÄ…ce) o wartoÅ›ci nominalnej 1.000 zÅ‚ (jeden tysiÄ…c zÅ‚otych) każda i Å‚Ä…cznej wartoÅ›ci nominalnej 32.000.000 zÅ‚ (trzydzieÅ›ci dwa miliony zÅ‚otych), zamiennych na akcje serii G spóÅ‚ki RUBICON PARTNERS NFI S.A.
5. Warunki wykupu i wypÅ‚aty oprocentowania obligacji –
Warunki wykupu Obligacji Zamiennych
1) Wykup Obligacji Zamiennych. Termin Wykupu Obligacji Zamiennych
Termin Wykupu
Wykup Obligacji serii B należących do danego Obligatariusza nastÄ…pi w pierwszym Dniu Roboczym po upÅ‚ywie 24 miesiÄ™cy od Dnia PrzydziaÅ‚u, tj. w przypadku Obligacji Zamiennych najpóźniej dnia 26 kwietnia 2013 r., ("Termin Wykupu Obligacji Zamiennych"), jeżeli dany Obligatariusz nie wyrazi w terminie zamiany Obligacji Zamiennych na Akcje serii G okreÅ›lonym w punkcie 12.1 poniżej woli zamiany Obligacji serii B na Akcje serii G.
Wykup Obligacji Zamiennych w Terminie Wykupu Obligacji Zamiennych
Wykup Obligacji Zamiennych w Terminie Wykupu Obligacji Zamiennych nastąpi poprzez zapłatę za każdą Obligację Zamienną kwoty pieniężnej w wysokości wartości nominalnej Obligacji Zamiennej powiększonej o należne odsetki za ostatni Okres Odsetkowy naliczone do Terminu Wykupu Obligacji Zamiennych.
Wykup Obligacji Zamiennych nastÄ…pi poprzez przelew Å›rodków pieniężnych na rachunek Obligatariusza w Terminie Wykupu Obligacji Zamiennych. PÅ‚atnoÅ›ci z tytuÅ‚u wykupu Obligacji Zamiennych dokonywane bÄ™dÄ… jedynie na rzecz podmiotu ujawnionego, w Terminie Wykupu Obligacji Zamiennych, jako posiadacza Obligacji Zamiennych.
Z chwilÄ… wykupu Obligacje Zamienne podlegajÄ… umorzeniu.
Wcześniejszy wykup Obligacji w przypadku przekształcenia lub likwidacji Emitenta
W przypadku likwidacji lub przeksztaÅ‚cenia Emitenta, wszystkie Obligacje Zamienne podlegajÄ… natychmiastowemu, przedterminowemu wykupowi przez Emitenta w dniu uprawomocnienia siÄ™ postanowienia o zarejestrowaniu przeksztaÅ‚cenia Emitenta lub odpowiednio w dniu otwarcia likwidacji SpóÅ‚ki. Prawo do zamiany Obligacji Zamiennej na Akcje serii G wygasa z dniem otwarcia likwidacji lub przeksztaÅ‚cenia SpóÅ‚ki.
Wykup Obligacji Zamiennych nastąpi poprzez zapłatę za każdą Obligację kwoty pieniężnej w wysokości wartości nominalnej Obligacji powiększonej o należne odsetki.
Wykup Obligacji Zamiennych nastÄ…pi poprzez przelew Å›rodków pieniężnych na rachunek Obligatariusza w dniu uprawomocnienia siÄ™ postanowienia o zarejestrowaniu przeksztaÅ‚cenia Emitenta lub odpowiednio w dniu otwarcia likwidacji SpóÅ‚ki. PÅ‚atnoÅ›ci z tytuÅ‚u wykupu Obligacji Zamiennych dokonywane bÄ™dÄ… jedynie na rzecz podmiotu ujawnionego jako posiadacz Obligacji Zamiennych w dniu, w którym uprawomocni siÄ™ postanowienie o zarejestrowaniu przeksztaÅ‚cenia Emitenta lub odpowiednio – w dniu otwarcia likwidacji Emitenta.
Z chwilÄ… wykupu Obligacje Zamienne podlegajÄ… umorzeniu.
Wcześniejszy wykup Obligacji Zamiennych na żądanie Emitenta
Emitent, za zgodą Obligatariusza, ma prawo dokonać wcześniejszego wykupu części lub wszystkich posiadanych przez danego Obligatariusza Obligacji Zamiennych. Wniosek o dokonanie wcześniejszego wykupu Obligacji Zamiennych może zostać dostarczony Obligatariuszowi w okresie począwszy od Dnia Przydziału Obligacji Zamiennych do dnia przypadającego na 30 dni przed wskazanym w takim wniosku dotyczącym wcześniejszego terminu wykupu ("Wcześniejszy Termin Wykupu Emitenta Obligacji Zamiennych"). W takim przypadku Obligatariusz jest zobowiązany do udzielenia Emitentowi odpowiedzi czy wyraża zgodę na wcześniejszy wykup Obligacji Zamiennych w terminie 7 Dni Roboczych od otrzymania wniosku dotyczącego wcześniejszego wykupu Obligacji Zamiennych.
W przypadku wyrażenia przez Obligatariusza zgody na wczeÅ›niejszy wykup Obligacji Zamiennych, wykup Obligacji Zamiennych nastÄ…pi poprzez zapÅ‚atÄ™ za każdÄ… ObligacjÄ™ ZamiennÄ… kwoty pieniężnej w wysokoÅ›ci wartoÅ›ci nominalnej Obligacji Zamiennej powiÄ™kszonej o należne odsetki naliczone do dnia, w którym Å›rodki z tytuÅ‚u wczeÅ›niejszego wykupu Obligacji Zamiennych zostanÄ… w caÅ‚oÅ›ci przekazane na rachunek Obligatariusza.
Wykup Obligacji Zamiennych nastÄ…pi poprzez przelew Å›rodków pieniężnych (w wysokoÅ›ci wskazanej powyżej) na rachunek Obligatariusza w dniu WczeÅ›niejszego Terminu Wykupu Emitenta Obligacji Zamiennych. PÅ‚atnoÅ›ci z tytuÅ‚u wykupu Obligacji Zamiennych dokonywane bÄ™dÄ… jedynie na rzecz podmiotu ujawnionego, w dniu WczeÅ›niejszego Terminu Wykupu Emitenta Obligacji Zamiennych, jako posiadacz Obligacji Zamiennych.
Z chwilÄ… wykupu wykupione Obligacje Zamienne podlegajÄ… umorzeniu.

Wcześniejszy wykup Obligacji Zamiennych na żądanie Obligatariusza
Obligatariusz ma prawo żądania wczeÅ›niejszego wykupu części lub wszystkich posiadanych przez niego Obligacji Zamiennych tylko wówczas, gdy nastÄ…piÅ‚ Przypadek Naruszenia Warunków Emisji Obligacji Zamiennych.
Jeżeli nastÄ…piÅ‚ Przypadek Naruszenia Warunków Emisji Obligacji Zamiennych żądanie wczeÅ›niejszego wykupu Obligacji Zamiennych powinno zostać dorÄ™czone Emitentowi co najmniej na 7 dni przed dniem WczeÅ›niejszego Terminu Wykupu Obligatariusza Obligacji Zamiennych.
Wykup Obligacji Zamiennych we Wcześniejszym Terminie Wykupu Obligatariusza Obligacji Zamiennych nastąpi poprzez zapłatę za każdą Obligację Zamienną kwoty pieniężnej w wysokości wartości nominalnej Obligacji Zamiennej powiększonej o należne odsetki.
Wykup Obligacji Zamiennych nastÄ…pi poprzez przelew Å›rodków pieniężnych na rachunek Obligatariusza w dniu WczeÅ›niejszego Terminu Wykupu Obligatariusza Obligacji Zamiennych. PÅ‚atnoÅ›ci z tytuÅ‚u wykupu Obligacji Zamiennych dokonywane bÄ™dÄ… jedynie na rzecz podmiotu ujawnionego w dniu WczeÅ›niejszego Terminu Wykupu Obligatariusza Obligacji Zamiennych jako posiadacz Obligacji.
Z chwilÄ… wykupu Obligacji Zamiennych, wykupione Obligacje Zamienne podlegajÄ… umorzeniu.
Przez Przypadek Naruszenia Warunków Emisji Obligacji Zamiennych rozumie siÄ™ wystÄ…pienie przynajmniej jednego z poniższych zdarzeÅ„:
1) wystÄ…pienie przesÅ‚anek do zÅ‚ożenia wniosku o ogÅ‚oszenie upadÅ‚oÅ›ci SpóÅ‚ki, w wyniku czego Emitent lub podmiot różny od Emitenta zÅ‚ożą wniosek o ogÅ‚oszenie upadÅ‚oÅ›ci Emitenta, z tym zastrzeżeniem, że przesÅ‚anka wniosku o ogÅ‚oszenie upadÅ‚oÅ›ci Emitenta zÅ‚ożonego przez podmiot różny od Emitenta powinna być zasadna, lub
2) złożenie przez Emitenta oświadczenia o wszczęciu postępowania naprawczego lub
3) złożenie przez Emitenta wniosku o ogłoszenie upadłości Emitenta, lub
4) wskaźnik stosunku caÅ‚kowitych zobowiÄ…zaÅ„ Emitenta do kapitaÅ‚ów wÅ‚asnych przyjmie wartość wiÄ™kszÄ… od 1.

2) Warunki wypłaty oprocentowania Obligacji Zamiennych
Oprocentowanie obligacji jest zmienne. Wysokość Odsetek przypadających na każdą Obligację ustalane wg następującego wzoru:

N*O*ACT
K = ______
365

gdzie:
K - kwota odsetek
ACT - liczba dni w danym Okresie Odsetkowym
N - nominał obligacji
O - WIBOR 3M + MARŻA
MARÅ»A - 600 punktów bazowych
WIBOR 3M - jest stawką 3-miesięcznych pożyczek na rynku międzybankowym w Polsce na 3 dni przed datą rozpoczęcia okresu odsetkowego, przy czym pierwszy okres odsetkowy nalicza się od ostatniego dnia przyjmowania wpłat (tj. od 26.04.2011r.)
W przypadku zÅ‚ożenia przez Obligatariusza oÅ›wiadczenia o zamianie Obligacji Zamiennych na Akcje serii G, Obligatariuszowi przysÅ‚ugujÄ… odsetki proporcjonalnie również za ten Okres Odsetkowy Obligacji Zamiennych, w którym zÅ‚ożyÅ‚ oÅ›wiadczenia o zamianie Obligacji Zamiennych na Akcje serii G, i bÄ™dÄ… liczone od poczÄ…tku takiego Okresu Odsetkowego Obligacji Zamiennych do dnia, w którym Obligatariusz zÅ‚ożyÅ‚ oÅ›wiadczenie o zamianie Obligacji Zamiennych na Akcje serii G.
WypÅ‚ata odsetek nastÄ™pować bÄ™dzie najpóźniej w dniu, w którym stajÄ… siÄ™ wymagalne, poprzez przelew kwoty należnych odsetek na rachunek podmiotu ujawnionego w Dniu Ustalenia Prawa do Odsetek z Obligacji Zamiennych jako posiadacz Obligacji.
6. Wysokość i formy ewentualnego zabezpieczenia i oznaczenie podmiotu udzielajÄ…cego zabezpieczenia – Obligacje sÄ… obligacjami o zmiennym oprocentowaniu wynoszÄ…cym WIBOR 3M + marża 6,0% w skali roku, niezabezpieczonymi.
7. Wartość zaciÄ…gniÄ™tych zobowiÄ…zaÅ„ na ostatni dzieÅ„ kwartaÅ‚u poprzedzajÄ…cego udostÄ™pnienie propozycji nabycia oraz perspektywy ksztaÅ‚towania siÄ™ zobowiÄ…zaÅ„ emitenta do czasu caÅ‚kowitego wykupu instrumentów dÅ‚użnych proponowanych do nabycia - Wartość zobowiÄ…zaÅ„ emitenta na dzieÅ„ 31 grudnia 2010 r wynosiÅ‚a 36 269 tys. zÅ‚,
Na dzień 31 grudnia 2010 r emitent posiada dług odsetkowy z tytułu obligacji serii A nominał 30 000 tys. zł plus odsetki 152 tys. zł. Odsetki od obligacji serii A w kwocie 807 tys. zł zostały spłacone w terminie wymagalnym tj. w dniu 14 marca 2011 r.
Emitent na dzieÅ„ 31 grudnia 2010 r posiada dodatkowo dÅ‚ug odsetkowy w stosunku do spóÅ‚ki zależnej Rubicon Partners Dom Maklerski S.A. w kwocie 1 131 tys. zÅ‚ plus odsetki 0 tys. zÅ‚.
8. Dane umożliwiajÄ…ce potencjalnym nabywcom instrumentów dÅ‚użnych orientacjÄ™ w efektach przedsiÄ™wziÄ™cia, które ma być sfinansowane z emisji instrumentów dÅ‚użnych, oraz zdolność emitenta do wywiÄ…zywania siÄ™ z zobowiÄ…zaÅ„ wynikajÄ…cych z instrumentów dÅ‚użnych, jeżeli przedsiÄ™wziÄ™cie jest okreÅ›lone - Wartość aktywów netto emitenta wynosi obecnie (31 marca 2011 r) 82,2 mln zÅ‚ z czego 45 mln zÅ‚ stanowiÄ… akcje notowane, 16 mln zÅ‚ stanowiÄ… krótkoterminowe pożyczki, 9 mln zÅ‚ dokonane przedpÅ‚aty na poczet akcji.
Ze względu na obecną sytuację bilansową emitenta, jego zdolność do wywiązywania się ze zobowiązań wynikających z obligacji jest niezagrożona.
9. Zasady przeliczania wartoÅ›ci Å›wiadczenia niepieniężnego na Å›wiadczenie pieniężne – zgodnie z opisem w pkt 5.2 powyżej oraz poniższymi danymi:
Cena zamiany
Cena zamiany jednej Obligacji serii B na Akcje serii G bÄ™dzie równa 1,60 zÅ‚ (jeden zÅ‚oty sześćdziesiÄ…t groszy), co oznacza, iż z każdej Obligacji wynikać bÄ™dzie prawo do objÄ™cia odpowiedniej liczby akcji serii G po cenie emisyjnej (zamiany) 1,60 zÅ‚ za jednÄ… akcjÄ™ serii G, co oznacza że za jednÄ… obligacjÄ™ Obligatariusz bÄ™dzie uprawniony do objÄ™cia 625 Akcji serii G ("Cena Zamiany Obligacji Zamiennych").

Sposób przeliczenia Obligacji Zamiennych na Akcje serii G.
Liczba Akcji serii G obejmowanych przez Obligatariusza w zamian za jednÄ… ObligacjÄ™ ZamiennÄ… bÄ™dzie równa 625.
Odsetki od zamienianych Obligacji Zamiennych narosłe do dnia złożenia oświadczenia o zamianie Obligacji serii B na Akcje serii G zostaną wypłacone przez Emitenta na rachunek podmiotu zamieniającego Obligacje Zamienne w terminie 14 Dni Roboczych od dnia złożenia przez Obligatariusza oświadczenia o zamianie zgodnie z pkt. 12.2 powyżej.

Zmiana wartoÅ›ci nominalnej akcji SpóÅ‚ki
W przypadku zwiÄ™kszenia lub zmniejszenia wartoÅ›ci nominalnej akcji SpóÅ‚ki przed dniem wykonania przez Obligatariusza prawa zamiany Obligacji Zamiennych na Akcje serii G, wartość nominalna Akcji serii G obejmowanych przez Obligatariusza w stosunku do wartoÅ›ci nominalnej Obligacji Zamiennych bÄ™dzie powiÄ™kszona lub pomniejszona w tej samej proporcji jak zostaÅ‚a powiÄ™kszona lub pomniejszona wartość nominalna akcji SpóÅ‚ki w dniu sporzÄ…dzenia niniejszych Warunków Emisji w stosunku do wartoÅ›ci nominalnej akcji SpóÅ‚ki w dniu zamiany Obligacji Zamiennych na Akcje serii G.

10. W przypadku ustanowienia jakiejkolwiek formy zastawu lub hipoteki jako zabezpieczeni wierzytelnoÅ›ci wynikajÄ…cych z obligacji – wycenÄ™ przedmiotu zastawu lub hipoteki dokonana prze uprawnionego biegÅ‚ego – nie dotyczy
11. W przypadku emisji obligacji zamiennych na akcje - dodatkowo:
a) LiczbÄ™ gÅ‚osów na walnym zgromadzeniu emitenta, która przysÅ‚ugiwaÅ‚aby z objÄ™tych akcji – w przypadku gdyby zostaÅ‚a dokonana zamiana z wszystkich wyemitowanych obligacji – 20 000 000 tj. 20,04% - z uwzglÄ™dnieniem rejestracji akcji serii G
b) OgólnÄ… liczbÄ™ gÅ‚osów na walnym zgromadzeniu emitenta, w przypadku gdyby zostaÅ‚a dokonana zamiana z wszystkich wyemitowanych obligacji – 99 810 206 - z uwzglÄ™dnieniem rejestracji akcji serii G
12. W przypadku emisji obligacji z prawem pierwszeÅ„stwa – dodatkowo:
a) LiczbÄ™ akcji przypadajÄ…cych na jednÄ… obligacje;
b) CenÄ™ emisyjnÄ… akcji lub sposób jej ustalenia;
c) Terminy do których przysÅ‚ugujÄ… i wygasajÄ… prawa obligatariuszy do nabycia tych akcji.
Nie dotyczy.

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm