pieniadz.pl

Seko SA
Załącznik do raportu rocznego, SA-R 2007, dotyczący stosowania zasad ładu korporacyjnego w SEKO S.A.

25-04-2008


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 0 / 2008
Data sporzÄ…dzenia: 2008-04-25
Skrócona nazwa emitenta
SEKO S.A.
Temat
Załącznik do raportu rocznego, SA-R 2007, dotyczący stosowania zasad ładu korporacyjnego w SEKO S.A.
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
ZarzÄ…d SEKO S.A. przekazuje do publicznej wiadomoÅ›ci raport dotyczÄ…cy stosowania przez SpóÅ‚kÄ™ zasad Å‚adu korporacyjnego obowiÄ…zujÄ…cych w okresie, którego raport dotyczy tj. za 2007, zawartych w dokumencie "Dobre praktyki w spóÅ‚kach publicznych 2005". Niniejszy raport powinien byÅ‚ być doÅ‚Ä…czony do raportu rocznego za 2007 (SA-R 2007) przekazanego do publicznej wiadomoÅ›ci 10 kwietnia 2008. Zaprezentowany w raporcie stan ustalony jest na 31 grudnia 2007.

Niniejszy raport nie jest raportem bieżącym w rozumieniu rozporzÄ…dzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartoÅ›ciowych, lecz jest jedynie przekazywany w trybie analogicznym do stosowanego do przekazywania raportów bieżących.

1. W SpóÅ‚ce nie stosowana byÅ‚a zasada nr 28 (części poÅ›wiÄ™conej dobrym praktykom rad nadzorczych), zgodnie z którÄ… regulamin Rady Nadzorczej powinien przewidywać powoÅ‚anie komitetu audytu. Kompetencje takiego komitetu wykonywane byÅ‚y przez RadÄ™ NadzorczÄ… kolegialnie. Zasady Å‚adu korporacyjnego obowiÄ…zujÄ…ce od 1 stycznia 2008 zawarte w dokumencie "Dobre Praktyki SpóÅ‚ek Notowanych na GPW" nie przewidujÄ… funkcjonowania komitetu audytu. Zatem bezprzedmiotowe jest przedstawienie kroków majÄ…cych na celu doprowadzenia do zastosowania zasady nr 28 w przyszÅ‚oÅ›ci.

2. Walne zgromadzenie dziaÅ‚a na podstawie Kodeksu spóÅ‚ek handlowych, Statutu SpóÅ‚ki oraz Regulaminu Walnego Zgromadzenia. Z tych aktów prawnych wynikajÄ… także uprawnienia akcjonariuszy. Statut SpóÅ‚ki oraz Regulamin Walnego Zgromadzenia dostÄ™pny jest na stronie internetowej SpóÅ‚ki.

Zgodnie z § 12 Statutu SpóÅ‚ki Walne Zgromadzenie SpóÅ‚ki podejmuje uchwaÅ‚y w sprawach zastrzeżonych do jego kompetencji w przepisach prawa oraz w sprawach okreÅ›lonych poniżej:
a)zatwierdzanie kierunków rozwoju SpóÅ‚ki oraz wieloletnich programów jej dziaÅ‚alnoÅ›ci,
b)zmiana Statutu SpóÅ‚ki, w tym podwyższenie lub obniżenie kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego oraz zmiana przedmiotu przedsiÄ™biorstwa SpóÅ‚ki,
c)rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego, sprawozdania ZarzÄ…du oraz sprawozdania Rady Nadzorczej,
d)podejmowanie uchwał w przedmiocie podziału zysku i pokrycia strat, ustalenie dnia dywidendy oraz ustalenie terminu wypłaty dywidendy,
e) udzielenie absolutorium czÅ‚onkom ZarzÄ…du oraz Rady Nadzorczej z wykonania przez nich obowiÄ…zków,
f)emisja obligacji zamiennych na akcje,
g)powoÅ‚ywanie i odwoÅ‚ywanie czÅ‚onków Rady Nadzorczej oraz ustalenie zasad ich wynagradzania,
h)zmiany Statutu SpóÅ‚ki, w tym zmiany wysokoÅ›ci kapitaÅ‚u zakÅ‚adowego,
i) rozwiÄ…zanie i likwidacja SpóÅ‚ki,
j)uchwalanie regulaminu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

Nabycie i zbycie przez SpóÅ‚kÄ™ nieruchomoÅ›ci lub udziaÅ‚u nieruchomoÅ›ci nie wymaga zgody Walnego Zgromadzenia.
UchwaÅ‚a o zaniechaniu rozpatrywania sprawy umieszczonej w porzÄ…dku obrad może zapaść jedynie w przypadku, gdy przemawiajÄ… za niÄ… istotne powody. Wniosek w takiej sprawie powinien zostać szczegóÅ‚owo umotywowany. ZdjÄ™cie z porzÄ…dku obrad bÄ…dź zaniechanie rozpatrywania sprawy umieszczonej w porzÄ…dku obrad na wniosek akcjonariuszy wymaga podjÄ™cia uchwaÅ‚y Walnego Zgromadzenia, po uprzednio wyrażonej zgodzie przez wszystkich obecnych akcjonariuszy, którzy zgÅ‚osili taki wniosek, popartej 75 % gÅ‚osów Walnego Zgromadzenia.

3. Na 31 grudnia 2007 funkcjÄ™ CzÅ‚onków ZarzÄ…du peÅ‚nili: Kazimierz Kustra jako Prezes ZarzÄ…du oraz Tomasz Kustra i Joanna Szymczak jako Wiceprezesi ZarzÄ…du. Zasady dziaÅ‚ania ZarzÄ…du reguluje Kodeksu spóÅ‚ek handlowych, Statutu SpóÅ‚ki oraz Regulaminu ZarzÄ…du. Statut SpóÅ‚ki oraz Regulamin ZarzÄ…du dostÄ™pny jest na stronie internetowej SpóÅ‚ki.

Na 31 grudnia 2007 funkcjÄ™ CzÅ‚onków Rady Nadzorczej peÅ‚nili: Bogdan Nogalski jako WiceprzewodniczÄ…cy oraz CzÅ‚onkowie: Aleksandra Kustra, Danuta Kustra, Karolina Kustra, Piotr Szymczak, Grażyna ZieliÅ„ska. Zasady dziaÅ‚ania Rady Nadzorczej reguluje Kodeksu spóÅ‚ek handlowych, Statutu SpóÅ‚ki oraz Regulaminu Rady Nadzorczej. Statut SpóÅ‚ki oraz Regulamin Rady Nadzorczej dostÄ™pny jest na stronie internetowej SpóÅ‚ki.
W SpóÅ‚ce powoÅ‚ano Komitet Audytu, w skÅ‚ad którego wchodzÄ…: Bogdan Nogalski, Aleksandra Kustra oraz Grażyna ZieliÅ„ska. Komitet dziaÅ‚a stosujÄ…c ZaÅ‚Ä…cznik I do Zalecenia Komisji Europejskiej z dnia 15 lutego 2005 r. dotyczÄ…cego roli dyrektorów niewykonawczych.

4. SpóÅ‚ka nie posiada sformalizowanego systemu kontroli wewnÄ™trznej oraz zarzÄ…dzania ryzykiem w odniesieniu do procesu sporzÄ…dzania sprawozdaÅ„ finansowych.

Dane na potrzeby sprawozdaÅ„ finansowych oraz same sprawozdania sÄ… przygotowywane przez dziaÅ‚ ksiÄ™gowoÅ›ci SpóÅ‚ki. Do zadaÅ„ dziaÅ‚u ksiÄ™gowoÅ›ci należy przygotowanie i weryfikacja danych źródÅ‚owych oraz ich prawidÅ‚owe ujÄ™cie w ksiÄ™gach rachunkowych SpóÅ‚ki. Nadzór nad przygotowaniem sprawozdaÅ„ finansowych sprawuje CzÅ‚onek ZarzÄ…du odpowiedzialny za finanse SpóÅ‚ki. Gotowe sprawozdanie finansowe jest sporzÄ…dzane i zatwierdzane przez GÅ‚ównego KsiÄ™gowego SpóÅ‚ki. Tak zatwierdzone sprawozdanie jest nastÄ™pnie akceptowane przez ZarzÄ…d SpóÅ‚ki.
Dodatkowym argumentem przemawiajÄ…cym na rzecz tezy o braku koniecznoÅ›ci istnienia w SpóÅ‚ce systemu zarzÄ…dzania ryzykiem w odniesieniu do procesu sporzÄ…dzania sprawozdaÅ„ finansowych jest, to iż ze wzglÄ™du na niewielkÄ… liczbÄ™ osób (cztery osoby) biorÄ…cych udziaÅ‚ w jego sporzÄ…dzeniu i posiadajÄ…cych dostÄ™p do danych finansowych, na podstawie których sprawozdanie finansowe jest sporzÄ…dzane, ryzyko ujawnienia tych danych jest znikome. Tym bardziej, że wszystkie te osoby zostaÅ‚y pouczone przez SpóÅ‚kÄ™ o karnych i administracyjnych konsekwencjach zwiÄ…zanych z bezprawnym ujawnieniem lub wykorzystaniem informacji poufnych, jak również nieodpowiednim zabezpieczeniem takich informacji oraz sÄ… wpisane na wÅ‚aÅ›ciwÄ… listÄ™. ZarzÄ…d prezentuje poglÄ…d, że tak uksztaÅ‚towana praktyka sporzÄ…dzania sprawozdaÅ„ finansowych jest wystarczajÄ…ca do zachowania poufnoÅ›ci danych finansowych na podstawie których sprawozdanie finansowe jest sporzÄ…dzane.

Podstawa prawna: § 29 ust. 5 Regulaminu GieÅ‚dy.

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm